AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 29/03/2022, 14:03   #1
Yoni1218

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: להקות וסקלרים 130 ליטר נטו
וותק בתחום: שנה
ברירת מחדל אוכלוסיית אקווריום

אהלן אני בתחום הדגי נוי כמה שנים, אשמח לעזרה החלטתי לשדרג באקווריום נוסף של ציקלידים (יש לי אקווריום נוסף של דגי נוי), קניתי מאדם אקווריום יד שנייה 150 ליטר. אני דוגל באיכות ושמירת הדגים. (האקווריום עבר סייקל בזמן הזה הציקלידים היו באקווריום נוסף בבידוד עד לסיום הסייקל. האקווריום לאחר סייקל רץ כבר שבוע רציתי לדעת כמה דברים:

1. האם ניתן להוסיף ציקלידים מפוארים ואם כן כמה כרגע באקווריום דג דולפין שחור בוגר כ14 ס"מ 2 דגי דולפין קטנים (מתכוון כנראה למסור לא ניראלי שמתאימים לגודל אקווריום), 2 גורמי כ7 ס"מ (לדעתי גורמי יכול להיות טועה בזיהוי הדג), 4 זברות (כרגע האוכלוסיה לא אגרסיבית מסתדרים יחד לכן יש זברות (דניו לא הציקליד) ברגע שאכניס דג אגריסיבי אוציא אותם ו3 סינודונטיס (דג חתול) כס"מ

2. איזה ציקלידים מפוארים אתם ממליצים וקלים לטיפול (מזכיר שאני מתחיל רק בתחום הציקלידים)

3. האם לדעתם ניתן לדגל דגי להקה יחד עם ציקלידים מסוימים אם כן אז איזה אשמח לשמוע
Yoni1218 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 30/03/2022, 05:32   #2
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אוכלוסיית אקווריום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yoni1218 צפה בהודעה
אהלן אני בתחום הדגי נוי כמה שנים, אשמח לעזרה החלטתי לשדרג באקווריום נוסף של ציקלידים (יש לי אקווריום נוסף של דגי נוי), קניתי מאדם אקווריום יד שנייה 150 ליטר. אני דוגל באיכות ושמירת הדגים. (האקווריום עבר סייקל בזמן הזה הציקלידים היו באקווריום נוסף בבידוד עד לסיום הסייקל. האקווריום לאחר סייקל רץ כבר שבוע רציתי לדעת כמה דברים:

1. האם ניתן להוסיף ציקלידים מפוארים ואם כן כמה כרגע באקווריום דג דולפין שחור בוגר כ14 ס"מ 2 דגי דולפין קטנים (מתכוון כנראה למסור לא ניראלי שמתאימים לגודל אקווריום), 2 גורמי כ7 ס"מ (לדעתי גורמי יכול להיות טועה בזיהוי הדג), 4 זברות (כרגע האוכלוסיה לא אגרסיבית מסתדרים יחד לכן יש זברות (דניו לא הציקליד) ברגע שאכניס דג אגריסיבי אוציא אותם ו3 סינודונטיס (דג חתול) כס"מ

2. איזה ציקלידים מפוארים אתם ממליצים וקלים לטיפול (מזכיר שאני מתחיל רק בתחום הציקלידים)

3. האם לדעתם ניתן לדגל דגי להקה יחד עם ציקלידים מסוימים אם כן אז איזה אשמח לשמוע
אני ממש לא מצליח להבין מה שאתה כותב.
למה הכוונה "דגי נוי"? כל דג שמגודל באקוריום של חובב הוא דג נוי. גם ציקלידים!!!
האם האקוריום סיים סייקל כי הוא כבר "רץ שבוע" ? סייקל לא מסתיים בשבוע וגם לא בשבועיים-שלושה
למה הכוונה "ציקלידים מפוארים" ? ואילו דולפינים יש לך? אם הכוונה לדג הזה https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1259 הם ממש לא מתאימים למיכל כמו שלך

גוראמים וזברות דניו לא יתאימו לרוב הציקלידים, מצד שני הרבה מאוד ציקלידים לא מתאימים למיכל בגודל שלך. תעבור על הערכים באקוודקס ותראה אילו מינים נראים לך ואז נוכל להמשיך לייעץ.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 30/03/2022, 07:59   #3
Yoni1218

בוקר טוב, הניסוי וההסבר שלי לא היה כל כך טוב.

ההתעסקות העיקרית שלי עד היום הייתה בשרימפסים דגי דניו טטרות דגי קרב מנקים וקורידורסים למינהם.

החלטתי להוסיף אקווריום נוסף לבית בגודל 150 ליטר שבו יהיו בעיקר ציקלידים. האקווריום נקנה ביד שנייה אצל רק הסברתי שאצל האדם שקניתי ממנו את האקווריום אלו הדגים שהיו וגם הסברתי שאני מתכוון למסור אותם. (היו לו גם 4 דגי זהב שנמסרו ישר). נעשה ניקוי יסודי של האקווריום מצינורות ועד לרמות הכי קטנות של הפילטר. נעשה סייקל והוספו בקטריות לא הוכנס אף דג במשך שבועיים, נעשו בדיקות למים וכל הערכים תקינים ולכן הוכנסו הדגים שציינתי מקודם לאקווריום. הדניו הוכנס מהסיבה שהדגים ספציפית שקיבלתי עם האקווריום לא אגרסיביים ויכולים להסתדר איתם אני מתכוון להחליף את כלל האוכלוסייה ולכן השאלה.

אני חושב שהתגובה שלך לא הולמת לשאלה, ביקשתי ייעוץ ולא עקיצות כי לא כתבת פה כלום.
אמרתי שאני בתחום דגי הנוי אף פעם לא כתבתי שציקלידים לא דגי נוי ולא הפוך
לגביי סייקל כבר הסברתי וזה ניסוי וטעייה כי כל הערכים תקינים לא רואה סיבה לא להכניס
לשלוח אותי לאתרים לקרוא לא תודה עשיתי את זה ולכן הצטרפתי כדי לשאול מאנשים שמבינים ושיש להם ניסיון עם דגים אלו.

אם יש לך רצון לייעץ ולעזור לי אשמח מאוד.
עדיין לא נקרא Wednesday 30/03/2022, 08:52   #4
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

הי יוני,

לצערי גם אני אחרי קריאה נוספת לא בטוח שאצליח לרדת לסוף דעתך.
עם זאת אתמקד במה שכן הבנתי -

ברשותך מיכל של 150 ליטר, מה המידות ?
*אין הרבה ציקלדים שיסתדרו ב-150 ליטר, אבל נדע יותר אחרי המידות.

כפי שציינת את האוכלוסיה הקיימת כדאי למסור, סייקל לא אורך שבוע אלא 4-5 שבועות במידה ומתבצע כראוי, במידה ותרצה לקרוא איך מתבצע סייקל אשמח להעביר קישור.
ספויילר - תוספי בקטריות לא קשורים בכלל לסייקל.
הערכים "תקינים" מפני שגם בבקבוק מים מינרלים יש ערכים תקינים... המטרה בסייקל לבסס מושבת בקטריות.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 31/03/2022, 13:21   #5
Yoni1218

אהלן כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך ואשתדל לפרט ולהסביר כמה שיותר ולענות גם על השאלות בהתאם כדי ללמוד.

1. לגביי מידות אקווריום, האקווריום 80*50*40 עומק 50.

2. לגביי סייקל רק מציין את מה שעשיתי ותגיד לי אם משהו לא נכון נעשה שאדע גם לפעמים הבאות, הרצתי את האקווריום שבועיים עם פילטרים פעילים משאבת חמצן וטרמו (28 מעלות) הכל פעל שבועיים ללא דגים וכמובן שהוספו בקטריות.
לאחר מכן הוספתי אוכל בכמויות קטנות כמו שהמליצו לעשות גם באקווריום הקודם. בנוסף לכך לפני שניקיתי את כל האקווריום כדי שלא יקרה מצב שאני מתחיל הכל מאפס לקחתי בבלונים של מי עדן והכנסתי מים של האקווריום שהיה אצל אותו אדם והוספתי משאבת חמצן כי לפי מה שהבנתי שאם המים לא מקבלים רענון כל הערכים והחיידקים שהיו מתים אחרי 24 שעות. ניקיתי את הפילטרים עם אותם מים הכל לפי הספר והתחלתי להריץ אקווריום.
לכן, בגלל שהשתמשתי במי אקווריום קיימים פילטר קיים וקרמיקה שהייתה באותו אקווריום הערכתי ש"סייקל" אולי אני טועה במה שאני קורא לו סייקל ייקח לו שבועיים. בדקתי עם ערכה של ניטריט ואמוניה כמו שהמליצו באתרים והכל היה תקין לכן הכנסתי דגים פנימה. מציין רק עובדה שהאקווריום פועל שבוע אחרי הסייקל ולפי איך שזה נראה כרגע הכל בסדר ואני מקווה שישאר כך.

3. אשמח אם תוכלו לעזור לי בנושא הספציפי האם לנסות לעשות אקווריום ציקלידים עם שני ציקלידים מפוארים שלצדם חיים עוד כמה דגים קטנים או לעבור לאקווריום של דגי קהילה.

תודה רבה
עדיין לא נקרא Thursday 31/03/2022, 14:03   #6
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Yoni1218 צפה בהודעה
אהלן כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך ואשתדל לפרט ולהסביר כמה שיותר ולענות גם על השאלות בהתאם כדי ללמוד.

1. לגביי מידות אקווריום, האקווריום 80*50*40 עומק 50.

כמו שאסף כתב, מידות כאלו לא מתאימות לרוב הגדול של הציקלידים, אלא רק לזוג בודד של ציקלידים קטנים/בינוניים כמיכל רביה, או לקבוצה של ציקלידים ננסיים שקטים (אפיסטוגראמות למיניהם, קריבנסיס), אבל באיכלוס כזה תקבל מיכל שבחלקו יהיה ריק כי אלו דגים שנמצאים בדרך כלל בשכבות המים התחתונות.

3. אשמח אם תוכלו לעזור לי בנושא הספציפי האם לנסות לעשות אקווריום ציקלידים עם שני ציקלידים מפוארים שלצדם חיים עוד כמה דגים קטנים או לעבור לאקווריום של דגי קהילה.

אני לא מנסה לעקוץ, אלא להבין כדי לעזור לך. אנא תסביר למה הכוונה "ציקלידים מפוארים"
תודה רבה
.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 31/03/2022, 16:04   #7
עוזי.פ.

הסמל האישי שלעוזי.פ.

הודו לך על 38 הודעות 49 פעמים
סוג אקווריום: ריף רד סי 750
וותק בתחום: 50 (שנים)

לדעתי מיכל בגודל כזה פחות מתאים לציקלידים.
אם אתה מאד רוצה אז ציקלידים קטנים כמו זברה ציקליד

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא