AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 00:37   #1
Rasko

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מתוקים
Disease דגי זהב התחילו למות - בבקשה עזרה

37 23 31 גודל אקווריום
27 ליטר של טרה - אול אין ואן של 30 ליטר.

דגי זהב שנקנו בחוות דג הזהב. הוכנסו מידית לאקווריום.
במקור היו 9 דגי זהב. בשבוע האחרון מתו 2. לפני שבועיים הוספתי שני דגי ניקיון מנומרים.
האקווריום פעיל 6 שבועות.
עד לפני שבועיים החלפתי מים פעם בשבוע כעשר אחוז מהמים. לפני הוספת מים נקיים לאקווריום, משאירה מספר שעות ומוסיפה אנטי כלור. מנקה ספוגים מצמר לבן במי ברז שנמצאים במדף עליון של האקווריום כי מתחילים להסריח.
אין חימום/קירור או מד חום.

כחלק מהאקווקיום יש משאבת חמצן שבינתיים לא ניקיתי. יש מנורת לד וחצץ צבעוני של אבנים.

הבעיות התחילו לפני שבועיים - לאחר שהוצאתי שתי דקורציות יחידות - צמחיה מלאכותית וסלע מלאכותי וניקיתי במי ברז. כבר ביום למחרת פתאום התחילה להופיע אצה חומה וירוקת על זכוכית. אז הוספתי חומר אנטי אצה שקניתי באותה חווה וניקיתי ירוקת עם מגנט בהמלצתם.
יומיים אחרי זה שמתי לב שאחד הדגים נראה נפוח יותר מהרגיל ופולט צואה חוטית לבן שקוף כמו תולעת דקה. שמתי לב שיש כאלה חוטים שמים מדי פעם.

כעבור יומיים הדג הזה שבנקין התחיל להישאר בקרקעית ולא זז. שאר הדגים נראו כרגיל. משום מה החלטתי להגביר האכלה מפעם ביום לפעמיים ביום בהאכלה של כמה פירורים באוכל יבש לדגים. זה היה טעות וביום למחרת הדג החולה מת. זה היה לפני חמישה ימים. הוצאנו מיד את גופתו כי ראינו שאחד מדגי ניקיון התחיל לנגוס בו.

החלטתי להחליף מים - בערך 25 אחוז בגלל מותו.
לצערי היום מת דג שני. גם הוא הראה סימנים מוקדמים. הוא היה כסוף עם כתום וקטן יחסית, משום מה היה חסר לו סנפיר עליון / גב והזנב שלו היה מכווץ. הוא נראה לא מפותח אבל לדעת זה קרה בשבועיים האחרונים והוא לא הגיע כזה. רק אתמול החלפתי קרוב לחמישים אחוז מהמיכל ואני לא רוצה להחליף שוב כי זה נראה לי קיצוני מדי.

בזמן ההחלפות האחרונות שמתי לב שיש רפש בחצץ אבל לא הצלחתי למצוא שואב טוב לנקות את זה כי זה אקווריום קטן. אז החלטתי פשוט להוציא את החצץ עם המים ולשטוף בברז ואז להניח בתוך מים עם אנטי כלור. לא יודעת כמה זה עזר כי בצורה כזו עולה מלא רפש למעלה בזמן החלפת מים.

שאר הדגים מתנהגים כרגיל. אבל הם מרבים לעלות למעלה ןלקחת אויר. אולי חסר להם חמצן?
נראה לי חסר להם מקום אבל אין לי לאן להוציא אותם. המוכר בחוות דגים מתעקש שהכמות סבירה.
שמתי לב לפני יומיים שבאחד הדגים הכתומים הופיעה כתם כהה בתוך מרכז הגוף שלו. בינתיים הוא תזיזתי כהרגלו.

ביררתי בחנות שניה ואמרו לי גם בחנות הזו וגם בחנות שקניתי שאין צורך במסנן נוסף פרט לספוגים. אמרו גם שלא צריך משאבת חמצן. שאלתי פעמיים.

אני לא יודעת איך להפסיק את התמותה הפתאומית. במינימום הפסדים כספיים. מעדיפה לא לעשות מדידות כי גם ככה אני מבואסת מאוד.
אין לי בעיה להחליף מים בתדירות גבוהה ובכמות מומלצת ולשאוב רפש מקרקעית ( אשמח להמלצה על גלי מתאים כי סייפן נראה גדול מדי לאקווריום שלי), אבל הייתי מעדיפה להימנע ממסנן חיצוני ורק לשפר את המסנן העליון. אולי להוסיף מדיה ביולוגית?
בכל מקרה מתכוונת להוריד האכלה לפעם ביומיים.

עצובה מאוד, תודה רבה לכולם.
Rasko לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 02:13   #2
שמואל.ב
בית עסק

הסמל האישי שלשמואל.ב

הודו לך על 216 הודעות 251 פעמים
וותק בתחום: 6-7 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: דגי זהב התחילו למות - בבקשה עזרה

ערב טוב.
דבר ראשון אל תהיי עצובה! טעויות קורות אנחנו צריכים ללמוד מטעויות העבר של אחרים
ולא לחזור על אותם טעויות שנית.

נתחיל למנות את הטעויות;

1: הכנסת דגי זהב למיכל 30 ליטר - דגי זהב אלו דגים שבניגוד למה שהרבה חושבים
צריכים נפח מים מאוד גדול בין 150 ל 250 ליטר כדי לחיות ולהתפתח כמו שצריך והם צריכים
סינון ביולוגי ומכאני חזק מאוד בגלל היותם לכלכנים לא קטנים בכלל בהיעדר תנאים אלו הדגים לא
יחיו הרבה זמן וגם אם יחיו הם יהיו מעוכבי גדילה ולא ישרדו לטווח הרחוק...

2: הוספת דגים ללא סייקל - למרות שבמקרה הזה זה לא ממש תקף אבל בכל זאת אם ככבר החלטת
דגי זהב אסור היה לך להכניס תשעה דגים במכה אחת גם ככה המיכל קטן הסינון הביולוגי חלש והערכים
לא יציבים ומשתנים כל הזמן להכניס תשע דגי זהב בבת אחת גרם לעלייה חדה באמוניה ובניטריט דבר
שמאוד מאוד לא מומלץ.

3: הוספת "דגי ניקיון" - למרות ששמם נשמע מפתה לכל חובב הדגים הנמכרים בחנויות תחת השם דג מנקה
הינם דגי פלקוסטומוס דגים שגדלים לגודל מפלצתי ממש וצריכים אקווריום בנפח גדול וכאילו שזה לא מספיק הם
עושים יותר לכלוך מאשר ניקיון [ נקודה קטנה - אין באמת דג שאוכל "חרא של דגים" יש דגים מסויימים שאוכלים
כחלק מהתזונה שלהם אצות למיניהם הפלקו אומנם נפוץ בחנויות ופופלרי מאוד בשל היותו "דג מנקה" אבל מי
שבאמת יכול לעשות ועושה את העבודה מול האצות ונחשב בייושר לדג מנקה הוא האנציסטרוס שאוהב מאוד
לאכול אצות שלא כמו הפלקו שרק אוכל מחרבן וגדל עד כדי הרג דגים אחרים ומריבות על מזון ממש!]
בקיצור טעות גדולה...

4: ניקיון במיי ברז - אין לך מדיות בפילטר ואם כך גם אין לך מושבת בקטריות גדולה ומבוססת מעט הבקטריות
שישנם נמצאות על גבי הספוגים והחצץ כשאת שוטפת את הספוגים את בעצם "הורגת" את הבקטריות החיוביות
וגורמת לערכים להיות לא יציבים ולפיקים של אמוניה ולאחריה ניטריט שתיהם חומרים רעילים ומסוכנים לדגים

5: חצץ צבעוני - אני באופן אישי נגד חצץ צבעוני הוא מפריש חומרים רעילים למים וגורם לא פעם להרעלות
המיכלים קטנים ממליץ להוציא בהקדם גם כך הוא תופס כמויות של רפש שלא תורמים הרבה חוץ מלהעלות את האמוניה...

6: תגבור האכלה - לפי התאור שלך הדג חולה וככל הנראה במחלת מעיים או מחלה שקשורה למערכת העיכול להוסיף
במזון לא רק שלא יעזור אלא יכול מאוד להזיק גם כך הנפח קטן והוספת מזון פירושה דגים שאוכלים יותר ודגים שאוכלים
יותר גם מחרבנים יותר וצואה של דגים שווה אמוניה ואמוניה שווה את יודעת כבר מה...

7: להאמין למוכרים - רוב המוכרים יעשו הכל כדי למכור את הסחורה שלהם ולא ממש אכפת להם מה קורה לדגים מבחינתם
שימותו הדגים יותר טוב ככה תבואי שוב לחנות ותשלמי על תכשירים למיניהם שממילא לא יעזרו כי הבעייה טמונה במיכל שהם
עצמם מכרו לך ולאחר מכן תבואי לקנות דגים חדשים כי הקודמים מתו וחוזר חלילה... בקיצור מסחרה אחת גדולה.. תמיד ממליץ
ומומלץ להתייעץ לפני כל צעד כאן באתר יעזרו לך כאן בכיף ובאהבה וללא תמורה

אני מניתי כאן את הטעויות העיקריות אני מעוניין שייתנו עוד חבר'ה יותר מומחים ממני את חוות דעתם בנידון למרות שלדעתי
הפתרון הטוב ביותר הוא למסור אותם למישהו עם בריכת דגים גדולה או אקווריום גדול מאוד.

אם את צריכה עזרה במשהו נוסף אנחנו כאן כדי לעזור ולתמוך
ודרך אגב ברוכה הבאה למשפחת אקווה! המשפחה החמה והאוהבת התומכת והמחבקת של כל מגדלי דגי הנוי בישראל!

נערך לאחרונה על ידי שמואל.ב, Tuesday 04/08/2020 בשעה 02:15.
שמואל.ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 3 הודו לך שמואל.ב על הודעתך:
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 05:41   #3
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

צודק שמואל.
אני לא רוצה לעבור שוב על רשימת הבעיות, הקשה מכולן היא מוכר שרלטן (ואני משתדל להיות עדין בהגדרה....)

המלצתי - למסור את הדגים כפי ששמואל הציע, רצוי לבריכה או לאקוריום מאוד גדול, ואז להתחיל מחדש את הפעלת המיכל (סייקל - יש המון מידע בפורום) ובסופו של דבר לאכלס את המיכל הקטן בדגים מתאימים, ויש כאלו.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 09:50   #4
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

ברוכה הבאה לאתר אקווה.
כפי שנרשם מעלי, סוג הדגים לא מתאים לנפח המכל.
עומס (כמות מספרית, אבל גם עומס ביולוגי) הדגים בתקופה קצרה מאד במיכל לא יציב הביא לתמותה.

אז מה הלאה:
ראשית להוציא דגי זהב אם עדיין יש כמה שורדים. המיכל לא מתאים להם.
שנית, לבצע אכלוס מחדש עם דגים מתאימים לנפחים קטנים. האכלוס יעשה בהדרגה של דג אחד או שניים בשבוע, עד להגעה ליעד הסופי של מס' הדגים הרצויים.
שלישית, ביצוע החלפות מים של 5 ליטר אחת לשבוע.

מומלץ מאד לקרוא באתר המגזין את השלבים לסייקל נכון באקווריום ראשון.
לקרוא באקוודקס על סוגי דגים למיכלים קטנים משפחות- חריתיים, משריצים, אנבסאיים, כמובן שיש עוד.

לפני הרכישה הבאה, להתייעץ באתר ולחסוך כסף ועוגמת נפש

בהצלחה
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
Y.R.T, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 10:13   #5
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

כואב הלב.. לראות שלא השתנה מספיק בתחביב ב-30 שנה...

ברמה המקצועית, נאמר כבר הכל... עץ שפתחתי לא מזמן בנושא - האקווריום הראשון שמעולם לא היה לי...

בקיצור, מה שהיה חבל שהיה...
הכניסה לפורום אקווה היא הצעד הראשון לכיוון הנכון.
קראי מעט את המדריכים הנעוצים כאן.
חפשי בית חם או החזירי לחנות את בע"ח ששרדו אין להם תוחלת בתנאים הללו,

נשמח לייעץ ולסייע איך להקים אקווריום מוצלח ולצמוח מהחוויה.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף_, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 12:37   #6
טל הרוש

הסמל האישי שלטל הרוש

הודו לך על 85 הודעות 100 פעמים
סוג אקווריום: שניה, סופר אותם...
וותק בתחום: מי סופר...

כמו שאמרו קודמיי, הנפח ממש לא מתאים ובטח לדגי זהב שפולטים שומן, מן הסתם הפילטר לא יכול לעמוד בכמות וכן דרושות בלי קשר החלפות מים תכופות, התוצאה הייתה שהדגים ניזוקו מהשומן שפלטו, כמו כן לגבי "המנקים", הם אכן לא יכולים להתבסס רק על אכילת לכלוך, וע"כ יש צורך באוכל מיוחד. אני מציע כקודמיי, למסור את הדגים ולבנות את באקווריום צעד אחר צעד בהכוונת חברי האתר.
נשמח לענות לכל שאלה ולכוון ככל הנצרך.
בהצלחה רבה, טל
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 13:21   #7
ollo

הסמל האישי שלollo

הודו לך על 9 הודעות 9 פעמים

כמה דברים שמיד חשבתי עליהם כשקראתי את הסיפור העצוב שלך.
1 - לא להשתמש בחצצץ צבעוני
2 - להוציא ולזרוק את הכל הקישוטים המלאכותיים מהאק'
3 - לא לשטוף שום דבר במי ברז, אלא רק במי אק'
4 - לא להוסיף שום חומר נגד אצות - האצות אמורות להיעלם לבד כאשר יהיה איזון נכון במים
5 - כל שבוע לעשות בדיקות מים
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 17:37   #8
Rasko

תודה לכל העונים.
לגבי כמות הדגים שאלתי בהתחלה. כנ"ל לגבי דג זהב ספציפי.
לגבי החצץ הצבעוני - זה מה שהביאו.
מה שממש מבאס אותי זה המוכר. קיבלתי את האקווריום והדגים כמתנת יום הולדת לפעוטה מסבים שנסעו לחנות גדולה והתייעצו שם מה הכי מתאים למתחילים ולתחזוקה.
עכשיו כולם מתוסכלים שכל כמה ימים צריך להוציא דג יפה מת מאקווריום ושום דבר לא עוזר.
נסעתי לשם ולעוד חנות לקבל ייעוץ ושוב נראה שהתשובות של המוכרים לא תואמים את מה שמצוי באינטרנט ואת הניסיון בשטח.
אם לשים בצד את הבזבוז הכספי, האכזבה, הזמן וההשקעה - פשוט ביזיון מה שהולך. סורי, אתם בטח יודעים את כל זה, אני פשוט ממש מיואשת כי מדובר בשני מוכרים, לא אחד. והשני בכלל לא הרוויח כלום.

האם יש משהו שניתן לעשות כדי להציל את הדגים ששרדו עד כה? להפריד? להחליף מים שוב אחרי שלושה ימים? להוציא את הדגים "המנקים"?

היום הטלסקופ השחור היפה מתבודד לו בתחתית, מבשר רעות.
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 18:11   #9
Rasko

לאור הניסיון הראשון הקשה אשמח להמלצות מניסיון אישי חיובי על חנויו/מוכרים במרכז שכן ניתן לסמוך עליהם. בשלב זה מעדיפה לדבר עם מי שקונה ממנו ולא לקנות מאינטרנט בחול בלי לראות את המוצר.

על איזה דג או דגים הייתם ממליצים לגדל באקווריום מים מתוקים של 25-30 ליטר אם רוצים להנות לאורך זמן מדג צבעוני יפה שקל מאוד לתחזק הן מבחינת ציוד והן מבחינת טיפול? עדיפות לשניים -שלושה דגים.

תודה מראש.
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 19:29   #10
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

גופים 3-4 דגים צבעוניים
או טטרות קנות (יש עשרות סוגים) גם 3-4 יחידות.
או רזבורה \ דניו ממשפחת הקרפיוניים 4-6 יחידות.

רשמתי לך בתגובה הראשונה שלי- תיכנסי לאקוודקס.
תמצאי שם עולם ומלואו.

באופן כללי וקכקו מנחה, הייתי מחפש דגים של 3-4.5 ס''מ אורך גוף שמתאימים לגידול בקבוצה קטנה.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 20:35   #11
שמואל.ב
בית עסק

הסמל האישי שלשמואל.ב

הודו לך על 216 הודעות 251 פעמים
וותק בתחום: 6-7 שנים

כמו שיואב אמר
3-4 דגי גופי [זכרים. גם צבעוניים וגם ללא רבייה המונית]
4-5 טנכיטיס דגי להקה קטנים ויפים
4-5 טטרה אמבר דג להקתי קטן ויפה
4-5 מיקרו רזבורה גלקסי דג מהמם ביופיו [יש לציין שירגישו ביטחון רב במיכל צמחייה ושם גם ייתנו מופע צבעים והתנהגות להקתית יפה ומלאה]
4-5 פסוסית הזברה דניו דג יפה וקטן

על חנויות נוכל להמליץ רק אם תתני לנו אזור ולא הגדרה כללית...

למי האקווריום מיועד?
לילדים קטנים? אנשים מבוגרים?
כך גם נוכל לכוון לדגים מסויימים

המון בהצלחה ואם תצטרכי עזרה נוספת אנחנו כאן.
שמואל.ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 04/08/2020, 23:43   #12
Rasko

במצב נוכחי, על מנת לתת סיכוי כלשהו לדגי הזהב היפים: הייתם:
מחזירים את שני הדגים המנקים לחנות? אפשר לשחרר אותם בבריכת דגים כלשהי?
מוסיפים מדיה ביולוגית לפילטר ספוגים עליון?
משאירים אקווריום ריק ללא חצץ או דקורציה?
כל כמה זמן הייתם מחליפים 5 ליטר מים?
עדיין לא נקרא Wednesday 05/08/2020, 05:37   #13
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

את צריכה להוציא את דגי הזהב יחד עם "המנקים", אף אחד מהם לא מתאים לאקוריום שלך.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 05/08/2020, 07:22   #14
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Rasko צפה בהודעה
במצב נוכחי, על מנת לתת סיכוי כלשהו לדגי הזהב היפים: הייתם:
מחזירים את שני הדגים המנקים לחנות? אפשר לשחרר אותם בבריכת דגים כלשהי?
מוסיפים מדיה ביולוגית לפילטר ספוגים עליון?
משאירים אקווריום ריק ללא חצץ או דקורציה?
כל כמה זמן הייתם מחליפים 5 ליטר מים?
בפעם הראשונה, לא ידעת ואפילו הוטעית...

עכשיו שאת יודעת, יש למצוא בית חם לדגים הללו (כפי שכבר נאמר בכל ההודעות לעיל, כולל שלי).
לצערי אין כאן מקום למשא-ומתן, לטבע חוקים משלו...

גופי דג עמיד יחסית ומתאים לנפחים אלו, קחי בחשבון שמתרבה בקלות - יתרון זו חוויה ולא צריך לקנות יותר דגים; חסרון - עלול להפוך צפוף...
משפחת הטטרות הייתי מתרחק, רזבורה \ אספי \ הנגלי יוכלו להתאים.

כמובן שרצוי להחליף מצע ולא להכניס מוצרים צבועים.

איזה מדיות יש בפילטר ? יש מקום לקרמיקה ? בכל מקרה הייתי מתייחס לפילטר הזה כחלש ומאכלס בהתאם (6-7 דגים שמגיעים ל-4-5 ס"מ מקסימום בבגרות וזהו - בלי "מנקים" בלי "איזה דג חמוד" ובלי המלצות נוספות מהמוכר* הזה)

אפשרי, אבל לא מומלץ לאקווריום "תצוגה" כאשר כל לכלוך יהיה בולט ולדגים לא יהיה מקומות מסתור\עניין לאורך תקופת חייהם.

בשגרה, רצוי להחליף 10-20% מהמים ברמה שבועית - כמובן במים מטופלים באנטי-כלור ובטמפ' זהה לזו שבמיכל.

*לגבי המוכר, אנחנו נגד ביוש (שיימינג) ולכן מעדיף שנפסיק את הדיון לגביו - אבל כמובן ששומר נפשו - ירחק, למעט זיכויים\החזרות לא הייתי רוצה קשר עם חנות כזו.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום

נערך לאחרונה על ידי אסף_, Wednesday 05/08/2020 בשעה 07:28.
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף_, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Wednesday 05/08/2020, 13:01   #15
טל הרוש

הסמל האישי שלטל הרוש

הודו לך על 85 הודעות 100 פעמים
סוג אקווריום: שניה, סופר אותם...
וותק בתחום: מי סופר...

אכן יש בעיה עם מוכרים בעסקים קטנים ( בלי להכליל ) שאינם מבינים מספיק בתחום, בדרך כלל מפאת עיסוק במגוון רב של בעלי חיים, ולכן אין לסמוך על יעוצם אלא לפנות ליעוץ מקצועי ( בעלי חוות או חברי הפורום ) הבעיה הזו נפוצה מאוד, כאשר מגדל מתחיל פונה למוכר שאינו מבין יתר על המידה בתחום, והתוצאה כמו אצלך, קטסטרופה.
לגבי המנקים, בשום פנים ואופן לא לשחרר בבריכות, פוגע בטבע הישראלי. אפשר למכור או למסור, החנות לדעתי לא תקבל כי הם חוששים מדגים נגועים
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2020, 09:03   #16
Rasko

הדגים והציוד נקנה בחוות דגים גדולה ליד כ"ס, לא חנות חיות. המוכר השני שהתייעצתי איתו היה מוכר בחנות חיות והוא באמת לא ידע הרבה אבל גם לא ניסה למכור כלום.

שאלה לגבי בריכת דגים שמצאתי אצל השכנים:
הבריכה גדולה ומאכלסת דגי זהב וגמבוזיות. האם מתאים לשחרר שם דגי זהב קטנים כמו שלנו? מצרפת תמונה של האקווריום שלנו. אם כן, כיצד מומלץ לעשות זאת על מנת להקל את הדגים? ואיך להעביר את הדגים לשם (לא צריך חמצן בשקית?)

מותר לשחרר שם איתם שני דגי פלקוסטומוס מנומר?
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2020, 09:22   #17
Rasko

לא רואה שהתמונה שצירפתי להודעה הקודמת צורפה. ברשותי: דג שחור טלסקופ שלהבנתי אינו מתאים לבריכה ולכן ישאר באקווריום, מנסה לצרף שוב קובץ קטן יותר.
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg IMG_20200806_084929_5.jpg‏ (265.5 KB, 12 צפיות)
עדיין לא נקרא Thursday 06/08/2020, 16:55   #18
Rasko

ועוד שאלה שלא קשורה להתאמה לבריכה.
מה לעשות אם פתאום יוצא משהו שנראה כמו תולעת אפורה מהפי טבעת של הדג זהב טלסקופ השחור? היא פשוט דבוקה לו מאחורה. יש לה צבע אפור. יכול להיות שזו צואה?
הדג הזה כבר מתבודד יום שלישי ברציפות בתחתית וממעיט בתזוזות. הוא בדרך כלל זז מעט אבל ביחד עם כולם.
רציתי לאל להבעיר אותו לבריכת דגים עם השאר כי קראתי שהוא אינו מתאים לבריכה אלא לאקווריום גדול.
אפשר לעזור לו איכשהו?

אתמול האכלתי את הדגים ממש מעט ולא תכננתי להאכיל היום בכלל, רק מחר. מה דעתכם?
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא