AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 02/06/2022, 23:07   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל הצעות לאיכלוס ושאלה לגבי הפילטר

אהלן חברים
האקווריום הקודם שלי התפוצץ (180 ליטר התפזרו ברחבי הבית... לא נעים)

אבל מעז יצא מתוק ורכשנו אקווריום חדש, 240 ליטר (40x60x100)

רכשתי פילטר JBL CF 1502 (היה במבצע במחיר טוב) על אף שהוא לכאורה חזק מידי עבור האקווריום (הוא נותן 1400 ל"ש)
האם לדעתכם עליי להחליש את הזרימה שלו? (אפשרי בעזרת לחצנים שקיימים בו בפתחי היציאה) או שזה בסדר?

האוכלוסיה כרגע מה ששרד מהאקווריום הקודם בעיקר אנציסטרוסים, 2 דגי סומטרה בוטיה פקיסטני אחד קורידורס אחד וסביבות ה-20 גופים שיימסרו אחרי סיום הסייקל.

שאלה שנייה הצעת לאיכלוס, האם לדעתכם ניתן לשכן דיסקוסים במיכל שכזה?

האם יש אוכלוסיות מסויימות שעבורן הפילטר במלוא עוצמתו הוא בסדר? או שבכל מקרה בכל אוכלוסיה שאבחר 1400 ל"ש זה חזק מידי עבור נפח האקווריום שלי?

תודה מראש לעונים
עדיין לא נקרא Saturday 04/06/2022, 05:38   #2
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הצעות לאיכלוס ושאלה לגבי הפילטר

לא בטוח שהפילטר חזק מדי עבור המיכל של 240 ליטר. בכל מקרה,הזרימה תפחת בגלל סתימת המדיות במהלך הזמן. המיכל מתאים לדיסקוסים, אבל דיסקוסים לא יסתדרו עם זרמים חזקים במיכל, יהיה צורך לוסת ו/או לפצל את החזרת המים מהפילטר כדי לא ליצור זרימה חזקה מדי במיכל.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 06/06/2022, 17:24   #3
giladtzemach

תודה רבה. האמת אני לא חושב שאלך על כיוון של דיסקוסים.

שאלה שאולי נשמעת קצת טיפשית, אני רוצה לאכלס בציקלידים, האם יש דגים מסויימים מהציקלידים שיינשכו לי את היד אם אצטרך להכניסה לאקווריום?...

אני לא רוצה דגים שיינשכו אותי..
עדיין לא נקרא Monday 06/06/2022, 19:27   #4
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי giladtzemach צפה בהודעה
תודה רבה. האמת אני לא חושב שאלך על כיוון של דיסקוסים.

שאלה שאולי נשמעת קצת טיפשית, אני רוצה לאכלס בציקלידים, האם יש דגים מסויימים מהציקלידים שיינשכו לי את היד אם אצטרך להכניסה לאקווריום?...

אני לא רוצה דגים שיינשכו אותי..
אל תדאג, מדובר בציקלידים, לא פיראנות, וגם עם פיראנות זה לא בדיוק כמו בסיפורים.....
המצב היחיד שבו דגים מתנפלים על היד שאני מכניס לאקוריום (לא נושכים - אין להם שיניים) הוא כאשר אני מטפל במיכל שבו זוג עם ביצים/דגיגים.
אגב, יש גם ציקלידים שקטים שניתן לאכלס עם גופים/מולים/סייפנים/טטרות קטנות, בלי כל חשש.
לעניין האיכלוס - מיכל של 240 ליטר במידות שיש אצלך מחייב שיקול מראש בקשר לאוכלוסיה (איזה מיני דגים לאכלס) ובודאי בקשר לכמויות הדגים.
כנס לאקוודקס ותעבור על המינים השונים כדי להחליט על מה אתה מעוניין ללכת. תבדוק היטב ברשימות את מידות המיכלים שדרושים לכל מין ואת ההתנהגות האופיינית שלהם. רצוי לאכלס במינים מאותה סביבה טבעית שידרשו דקורציה ותזונה דומה, תרשום מה מוצא חן בעיניך ואז יהיה אפשר לייעץ בצורה יותר מדוייקת.
עדיין לא נקרא Tuesday 07/06/2022, 17:26   #5
ara

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים
וותק בתחום: 5 שנים

לא נראה לי שהפילטר מדי חזק לא לציקלידים ולא לדיסקוסים
לגבי נשיכות מהניסיון שלי זה ממש תלוי בדג ולא בסוג דג (יכול להיות שאני טועה אבל נראה שלא!!)
ara לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 08/06/2022, 07:15   #6
אסף חנונה

הודו לך על 73 הודעות 91 פעמים

היו לי פירנאות זהב שנשכו רק חולדות ועכברים אבל אחרי שהוצאתי אחת לצלם על היד הייתי צריך עזרה לעצור את הדימום... כן הייתי ילד דביל

תאכלס בדיסקוסים אבל תוציא את המציקים כולל ברבוסים ופקיסטני, שים עין על האנציסטרוס שלא יעשה להם איקים.

ממליץ לך כבר לקנות מטרוג'יל (שיהיה, כל מגדל דיסקוסים הוא חצי רוקח), אולי גם קצת פלובנול לתולעים, פורן לחיידקים,,פורמלין ומלכיט גרין לחיצוניים ונחושת לאודיניום וכאלה שכיף איתם

תכין איזו קרנטינה לבידוד כי בדיסקוסים הרבה פעמים צריך להפריד כוחות - בכל זאת גם דיסקוס הם ציקליד עם משחקי כוחות שיכולים להרוג - רק הם עושים את זה ללא פציעות, יותר אכזרי בדיכוי תמידי עד למוות ברעב ובידוד

כל הדקורציה הזאת פחות כוס התה של דיסקוס כי הם רגישים מאד לאיכות מים, לרוב משתמשים בדקרוציה על בסיס סיליקון וזכוכית כדי למנוע הצטברות רפש, כך יהיו להם קצת פחות בעיות (לכולם בסוף יש בעיות)

ותאכלס בלהקה אחת באותו גודל ועדיף ביחד מאותו מקור - כי כל מקום שתקנה מוסיף לך חינם ללא חיוב נוסף את כל ההיסטוריה הרפואית של ההדג, לעיתים מדובר בטפילים שנישאים ע"י דגים בריאים לכאורה אבל זה יתפרץ בדגים עם היסטוריה שונה

הפילטר זאת הצרה האחרונה שלך.

לא באתי לבאס, אבל עם כל הכבוד, לגדל דיסקוסים בהצלחה זה לא מובן מאליו.

מה שלא תחליט, שיהיה בהצלחה.
עדיין לא נקרא Wednesday 08/06/2022, 16:39   #7
giladtzemach

תודה רבה על התגובות.
לא ביאסת אותי על הדיסקוסים.. אני לא רוצה דיסקוסים ירדתי מזה עוד לפני ההודעה שלך

משה איזה ציקלידים אני אוכל לשכן ביחד עם החבריה הזאתי? איזה ציקלידים נחשבים ליותר עדינים?
יש איזה באג כרגע באקווהדקס זה לא נפתח לי, האנטיוירוס סוגר לי את זה כל הזמן כי יש שמה וירוסים..

לגבי בלו אקרה למשל, באינדקס דגים בחו"ל כתוב שהוא הכי רגוע מבין האקרות ושיכול לחיות בכיף עם דגים שקטים קטנים ממנו גם..

אז אולי זה ניסוי וטעיה, אולי לא..
בכל מקרה אשמח לשמוע את עצתך\כם
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 08/06/2022, 17:21   #8
moshen7

תלוי למה אתה קורא "בלו אקרה", אם הכוונה ל- Andinoacara pulcher (כיום תמצא בשוק בעיקר את הוריאנט BLUE NEON ), אז הם באמת שקטים יחסית, יכולים להיות מעט אגרסיביים בעת הטלה אבל לא עד כדי הריגת דגים אחרים במיכל, אבל, וזה אבל גדול מאוד - קשה מאוד למצוא BLUE NEON באיכות טובה. בגלל רביות של דורות רבים "בתוך המשפחה" ( IN BREEDING ) הגנטיקה שלהם מאוד ירודה ורובם לא מתפתחים בצורה טובה, לא מגיעים לגודל משמעותי ולא מאריכים ימים.
לצערי נתקלתי כבר בעבר במקומות שמוכרים תחת השם "אקארה כחולה" מין אחר - Andinoacara Rivulatus
שהוא "גרין טרור" והוא דג הרבה יותר אגרסיבי וגם גדול יותר.
למישהו בלי נסיון בציקלידים, עם מיכל כמו שלך ומחפש דגים לא תוקפניים, הייתי ממליץ על 4-5 סקלארים ו-4 קריבנסיס, בתוספת קורידורסים ולהקת טטרות (8-10 לפחות) - למשל סרפה, שהוא דג להקה יפה מאוד ומנסיוני - לא יציקו לסקלארים - וגם יהיו גדולים מספיק כדי לא להיטרף על ידי הסקלארים.
אנציסטרוסים שנמצאים אצלך - יכולים להישאר, הסומטרות והבוטיה - חובה להוציא, ממש לא מתאימים לאיכלוס שהצעתי.
אפשר במיכל כמו שלך גם לאכלס מין יחיד של מבונות (צמחוניים מאגם מלאווי), 5-6 פרטים למשל - קורלאוס או מין יחיד כלשהו של פיקוקים , אבל קח בחשבון שאלו דגים שחיים בעיקר בתחתית המיכל ועמודת המים שלך תישאר די שוממה
עדיין לא נקרא Tuesday 14/06/2022, 16:26   #9
giladtzemach

למה דווקא מין יחיד של מבונות?

החלטתי ללכת על מבונות מאגם מלאווי, אני רוצה לשכן קרואלוס, ראסטי, אצ'י ופלאבוס.
הבנתי שכל ה-4 יחסית רגועים ושקטים כלפי בני מין אחרים.
בנוסף אולי זוג של דמסוני, שאמנם הוא תוקפני אבל בגלל שהם קטנים יותר מהשאר, יסתדרו איתם.

רציתי להתייעץ לגבי כמויות, כמה לשים, כי ראיתי שההמלצה על אצ'י ופלאבוס לשים קבוצות של 10.. זה יהיה הרבה יותר מידי בשביל המיכל שלי אני חושב..
עדיין לא נקרא Wednesday 15/06/2022, 05:34   #10
moshen7

ציטוט:
למה דווקא מין יחיד של מבונות?
כי שטח הקרקעית במיכל שלך הוא קטן, ומבונות חיים קרוב לקרקע ומאוד טריטוריאליים
החלטתי ללכת על מבונות מאגם מלאווי, אני רוצה לשכן קרואלוס, ראסטי, אצ'י ופלאבוס.
הבנתי שכל ה-4 יחסית רגועים ושקטים כלפי בני מין אחרים.
בנוסף אולי זוג של דמסוני, שאמנם הוא תוקפני אבל בגלל שהם קטנים יותר מהשאר, יסתדרו איתם.
כמו שנאמר, הם קטנים אבל "עארסים...."
רציתי להתייעץ לגבי כמויות, כמה לשים, כי ראיתי שההמלצה על אצ'י ופלאבוס לשים קבוצות של 10.. זה יהיה הרבה יותר מידי בשביל המיכל שלי אני חושב..
כל מה שכתבתי הוא מנסיון אישי ולא רק מחישובים תיאורטיים.
עכשיו תעשה עם זה מה שאתה רוצה.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/06/2022, 17:02   #11
giladtzemach

תודה רבה אחי על המשוב.

לכן אני מעוניין במבונות היותר רגועות כגון אצ'י פלאבוס ראסטי וכו'..

ואם השטח קטן, אני עדיין לא מבין למה זה דורש מין יחיד?
מה זה משנה אם יש 15 קוראליוסים, או 5-5-5 אצ'י פלאבוס וראסטי?
כלומר מה זה משנה לעניין השטח קרקעית הקטן יחסית, שהם יהיו זן אחד? הרי כל הזנים האלה הם שקטים ורגועים, וטריטוראליים דווקא כלפי המין שלהם ולא כלפי מינים אחרים.. (לפחות כך כתוב באקווה-דקס)

בכל מקרה ובנוסף בניתי להם בעזרת 9 סלעי טוף אחלה מבנה עם מחילות ומעברים ומחבואים רבים, אז יש להם מקומות מסתור בשפע.

אעדכן בהמשך נראה מה נעשה. תודה על הייעוץ וההכוונה !
עדיין לא נקרא Thursday 16/06/2022, 05:53   #12
moshen7

ציטוט:
תודה רבה אחי על המשוב.

לכן אני מעוניין במבונות היותר רגועות כגון אצ'י פלאבוס ראסטי וכו'..

ואם השטח קטן, אני עדיין לא מבין למה זה דורש מין יחיד?
מה זה משנה אם יש 15 קוראליוסים, או 5-5-5 אצ'י פלאבוס וראסטי?
כלומר מה זה משנה לעניין השטח קרקעית הקטן יחסית, שהם יהיו זן אחד? הרי כל הזנים האלה הם שקטים ורגועים, וטריטוראליים דווקא כלפי המין שלהם ולא כלפי מינים אחרים.. (לפחות כך כתוב באקווה-דקס)

בכל מקרה ובנוסף בניתי להם בעזרת 9 סלעי טוף אחלה מבנה עם מחילות ומעברים ומחבואים רבים, אז יש להם מקומות מסתור בשפע.

אעדכן בהמשך נראה מה נעשה. תודה על הייעוץ וההכוונה !
15 מבונות? הגזמת...... אבל מי יודע? אולי יצליח לך.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול