AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 11:26   #1
מיכאל שובל

הסמל האישי שלמיכאל שובל

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים

בירצוני ליקנות אקוריום בערך 1מטר,האים יש עדיפות לדגים בין פנורמי או רגיל,ומדוע הפנורמי
יותר זול(או רק נידמה לי)?
מיכאל שובל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 13:26   #2
shoonra

הסמל האישי שלshoonra

הודו לך על 3 הודעות 5 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה היי טק
וותק בתחום: משנת 90~,וואו עבר מלא זמן....

לא הייתי מייעץ לך לקנות פנורמי,וזאת מכמה סיבות:

1. עיוות ה"תמונה" של האקווריום והדגים ,לדוגמה דגים ניראים גדולים ממה שהם באמת או רחוקים ממה שהם באמת וכו'
2. מחסור בזכוכית העגולה במקרה של סדק שדורש החלפת זכוכית
3. מעצם צורתם הפנורמיים יותר שבירים מיכוון שרוב מסת המים לוחצת על הפאה העגולה
4. מיכוון שאת הצורה העגולה של הזכוכית עושים בעזרת חימום חוזר ,יש סכנה שיהיו בועיות אויר בתוך הזכוכית , מה שמחליש אותה מאוד
5. באקווריום כזה פילטר תת קרקעי יכול להיות פחות יעיל בגלל החיתוך הנירחב שצריך לעשות לו כדי שיתאים לצורה העגולה,חיתוך זה יוצר פתחים גדולים שדרכם המים יעדיפו לעבור מאשר דרך החורים הקטנטנים שיש בכל הפלטה שלו
6. הצד העגול של האקווריום מגביל אותך, כי כל הציוד מותאם למרובעים , לדוגמא אם תרצה לשים תא השרצה בצד הקידמי של האקוויום הוא לא "ישב" כל כך טוב ותאלץ לשים אותו מאחור או בצד

אבל זו רק דעתי הצנועה
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 17:15   #3
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ועוד דבר חשוב - פנטורמי בד"כ מכיל פחות מים ממלבני

רוב האנשים כאן, מעדיפים מלבני לפי שאלות קודמות בנושא.
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/12/2001, 21:06   #4
אורח

לי יש פנורמי, כמו שנאמר פנורמי מכיל פחות מים.
1.אקווריום מלבני הוא אקווריום לגידול דגים ופנורמי לתצוגה.
2.פנורמי יותר יפה ונחמד.
אני חושבת שמלבני יותר טוב, אבל פשוט לא היה רשום על הפנורמי אז אני רשמתי עליו.
עדיין לא נקרא Sunday 30/12/2001, 16:22   #5
M

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

האקווריום הפנורמי גורם להישתקפות מהצד,כך כשמביטים מהחזית לא רואים את הדגים אלה את מה שמשתקף, אם זה חלון מנורה או ויטרינה של מרפסת.
זו אחת הסיבות שהתחילו לייצר מסכים שטוחים בטלויזיות.:grin:
עדיין לא נקרא Monday 31/12/2001, 02:06   #6
גיא

לא ברור לי מאיפה הגיע המידע הרחב על אקוואריומים פנורמים אבל למיטב ידעתי יש נוסחאות די פשוטות לחישוב הנפח של אקוואריום... ולמרות דעותיכם בנושא זה לא ממש נכון... כמובן שתלוי בממדי האקוואריום. חוץ מזה פנורמי הרבה יותר מרשים.

ללא כוונות לעצבן אף אחד,
גיא.
גיא לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/12/2001, 03:41   #7
עמירם ש.

גיא, לא כל כך הבנתי את כוונתך, ולכן אודה לך אם תביא דוגמה מספרית. מה על-פי חישוביך הוא הנפח של אקווריום מלבני רגיל ברוחב מטר, לעומת אקווריום פנורמי רגיל באותו רוחב?
עמירם ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/12/2001, 17:05   #8
גיא

בשביל לחשב נפח של אקוואריום רגיל אזדקק ל-רוחב, אורך וגובה. עבור פנורמי אזדקק בנוסף לרוחב המקסימלי (זה שנוצר במרכז האקוואריום).

בכל אופן עם הרוחב, גובה, ואורך שווים בין שני האקווריומים, הפרבולה עצמה מכילה כמות מים לא מבוטלת.
עדיין לא נקרא Monday 31/12/2001, 19:30   #9
יאיר

ד"א, ראיתי שיש עכשיו בשוק אק' פנורמים
(תוצרת חוץ) שהזכוכית הקדמית (ז"א, הפנורמית)
הרבה יותר 'שטוחה' מהדגמים הישראלים, מה שמקטין את העיוות וגם, לדעתי, מייפה את האקווריום.

ועוד דבר, משיחות עם קלמי, יצרן האקווריומים, הוא אמר שהפיכת הזכוכית לפנורמית (ע"י חימום)
למעשה מחזקת אותה ולא מחלישה אותה כמו שאמר מישהוא פה בפורום.
יאיר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 31/12/2001, 22:12   #10
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אכן האקווריום הפנורמי שטוח לפי דעתי נראה הרבה יותר יפה...
ואכן אין בעיה לחשב את נפח האקווריום הפנורמי, אבל זה כבר למצוא נוסחה של העיקום, הרי עד כמה שידוע לי העיקום הוא פשוט קשת של מעגל....

עדיין לא נקרא Tuesday 01/01/2002, 02:21   #11
אורח

שלום
אני מתלבט. קיבלתי הצעה בדני דג לאקווריום ג'וול דגם אקורד 1 מטר אורך. לעומת זאת יש דגם ריו משומש 160 ליטר- רציני יותר שהיה בשימוש חצי שנה. עם 2 נורות במקום 1 באקורד, פילטר פנימי. האם יש ממה לחשוש במשומש? דגשים חשובים לבדוק או שלא כדאי? אגב, המחיר 1200 ש:ח במקום 1900.

כפיר
עדיין לא נקרא Tuesday 01/01/2002, 03:46   #12
עמירם ש.

אז הנה הנתונים (אמיתיים):

אקווריום פנורמי סטנדרטי - רוחב 1 מטר, עומק מינימלי בצדדים 18 ס"מ, עומק מירבי במרכז 44 ס"מ, גובה 45 ס"מ.

אקווריום מלבני סטנדרטי - רוחב 1 מטר, עומק 40 ס"מ, גובה 50 ס"מ.

גיא, לדבריך הטענה שאקווריום פנורמי קטן יותר מאקווריום מלבני היא "לא ממש נכונה". האם אתה עדיין משוכנע בכך?
עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 01:00   #13
גיא

כמובן שעבור הנתונים שנתת כאן אקוואריום מלבני בעל נפח גדול יותר 200 ליטר לעומת בערך -+140 ליטר בפנורמי... (חישוב גס).

עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 02:03   #14
עמירם ש.

נכון, אלה בערך הנפחים (להערכתי הפנורמי הוא אפילו קטן יותר, בסביבות 120-130 ליטר).

כדי להגיע לאקווריום פנורמי של 200 ליטר בגובה הנ"ל, העומק שלו במרכז צריך להיות מעל 60 ס"מ, מה שלא סביר.

וזו בדיוק הנקודה שכמה מאיתנו ניסו להדגיש.

בדרך-כלל המגבלה העומדת בפני הלקוח בעת קניית האקווריום היא הרוחב, הנקבע על-פי המקום שמקצים לאקווריום.

יצרני האקווריום חיפשו דרך להוזיל את העלות. קודם כל קיצצו קצת בגובה, אבל הפטנט העיקרי הוא המבנה הפנורמי. ברוחב נתון, אקווריום פנורמי הוא בעל נפח קטן יותר בלפחות 30% מאקווריום מלבני. פירוש הדבר פחות זכוכית, זכוכית יותר דקה, פחות פלסטיק בבסיס ובמכסה, ארונית יותר פשוטה, תאורה יותר זולה (נורה אחת) וכדומה. כך ניתן למכור אקווריום מטר קומפלט ב-700 ש"ח, בעוד שאקווריום מלבני באותו רוחב יעלה לפחות 1000 ש"ח גם אם הוא מייצור מקומי פשוט.

על החסרונות האחרים של אקווריום פנורמי כבר עמדו כאן, והם מתווספים על ההבדל בנפח.
עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 02:40   #15
גיא

כל מה שאמרת טוב ויפה אך אינו מדוייק, הגודל במרכז אינו חייב להיות 60... נשמע קצת יותר הגיוני להגדיל את נק' הפתיחה שלו... וע"י כך גם להגדיל את נפח האקוואריום וגם להשטיח מעט את הצלע הפנורמית. כל ס"מ משפיע. הכל אופן אקוואריום פנורמי אינו בהכרח יותר זול ואם איני טועה אף יקר יותר, מטעמי ביקוש והיצע אם אתה שואל אותי. בכל אופן אני חושב שניתן להשיג מגוון לא קטן של הבדלי מחירים אבל לגבי 700 ש"ח... ובכן בדני דג הרצליה תוכל למצוא אקוואריום פנורמי גדול במעט מהמצוין כאן ב-590 ש"ח כולל פילטר פנימי, חצץ, גוף חימום, שולחן, מנורה ושאר שטויות... (אני לא זוכר מה עוד). אני יודע עוד כי ניתן לקנות אקוואריום מלבני של 1.2 * 43 * 48 (המידות הינן +- ס"מ) ב-1000 ש"ח כולל כל השטויות שצוינו מקודם בחנות שאיני זוכר את שמה שנמצאת על יד Rקפה בהרצליה פיתוח.

נסכם כי ממילא זה עניין של טעם אישי ?
עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 03:58   #16
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

בתשובה לכפיר
(ועצתי היא - פעם הבאה תפתח עץ חדש )
לפי דעתי אם מדובר באקווריום בן חצי שנה, תבדוק רק שהוא עובד, תקין ולא דולפים מים, כמובן שאין פגיעות חיצוניות סדקים וכו', בקיצור תמלא מים ותריץ אותו ליום יומיים.
אם הוא גם בן חצי שנה הוא עדיין צריך להיות באחריות אז תבקש תעודה

אם הכל תקין - JUWEL בן חצי שנה זה אחלה עיסקה IMHO לך על זה.
עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 04:41   #17
עמירם ש.

יצרנים של אקווריומים בחו"ל (למשל ג'וואל) אכן מגדילים את הצלע הצדדית ומקטינים את הקימור של החזית. זה עדיין גרוע, אבל פחות.

אני חוזר וטוען כי היצרנים הישראליים מעוניינים לייצר אקווריום זול ככל האפשר, ולכן הם עושים הכל כדי להקטין את הנפח. אינני יודע על סמך מה אתה טוען שאקווריום פנורמי יקר יותר. איך שלא תסתכל על זה, זכוכית עבה וגדולה יקרה יותר מזכוכית דקה וקטנה, וכך גם לגבי שאר המרכיבים.

את המידות שציינתי מדדתי אתמול בדני דג הרצליה, כך שאינני מאמין שהאקווריום שראית גדול יותר, אלא אם טעיתי במדידה. בקשר למחיר אתה צודק, לא זכרתי אם המחיר היה 590 או 690 ש"ח אז העדפתי להחמיר. אדרבא, אתה רק מחזק את טענתי.

עדיין לא נקרא Wednesday 02/01/2002, 06:58   #18
גיא

אכן לכאורה נראה כי אני מחזק את טענתך אך מכיוון שאקוואריום נמדד לפי הנפח ולא לפי מידת הקמירות, אקוואריומים בעלי נפח זהה יתומחרו אחרת עבור פנורמי ומלבני... אבל ברשותך אני אפסיק להיות חלק מדיון על טעם אישי.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא