AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 21/04/2002, 13:09   #1
אלנה

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל רכישת פילטר חיצוני

שלום לכולם!
בשעה טובה החלטנו להוסיף פילטר חיצוני לאקווריום שלנו (RIO180 של ג'אוול). כרגע האקווריום פועל עם פילטר מובנה של ניצרן שבא יחד עם האקווריום, ומדי פעם יש עליות בלתי מוסברות של ניטריט – לא גבוה, מקסימום 0.1, אבל זה די מדאיג אותי.
בכל מקרה, מהדיונים בפורום התרשמתי שכדאי ללכת על אטמן 3338, שאותו כרגע מצאתי ב-400 ₪.ועכשיו – השאלות:
1) איפה נמצא היבואן של אטמן, האם ניתן להשיג ממנו ישירות חלקי חילוף במידה ומשהו נשבר?
2) אני מבינה שבפילטר מגיע ללא מדיות – כמה יעלו כל התוספות הנדרשות? האם יש דברים נוספים שצריך להוסיף (למשל, צנרת), אם כן – מה וכמה זה יעלה?
3) המוכר בחנות שדיברתי איתו מאוד לא המליץ לי על אטמן והציע במקום FLUVAL של HAGEN מודל 403, שעוצמתו גם 1200 ל/שעה במחיר של 630 ₪. הוא אומר שיש לו כזה פילטר שעובד כבר קרוב ל-10 שנים. האם מישהו מכיר?
4) הבנתי שאורך החיים של אטמן הוא שנתיים. מה קורה אחרי זה – זורקים לפח? לא שווה לקנות פילטר שעולה פי 3, אבל מחזיק מעמד 10 שנים (אהיים)?
אשמח לקבל את תגובתכם.
אלנה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 21/04/2002, 21:01   #2
עמירם ש.

1. לאטמן יש כמה יבואנים. לא הזדקקתי להם לעולם, אבל אני יודע שבחנויות מסויימות (למשל אפללו בראשל"צ) יש חלקי חילוף במלאי וגם קשר קבוע עם היבואנים.

2. לי יש 3336 כפילטר שני, וגם לך הייתי ממליץ עליו במקום על 3338. 3338 הוא חזק מדי, מהיר מדי, ואם תרצי חומרי סינון כימיים - הם "יילכו לאיבוד". על כל פנים, ה-3336 הגיע בדיוק עם מספיק חומרי סינון כדי להוסיף את שלושת חומרי הסינון הכימיים בהם אני משתמש (פחם, סופח ניטראט, סופח פוספאט). צנרת וכדומה אין צורך להוסיף. אם את מעוניינת בגלילי קרמיקה, תוכלי לקנות אצל אפללו הנ"ל בתפזורת בזול.

3. פלוול 403 הוא דגם ישן (עובדה שלמוכר יש אותו כבר כמה שנים - כמו שיש לו, אגב, כל פילטר אחר שהוא מוכר). הדגם החדש שלהם הוא 404. ה-403 הוא פילטר עגול, לפי הדיווחים באינטרנט הוא מאוד לא נוח לתחזוקה, והייתי מתרחק ממנו, מה גם שהוא עולה יותר מפי 2 מהפילטר שאני ממליץ עליו. אגב, אני מאוד לא מתרשם מציוד שמחזיק 10 שנים - בעוד 10 שנים הטכנולוגיה תשתפר בצורה רצינית, ואני לא רוצה להיות תקוע עם ציוד ישן.

4. מה זה "הבנתי"? מאיפה לקחת את השנתיים? אם לא תתעקשי לסובב את הברזים בכיוון הפוך או להבריג את הצנרת בצורה עקומה, אין שום סיבה שלפילטר יקרה משהו רע. לכל היותר תצטרכי להחליף אימפלור (כמה עשרות שקלים), וגם זה רק אם יישבר, מה שכנראה לא יקרה. בכל אופן, אם הוא יתקלקל - כן, זורקים לפח, וקונים את הצעקה האחרונה.
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 21/04/2002, 21:19   #3
הכסוף

ברירת מחדל למה אטמן???

שלום
אני לא הייתי ממליץ על אטמן בעיקר מאחר ויש תחליפים לא פחות טובים יותר איכותיים ולא יותר יקרים.
למיטב הבנתי זה שרשום על 3338 שהוא בעל הספק של 1200ל"ש זה לא מדוייק מעבר לכך ככול שעובר הזמן היא הולך ונחלש. מעבר לכך שמעתי מס תלונות על פלסטיקה עדינה וגימור רע.
אני ממליץ ללכת על תוצרת איטליה או גרמניה או ארה"ב הכוונה - HYDOR או PRIJECT או SECEM אחו תוצרת איטליה. אני מאוד מרוצה מההידורים שלי יש לי שניים. מעבר לכך יש את אהיים הגרמני וFKUVEL האמריקאי. לדעתי הם עדיפים על תוצרת סין או טייואן מאלזיה וכדומה.
בפילטרים האייכותיםם ניתן להשתמש בהספק ל"ש נמוך יותר תקראי את המלצות הייצרן באהיים או היידור ותראי כי שם ממליצים למיכל כמו שלך פילטר של 300 עד 600 ל"ש וזה כבר במחיר של אטמן.
לפחות באלו ההספק הוא אכן מה שרשם ונשמר לאורך זמן.
הכסוף לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 21/04/2002, 22:06   #4
עמירם ש.

בלי קשר לויכוח הנצחי עלות-תועלת סיני-לא-סיני, מ-Hydor אני ממליץ להתרחק. הפילטר די רועש כעבור זמן, קשה מאוד לפתוח אותו (אני נאלץ להשתמש במברג ולשבור כל פעם עוד איזו פינה), וכבר בניקוי הראשון נשברה הידית של הדלי הפנימי בניסיון פשוט מאוד להוציא את הדלי. מה גם שהמבנה שלו הרבה יותר פשוט ופחות מוצלח מהאטמן.
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 10:39   #5
אלנה

תודה על התגובות.
טוב, עכשיו בילבלתם אותי סופית. כנראה, אלך על אטמן 3336 (אם 3338 חזק מדי).
עמירם, אתנ זוכר, במקרה, מה המידות שלו (רוחב-אורך-גובה)?
כמה פחות או יותר הוא אמור לעלות יחסית ל-3338?
אלנה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 13:16   #6
הכסוף

OK נכון הפתיחה קצת קשה אבל האיטום מעולה. אני מעולם לא פתחתי אותו עם מברג אלא פשוט אחזתי בו בין הברכיים ושלפתי את המכסה- האמת די בקלות. חוץ מזה הפילטר עגול ואין לו פינות
אני חייב לציין כי פילטר חיצוני לא פותחים כל שבוע שבועיים או חודש אלא פעם בה ואז להתמידד עם הפתיחה זה לא כל כך נורא ולא כל כך קשה בטח שלא עם מברג!
הרי אנו פותחים אותו פעם בחצי שנה לניכויי או לפני כן אם רוצים להכניס מדיה חדשה.
מה כן חשוב- העוצמה קבועה ויציבה לאורך זמן הסינון מעולה, הפילטר שקט ולמעשה הוא מאוד חזק הן בפלסטיקה והן בעוצמה. עמירם נראה לי שלך פשוט יש מזל רע עם הפילטר ושלך ספציםי בעייתי.
חוץ ממך לא שמעתי על עוד משהו עם בעיות בפילטר ואני בררתי אצל הרבה אנשים אבל אבל ושב פעם אבל על אטמן שמעתי אין ספור תלונות ובעיות. דווקא בפילטר לא הייתי חוסך ואם ההבדל הוא בין 50-100 שח בין אטמן להיידור אז מה השאלה בכלל??!!!
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 19:44   #7
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלנה
תודה על התגובות.
טוב, עכשיו בילבלתם אותי סופית. כנראה, אלך על אטמן 3336 (אם 3338 חזק מדי).
עמירם, אתנ זוכר, במקרה, מה המידות שלו (רוחב-אורך-גובה)?
כמה פחות או יותר הוא אמור לעלות יחסית ל-3338?
בילבלנו אותך
אני מבין שלא קראת את עשרות הויכוחים הלוהטים בפורום על איזה פילטר כדאי לקנות.

עכשיו לפי דעתי אני אשאל את השאלה החשוב מכול - עד כמה כסף הוא מכריע ?
אם את רוצה לחסוך אז לכי על ATMAN, בקשר לPROJECT וHYDOR, הם פחות נוחים לתחזוקה. (ובקשר לפתוח פעם בחצי שנה, לא מדוייק אבל זה דיון למקום אחר).
אם כסף הוא פחות מכריע, אז השאלה עד כמה
EHEIM מומלץ אם כסף זה אכן לא ממש בעייה, ואני מאמין שבטווח של שנים הוא יהווה חיסכון גם כן.
FLUVAL קצת פחות ואם כבר על סדרת ה 04, ולא ה 03 שהם סדרה ישנה יותר.

בכל מקרה גשי לחנות או שתיים ובקשי שיראו לך גם איך לפתוח ולטפל בכל פילטר, כך שתדעי אם זה קל או קשה. וכמובן לברר מחירים.

וכמו שעמירם לדעתי אין צורך בקליבר של 3338 אלא משהו קטן יותר.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 20:03   #8
עמירם ש.

לגבי 3336: הפילטר עצמו הוא בערך 19 ס"מ רוחב-אורך (מרובע) ו-35 ס"מ גובה, אבל צריך לפחות 50 ס"מ גובה, רצוי קצת יותר, בשביל הברזים והצנרת. מחירו צריך לנוע בין 300 ל-350 ש"ח.
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 20:05   #9
עמירם ש.

דניאל - בחנות ה-Hydor נפתח לי בקלות רבה. הוא החל להיתקע רק כשהתמלא במים (כבר בניסיון הפתיחה הראשון).

הכסוף - להחזיק פילטר מלא במים (ובג'יפה) בין הברכיים ולמשוך את המכסה? לא תודה.
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 22:03   #10
הכסוף

עמירם ש. שלום,
הפרוצדורה לא כל כך קשה או מסורבלת:
א. ניתוק הפילטר.
ב. ריקון המים (כולם או חלקם)
ג. פתיחת הפילטר - אפשר לתמוך עם הברכיים
וזהו זה
לא מסובך, קשה לי לדמיין מי מכם בעל פילטר של אטמן אשר לא מנקה ומרוקן אותו ממים אלא רק מחליף מדיות, תקנו אותי אם אניטועה.
באשר לתדירות הטיפול בפילטר אני פותח עץ חדש.
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 22:38   #11
עמירם ש.

אני משתדל להשאיר את המים בפילטר בעת הטיפול (באטמן זו לא בעייה, וגם בהיידור לא אחרי שאני מצליח לפתוח אותו, כי אני משתמש במברג...). אם אני רק מחליף מדיות כימיות או מנקה את הקטע המכני, אני לא נוגע בכלל במים וסוגר את הפילטר כפי שהוא. אם אני מנקה את הקטע הביולוגי, אני עושה זאת במי הפילטר ואחר-כך מחליף.
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 23:06   #12
הכסוף

ומה עם הג'פה שבפילטר ובמים? איכס
עדיין לא נקרא Monday 22/04/2002, 23:54   #13
עמירם ש.

המים שבפילטר הם המים שבאקווריום. אם אני צריך לשטוף את המדיה, האיכס יהיה זהה אם אשתמש במים שבפילטר או במי מעיין זכים וצלולים כבדולח. ההבדל הוא בכימיה של המים, וכידוע לא מומלץ לנקות את המדיות במים מהברז.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול