AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 20:55   #1
linoy

הסמל האישי שלlinoy

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Unhappy דג קרב חולה, אני צריכה עזרה/יעוץ בדחיפות!

שלום,
אני חדשה בפורום ויש לי מקרה דיי קשה לתאר. וזה ארוך אבל אני ממש ממש זקוקה לעזרה!!!!
יש לי דג קרב, קניתי אותו לפני שלושה שבועות, עוד לא הספקתי להתארגן על עצמי מבחינת אקווריום ולכן בשלושה שבועות הוא נמצא בצנצנת קטנה , בערך ליטר.
אחרי כמה ימים מהרגע שרכשתי אותו, גיליתי שנהיו לו על הסנפירים נקודות לבנות, אחרי קריאה מעמיקה באינטרנט וחיפושים, גיליתי שזאת מחלה של דגים, ניגשתי לחנות שבה קניתי אותו "דג העיר" והסברתי למוכר מה יש לו, הוא לא המליץ לי לטפל בזה אבל התעקשתי וקיבלתי ממנו חומר לטיפול. כשהגעתי הביתה החלפתי לו מים ושמתי לו את החומר - לא ידעתי שהחומר יצבע את המים בכחול ולכן הדג היה בצנצנת ברגע שהוספתי את החומר והוא דיי נבהל מזה.
באותו היום הוא היה נראה שמח כמו תמיד, למחרת בערב (יום שני -אתמול) שמתי לו אוכל כמו בכל ערב ואחרי 40 דקות ראיתי שהוא לא אכל את האוכל ושהוא שוכב על הצד ונושם בצורה מצוקתית.
נלחצתי בטירוף כי אני חדשה בכל העניין, ושוב חיפוש מעמיק באינטרנט וראיתי שצריך לחמם אותו, החלפתי לו מים, ומרוב הלחץ והרחמים כלפיו לא הרמתי אותו כמו בשבועות האחרונים (בעזרת כוס פלסטיק) אלא הרמתי אותו עם היד שלי (לאחר ששטפתי אותה עם סבון כמובן) הדג ממש התחרפן לי ביד ונפל לי על הרצפה, אני לא מסוגלת לתאר לכם אפילו איזה טראומה זה עשה לי (אני ממש ממש אוהבת חיות, אני צמחונית, ואני הספקתי ממש ממש להיקשר לדג) כמובן שהרמתי אותו, אבל רק לאחר מספר נסיונות הצלחתי להכניס אותו חזרה לצנצנת עם המים היותר חמים.
בשלב הזה הוא ממש היה נראה במצוקה, לא הצליח לשחות ובכל פעם שניסה שחה אחורה.
הרבה מאוד זמן לא ישבתי במשך לילה שלם ורק בכיתי, אבל זה מה שעשיתי כל הלילה שהיה, כי ראיתי שהוא גוסס .
נכון לעכשיו הדג נראה יותר טוב מאתמול, הוא כבר לא שוכב על הצד (תודה לאל), אך הוא עדין לא אכל, האוכל עדין בצנצנת מחכה שהוא יגש אליו (היום שמתי לו חתיכה חדשה אבל הוא גם לא נגע בה) , אבל הוא לא מסוגל לשחות בכלל, בכל פעם עכשיו שהוא מנסה הוא פשוט נופל , לכן הוא נמצא בקרקעית ולא זז משם, רק לפעמים משתדל ושוב חוזר לקרקעית.
הוא עדין נושם קצת בצורה מצוקתית, אבל הפחד העיקרי שלי זה שאתמול הוא נפצע מהנפילה שהוא נפל לי מהידיים (הוא נפל מגובה של מטר וחצי בערך) ושלא נדבר על זה שיש לי ציפורניים ורק עם הציפורניים הצלחתי להרים אותו (שמע ישראל זה נשמע כ"כ התעללות... )

בקיצור אחרי החפירה הזאת, ושוב אנ ימצטערת על החפירה פשוט רציתי להגיד הכל .
מישהו יודע מה קרה לו? מה גרם לו למצב הזה? האם אני יכולה לעזור לו במשהו? האם הוא ימות או שיש סיכוי שיחייה? איך אני יכולה לגרום לו לאכול?
אני ממש פוחדת שהרחמים שלי כלפיו בזה שקניתי לו את החומר למחלה של הנקודות גרמה לו לזה, והכי גרוע זה שאחרי שהוא נפל הרסתי את הסיכוי שלו להחלים.
בקיצור כל עזרה בעניין תהיה נורא נורא נורא נורא חשובה לי.
תודה מראש!!!!!!!!!!

כותרתך נערכה.

נערך לאחרונה על ידי העמלץ /בני גולשה ז"ל, Wednesday 10/12/2008 בשעה 02:07.
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 21:14   #2
אור_סיני

הסמל האישי שלאור_סיני

סוג אקווריום: ציקלידים מלאווי, צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: אני צריכה עזרה/יעוץ בדחיפות!!!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי linoy צפה בהודעה
שלום,
אני חדשה בפורום ויש לי מקרה דיי קשה לתאר. וזה ארוך אבל אני ממש ממש זקוקה לעזרה!!!!
יש לי דג קרב, קניתי אותו לפני שלושה שבועות, עוד לא הספקתי להתארגן על עצמי מבחינת אקווריום ולכן בשלושה שבועות הוא נמצא בצנצנת קטנה , בערך ליטר.
אחרי כמה ימים מהרגע שרכשתי אותו, גיליתי שנהיו לו על הסנפירים נקודות לבנות, אחרי קריאה מעמיקה באינטרנט וחיפושים, גיליתי שזאת מחלה של דגים, ניגשתי לחנות שבה קניתי אותו "דג העיר" והסברתי למוכר מה יש לו, הוא לא המליץ לי לטפל בזה אבל התעקשתי וקיבלתי ממנו חומר לטיפול. כשהגעתי הביתה החלפתי לו מים ושמתי לו את החומר - לא ידעתי שהחומר יצבע את המים בכחול ולכן הדג היה בצנצנת ברגע שהוספתי את החומר והוא דיי נבהל מזה.
באותו היום הוא היה נראה שמח כמו תמיד, למחרת בערב (יום שני -אתמול) שמתי לו אוכל כמו בכל ערב ואחרי 40 דקות ראיתי שהוא לא אכל את האוכל ושהוא שוכב על הצד ונושם בצורה מצוקתית.
נלחצתי בטירוף כי אני חדשה בכל העניין, ושוב חיפוש מעמיק באינטרנט וראיתי שצריך לחמם אותו, החלפתי לו מים, ומרוב הלחץ והרחמים כלפיו לא הרמתי אותו כמו בשבועות האחרונים (בעזרת כוס פלסטיק) אלא הרמתי אותו עם היד שלי (לאחר ששטפתי אותה עם סבון כמובן) הדג ממש התחרפן לי ביד ונפל לי על הרצפה, אני לא מסוגלת לתאר לכם אפילו איזה טראומה זה עשה לי (אני ממש ממש אוהבת חיות, אני צמחונית, ואני הספקתי ממש ממש להיקשר לדג) כמובן שהרמתי אותו, אבל רק לאחר מספר נסיונות הצלחתי להכניס אותו חזרה לצנצנת עם המים היותר חמים.
בשלב הזה הוא ממש היה נראה במצוקה, לא הצליח לשחות ובכל פעם שניסה שחה אחורה.
הרבה מאוד זמן לא ישבתי במשך לילה שלם ורק בכיתי, אבל זה מה שעשיתי כל הלילה שהיה, כי ראיתי שהוא גוסס .
נכון לעכשיו הדג נראה יותר טוב מאתמול, הוא כבר לא שוכב על הצד (תודה לאל), אך הוא עדין לא אכל, האוכל עדין בצנצנת מחכה שהוא יגש אליו (היום שמתי לו חתיכה חדשה אבל הוא גם לא נגע בה) , אבל הוא לא מסוגל לשחות בכלל, בכל פעם עכשיו שהוא מנסה הוא פשוט נופל , לכן הוא נמצא בקרקעית ולא זז משם, רק לפעמים משתדל ושוב חוזר לקרקעית.
הוא עדין נושם קצת בצורה מצוקתית, אבל הפחד העיקרי שלי זה שאתמול הוא נפצע מהנפילה שהוא נפל לי מהידיים (הוא נפל מגובה של מטר וחצי בערך) ושלא נדבר על זה שיש לי ציפורניים ורק עם הציפורניים הצלחתי להרים אותו (שמע ישראל זה נשמע כ"כ התעללות... )

בקיצור אחרי החפירה הזאת, ושוב אנ ימצטערת על החפירה פשוט רציתי להגיד הכל .
מישהו יודע מה קרה לו? מה גרם לו למצב הזה? האם אני יכולה לעזור לו במשהו? האם הוא ימות או שיש סיכוי שיחייה? איך אני יכולה לגרום לו לאכול?
אני ממש פוחדת שהרחמים שלי כלפיו בזה שקניתי לו את החומר למחלה של הנקודות גרמה לו לזה, והכי גרוע זה שאחרי שהוא נפל הרסתי את הסיכוי שלו להחלים.
בקיצור כל עזרה בעניין תהיה נורא נורא נורא נורא חשובה לי.
תודה מראש!!!!!!!!!!
קודם כל תרגעי.
עכשיו אני ינסה לעזור לך:
קודם כל ליטר זה קטן מדי לדג וקשה לתחזק ולטפל באקווריום שכזה.
תנסי להתארגן על אקווריום יותר נורמלי של 5 ליטר יש אקווריומים מפלסטיק ממש זולים, יש לי אחד שקניתי ב-30-35 שקל 15 ליטר. 5 ליטר יעלה לך 20 שקל בערך.
דבר שני, האם הנקודות שאת רואה על הדג הם שטחיות או בולטות?
האם התרופה שאת מטפלת זה במקרה מטילן בלו?
האם הבחנת בפצע שנגרם בעקבות הנפילה? אם כן אז באיזה חלק של הגוף?
בינתיים, תחליפי 50 אחוז מהמים ותשאבי רפש ושאריות אוכל.
תנסי להשיג אקווריום מחר (אם את רוצה אני יכול להפנות אותך לחנות שמוכרת את אקווריומי הפלסטיק) ותעדכני.

אקווריום 280 ליטר - מלאווים.
אקווריום 60 ליטר - צמחייה. אקווריום 10 ליטר - שרימפסייה
אור_סיני לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 21:25   #3
linoy

הסמל האישי שלlinoy

הלוואי והייתי יכולה להירגע .

לא אכפת לי גם לקנות לו אקווריום ממש יקר, פשוט לא היה לי זמן לזה , ביום שבת קניתי לו גוף חימום, אמרתי לעצמי לבנתיים, עד שאני יתארגן על אקווריום, אבל זה גדול מידי לצנצנת, רק חצי מהגוף חימום נכנס, אז זה עדין בשקית כמו שקניתי את זה.

הקטע הוא איך לגרום לו להחלים?
אני אחליף לו עכשיו שוב מים.. אבל בכל פעם שאני מוסיפה מים לצנצנת זה מן הסתם מפריע לו.. עדיין כדאי לי להחליף מים?
ויש לי טיפות שמנקות את הכלור של המים, להוסיף אותם למים החדשים או לא?
התקופה שקניתי לו לנקודות נקראת super ick cure ואני כבר לא שמתי לו אותה כי נראה לי שממנה כל זה התחיל.
הנקודות נמצאות רק לאורך הזנב שלו.
ואני לא רואה פצע פתוח אבל מצד שני קשה לי לראות כי הגוף שלו בצבע כחול והוא שוכב ממש בקרקעית .
מה שכן (יהיה לי קשה לתאר את זה ) אני חושבת שהחלק שנפגע זה הסנפירים שנמצאים מתחת לגוף שלו,
את הסנפירים שנמצאים למעלה הוא מטה הצידה, והזנב שלו נמצא כלפי מטה, אבל הסנפירים שנמצאים מתחתיו נראים ממש "לא בשימוש" .
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 21:28   #4
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

הודו לך על 8 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: ריף - 800 ליטר
וותק בתחום: 20 שנה

בנוסף לדברים של אור אל תרימי את הדג אין צורך
תעצרי כרגע עם התרופות ותחליפי 50 % מהמים
שימי לב לא להאכיל הרבה (1 גרגיר ) עד שנראה שהוא בסדר

ותעדכני
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 21:55   #5
linoy

הסמל האישי שלlinoy

מה ז"א בנוסף לדברים של האור?
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 22:00   #6
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

ציטוט:
מה ז"א בנוסף לדברים של האור?

לא האור אור_סיני (זה שכתב לך את ההודעה הראשונה)
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 23:17   #7
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

לינוי
הדבר הכי חשוב זה להניח לו לנפשו קצת זמן ולתת לו לצאת מהטראומה של הנפילה וכל השאר.

אני מציע להתעסק עימו כמה שפחות , לא לתת לו אוכל במשך יום יומיים , לא להחליף מים - כלום.

רק לתת לו להרגע.

ככל שתתעסקי יותר עם החלפות מים , הוספת תרופה , העברה לאקווריום אחר וכדומה רק תכניסי אותו ליותר סטרס ורק תזיקי לו .

השיגי בנתיים אקוורים או צנצנת קצת יותר גדולה (כל דבר בנפח 5 ליטר לפחות יספיק) מלאי בתוכה מים (לאחר הוספת חומר מנטרל כלור ) , חברי את גוף החימום (כווני אותו ל 25 מעלות ) והמתיני עוד יומיים.
קני גם רשת קטנה להעביר אותו כל פעם בעזרתה.
באם הוא לא נפגע קשות , הוא יתאושש די מהר - העבירי אותו אז לאקווריום היותר גדול (השווי את הטמפרטורות וטפטפי מהמים הישנים לפחות מחצית לפני ההעברה) .
עדיין לא נקרא Tuesday 09/12/2008, 23:43   #8
linoy

הסמל האישי שלlinoy

תודה לכולם על העזרה!!!
ממש תודה!!!

ולבנתיים החלפתי לו מים, ואני באמת מנסה להניח לו כי הוא נהיה תוקפני בכל פעם שאני מנסה להתקרב אליו.
הוא עדיין מסרב לאכול, אני מקווה שמחר הוא ירגיש טוב יותר בעזרת השם.

שוב תודה!!!
ואני יעדכן מחר

אם למישהו יש עוד עצות אני אשמח לשמוע.
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 10/12/2008, 00:07   #9
אור_סיני

הסמל האישי שלאור_סיני

סוג אקווריום: ציקלידים מלאווי, צמחייה

אל תנסי להאכיל בינתיים.
כמו שאמרתי, תתארגני על אקווריום בנפח של 5 ליטר בערך ושימי גוף חימום.
בלי תרופה ובלי כלום, כמו שמייקל אמר- תני לו להירגע קצת.
בהצלחה

אקווריום 280 ליטר - מלאווים.
אקווריום 60 ליטר - צמחייה. אקווריום 10 ליטר - שרימפסייה
אור_סיני לא מחובר  
עדיין לא נקרא Wednesday 10/12/2008, 22:24   #10
linoy

הסמל האישי שלlinoy

ברירת מחדל תגובה להודעה: דג קרב חולה, אני צריכה עזרה/יעוץ בדחיפות!

הדג עדין לא אוכל, ולא מזיז את הסנפירים התחתוניים שלו, עדין מתקשה לשחות, ונופל לקרקעית ונתקע בדפנות הצנצנת

אור סיני רשמת לי שתוכל להגיד לי מאיפה לרכוש אקווריום 5 ליטר , אני גרה בראשון לציון . איפה אפשר לקנות לו ?
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 11/12/2008, 09:33   #11
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

יש לך פרטית
עדיין לא נקרא Thursday 11/12/2008, 18:05   #12
ohadh

הסמל האישי שלohadh

הודו לך על 34 הודעות 54 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

יש לו חימום? מייקל לא סתם אמר זאת - הם דועכים בקור ומתחיל להיות קר בערבים! בכמות מיים של ליטר יש תנודתיות גדולה של טמפרטורה מה שלא להיט ואם גם ככה הוא לא בריא זה יזיק לו (נקודות לבנות תוקפות לרב דגים שנחלשו בגלל קור).
התרופה שנתת לו מורידה את אחוז החמצן במיים - מזל שהוא נושם גם אויר אטמוספרי - היה לו קשה לנשום כי בנפח של ליטר (עם שטח פנים קטן שנוגע באויר - בכל זאת צנצנת) אין ממילא הרבה חמצן מומס. לכן כשנותנים תרופות נהוג להפעיל משאבה עם אבן אויר.
יש קשר בין טמפרטורה לחיוניות של הדג ועל התיאבון שלו כאן תקראי על הדרישות שלו
יהיה לו יותר קל להבריא עם חימום (25 וואט יספיקו)
עדיין לא נקרא Thursday 11/12/2008, 19:58   #13
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ohadh צפה בהודעה
יש לו חימום? מייקל לא סתם אמר זאת - הם דועכים בקור ומתחיל להיות קר בערבים! בכמות מיים של ליטר יש תנודתיות גדולה של טמפרטורה מה שלא להיט ואם גם ככה הוא לא בריא זה יזיק לו (נקודות לבנות תוקפות לרב דגים שנחלשו בגלל קור).
התרופה שנתת לו מורידה את אחוז החמצן במיים - מזל שהוא נושם גם אויר אטמוספרי - היה לו קשה לנשום כי בנפח של ליטר (עם שטח פנים קטן שנוגע באויר - בכל זאת צנצנת) אין ממילא הרבה חמצן מומס. לכן כשנותנים תרופות נהוג להפעיל משאבה עם אבן אויר.
יש קשר בין טמפרטורה לחיוניות של הדג ועל התיאבון שלו כאן תקראי על הדרישות שלו
יהיה לו יותר קל להבריא עם חימום (25 וואט יספיקו)

ובקצרה :
  • חימום יש ??
  • משאבת אוויר יש ??
לפעמים לוקח קצת זמן לצאת מהלם .

(רק תחשבי עליך איך היית מגיבה באם מישהוא היה מפיל אותך מקומה חמישית על המדרכה , ואחר כך מכניס אותך לחדר סגור ללא איוורור במרתף בטמפרטורה של 10 מעלות ....)
עדיין לא נקרא Thursday 11/12/2008, 20:56   #14
ohadh

הסמל האישי שלohadh

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מייקל צפה בהודעה

(רק תחשבי עליך איך היית מגיבה באם מישהוא היה מפיל אותך מקומה חמישית על המדרכה , ואחר כך מכניס אותך לחדר סגור ללא איוורור במרתף בטמפרטורה של 10 מעלות ....)
יש כאלו שזה נחשב אצלם לדייט מוצלח
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 00:17   #15
linoy

הסמל האישי שלlinoy

ohadh אם הייתי יודעת את מה שאמרת לי לפני ששמתי לו את התרופה, לא הייתי שמה לו אותה!!! חבל שלא ידעתי את זה, ועוד יותר חבל שהמוכר לא טרח להגיד לי את זה והיה להוט בלמכור לי כמה שיותר.
שוב- אין לי בעיה לקנות לו אקווריום עם גוף חימום ועם כל מה שצריך, פשוט לא היה לי זמן להתארגן על חיפושים במקום טוב ולמצוא אקווריום במידה שנחוצה לי (כי יש לי מקום רק לאקווריום באורך של 30 ס"מ ואפילו פחות ) ובכל מקום לא מצאתי אחד כזה אלא רק כאלה שמתחילים מ-36 ס"מ.

כרגע עוד לא שמתי לדג כלום אבל אני פעמיים ביום מוסיפה לו 2 כוסות מים חמים ומוציאה 2 כוסות מים מהצנצנת, אני יודעת שזה לא בריא לו אבל נכון לעכשיו אין לי ברירה,
אני מנסה גם להפעיל את המזגן בחדר לכיוון שלו על חום כל הזמן שאני בבית.
למרות שזה גם לא עוזר כי המים שלו עדין קרים מידי.

אני מחר אלך לקנות לו אקווריום, אני ממש מקווה שהוא יתאושש, כי אם הוא ימות לי אני לא מתכוונת לגדל יותר דגים כי זה הכניס לי טראומה כל מה שקרה לו בגללי, ולהוציא עכשיו 500 שקל על אקווריום זה גם לא בא ברגל ואני לא יודעת מה אני יעשה עם כל הציוד הזה אם הוא ימות, אבל יותר חשוב לי שהוא יבריא אז מחר אני אלך לקנות אקורווריום..

היום הוא אכל חתיכה אחת ממש ממש קטנה בבוקר, אבל הוא שוחה בצורה ממש מצוקתית..
וגם עכשיו ראיתי שיש לו מתחת לגרון שלו מן לבן כזה, משהו שיוצא משם בצבע לבן... מישהו יודע מה זה יכול להיות?
יכול להיות שזה הצואה שלו?! :/

תאחלו לי בהצלחה, יותר נכון לדג שלי
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 07:28   #16
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
כרגע עוד לא שמתי לדג כלום אבל אני פעמיים ביום מוסיפה לו 2 כוסות מים חמים ומוציאה 2 כוסות מים מהצנצנת, אני יודעת שזה לא בריא לו אבל נכון לעכשיו אין לי ברירה,
לינוי ע"י פעולות אלה מה שאת בעצם עושה זה מעלה ומורידה, מעלה ומורידה לו את המעלות, גורם לו לעוד סטרס מיותר.
תתארגני בדחיפות על אנטי כלור, אק' יותר גדול עם גוף חימום ומד מעלות. כל שעה תעלי מעלה אחת בגוף החימום.
אני חייב להגיד לך בכנות שלפי איך שאת מתארת את מצבו ימיו ספורים. (מקווה מאוד שאתבדה).

המון המון בהצלחה.

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 09:31   #17
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

ציטוט:
ohadh אם הייתי יודעת את מה שאמרת לי לפני ששמתי לו את התרופה, לא הייתי שמה לו אותה!!! חבל שלא ידעתי את זה, ועוד יותר חבל שהמוכר לא טרח להגיד לי את זה והיה להוט בלמכור לי כמה שיותר.
שוב- אין לי בעיה לקנות לו אקווריום עם גוף חימום ועם כל מה שצריך, פשוט לא היה לי זמן להתארגן על חיפושים במקום טוב ולמצוא אקווריום במידה שנחוצה לי (כי יש לי מקום רק לאקווריום באורך של 30 ס"מ ואפילו פחות ) ובכל מקום לא מצאתי אחד כזה אלא רק כאלה שמתחילים מ-36 ס"מ.

למרות שזה גם לא עוזר כי המים שלו עדין קרים מידי.

אני מחר אלך לקנות לו אקווריום, אני ממש מקווה שהוא יתאושש, כי אם הוא ימות לי אני לא מתכוונת לגדל יותר דגים כי זה הכניס לי טראומה כל מה שקרה לו בגללי, ולהוציא עכשיו 500 שקל על אקווריום זה גם לא בא ברגל ואני לא יודעת מה אני יעשה עם כל הציוד הזה אם הוא ימות, אבל יותר חשוב לי שהוא יבריא אז מחר אני אלך לקנות אקורווריום..

היום הוא אכל חתיכה אחת ממש ממש קטנה בבוקר, אבל הוא שוחה בצורה ממש מצוקתית..
וגם עכשיו ראיתי שיש לו מתחת לגרון שלו מן לבן כזה, משהו שיוצא משם בצבע לבן... מישהו יודע מה זה יכול להיות?
יכול להיות שזה הצואה שלו?! :/

תאחלו לי בהצלחה, יותר נכון לדג שלי
ציטוט:
פורסם במקור על ידי העמלץ צפה בהודעה
לינוי ע"י פעולות אלה מה שאת בעצם עושה זה מעלה ומורידה, מעלה ומורידה לו את המעלות, גורם לו לעוד סטרס מיותר.
תתארגני בדחיפות על אנטי כלור, אק' יותר גדול עם גוף חימום ומד מעלות. כל שעה תעלי מעלה אחת בגוף החימום.
אני חייב להגיד לך בכנות שלפי איך שאת מתארת את מצבו ימיו ספורים. (מקווה מאוד שאתבדה).

המון המון בהצלחה.

בני
עדיף שיהיה במים קרים מאשר להוסיף כול פעם מים חמים
גם אין צורך לקנות אקוריום ב 500 ש"ח יש אקוריומים קטנים ב 200 ש"ח גג

ואת יכולה לחפש בככר השוק גם ביותר זול.
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 10:39   #18
ohadh

הסמל האישי שלohadh

ציטוט:
פורסם במקור על ידי orenmr צפה בהודעה
עדיף שיהיה במים קרים מאשר להוסיף כול פעם מים חמים
גם אין צורך לקנות אקוריום ב 500 ש"ח יש אקוריומים קטנים ב 200 ש"ח גג

ואת יכולה לחפש בככר השוק גם ביותר זול.
ראיתי ב-180 שקל הילאה חמוד מאוד (פלסטיק אבל עם פילטר והכל) הבעייה זה העוד כמעט 100 שקל גוף חימום
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 13:52   #19
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

לינוי

אין מה להיסחף- 500 ש"ח זה המון כסף וממש אין צורך להשקיע סכומים אלו , בטח לא עבור דג קרב בודד.

צנצנת של 5 ליטר + גוף חימום של 25W פלוס משאבת אוויר מינימלית - כולם ביחד לא יותר מ 100 ש"ח , משומש אפשר בהרבה פחות .

לגבי הדג : אנא הפסיקי להחליף לו מיים כל יום , עזבי אותו בשקט , תני לו להתאושש- או שיעבור את המשבר או שתצטרכי להשקיע עוד 10 ש"ח לקניית דג אחר .

מהתיאורים שלך על מצבו , אני נוטה לקבל את חוות דעתו של בני (העמלץ) כי צריך להתכונן לגרוע מכל , הדג כניראה במצב טרמינלי .

הגוש הלבן שאת מתארת אינו צואה , יכול להיות פונגוס (פיטריה) - עוד צרה שנפלה עלינו .

באם לא תהה התאוששות או שיפור , יכול להיות שצריך לחשוב על המתת חסד .

כולנו סבלנו מצרות ונפילות בהתחלה , זו לא סיבה להתייאש , לומדים מטעויות ומפיקים לקחים , אני מבטיח לך שבפעם הבאה החיים של שניכם יהיו יותר קלים .

חישבי חיובי , זה חשוב גם לחיים בכללותם ולא רק לגידול דגים - באם כל משבר קטן ירסק אותך , אנא אנו באים ??

בכל מיקרה שלחתי לך PM .

חיזקי ואימצי - אנחנו לצידך .
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 20:51   #20
linoy

הסמל האישי שלlinoy

תודה על התגובות,

אבל כמו שאמרתי הוא כן מתאושש, הוא פשוט עדין חלש מהרגיל ושוכב בקרקעית לרוב.

אפילו היום חיפשתי אקווריום, אני צריכה שהגובה שלו יהיה בערך 28 ס"מ , לא מצאתי!
ועד שמצאתי אחד הוא היה ריק והמוכר הציע לי להוסיף גוף חימום ופילטר, כשחישבתי הכל ביחד זה יצא 480 שקל.

בקטע הזה כבר התייאשתי, אין לי רכב אז אין לי אפשרות לנסוע מחוץ לעיר כדי לקנות לו אקווריום במידה הזאת,
מסתבר שאין ברירה ואני אקנה לו מחר גוף חימום ואקווריום עם פילטר, וביחד זה שוב יוצא בסביבות ה-500 שקל...

שוב- אני גרה בראשון, אם מישהו מכיר עוד חנויות חוץ מה-2 שיש ליד קנוין הזהב אני אשמח לקפוץ לשם מחר לחפש
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 20:52   #21
linoy

הסמל האישי שלlinoy

לגבי הדבר הלבן שהיה לו, זה נפל ממנו, שמתי לב שכל הקרקעית שלו מלאה בכאלה ותמיד הוא "השיל" כאלה..
אז לא יכול להיות שזה פטריה כי היא לא אמורה לפול.
מה זה עוד יכול להיות חוץ מצואה? :/
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 21:55   #22
spit-fire

הסמל האישי שלspit-fire

להשקיע 500 שקל בדג של 5 שקל זה מוגזם לגמרי והמוכרים שמנסים לדחוף לך דברים תגידי להם לדחוף את זה לתח*
קני לו אקווריום פלסטיק הכי פשוט שיש. ( לא עובר את ה-80 שקל )
פילטר מעלית אוויר = 10 שקל ועוד משאבת אוויר פשוטה 30 שקל
ועוד אנטי כלור לדגי קרב 15 גוף חימום שעדיף לך לחפש יד 2 אבל אני מאמין ש25 ואט של אטמן לא עולה מעל 50 שקל
יצאת עם אקווריום קומפלט ולא עברנו את ה-200 שקל ( שזה מוגזם ביותר לדעתי כי ביד2 או פה באתר את יכולה למצוא אקווריום בכזה גודל חינם ומישו כבר הציע לי שהייתי צריך. )
וקניתי פה ממישו באתר אקווריום עם פילטר מעלית אוויר , חצץ , גזע , מכסים ואקווריום של 40 ס"מ בלי שריטה אחת ב-100 שקל.
תחפשי טוב תמצאי ולא תעברי אתה-150 שקל אפילו. וגם זה בלחץ.
spit-fire לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/12/2008, 22:07   #23
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

לינוי

500 ש"ח זה המון כסף וממש לא נדרש לדג קרב בודד.

לא צריך יותר מ:
  • צנצנת זכוכית של 5 ליטר בסופר הקרוב- 25 ש"ח.
  • או אקווריום קטן וערום של 5 עד 25 ליטר תוצרת הארץ הכי פשוט שיש - 150 ש"ח חדש כולל תאורה .
  • גוף חימום סיני בן 25W - לא יותר מ 50 ש"ח.
  • משאבת אוויר סינית פשוטה קטנטנה - 30 ש"ח.
  • אפשר לוותר על פילטר , דג קרב יכול ובנוי להחזיק מעמד ללא פילטר , רק צריך להחליף לו חלק מהמים פעם בשבוע /שבועיים.באם בכל זאת תתעקשי על פילטר (לא יזיק -אבל לא הכרחי), קני פילטר פנימי קטן , לא צריך לעלות יותר מ 70 ש"ח .
חבל סתם לזרוק כסף !!!

אם את בראשל"ץ , יש שתי חנויות שכדאי לך לגשת , תגידי שהגעת מאקווה ואפילו יעשו לך הנחה :

זושופ - סחרוב 19 , ראשל"ץ
דג העיר - סחרוב 22 ,ראשל"ץ

אפשר גם לקנות אקווריום קטן קומפלט כולל הכל (JEBO או HILEA ) אבל כמובן זה ייצא יותר יקר .
נסי לחפש בכיכר השוק - בטוח תמצאי משהו משומש במחיר זול.

לגבי ה"דבר הלבן" שנופל לדג:
  • האם ניראה כמו צמר גפן ??
  • האם יכולה להעלות תמונה ?
עדיין לא נקרא Saturday 13/12/2008, 10:56   #24
linoy

הסמל האישי שלlinoy

כן זה נראה כמו צמר גפן הדבר הלבן הזה.
אני אצלם את זה בפעם הבאה שאני יראה את זה עליו ואני יעלה את התמונה , כרגע אני מעלה תמונה של משהו שהיה עליו לפני שבוע (לפני שהתחיל לגסוס) זה מן חוט שנתלה לו מתחת לצוואר ובקצה היה מן גוש כזה, ואז זה נפל לו, ולפני כמה ימים שוב היה לו את זה ושוב זה נפל לו.

ב-2 החנויות שציינת הייתי, והאקווריום הכי קטן שלהם עולה 180 שקל עם פילטר שהמוכר מראש אמר לי שהוא סתם ליופי, עם תאורה ממש מעפנה שעד שהמוכר לא אמר שיש לו תאורה לא שמתי לב אליה, והאווקיום ממש פצפון!! כמו הצנצנת שכרגע הוא נמצא בה , אולי רק טיפה יותר גבוה.

ועוד משהו שמטריד אותי לגבי לקנות לו אקווריום ולא צנצנת, הוא נורא אוהב לעלות עד סוף המים וכאילו לקחת אוויר, והוא עושה את זה הרבה לאחרונה, באווקוויום הוא עדין יוכל לעשות את זה? :/ כל האקווריומים סגורים מלמעלה, גם אם אני לא ימלא מים עד הסוף באקווריום, איך הוא יוכל לנשום ברגע שיעלה למעלה?

אם אני אקנה לו צנצנת (שגם צנצנת עולה 90 שקל, ראיתי אחת ב-79 טיפה יותר קטנה) איפה יהיה מקום לגוף חימום? ולמשאבת אוויר ולפילטר?

לא חשבתי על לנסות לחפש ב-יד 2, אני אנסה עכשיו ,אבל זה רעיון טוב לקנות ב-יד 2 ? :/
אם היו שם מחלות וכאלה זה לא יעבור לדג? (גם ככה הוא חולה ) .

ואנטי כלור יש לי, קניתי כשקניתי את הדג.
יש לי שאלה בקשר לזה (וואי אני חופרת לכם אני מצטערת) , המוכר אמר לי לשים 3 טיפות, אבל כל פעם שרציתי לשים נשפך לי הרבה יותר כי צריך ללחוץ על הבקבוק כדי שיצא ממנו משהו,
עד כמה זה מזיק??

ולגבי גוף חימום,
קניתי מדג העיר 25W ב-160 שקל.
וכמו שכבר סיפרתי, כשרציתי להחזיר את זה כי זה היה גדול מידי לצנצנת שבה הוא נמצא, נתנו לי זיכוי במקום ביטול עסקה.
ובחנות שממול, הייתי אתמול, המוכר אמר שתאורה עולה 140
ופילטר עולה 60
ואקווריום גדול ונמוך 90 (כי הוא בא בלי כלום)
לגבי משאבה סינית לא שאלתי :/

האכלתי אותו היום 2 חתיכות והוא אכל !!
אבל הוא עדין שוחה בצורה מצוקתית..
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 13/12/2008, 11:03   #25
linoy

הסמל האישי שלlinoy

ויש משהו שאני חייבת להוסיף!!!

הפורום הזה ממש מצוין! ואתם אחלה של אנשים כי באמת אכפת לכם לעזור ויש לכולכם הרבה ידע להעביר!!
אני ממש שמחה שמצאתי את הפורום הזה!

ושוב אני אומרת לכולכם תודה!
כי עם כמה שקראתי על דג קרב, ועם כמה שחפרתי למוכר בשאלות, היו המון דברים שלא ידעתי שאתם אמרתם לי ועזרתם לי אז תודה רבה!!!
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 13/12/2008, 12:30   #26
~Adi~

הסמל האישי של~Adi~

ציטוט:
כן זה נראה כמו צמר גפן הדבר הלבן הזה.
אני אצלם את זה בפעם הבאה שאני יראה את זה עליו ואני יעלה את התמונה , כרגע אני מעלה תמונה של משהו שהיה עליו לפני שבוע (לפני שהתחיל לגסוס) זה מן חוט שנתלה לו מתחת לצוואר ובקצה היה מן גוש כזה, ואז זה נפל לו, ולפני כמה ימים שוב היה לו את זה ושוב זה נפל לו.

ב-2 החנויות שציינת הייתי, והאקווריום הכי קטן שלהם עולה 180 שקל עם פילטר שהמוכר מראש אמר לי שהוא סתם ליופי, עם תאורה ממש מעפנה שעד שהמוכר לא אמר שיש לו תאורה לא שמתי לב אליה, והאווקיום ממש פצפון!! כמו הצנצנת שכרגע הוא נמצא בה , אולי רק טיפה יותר גבוה.

ועוד משהו שמטריד אותי לגבי לקנות לו אקווריום ולא צנצנת, הוא נורא אוהב לעלות עד סוף המים וכאילו לקחת אוויר, והוא עושה את זה הרבה לאחרונה, באווקוויום הוא עדין יוכל לעשות את זה? :/ כל האקווריומים סגורים מלמעלה, גם אם אני לא ימלא מים עד הסוף באקווריום, איך הוא יוכל לנשום ברגע שיעלה למעלה?

אם אני אקנה לו צנצנת (שגם צנצנת עולה 90 שקל, ראיתי אחת ב-79 טיפה יותר קטנה) איפה יהיה מקום לגוף חימום? ולמשאבת אוויר ולפילטר?

לא חשבתי על לנסות לחפש ב-יד 2, אני אנסה עכשיו ,אבל זה רעיון טוב לקנות ב-יד 2 ? :/
אם היו שם מחלות וכאלה זה לא יעבור לדג? (גם ככה הוא חולה ) .

ואנטי כלור יש לי, קניתי כשקניתי את הדג.
יש לי שאלה בקשר לזה (וואי אני חופרת לכם אני מצטערת) , המוכר אמר לי לשים 3 טיפות, אבל כל פעם שרציתי לשים נשפך לי הרבה יותר כי צריך ללחוץ על הבקבוק כדי שיצא ממנו משהו,
עד כמה זה מזיק??

ולגבי גוף חימום,
קניתי מדג העיר 25W ב-160 שקל.
וכמו שכבר סיפרתי, כשרציתי להחזיר את זה כי זה היה גדול מידי לצנצנת שבה הוא נמצא, נתנו לי זיכוי במקום ביטול עסקה.
ובחנות שממול, הייתי אתמול, המוכר אמר שתאורה עולה 140
ופילטר עולה 60
ואקווריום גדול ונמוך 90 (כי הוא בא בלי כלום)
לגבי משאבה סינית לא שאלתי :/

האכלתי אותו היום 2 חתיכות והוא אכל !!
אבל הוא עדין שוחה בצורה מצוקתית..
שלום לינוי :] תראי, דג קרב לא צריך יותר מידי זה דג שחיי בתנאים מינימלים, ברור שכמה שיותר יותר טוב אבל תדעי שהוא יכול חיות באקווריום של 3~5 ליטר ללא בעיה מסיבה זו אין צורך בלהגזים ולהוצאי הרבה כסף.
פילטר זה לא הכי נחוץ אבל יותר נוח. אין לי מושג איך הפילטר שאת מדברת עליו נראה, אז תוודאי שהזרם של הפילטר לא יפריע לו לשחות כי זה רק יציק לו וימנע ממנו להגיע למקומות מסויימים. אממממ גוף חימום כמו שאמרו לא צריך להיות יותר מידי. אפשר להסתדר גם ללא פילטר למרות שהוא באמת יכול להקל אבל עדיף לוודא שזה לא יפריע לו כי חבל סתם על הכסף, אצלי יש פילטר תת קרקעי שהוציא לו את המים הנקיים בתוך המים ויצר זרם שלא נתן לדג קרב שלי לזוז, אז במקרה כזה זה עשה יותר נזק מאשר הועיל (בסוף חיברתי לו את הצינור של החמצן וכיוונתי את הזרם בעזרת הצינור אל מחוץ למים שלא יעשה לו זרם שיקשה עליו לישחות). שיהיה בהצלחה איתו דג מאוד יפה

בקשר לדבר הזה שנופל ממנו חכי לתגובות של כאלה שמבינים יותר.
~Adi~ לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 13/12/2008, 22:24   #27
אורן מרקוס

הסמל האישי שלאורן מרקוס

שמח לשמוע שהוא אוכל
אל תתני לו הרבה
עדיין לא נקרא Sunday 14/12/2008, 00:23   #28
linoy

הסמל האישי שלlinoy

זה כבר פעם שלישית או רביעית שהוא אכל, ובפעמים האלו נתתי לו רק חתיכה אחת, היום פעם ראשונה נתתי לו 2 חתיכות..
linoy לא מחובר  
עדיין לא נקרא Sunday 14/12/2008, 01:06   #29
shimon_aknin

ברירת מחדל יש לי שאלה...

אבן אויר ופילטר שמכניס בועות אויר למים עושים את אותה הפעולה?
shimon_aknin לא מחובר  
עדיין לא נקרא Sunday 14/12/2008, 04:09   #30
העמלץ /בני גולשה ז"ל
יקיר אקווה

הסמל האישי שלהעמלץ /בני גולשה ז"ל

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל תגובה להודעה: יש לי שאלה...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shimon_aknin צפה בהודעה
אבן אויר ופילטר שמכניס בועות אויר למים עושים את אותה הפעולה?
עשית טיפה סלט.
יש אבן אוויר שמתחברת למשאבת אוויר, ויש פילטר מעלית הפועל באמצעות אבן אוויר המחובר למשאבת
אוויר.
מכל מקום אתה מוזמן לשאול שאלות העוסקות בציוד ב'פורום ציוד'.

בני
העמלץ /בני גולשה ז"ל לא מחובר  
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא