AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 07:22   #1
Legolas

הודו לך על 3 הודעות 3 פעמים
ברירת מחדל הקובייה-בניה ותכנון אק' בנפח ג

הקובייה- חלק 3 סביבה מעוצבת ונקודות גישה - הכנת התשתיות לאקווריום
מאמר מקורי מאת: UVcubic

שלום לכולם,
מאמר זה אינו קשור באופן ישיר לאקווריומי צמחיה ולכן אני מבטיח לקצר – עם זאת הוא מתאר את שלב הכנת התשתיות לאקווריום העתיד להשתלב במקומו החדש, והכל כמובן על טהרת ה DIY.

במאמר הקודם סיימתי בסימולציה המתארת פחות או יותר איך ישתלב האקווריום בסביבה העיצובית של הסלון בבית ובצמוד לקיר שהוקצה במיוחד עבורו, התמונה מראה בבירור שיש צורך לעצב את הסביבה של האקווריום ולא להשקיע באקווריום בלבד שכן אם בטעות גם יצליח לי עם אקווריום משגשג הרי שזה יאפיל על קיר חשוף לבן וסתמי משהו.

הנה אפשרות אחת, ברירת המחדל:

אבל לא אנשי מחדל אנחנו ולכן – עדיף כך (בכללי, אל תתפסו אותי ברמת הלבנה. . .)

OK, צריך לקחת בחשבון עוד עץ למדפים, ו. . . .איפה לעזאזל משיגים את הלבנים האלה, אין לי מושג. אבל לאחר מספר בירורים + אינטרנט כמובן, מצאתי איזה יבואן ברשל"צ שמביא אותן מארה"ב. יקר, אך למזלי יש גם יצרן ישראלי שמצאתי ממש לפני שקניתי שעושה פחות או יותר את אותו דבר. יש מספר גוונים ודוגמאות אבל אנחנו מחפשים משהו מינורי שלא "יגנוב" את ההצגה האמיתית אשר תתרחש אי שם במצולות.

העבודה מאוד פשוטה בעיקרון, הלבנים מגיעות באורכים שונים וצריך להדביק אותן עם דבק קרמיקה אקרילי ישירות לקיר. אפשר להדביר על קיר צבוע ואז מומלץ לשים רשת לתמיכה, או "לפצוע" את הקיר קלות כדי לחשוף שכבה של טיח שמתחת לצבע. חיתוכים ושינויי גודל ללבנים – ע"י משור דיסק עם להב לטיפול באבן.

טוב, ראשית בואו נסדר את הבלגאן:

ולאחר מכן יש להוריד אחר כבוד את הצנצנת עם הדגים שלי למרתף (כ-100 ליטר):

לשיטתי, הנחתי שאני יכול להרים אקווריום עם 5 ס"מ מים + חצץ בכוחות עצמי אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא ילך – ועל כן רוב תודות למר אופיר שהגיע תוך 5 דקות לעזור לי למרות שהשעה היתה 23:00 בלילה. ככה זה נראה לאחר הצבת האקווריום במקומו החדש, נקרא לתמונה: "אי ירוק בתוך ים של בלגאן".

אפשר להתחיל בעבודה.
ראשית סימון איפה רוצים להציב את האבנים, כאן החלטתי שלא אצפה את כל הקיר אלא רק חלקים ממנו.

ואז צריך לפצוע את הקיר עם פטיש, אבל זה עבודה קשה – יש סיבה למה לא להשתמש במשור דיסק הוא אוכל הכל בלי בעיה?

כן? כן. כן! יש סיבה למה לא להשתמש בדיסק, אבל אני יודע את הסיבה רק לאחר שהדיסק הפסיק לעבוד. . . יש כמה תופעות לא רצויות. מכירים את הפרק ש"מיסטר בין" רוצה לצבוע את החדר שלו? אז ככה זה נראה כאן עכשיו:

אפילו מקס התעורר מהרעש והאבק – ממש גרם לו להחליף תנוחה !

טוב חברים, יש לי ארבע שעות עכשיו לנקות את הסלון, המטבח, הבית, החצר, החניה . . . . כי אשתי חוזרת עם הילדים ב- 16:30. תסלחו לי יש לי עבודה !

אז הבנתם למה לא דיסק? כי עשר דקות של עבודת דיסק מסתיימות בארבע שעות (בלחץ) של ניקוי אבק.

עצה: למי שמעוניין רק רשת. מצמידים עם ברגים או מסמרים רשת מברזל מגולוון לקיר, למקומות שרוצים להדביק, בורג כל 20 ס"מ, ועל זה מדביקים. הרבה פחות לכלוך לדעתי.
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

טוב, היו קצת צעקות אבל שרדנו את זה. . . אפשר להתחיל במלאכת ההדבקה היא הרבה פחות מלכלכת – זה הולך כל כך מהר שכמעט שכחתי לצלם:

זהו הדבק,

,

צ'יק צק מכסה את הקיר,

ולסיום, השארתי גם מקום למדפים וחשמל לגופי תאורה קטנים (5W בסה"כ שיאירו על הלבנים ויצרו צלליות)

ואם כבר בענייני לכלוך עסקינן, אין כמו להוציא קצת עצבים הקירות, שכולם אומרים שהם מאיטונג אבל אצלי תמיד נופלות חגורות בטון – גם בעבודות קודמות שעשיתי.
ככה נראה בטון מזוין, (תרתי משמע), אחרי שעתיים של דפיקות עם פטיש ואיזמל. כמובן שאין צורך להרבות במילים שלא כל הדפיקות פגעו ביעדן, מה שלא הקל במיוחד.

וזהו זה! בחור הזה יעברו צינורות כאוות נפשנו לפחות שניים של 25 מ"מ אבל בטח כבר יצוצו עוד, כמו נקודת מים מסוננים קבועה, ניקוז Over Flow לגובה מים מקסימאלי (מה שאני מכנה Over Flow ביטחון) ועוד.

זהו, רואים אור בקצה המנהרה, וברוך שפטרנו מחורו של זה. היה גם קצת איטונג בחור הזה, בין כל הברזלים הבטון והאבנים.

במאמר הבא אני אמור לתאר את מלאכת בניית הארון עליו יעמוד האקווריום, המשמעויות בבחירת החומרים, העיצוב, וגם תכנון כך שיעמוד בכובד המשקל, הצפוי להגיע ביום טוב לכ 2000 ק"ג.
התכנון פחות או יותר גמור, יש הצעות מחיר, וגם התכניות הוגשו לחיתוך אבל צריך לחכות ללוחות העץ שיגיעו.

נשתמע.

UVcubic[/size]
Legolas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 09:47   #2
marshal

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אני פשוט מסיר את הכובע בפני העבודה הקשה והתכנון המדוקדק.

כל הכבוד
marshal לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 10:46   #3
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל d

חכה, העבודה עוד לפנינו. אני מבטיח לך. . .
UV לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 10:57   #4
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

עבודה תיכנונית מבריקה.
אכן יש עוד הרבה לפניך, אבל אתה עושה הכל בצורה מאוד מדודה ומדוייקת.
כך שסטיה גדולה משוחלן השירטוטים אל העולם האמיתי לא תהיה לך,
אני חושב שהחיפוי מהמם
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 11:59   #5
RazEyaL

מדהים!
כל הכבוד
RazEyaL לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 13:38   #6
VINIK

הסמל האישי שלVINIK

כבר מחכה למאמר הבא בסידרה
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 18:59   #7
moshe_may

הסמל האישי שלmoshe_may

אים היה לי כובע הייתי מוריד אותו
כול הכבוד בהצלחה
moshe_may לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 19:22   #8
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

אכן תמונות קשות

עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 21:25   #9
UV

הסמל האישי שלUV

ברירת מחדל g

עזוב אותך אח שלו אהה. . .

את התמונות האמיתיות אמנם צילמתי אבל הם לא עוברות מסך, אסור לפרסם ואסור לתאר במילים, המזל הגדול שלי שבדיוק כשהתחלתי לנקות, אשתי מתקשרת ומתנצלת שהיא כנראה תאחר עם הילדים. . .באותו רגע הבנתי שהקדוש ברוך הוא איתנו !

יצא שבשעות אחר הצהריים חזרו הילדים ואישתי ו"תפסו" אותי על חם רוחץ כלים, ומוציא את הזבל. . .כאילו כלום. . .אפילו הודו לי בסוף.

אבל מה שהיה שם עם האבק. . .החתול זה סתם תמונה כשהיידיים שלי כבר היו נקיות הוא אחרי כביסה, יבוש, גיהוץ בישום והחלפת השמיכה שלו.

טוב למדנו משהו, להדביק בלוקים בשעה (בערך) ולנקות יום וחצי בסה"כ - תמיד יש פעם ראשונה.

UV
UV לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/04/2006, 21:49   #10
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

אתה עוד תלמד מהי אומנות הבניה המהירה וההסתרה מהאישה.

מניסיון אישי של מערכות גדלות.
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא