AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 14/06/2018, 07:35   #1
shaharazu

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל בבקשה עזרה

הסיפור המלא בהכי קצר שאני יכול.

1)יש לי הקווריום 70 ליטר קוביה שהבאתי יד2 מחנות.

2)באקווריום היה חור שנעשה בכוונה על ידי בעלי החנות על מנת לעשות overflow (אין לי מושג)
לקחתי סתמתי את חור על ידי הנתחת ריבוע זכוכית עם סיליקון (על הסיליקון רשום סיליקון לאקווריום)

3)המצע שלי הוא פלובאל + חול שהבאתי מחבר לשם עיצוב האקווריום (חול בן 3 שנים).

4)החול שהחבר הביא לי לא הספיק לעיצוב שרציתי וחיפשתי חול חדש, מצאתי חול ים באתר בניה (חול שמריח כמו ים עם הרבה כונכיות ואבנים קטנים מהים, שטפתי את החול במים חמים והכנסתי לאקווריום , סידרתי את הכל כמו שאני רוצה ואז החול ים הזה לא הרגיש לי טוב והוצאתי אותי לפני שיעשה הרבה נזק.

5)רכשתי אבנים קטנות בצבע זהוב כמו חול וניסיתי לעצב איתם את מה שרציתי, יצא לא יפה אז שפחתי על כל האיזור של האבנים אבץ שחור שהיה לי והעכשיו זה נראה טוב יותר.

6)שטלתי - נימפיה, אכינודורוס, אנוביה ננה, אנוביה,אגרופיליה, קריפטו, ועוד שני צמחים ירוקים עם גבעולים גוהים שלצערי אני לא זוכר את שמם.

תוצאות שבועים לאחר השטילה.

1)הנימפיה גוססת, רוב העלים נשרו והיא בצבע בורדו שחור.
2)אכינודורוס גם כן גוסס - על האלים הירוקים התפתחה אלרגיה לבנה ועל כלל האלים יש הרבה נקודות שחורות, העלים האדומים הפכו לבורדו שחור ועלים נראים יבשים מאוד ומקופלים.
3) האנוביות נראות משחירות אז העברתי את האנוביה ננה לאקוריום אחר קטן יותר בעל תאורה חלשה הרבה יותר ושם נראה שהוא משגשג.
4)הקריפטו קיבל אלרגיה של נקודות שחוקות.
5)בשלב זה המצע נראה מזעזע, מלא עלים רקובים שאני לא יכול להוציא כי הם פשוט מתפוררים לי ברגע שאני נוגע בהם, זה כבר לא נראה כמו עלים אלה יותר כמו שכבה ירוקה ללא שום צורה.

התאורה שלי היא Chihiros A Plus 501 וכרגע אני נמצא על השלב החלש ביותר של התאורה.
דישון, מהיום אני רוצה להתחיל לדשן , עד עכשיו לא דישנתי.

אני פותח את האשקול הזה לכמה סיבות:

1)להבין איפה טעיתי?
2)האם שווה לי לנסות להתמודד לאט לאט עם מה שיש ועל ידי כך גם ללמוד
3)להרוס הכל ולהתחיל מהתחלה.
בקשה עזרתכם אני מעוניין לסגור היום את הפינה הזאת, היום אני מקבל את הדישון

מעניין אותי מאוד לדעת אם החול ים גרם להכל, או שחוסר בדישון, או שאולי בכלל הסיליקון שנמצא שם בקרקעית מפרק לי את הצמחים.

עזרתכם בבקשה
shaharazu לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/06/2018, 07:49   #2
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: בבקשה עזרה

הי שחר,

תחזור לעץ המקורי שלך שם נמצא הגיליון, היסטוריה ונתונים נוספים.

תמונות יוכלו לסייע רבות בהבנת המצב.
על פניו, אם אין בעל-חיים במיכל, אז מה יש להרוס ?

איזה סיליקון השתמשת ? לא סביר שזו הבעיה
לא רעיון מדהים להכניס חול מאתר-בנייה... בעיקר שיש אלטרנטיבות זולות ובטוחות הרבה יותר.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/06/2018, 07:53   #3
shaharazu

הודו לך על 2 הודעות 3 פעמים

חשבתי להוציא את כל נמצא החוצה לזרוק הכל עם העלים הקרובים (אולי הם לא בריאים לאקווריום אני לא ממש מבין בזה) ולקנות מצע חדש ולהתחיל מהתחלה עם דישון כמו שדיברנו אתמול.
אבל לשם הלמידה אני מעדיף להמשיך ככה אם זה אפשרי.
ואין בעיה אני יחזור לשר'ור המקורי אבל כפרה עליך תגיב לי שם
shaharazu לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/06/2018, 10:19   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

קיבלת מענה מלא מאסף בעץ המפורט,
אני כן רוצה להתייחס כאן למצעים ששמת.

חול ים - ברמת הגריסה שלו לא מתאים לאקווריום.
שילוב של קונכיות לא יתאים לאקווריום צמחייה בשל העלאת הקשיות.
באתרי בנייה בדר"כ מדובר על סומסומית שגם לא תתאים. מוזר לי שמצאת שם חול ים עם קונכיות, אבל זה כבר שייך לנושא אחר.

חצץ שחור - בעקבות מקרים רבים, חשוב לוודא שאינו מתמגנט לפני יישום באקווריום.

אפשר ויכול להיות שילוב מדהים של שני מצעים בגוונים שונים, חשוב לעשות זאת עם ביסוס רב של כל מצע ורצוי להיעזר בהפרדה זמנית בעת היישום (נעזרים בחתיכת פוליגל/מפל), למנוע ערבוב של שני המצעים.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא