AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2005, 18:01   #1
Zork

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עובר דירה, הרבה שאלות, חייב עז

הרבה שאלות, נראה מי שורד...

נתחיל מרקע כללי:
יש לי אקווריום זוויתי (מידות 100X40X50, בערך 150 ליטר) שנראה די מוזנח וזאת משום שאחרי שקניתי אותו וקניתי לו משאבה בינונית (Atmen EF 1 300 ליטר בשעה), מצע מדושן עם קוורץ בצבע שאני לא אוהב ומערכת co2 משמרים נגמר לי הכסף ובגלל זה גם המראה הלא מוגמר (וגם בגלל התאורה המאוד חלשה- W38 מפלורוסנט).

ועכשיו לטוויסט בעלילה:
לפני כמה ימים גיליתי שאני עובר דירה, מסתבר גם שהפינוי יהיה עוד בערך 20 יום, משמע יש לי הזמנות ל-"חדש" את האקווריום שלי .

כמה שאלות שתמיד רציתי לשאול:

נתחיל מתאורה-
• לאקווריום במידות שלי, כמה וואט תאורה אני צריך, או, כמה פלורוסנטים לשים במכסה כאשר אני מוגבל לנורות של w18 (אני חשבתי על 5 מנורות סה"כ w90 ?
• מה הסוג/חברה המומלצת לפלורוסנט?
• האם מותר להסתמך על תוצרת סינית בנושא של תאורה (כי זה זול מתאורה רגילה)
• מה לגבי רמת קלווין, כמה קלווין אתם ממליצים שתהיה לתאורה?
• ראיתי ב- "הום סנטר" תאורה לאקווריום (Philips aqua relle tld 18w/89 באורך 60 ס"מ) יש לתאורה הזו צבע ורדרד כזה, האם גם אתם ממליצים לקנותה?
• מה לגבי זמני תאורה- האם אתם ממליצים "בשיטת שלוש השלבים", כשאר בשבוע הראשון אין אור, ואחריו כל 3-4 ימים מעלים את שעות האור עד לזמן אופטימאלי של בערך 10 שעות?
• איך אתם מציעים לארגן את זמני האור/חושך/אור אם בכלל? (אני חשבתי על 5/3/5)

נעבור לתאורת לילה-
• איזה סוג אור אתם ממליצים בתור תאורת לילה, כזו שמתעללת בדגים? (אני חשבתי על תאורת לדים-led, כמה לדים מקובעים למכסה של האקווריום וכמה מתחת למים בצבעים שונים, זה נראה מדהים).

רפלקטור-
• איזה סוג רפלקטור אתם ממליצים לשים במכסה? (אני חשבתי על מראה פשוטה עם זוויות כמו של Lagolas ואולי יש לכם הצעה טובה יותר מזו)

מצע ודשן-
• איזה צבע קוורץ אתם ממליצים לאקווריום החדש שלי (חום/שחור/אפור)?
• מה לגבי דשן, איזה הרכב דשן אתם ממליצים, למצע, ובכלל?
• שמעתי שיש אפשרות ואפילו מומלץ לקחת את "הרפש" מהאקווריום הישן ולשימו בתור חלק מהמצע הבקטריאלי באקווריום החדש, האם אתם חושבים שכדי לעשות כך, ואם כן באיזה שכבה של המצע אתם ממליצים לשים את "הרפש"?
• יש שממליצים להשתמש ברשת זבובים מפלסטיק בין המצע המדושן לבין הקוורץ כדי למנוע ענן אבק באקווריום שעלול להגרם כתוצאה מהזזה של צמחים, האם אתם חושבים שזה נכון?

רקע לאקווריום-
•איזה צבע אתם ממליצים (כחול/שחור)?

פילטר-
•יש אנשים שממליצים שלא להשתמש בפחם, לפחות לא אחרי הרצה ראשונית בגלל שזה מוחק חלק מהבקטריות היעילות לאקווריום, מה אתם ממליצים? אם אתם גם חושבים שצריכים לסלק את הפחם הפעיל, אז איך אפשר לחיות בלעדיו?

דבר המביא אותי לשאלה הבאה והאחרונה, החלפת מים-
•כל כמה זמן אתם ממליצים להחליף מים לאקווריום? וכמה מים מומלץ להחליף בכל רענון?

תודה מראש לכל מי שהצליח לקרוא את כל מה שכתבתי בלי להתייאש, אשמח אם תחזרו אלי בתשובות וחיים נפלאים לכולם, תומר.
Zork לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2005, 19:51   #2
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה
ברירת מחדל Re: עובר דירה, הרבה שאלות, חיי

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Zork
הרבה שאלות, נראה מי שורד...

נתחיל מרקע כללי:
יש לי אקווריום זוויתי (מידות 100X40X50, בערך 150 ליטר) שנראה די מוזנח וזאת משום שאחרי שקניתי אותו וקניתי לו משאבה בינונית (Atmen EF 1 300 ליטר בשעה), מצע מדושן עם קוורץ בצבע שאני לא אוהב ומערכת co2 משמרים נגמר לי הכסף ובגלל זה גם המראה הלא מוגמר (וגם בגלל התאורה המאוד חלשה- W38 מפלורוסנט).

ועכשיו לטוויסט בעלילה:
לפני כמה ימים גיליתי שאני עובר דירה, מסתבר גם שהפינוי יהיה עוד בערך 20 יום, משמע יש לי הזמנות ל-"חדש" את האקווריום שלי .

כמה שאלות שתמיד רציתי לשאול:

נתחיל מתאורה-
• לאקווריום במידות שלי, כמה וואט תאורה אני צריך, או, כמה פלורוסנטים לשים במכסה כאשר אני מוגבל לנורות של w18 (אני חשבתי על 5 מנורות סה"כ w90 ? אולי תחשוב בכיוון של נורות T5 ייתנו יותר אור בפחות מקום, אם לא אז 90 וואט יתנו מענה טוב אולי אפילו עוד נורה
• מה הסוג/חברה המומלצת לפלורוסנט? יש כל מיני נורות זולות שיתאימו לצימחייה ברמת העיקרון תשלב אוסרם 77 וורדה עם נורות דיי לייט רגילות
• האם מותר להסתמך על תוצרת סינית בנושא של תאורה (כי זה זול מתאורה רגילה) כן
• מה לגבי רמת קלווין, כמה קלווין אתם ממליצים שתהיה לתאורה? מאוד תלוי סביב ה 4000-6000
• ראיתי ב- "הום סנטר" תאורה לאקווריום (Philips aqua relle tld 18w/89 באורך 60 ס"מ) יש לתאורה הזו צבע ורדרד כזה, האם גם אתם ממליצים לקנותה? כן דומה לאוסרם 77
• מה לגבי זמני תאורה- האם אתם ממליצים "בשיטת שלוש השלבים", כשאר בשבוע הראשון אין אור, ואחריו כל 3-4 ימים מעלים את שעות האור עד לזמן אופטימאלי של בערך 10 שעות? ממש לא, ישר אור פדח ודישון אין טעם לחכות
• איך אתם מציעים לארגן את זמני האור/חושך/אור אם בכלל? (אני חשבתי על 5/3/5) לא מספיק, לדעתי תתחשב קודם בשעות שאתה בבית בכדי להנות מהאק' ותעשה כך שאם אתה הולך על הפסקה באמצע אז שתהיה מינימום 4 שעות וסך זמן ההארה יסתכם ב10 שעות.

נעבור לתאורת לילה-
• איזה סוג אור אתם ממליצים בתור תאורת לילה, כזו שמתעללת בדגים? (אני חשבתי על תאורת לדים-led, כמה לדים מקובעים למכסה של האקווריום וכמה מתחת למים בצבעים שונים, זה נראה מדהים). יופי זה עיניין של טעם - לא מזיק בכל אופן

רפלקטור-
• איזה סוג רפלקטור אתם ממליצים לשים במכסה? (אני חשבתי על מראה פשוטה עם זוויות כמו של Lagolas ואולי יש לכם הצעה טובה יותר מזו) לשיקולך בלבד רק תדאג שיחזיר כמה שיותר אור

מצע ודשן-
• איזה צבע קוורץ אתם ממליצים לאקווריום החדש שלי (חום/שחור/אפור)? כמה שיותר בהיר שיחזיר אור וייתן מראה של אק' מואר וגם טוב לצמחים
• מה לגבי דשן, איזה הרכב דשן אתם ממליצים, למצע, ובכלל? יש מאמרים במאגר המידע איך להרכיב מצע מדושן , כמובן שיש את האופציה של החברות המסחריות יש לי ניסיון טוב עם JBL - אבל בכללי כל מצע מדושן ממוסחר ייתן מענה מצויין
• שמעתי שיש אפשרות ואפילו מומלץ לקחת את "הרפש" מהאקווריום הישן ולשימו בתור חלק מהמצע הבקטריאלי באקווריום החדש, האם אתם חושבים שכדי לעשות כך, ואם כן באיזה שכבה של המצע אתם ממליצים לשים את "הרפש"? ממש לא, תתחיל מחדש - יותר טוב.
• יש שממליצים להשתמש ברשת זבובים מפלסטיק בין המצע המדושן לבין הקוורץ כדי למנוע ענן אבק באקווריום שעלול להגרם כתוצאה מהזזה של צמחים, האם אתם חושבים שזה נכון? אני לא חושב כך, שתרצה לעקור צמח זה רק יקשה וירים את כל הרשת, תדאג לשכבה של קוורץ על המצע המדושן וזהו.

רקע לאקווריום-
•איזה צבע אתם ממליצים (כחול/שחור)? לשיקולך בלבד

פילטר-
•יש אנשים שממליצים שלא להשתמש בפחם, לפחות לא אחרי הרצה ראשונית בגלל שזה מוחק חלק מהבקטריות היעילות לאקווריום, מה אתם ממליצים? אם אתם גם חושבים שצריכים לסלק את הפחם הפעיל, אז איך אפשר לחיות בלעדיו? זה לא מוחק בקטריות, זה סופח דישון, אין בו צורך

דבר המביא אותי לשאלה הבאה והאחרונה, החלפת מים-
•כל כמה זמן אתם ממליצים להחליף מים לאקווריום? וכמה מים מומלץ להחליף בכל רענון? אני מחליף כל יום 10 אחוז רצוי כמה שיותר פרקי זמן קצרים וכמה שיותר כל פעם אך יש לשים לב לבעיית הכלור במים בישראל

תודה מראש לכל מי שהצליח לקרוא את כל מה שכתבתי בלי להתייאש, אשמח אם תחזרו אלי בתשובות וחיים נפלאים לכולם, תומר.

חסר לך שלא נראה תמונות של המעבר וההקמה מחדש
בהצלחה אמרנו כבר?

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2005, 21:21   #3
Zork

אחלה, אני חושב שענית לי פחות או יותר על כל השאלות אז תודה רבה, ואני מבטיח להראות תמונות כשיהיו!
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2005, 22:10   #4
lirani

הסמל האישי שלlirani

הודו פעם אחת בהודעה אחת

שיהיה לך בהצלחה, אל תשכח לשתול כמה שיותר צמחים מהירי צמיחה עם הקמת האקווריום. בבוא העת תוכל לבקש ממני גזם בפרטי.
lirani לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 22/11/2005, 23:30   #5
Zork

תודה שוב ועוד שאלה.
בגלל שלא נעה לי להשתמש בדגי ניקוי, האם אתם מכירים את המוצרים הנ"ל וממליצים עליהם כמסירי אצות וחלזונות טובים?

*מסיר אצות

*מסיר חלזונות

תודה שוב, תומר.
עדיין לא נקרא Wednesday 23/11/2005, 11:58   #6
danielel

בנוגע לתאורה, אין צורך להשתמש בנורות יעודיות. עדיף להשקיע בעוצמה של ההארה.
החיסכון הוא משמעותי.
danielel לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 23/11/2005, 16:19   #7
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

תעבוד על פיתרונות טבעיים בשלב ראשון. התכשירים האלה מיועדים למקרים קשים יותר.
כאשר מבחר הבררות מצטצמצם.
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 24/11/2005, 11:29   #8
Zork

העניין הוא שאני לא רוצה באקווריום שלי "בוטיות", "אוטוצינקלוסים" ומנקים אחרים, אני רוצה אותו נקי מדגים מנקים (חלזונות/אצות).
עדיין לא נקרא Thursday 24/11/2005, 11:41   #9
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

מדוע?

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 25/11/2005, 00:56   #10
Zork

מעצבן אותי שבאקווריום שלי הדג "אוטוצינקלוס" מגיח מישום מקום ונדבק לזכוכית כדי לנקות ממנה את האצות. אם באמת אין פתרון הגיוני אחר לבעיית האצות באקווריום שלי מלבד דגים מנקים, אאלץ לקנות הרבה "ג'פוניקות" או דגים אחרים שהם פחות דומיננטיים
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא