AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 26/12/2017, 00:04   #1
דניאלהדייג

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 150 ליטר
ברירת מחדל פרוייקט אקווריום 350 ליטר.

ערב טוב לכולם, אני שנה בתחום האקווריומים וכל יום לומד משהו חדש.
התחלתי עם אקווריום 30ליטר, עברתי ל80ליטר והיום אני עם 2 אקווריומים 80ליטר+150ליטר(שבניתי בעצמי).

החלטתי להתקדם לאקווריום מתקדם מתחביב ומטרה שיהיה לדגים מרחב מחייה גדול לחיות ואני רוצה להתעמק ברבייה לא להב דווקא למטרת סחר.

הוחלט על מקום בבית, כאן :
https://s10.postimg.org/lqu773keh/26...02423039_o.jpg

כמובן שהמדף הראשון כבר לא יהיה, ושאלה לגבי המדף גבס שיהיה 15סמ מעל האקווריום אמורה להיות בעייה עם ההתאדות?

המידות של האקווריום יהיו:
אורך 105 סמ
גובה 60 סמ
עומק 60 סמ

האקווריום מכוון להיות נמוך משום שכל הבית בעיצוב נמוך, וגם מהטעם האישי שלי.

הסאמפ יהיה במידות:
אורך 60 סמ
גובה 40 סמ
עומק 50 סמ

עם 5 תאים -
תא כניסת מים ופרלון
תא ביולוגי
תא פחם
תא בידוד לדגים+חימום/קירור
תא העלאת המים עם משאבת העלאה בתכנון של 3500לש.

הסטנד של האקווריום יהיה נמוך, מפרופיל 40 ממ, (יוזמן אצל מסגר)
אורך 105 סמ
גובה 58 סמ לקחתי בחשבון 1סמ קלקר+1סמ עץ סנדויץ.
עומק 60 סמ

כמובן שתהייה הזנת מים זמינה באקווריום וגם ניקוז.

עכשיו אני בטוח שאתם יותר מבינים ממני, ואולי ועשיתי טעות כלשהי, אשמח לטיפים, תיקונים, לפני שאני מתחיל בפרוייקט.

תודה לכם, אעדכן.
דניאלהדייג לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 26/12/2017, 08:01   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: פרוייקט אקווריום 350 ליטר.

קודם כל בהצלחה!

יפה שאתה מתכנן כמו שצריך ושואל לפני תחילת הביצוע...

על אילו דגים חשבת...?

נפח המים אומנם מכובד אבל מידות של מטר לא יתאימו לכל אוכלוסיה וחשוב שתקח זאת בחשבון ותתכנן מראש לאיזו אוכלוסיה מיועד

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דניאלהדייג צפה בהודעה
כמובן שהמדף הראשון כבר לא יהיה, ושאלה לגבי המדף גבס שיהיה 15סמ מעל האקווריום אמורה להיות בעייה עם ההתאדות?

המידות של האקווריום יהיו:
אורך 105 סמ
גובה 60 סמ
עומק 60 סמ
לגבי המדף גבס השני יש לי שתי הערות עיקריות
1. ההתאדות בהחלט בעייתית
2. איך אתה תכנן לטפל באקווריום עם מרווח מקסימלי של 15 סמ מעל האקווריום? טיפולים הכוונה שאיבות רפש, הוצאת דגים, ניקוי כללי וכו' וכו'

באופן כללי בנישות כאלו נהוג לעשות מבנה מרותך המאפשר טיפול באקווריום בחלק העליון,

להלן דוגמה למה אני מתכוון:

ציטוט:

הסאמפ יהיה במידות:
אורך 60 סמ
גובה 40 סמ
עומק 50 סמ

עם 5 תאים -
תא כניסת מים ופרלון
תא ביולוגי
תא פחם
תא בידוד לדגים+חימום/קירור
תא העלאת המים עם משאבת העלאה בתכנון של 3500לש.
אשמח אם תוכל להעלות סקיצה של תכנון הסאמפ שבכוונתך ליישם, בשלב ראשון יש כמה הסגות:
1. בגודל סאמפ המתוכנן אני לא בטוח שתוכל ליישם בצורה אופטימלית תא בידוד
2. אני לא רואה צורך בתא פחם יעודי (מה גם שפחם לא נדרש בצורה קבועה במערכת הפילטרציה) - מה שנהוג בדר"כ הוא למקם את הפחם בתא החזרת המים כשצריך
3. לגבי גודל משאבת העלאה, יש לקחת בחשבון שהעוצמה שלה יורדת דרסטית ככול שאתה עולה בגובה, עבור גודל המיכל והגובה המתוכנן אני אישית הייתי הולך על משאבה חזקה יותר וגם על כזו מתכווננת שתאפשר לי גמישות בשינוי משטר הזרימה (לגודל מיכל כזה הייתי ממליץ על Jebao DCP-6500)
4. באופן כללי, התא האחרון בסאמפ הוא זה שסובל מאידוי המים, ככול שתא זה יהיה קטן יותר כך הבעיה גדלה ולכן חשוב שתהיה לך מערכת פיצוי אידוי ע"מ שלא תצטרך להתעסק כל הזמן במילוי והשלמת מים

סה"כ נראה שהולך להיות מעניין,

תמשיך לעדכן ושיהיה בהצלחה!

תמיר

נערך לאחרונה על ידי תמיר מ., Tuesday 26/12/2017 בשעה 08:43.
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/12/2017, 17:21   #3
דניאלהדייג

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 150 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
קודם כל בהצלחה!

יפה שאתה מתכנן כמו שצריך ושואל לפני תחילת הביצוע...

על אילו דגים חשבת...?

נפח המים אומנם מכובד אבל מידות של מטר לא יתאימו לכל אוכלוסיה וחשוב שתקח זאת בחשבון ותתכנן מראש לאיזו אוכלוסיה מיועד

לגבי המדף גבס השני יש לי שתי הערות עיקריות
1. ההתאדות בהחלט בעייתית
2. איך אתה תכנן לטפל באקווריום עם מרווח מקסימלי של 15 סמ מעל האקווריום? טיפולים הכוונה שאיבות רפש, הוצאת דגים, ניקוי כללי וכו' וכו'

באופן כללי בנישות כאלו נהוג לעשות מבנה מרותך המאפשר טיפול באקווריום בחלק העליון,

להלן דוגמה למה אני מתכוון:

אשמח אם תוכל להעלות סקיצה של תכנון הסאמפ שבכוונתך ליישם, בשלב ראשון יש כמה הסגות:
1. בגודל סאמפ המתוכנן אני לא בטוח שתוכל ליישם בצורה אופטימלית תא בידוד
2. אני לא רואה צורך בתא פחם יעודי (מה גם שפחם לא נדרש בצורה קבועה במערכת הפילטרציה) - מה שנהוג בדר"כ הוא למקם את הפחם בתא החזרת המים כשצריך
3. לגבי גודל משאבת העלאה, יש לקחת בחשבון שהעוצמה שלה יורדת דרסטית ככול שאתה עולה בגובה, עבור גודל המיכל והגובה המתוכנן אני אישית הייתי הולך על משאבה חזקה יותר וגם על כזו מתכווננת שתאפשר לי גמישות בשינוי משטר הזרימה (לגודל מיכל כזה הייתי ממליץ על Jebao DCP-6500)
4. באופן כללי, התא האחרון בסאמפ הוא זה שסובל מאידוי המים, ככול שתא זה יהיה קטן יותר כך הבעיה גדלה ולכן חשוב שתהיה לך מערכת פיצוי אידוי ע"מ שלא תצטרך להתעסק כל הזמן במילוי והשלמת מים

סה"כ נראה שהולך להיות מעניין,

תמשיך לעדכן ושיהיה בהצלחה!

תמיר
היי תודה על תשובתך!!

אני חושב על ציקלידים טרופוסאים או משהו בסגנון, לא דגים במימדיים גדולים.

1. זא שצריך לעשות משהו עם מדף הגבס?
2. שחכתי לציין שהאקווריום יבלוט מהגבס 10 סמ בערך זאת אומרת ש50סמ מעומק האקווריום יהיה מתחת למדף גבס בהפרש גובה של 15 סמ, ועוד 10 סמ יבלטו מחוץ למדף ככה שאני מאמין שאוכל לטפל באקווריום ללא בעייה.

לקחתי לתצומת ליבי את דבריך על הסאמפ והתא הייעודי.

לבנתיים הוזמן הסטנד ואם אהיה לי זמן מחר אתחיל בשבירת המדף והכנת קו הזנה+ניקוז.

לגבי האקווריום עצמו-
רק החזית תהיה אקסטרה קליר, השאר קליר ואני מתלבט אם לעשות את גב האקווריום ותחתית האקווריום שחור, אשמח ליתרונות חסרונות.
וגם לגבי האובר פלאוו, חשבתי על האמצע אך בגב האקווריום,
עם קדח ירידה ושני קדחי עלייה אחד לכל צד. בנוסף גם כאן אצטרך עזרה במידות הקדחים.

שוב, תודה!!
דניאל
דניאלהדייג לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 28/12/2017, 19:33   #4
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
היי תודה על תשובתך!!

אני חושב על ציקלידים טרופוסאים או משהו בסגנון, לא דגים במימדיים גדולים.
א. בכיף, שמח לעזור
ב. טרופאוסים לא יהיו במיטבם במיכל של 1 מטר, המינימום הנדרש הוא 1.2 מטר וגם אז לא תוכל לאכלס יותר מדי פריטים - המלצה חמה, תתכנן כבר עכשיו מה בכוונתך לאכלס ע"מ שלא תצטער על זה בשלב מאוחר יותר

ציטוט:

1. זא שצריך לעשות משהו עם מדף הגבס?
2. שחכתי לציין שהאקווריום יבלוט מהגבס 10 סמ בערך זאת אומרת ש50סמ מעומק האקווריום יהיה מתחת למדף גבס בהפרש גובה של 15 סמ, ועוד 10 סמ יבלטו מחוץ למדף ככה שאני מאמין שאוכל לטפל באקווריום ללא בעייה.
1. לדעתי כן, לחות, מים וגבס לא הולכים טוב יחד
2. אני עדיין חושב שזה יהיה בעייתי לתחזוקה מה גם שאתה מתכנן אוברפלאו שמבחינה מעשית לא כל כך יהיה לך גישה אליו...

ציטוט:

לגבי האקווריום עצמו-
רק החזית תהיה אקסטרה קליר, השאר קליר ואני מתלבט אם לעשות את גב האקווריום ותחתית האקווריום שחור, אשמח ליתרונות חסרונות.
וגם לגבי האובר פלאוו, חשבתי על האמצע אך בגב האקווריום,
עם קדח ירידה ושני קדחי עלייה אחד לכל צד. בנוסף גם כאן אצטרך עזרה במידות הקדחים.

שוב, תודה!!
דניאל
1. אין בעיה לעשות את גב האקווריום שחור, לגבי התחתית אני אישית חושב שעדיף להישאר עם שקוף (כלומר שיראו את הקלקר הבהיר)
2. תכנון נכון של צנרת אובר פלאו היא צינור ירידה ראשי (קוטר 40-50 ממ), צינור ירידה בחרום (קוטר 40-50 ממ בהתאמה לצינור הירידה הראשי) וצינור עליה אחד ( קוטר 20-25 ממ)

לגבי צנרת העלאה - עקב האכילס של משאבות העלאה הוא העלאת המים לגובה וזה גם ה"צרכן" הכי גדול של ההספק שלה, ככול שהמשאבה צריכה להתמודד עם יותר לחץ העלאה כך היא תהיה פחות אפקטיבית ולכן לא נכון למקם 2 צינורות עליה, מה שניתן כן לעשות הוא לחבר מתאם T בקצה צינור העלאה ובכך לנתב את המים לשני כיוונים

דניאל, מאחר ואתה שאול ומתעניין אני ארשה לעצמי לומר שניכר כי עדיין חסר לך נסיון וידע בנושא ולכן אני אחזור ואף אחדד את ההמלצה שלי למעלה, תעלה לפה כל תכנון שאתה מתכוון ליישם ע"מ שעיניים חיצוניות נוספות יתנו חוות דעת, חבל לתכנן משהו שעלול להתברר כלא נכון ואז להיכנס למקצה שיפורים במקרה הטוב ולתסכול, אכזבה והוצאות כספיות מרובות במקרה הפחות טוב...

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא