AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 03:18   #31
פיקוק בס

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מיכל 2 מטר 60 על 50 600 ליטר לפלאוור הורן עוד מיכל 300 ליטר לציקלידים
וותק בתחום: שנתיים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מזון לכלבים

הכי טוב מסחרי
והכי בריא
וגם נוח
פיקוק בס לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 09:12   #32
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sprungster צפה בהודעה
קצרה היריעה אבל אני אנסה - הכלבה שלי אוכלת אוכל חי RAW מהיום שבו הגיחה הסבתא של הסבתא שלה לעולם (כן, הבריאות של כל יצור חי בערך תלויה גם בבריאות של רחם אמו).
כאן היא ואחיה לועסים עצמות בגיל חודש וחצי:
https://www.youtube.com/watch?v=DXtcHDr4Kwg

בית הגידול שקניתי ממנו מאכיל בצורה הזו כבר עשרות שנים.

מזון מעובד, שנוצר ע"י תאגיד שעיקר מטרתו היא $$$ - לעולם יהיה פחות טוב מתזונה חיה. אתם חושבים שיש מרכיבי קסם ביבש? לא. לרוב יש פאקינג קמח דגנים, ועמילן כדי שיהיה קל לייצר כופתאות. אני לא מדבר על הטמפרטורה המאוד גבוהה שכל המזון עובר בדרך להפוך מזון יבש. הכלבים גם צריכים לשתות המון כדי לפצות על כך שהם אוכלים ביסלי יבש כל היום.
בסך הכל, אין מה להשוות. רואים את זה ביציאות של הכלב. על מזון יבש הכלב תמיד יחרבן הרבה יותר, לעיתים יותר ממה שנכנס, לאור העובדה שציינתי לעיל - קרי, שתיית מיים מוגברת (הפורמולות הכי טובות שיש - ומי שמכיר אותי יודע כמה אני פנאט בקטעים האלו של בדיקת מזונות).

כלב שאוכל בשר חי ועצמות בקושי מוציא משהו, ושהוא כבר עושה צרכים - זה מינימלי קטן ויחסית יבש, ולא "גלידה אמריקאית" עצומה.

מסובך? הכל יחסי. אני מכין לה מנות מוכנות מראש, ומפשיר לה כל יום שקית. לא כזה סיפור. היא אוכלת בשר/איברי פנים/עצמות.
כן, צריך קצת לקרוא ולהתעניין. לא סיפור.

אתר הסקירות שמעיין קישר לא רע. צריך לקחת בחשבון שהאינטרסים שם לא ממש גלויים לכל, ושמחבר האתר אינו בעל הכשרה כלשהי (איני יודע כמה כלבים גידל בכלל). אני בעד לימוד עצמי, וגם מי שאינו מומחה בעל הסמכה, יכול להיות מבין בתחום מסויים, פשוט תשימו לב.

רויאל קאנין הוא מזון נחות ביותר. מוצר נחות שמאחוריו מנגנון שיווק משומן. אני לא אאכיל בזה את הכלבה שלי.
כפי שליאור ציין, בעיות צצות בגיל מתקדם יותר. ברור שבריאות היא גם נגזרת של השפעות סביבתיות אחרות, וגנטיקה - אבל יש דברים שאנשים לא מודעים אליהם בכלל. לכלב שאוכל מזון חי אין אבנית, ואין גזים, ואין ערימות עצומות של חרא שיוצאות ממנו.

הטייסט אוף דה ווילד אחד היבשים הטובים, יחסית ליבש. הבעיה שלי איתו היא שפרט לגרסת הברווז (WETLANDS כמדומני) הוא מכיל שמן קנולה, שאני לא נוגע בו עם מקל, וגם הכלבה שלי לא תגע בזוהמת התבל הזו. שמן לא יציב בעליל. מוצר זול ונחות שנמכר כשמן בריאות שקרכלשהו.

לגבי תזונת הכלבים/זאבים - כן. הכלבים נראים שונה מהזאב, אבל גם פינצ'ר יכול להתרבות עם זאב, ולהפיק צאצאים פוריים. קרי, המרחק הגנטי ממש לא גודל. הוא מראית עין, ולא יותר מזה. ברור שצריך להתחשב בגודל הכלב, אבל ברמה התאית, ברור שהדלק האופטימלי של הזאב, הוא הדלק האופטימלי של הכלב.

לחלוטין לא מסכים עם האמירה שרויאל קנין הוא מזון נחת ביותר כפי שכתבת,
המזון הזה נחשב לבינוני אבל בשום אופן לא נחות ביותר !
הטייסט אוף דווילד שאתה מכנה אותו - זוהמת התבל הזו...נחשב למזון מצויין אך אתה פוסל אותו בצורה קיצונית,מדוע? כי אתה חושב אחרת אך עובדה שהמזון הנ"ל נחשב לאחד מהטובים והאיכותיים.
יש לא מעט מזונות יבשים מצויינים מפירמות שונות,
צר לי אתה כותב שאתה פנאט בבדיקת מזונות אך לעתים הפאנטיות שלך לא מובילה לשום מקום ואני במקומך לא הייתי פוסל באופן גורף את המזונות המסחריים,
אתה פוסל את המזונות היבשים אך אני לא פוסל אותם ועובדה שרוב הכלבים אוכלים מזון יבש ומגיעים בבריאות טובה לגיל שיבה טובה,
-כלב האוכל בשר נא אין לו גזים? ממש לא נכון,
-כלב האוכל בשר נא לא מפריש צואה בערימות? שוב לא נכון,
בשורה התחתונה אני לא מסכים עם רוב דבריך ולדעתי אתה טועה ומטעה בנחרצות הקיצוניות שאתה מביע כאן,
זכותך להאמין בצורה האכלה שלך שהיא הכי טובה לכלב שלך אך לפסול מזון אחר זו טעות מיסודה.
בשורה התחתונה כל אחד שיבחר עבור הכלב שלו את המזון שהוא חושב שהכי שמתאים עבורו.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 09:59   #33
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

אחד העצים המעניינים שנפתח לאחרונה.
כל הראשים החזקים מתנגחים כאן

אני מאכיל במזון שאני חושב שנחשב איכותי שמו pro native של K-9 . אני כמו בדעה של ליאור שצריך שילוב מזונות עד כמה שאפשר לכלב, לכן אני קונה שק אחד של כבש שק שני של סלמון ומערבב את שניהם במכל שלישי. נותן 2 ארוחות ביום, אבל במהלך השבוע הכלב גם מקבל חתיחות עוף מורתחות במים וגם מעט אורז מבושל. ככה אני חושב אני מגיע לתוצאות הטובות ביותר.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 11:13   #34
אלון ב

ציטוט:
אלון,

ראשית, נבדיל בין שני מושגים - הראשון קיצוני - הוא מושג יחסי. לדוגמא: בגרמניה הנאצית, הקיצוניים היו אלו שהתנגדו לנאצים. גלילאו גליליי היה קיצוני בזמנו כשאמר שכדוה"א נע סביב השמש, ועל כך עמד לדין.
המושג השני הוא נורמה: זה כבר עניין של הרוב. קרי, הרוב מתנהגים כך, אך הדבר לא מוסיף או גורע מקיצוניותו או סבירותו. רוב האנשים לא בוחנים את התזונה שלהם, מה שנכנס להם לפה. שלא לדבר על מה שנכנס לכלבים שלהם (או לדגים שלהם) לפה. פעם הנורמלי חשב שהעולם שטוח והוא מרכז היקום, ושפט את הקיצוני על אמרתו שהעולם עגול וסובב סביב השמש.
כך שקיצוניות, היא בהרבה מקרים אמת, ושונותה מפעולת הרוב, לא מלמדת דבר על נכונותה או אי נכונותה.

הרויאל קנין הוא מזון שמורכב ברובו מתירס. גם הוא מכיל שמן צמחי, וגם הוא מכיל דגנים נוספים, והרכיב הכי איכותי בו הוא "chicken by-product". מי שחושב שכלבים צריכים לאכול תירס יכול להאכיל את הכלב שלו בזה.
לגבי שמן קנולה, זה שמן זול ביותר, שמופק בתהליך לא ממש טבעי, עמוס באומגה 6 (חומצת שומן שבמקדמת דלקתיות ומחלות). דרך טובה למכור זבל ולמתגו כ"בריאות".

היה לי כלב מגיל 8 ועד גיל 24. חי טוב, ומת בשיבה טובה בגיל 16. הוא אכל מזונות לא מזוהים... זה לא היה בראש מעיינהם של הוריי, ואני בטח שלא ידעתי יותר מדי בילדותי על תזונה ו/או תזונת כלבים.
אז אפשר לטעון הרבה דברים. כלבים (וגם בני אדם) ישרדו על זבל, חלקם אפילו עד גיל מבוגר. אני תוהה מהי איכות החיים. יש לא מעט כלבים עם בעיות שצריכים "מזון רפואי" ושאר שקרכשלהו.

כן, אני מאכיל אותה גם יבש כצ'ופרים לאילוף. מאכיל במזונות CARNILOVE ו-ORIJEN.
זו לא רוב התזונה שלה בכל אופן.

אני לא מנסה לשכנע אף אחד. מי שמחפש קצה חוט לתזונה טובה עבור כלבו, שיקרא וילמד.

אלון, לא ברור לי מהיכן אתה שואב את הדיעה הנחרצת שלך לאחר שלא ניסית להאכיל בצורה טבעית במשך חצי שנה לפחות, פרק זמן שבו ניתן להתרשם מההבדלים.
אני מכיר לא מעט אנשים שמאכילים בצורה טבעית.
כמויות הצואה של הכלב פוחתות משמעותית.
גזים - אצל רוב הכלבים למעט גזעים מאוד "מועדים לפורענות" אין גזים, וגם בגזעים הבעייתיים זה פוחת בצורה קיצונית ו/או נעלם.

כן, אני פוסל מזונות תירס ושמן קנולה בהגדרה. שני מוצרים זולים, מתועשים, מעובדים, לא אבולוציונים לכלב בשום צורה.
"בשורה התחתונה שכל אחד יבחר את המזון שהוא חושב שהכי מתאים עבורו" - אהמ..אוקיי, אז תחליטו שרירורית, בלי שום מדד אוביקטיבי, כי ככה זה.
ראשית בוא נסכים שאנו לא מסכימים,
שנית ראיתי כלבים שאכלו בשר נא כשנה לא מעט מהם שלשלו,חלק אף קיבל "בונוס" של חיידקים שגרמו רק לצרות,
שלישית כלב הוא לא זאב והמעיים שלו בשונה מהזאב לא מורגלים לאכילת בשר נא בלבד ולכן לא מעט בעיות עיכול מתפתחות כתוצאה מאכילת בשר נא.
זה שאתה פוסל מזונות המכילים תירס זה לא עושה אותך צודק יותר מה גם שיש מזונות שלא מכילים דגנים דוגמת הפרונייטיב שבהחלט הוא מזון טוב,גם ה-ORIJEN
נחשב למזון מצויין ועוד מזונות מיצרנים שונים וכן גם בשר מקופסאות שימורים בלקנדו לצורך הדוגמה,
לדבריך:
"בשורה התחתונה שכל אחד יבחר את המזון שהוא חושב שהכי מתאים עבורו" - אהמ..אוקיי, אז תחליטו שרירורית, בלי שום מדד אוביקטיבי, כי ככה זה...אז לא זה לא ככה זו דעתך בלבד,

לגבי הגזים,
אין כלב שלא פולט גזים בדיוק כמו בני האדם,הגזים נוצרים בקיבה בתהליך עיכול המזון ונפלט בדרך טבעית מי יותר ומי פחות כך שכלב המקבל מזון כפי שאתה נותן שאין לו גזים זו אמירה ללא בסיס כי אין כלב שלא "מפליץ" ואני בטוח שאתה לא נמצא ליד הכלב שלך בכל זמן נתון לברר זאת...
לגבי שמן הקנולה אני לא מסכים איתך,לדוגמה שמן סויה נחשב למזיק והקנולה לא ואף נחשב לשמן בריא יותר.
לסיום כפי שכתבתי בתחילת דברי כאן שאני מסכים איתך בדבר אחד - שאנו לא מסכימים.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 19:55   #35
אלון ב

ציטוט:
אלון,
זה ויכוח עקר. אתה רשאי לדיעה משל עצמך. הבעיה היא שאתה מערבב בין דיעה לעובדה - אי אפשר להמציא עובדות.
לבריאות לך ולכלבך אם אתה חושב ששמן קנולה הוא בריא. שמן שהמציאו אותו לפני מספר שנים לא רבות, כדי לייצר כסף... כנ"ל לגבי תירס...
לא יודע את מי אתה מכיר שכלבו חלה כתוצאה מהאכלה טבעית. לאחרונה מתו מספר חתולים כתוצאה ממזון יבש.
יש גם המון RECALLS ביבש (לאחרונה PROPLAN).
כן, צריך לתת עצם/בשר שריר/איברי פנים - באיזון סביר ולא מאוד מסובך. ממש לא מורכב.

גזים - גם בבני אדם וגם בכלבים - סירחון מעיד על עיכול לא תקין.
כפי שציינתי, השוני בין הזאב לכלב קטן מכפי שהעין שלנו רואה. פיזית, יש שינויים (בעיקר מול גזעים קטנים). בבחינה מול כלבים במשקל 25-60 קילו, ההבדל לא מאוד גדול. כפי שציינתי, זאב יכול להתרבות עם כל כלב. ברמת התא, וודאי שאין כמעט כל הבדל אם בכלל.
ראשית ה-RECALL בפרופלאן נבע בגלל תולעים שהיו באריזות ולא משום סיבה אחרת,העניין טופל ולא חזר על עצמו.
שנית זה לא ויכוח ובטח שלא עקר פשוט אני לא מסכים עם האמירות והקביעות שלך ורק דוגמה טרייה מה שכתבת על הפרופלאן שהוא לא קשור לאיכות או הרכב המזון.
העובדות שאתה קובע צר לי אך הן לא נכונות והן לא עובדות,
אתה מאמין בזה וחוזר על עצמך,זכותך להאמין ולחשוב כרצונך אך יש עובדות שונות משלך ודרכי האכלה שלא מתאימות לקו בו אתה דוגל,
זה לא אומר שזה נכון גם מה שציינת גם בנוגע לשמן הקנולה.
לגבי הגזים שוב אתה טועה,גזים זה חלק בתהליך עיכול מזון והחיידקים המפרקים את המזון כולל האנזימים גורמים לגזים וברורה גם הדרך להוצאת הגזים...
לגבי השוני של הכלב מהזאב אמנם ניתן להרבות ביניהם אך מבחינה התנהגותית הם שונים.
לסיום אתה קובע עובדות וטוען שאי אפשר להמציא עובדות שעושה לי רושם שהמצאת בעצמך.
תאכיל את הכלב שלך במה שאתה מאמין ובעובדות שקבעת אך אל תצפה שאחרים יקבלו אותן כתורה מסיני,
כפי שכתבתי בכל פעם קודמת אני מסכים איתך בעובדה אחת בלבד-שאנו לא מסכימים,
וזה בסדר גם להיות חלוקים.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:04   #36
cchen

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אלון ב צפה בהודעה
ראשית ה-RECALL בפרופלאן נבע בגלל תולעים שהיו באריזות ולא משום סיבה אחרת,העניין טופל ולא חזר על עצמו.
שנית זה לא ויכוח ובטח שלא עקר פשוט אני לא מסכים עם האמירות והקביעות שלך ורק דוגמה טרייה מה שכתבת על הפרופלאן שהוא לא קשור לאיכות או הרכב המזון.
העובדות שאתה קובע צר לי אך הן לא נכונות והן לא עובדות,
אתה מאמין בזה וחוזר על עצמך,זכותך להאמין ולחשוב כרצונך אך יש עובדות שונות משלך ודרכי האכלה שלא מתאימות לקו בו אתה דוגל,
זה לא אומר שזה נכון גם מה שציינת גם בנוגע לשמן הקנולה.
לגבי הגזים שוב אתה טועה,גזים זה חלק בתהליך עיכול מזון והחיידקים המפרקים את המזון כולל האנזימים גורמים לגזים וברורה גם הדרך להוצאת הגזים...
לגבי השוני של הכלב מהזאב אמנם ניתן להרבות ביניהם אך מבחינה התנהגותית הם שונים.
לסיום אתה קובע עובדות וטוען שאי אפשר להמציא עובדות שעושה לי רושם שהמצאת בעצמך.
תאכיל את הכלב שלך במה שאתה מאמין ובעובדות שקבעת אך אל תצפה שאחרים יקבלו אותן כתורה מסיני,
כפי שכתבתי בכל פעם קודמת אני מסכים איתך בעובדה אחת בלבד-שאנו לא מסכימים,
וזה בסדר גם להיות חלוקים.
בקשר לפרופלאן - בערך בשנתיים האחרונות אני שומע שהעניין טופל, ומאז ועד היום אני עדיין שומע על תולעים...אז כנראה שזה לא ממש טופל

ובקשר למה שכתבת על כמויות צואה - לא יודע איפה ראית כלב שהתחיל לאכול טבעי וכמויות הצואה שלו לא ירדו משמעותית. כל כלב שאוכל טבעי (כולל שלי) - כמויות הצואה ירדו בהרבה.

מבטיח לך שבקשר לזה - תנסה להאכיל בתזונה טבעית ותוך ימים ספורים תראה שינויים דרסטיים. לא ראיתי כלב שעבר לטבעי ועשה צואה באותה כמות, וראיתי הרבה כלבים שאוכלים טבעי.

מבחינתי החסרון היחיד של התזונה הטבעית - עניין הנוחות. אין ספק שמזון יבש נוח יותר. מכל שאר הבחינות - רק תזונה טבעית.
cchen לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:12   #37
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי cchen צפה בהודעה
בקשר לפרופלאן - בערך בשנתיים האחרונות אני שומע שהעניין טופל, ומאז ועד היום אני עדיין שומע על תולעים...אז כנראה שזה לא ממש טופל

ובקשר למה שכתבת על כמויות צואה - לא יודע איפה ראית כלב שהתחיל לאכול טבעי וכמויות הצואה שלו לא ירדו משמעותית. כל כלב שאוכל טבעי (כולל שלי) - כמויות הצואה ירדו בהרבה.

מבטיח לך שבקשר לזה - תנסה להאכיל בתזונה טבעית ותוך ימים ספורים תראה שינויים דרסטיים. לא ראיתי כלב שעבר לטבעי ועשה צואה באותה כמות, וראיתי הרבה כלבים שאוכלים טבעי.

מבחינתי החסרון היחיד של התזונה הטבעית - עניין הנוחות. אין ספק שמזון יבש נוח יותר. מכל שאר הבחינות - רק תזונה טבעית.
צר לי אך העדפה שלי היא לא האכלה טבעית ולא אשתכנע בזה,
לאחרונה יש טרנד של האכלה טבעית ואני לא מסכים עם הדרך הזאת,
לכלב שלי יש 2 יציאות ביום בבוקר ובערב ויציאה יבשה ולא ענקית כך שהסיפורים על כמויות הצואה לא קיימות במקרה שלי,
לגבי הפרופלאן אתה טועה צר לי אני מכיר את הנושא מאד מקרוב,
אמנם אני לא מאכיל בפרפלאן אך האגדות ממשיכות גם לאחר שפתרו את נושא התולעים.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:19   #38
ליאור

הסמל האישי שלליאור

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

ציטוט:
אלון,

כן, צריך לתת עצם/בשר שריר/איברי פנים - באיזון סביר ולא מאוד מסובך. ממש לא מורכב.
והמהדרין מוסיפים גם נוצות וכל שאר החלקים שהיו נאכלים כטרף.
הכרתי מגדל שהאכיל ככה לפני 20 שנה בערך.. הבחור היה מוסיף גם ירקות ועשב
והיה מאכיל על האדמה ולא בכלים מתוך ניסיון לחקות את הטבע ככל הניתן.
לטענתו, אוכל/טרף לא אמור להיות סטרילי ולטורפים יש את היכולת להתמודד בקלות עם מיגוון זיהומים במזון (להבדיל מבני אדם)
מעניין עם על זה בונים יצרני המזון...

בתאבון
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:22   #39
cchen

ציטוט:
צר לי אך העדפה שלי היא לא האכלה טבעית ולא אשתכנע בזה,
לאחרונה יש טרנד של האכלה טבעית ואני לא מסכים עם הדרך הזאת,
לכלב שלי יש 2 יציאות ביום בבוקר ובערב ויציאה יבשה ולא ענקית כך שהסיפורים על כמויות הצואה לא קיימות במקרה שלי,
לגבי הפרופלאן אתה טועה צר לי אני מכיר את הנושא מאד מקרוב,
אמנם אני לא מאכיל בפרפלאן אך האגדות ממשיכות גם לאחר שפתרו את נושא התולעים.
כל עוד לא תאכיל בטבעי לא יהיה לך מקור השוואה. חותם לך בוודאות שהאכלה במזון טבעי תוריד את כמויות הצואה גם אצל הכלב שלך.

איזה אגדות?
לפני שבוע ראיתי תולעים בשק פרופלאן חדש שנפתח....ועוד מדובר בחורף.

ולא מנסה לשכנע. רק מציג עובדות שאתה מסרב לקבל למרות שלא ניסית (ונראה גם שלא הכרת מספיק כאלה שניסו)
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:37   #40
אלון ב

ציטוט:
כל עוד לא תאכיל בטבעי לא יהיה לך מקור השוואה. חותם לך בוודאות שהאכלה במזון טבעי תוריד את כמויות הצואה גם אצל הכלב שלך.

איזה אגדות?
לפני שבוע ראיתי תולעים בשק פרופלאן חדש שנפתח....ועוד מדובר בחורף.

ולא מנסה לשכנע. רק מציג עובדות שאתה מסרב לקבל למרות שלא ניסית (ונראה גם שלא הכרת מספיק כאלה שניסו)
חן,
אני משער שאתה רוכש מאדון בורבה שהציע לי בחינם לנסות למשך שבוע ודחיתי את הצעתו בנימוס,
כל אחד שיאכיל את כלבו במה שהוא חושב לנכון אני בחרתי ואין לי כוונות לשנות מהתפריט של הכלב שלי,
כל עוד הפרווה שלו מבריקה,מסת השריר שלו טובה מבנה הגוף שלו טוב והוא נראה מצויין אין לי כל צורך לשנות לו את התפריט.
ולגבי העובדות...אשאל מי קבע את העובדות האלה ?
לגבי לא היכרתי...אני מכיר את רונן בורבה ועוד חבר'ה הרוכשים ממנו ולא השתכנעתי מהסיפורים,
לגבי הפרופלאן מה ראיתי אני יודע ולא שאני מגן עליהם אך רבים משמיצים אותם לאחר שחוו את נושא התולעים ואני מכיר את היבואן ומה נעשה לתיקון הבעיה.
ולא אני לא מוכר מפיץ או מאכיל בפרופלאן.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:42   #41
אלון ב

ציטוט:
אלון,
חן ענה לך לגבי פרופלן.
כלבים קיימים כבר אלפי שנים (עשרות אלפי כנראה).
מזון יבש קיים עשרות שנים בודדות.
קנולה קיים בערך 30 שנה (הצמח כבר עבר מאז כמה הינדוסים).
איך זה מזון מתאים יותר מבשר שכלבים אכלו משחר ההיסטוריה? תירס... כן, אני מדמיין כלבים רצים וקוטפים להם תירס בשדות... מעבר לויכוח המאוד מעניין בנוגע להתפתחות הכלב, במקרה הזה פשוט מספיק להפעיל הגיון בריא.

http://www.westonaprice.org/health-t...great-con-ola/

כן, הכלב והזאב שונים בהתנהגות (בדברים מסויימים). הם דומים מאוד ברמה התאית-ביולוגית.
בערך כמו שפלאוורהורן דיי קרוב לטריימאק.

עדיין אנו לא מסכימים...

לא מצפה שאנשים יקבלו את דבריי כתורה מסיני. מי ששומר על ראש פתוח, ואכפת לו מהכלב שלו, ימצא כאן קצה חוט. צאו מהמטריקס.

https://www.facebook.com/groups/natu...zy.dog.people/

עוד מידע:

http://rawfed.com/myths/#articles

http://www.dogsnaturallymagazine.com/

https://www.youtube.com/user/MercolaHealthyPets/videos

ליאור, אכן, החומצה בקיבה של הכלב חזקה פי כמה וכמה מהחומצה בקיבה שלנו. מעבר לזה, אני מקפיא את הבשר/עצמות/איברי פנים כשלושה ימים, ואז מפשיר לה. הקור כבר הורג את מה שקיים שם...אם קיים.

ההבדל ניכר גם בשיניים, בריח, באבנית.. מגוחך שאומרים שמזון יבש מנקה להם את השיניים. זה בערך כמו לטעון שביסלי/עוגיות אוריאוס מנקים את השיניים
עדיין אנו לא מסכימים...

כתבת-אני מקפיא את הבשר/עצמות/איברי פנים כשלושה ימים, ואז מפשיר לה. הקור כבר הורג את מה שקיים שם...אם קיים.
אגלה לך סוד קטן שלא כולם יראו כאן... הקפאה לא הורגת את כל מה שקיים...חומר למחשבה.

אגב לא כל המזונות מכילים תירס כידוע,גם אני נמנע מלתת לכלב שלי מזון בו יש את מרכיב התירס והדגנים,
אתה כותב באופן גורף כך שזה לא נכון לומר שכל המזונות היבשים מכילים תירס.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:44   #42
cchen

ציטוט:
חן,
אני משער שאתה רוכש מאדון בורבה שהציע לי בחינם לנסות למשך שבוע ודחיתי את הצעתו בנימוס,
כל אחד שיאכיל את כלבו במה שהוא חושב לנכון אני בחרתי ואין לי כוונות לשנות מהתפריט של הכלב שלי,
כל עוד הפרווה שלו מבריקה,מסת השריר שלו טובה מבנה הגוף שלו טוב והוא נראה מצויין אין לי כל צורך לשנות לו את התפריט.
ולגבי העובדות...אשאל מי קבע את העובדות האלה ?
לגבי לא היכרתי...אני מכיר את רונן בורבה ועוד חבר'ה הרוכשים ממנו ולא השתכנעתי מהסיפורים,
לגבי הפרופלאן מה ראיתי אני יודע ולא שאני מגן עליהם אך רבים משמיצים אותם לאחר שחוו את נושא התולעים ואני מכיר את היבואן ומה נעשה לתיקון הבעיה.
ולא אני לא מוכר מפיץ או מאכיל בפרופלאן.
שוב..לא מנסה לשכנע אותך, ברור שכל אחד יאכיל במה שהוא רואה לנכון...לא אמרתי לך לעבור להאכלה טבעית.

מי קבע?
אני וכל מי שהכרתי שמאכיל בטבעי. לא ראיתי אחד שלא היה שינוי דרסטי בצואה של הכלב שלו. 100% מתוך כל הכלבים שאני מכיר זה בהחלט משהו שניתן להסיק ממנו.
אם תראה לי אחד בודד שעבר להאכלה טבעית מסודרת וכמות הצואה של הכלב לא ירדה באופן משמעותי - יהיה כבר יותר על מה לדבר. לא יצא לי להכיר אחד כזה.

קניתי בעבר מבורבה, אבל זה לא משנה.

פרופלאן - זה שעושים מאמצים כדי לתקן זה אחלה. זה שעדיין יש תולעים זה סיפור אחר והרבה יותר חשוב.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 20:55   #43
אלון ב

ציטוט:
שוב..לא מנסה לשכנע אותך, ברור שכל אחד יאכיל במה שהוא רואה לנכון...לא אמרתי לך לעבור להאכלה טבעית.

מי קבע?
אני וכל מי שהכרתי שמאכיל בטבעי. לא ראיתי אחד שלא היה שינוי דרסטי בצואה של הכלב שלו. 100% מתוך כל הכלבים שאני מכיר זה בהחלט משהו שניתן להסיק ממנו.
אם תראה לי אחד בודד שעבר להאכלה טבעית מסודרת וכמות הצואה של הכלב לא ירדה באופן משמעותי - יהיה כבר יותר על מה לדבר. לא יצא לי להכיר אחד כזה.

קניתי בעבר מבורבה, אבל זה לא משנה.

פרופלאן - זה שעושים מאמצים כדי לתקן זה אחלה. זה שעדיין יש תולעים זה סיפור אחר והרבה יותר חשוב.
בוא נעזוב את נושא פרופלאן אני לא בא להגן עליהם ואם הסיפור עם התולעים חוזר על עצמו זה בבחינת ירייה ברגלם וכוח השוק יעשה את שלו הם גם ככה מפסידים בשווק מזון עם חלבון כמו תולעים...

לגבי הקביעה שלך ושל אלה שאתה מכיר שמאכילים טבעי עם כל הכבוד ויש כבוד אני לא מקבל את הקביעה הזו,
גם אצלי כמות היציאות לא גדולה ופעמיים ביום מה שמעיד על עיכול טוב של המזון וחילוף חומרים בריא ולכן אני לא רואה צורך לעבור להאכלה אחרת.

זה שיש אסכולה של האכלה טבעית זה לא אומר שזה טוב ונכון או לא טוב ולא נכון,
אני מאמין שכל אחד יקבע מה טוב לכלבו ויבחר בדרך שהוא מאכיל,
אני לא נגד האכלה טבעית או שימוש במזון מסחרי מהשקים,
כל אחד ובחירתו הוא ואני מכבד כל אחד ועל הדרך בה בחר.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 21:07   #44
cchen

ציטוט:
בוא נעזוב את נושא פרופלאן אני לא בא להגן עליהם ואם הסיפור עם התולעים חוזר על עצמו זה בבחינת ירייה ברגלם וכוח השוק יעשה את שלו הם גם ככה מפסידים בשווק מזון עם חלבון כמו תולעים...

לגבי הקביעה שלך ושל אלה שאתה מכיר שמאכילים טבעי עם כל הכבוד ויש כבוד אני לא מקבל את הקביעה הזו,
גם אצלי כמות היציאות לא גדולה ופעמיים ביום מה שמעיד על עיכול טוב של המזון וחילוף חומרים בריא ולכן אני לא רואה צורך לעבור להאכלה אחרת.

זה שיש אסכולה של האכלה טבעית זה לא אומר שזה טוב ונכון או לא טוב ולא נכון,
אני מאמין שכל אחד יקבע מה טוב לכלבו ויבחר בדרך שהוא מאכיל,
אני לא נגד האכלה טבעית או שימוש במזון מסחרי מהשקים,
כל אחד ובחירתו הוא ואני מכבד כל אחד ועל הדרך בה בחר.
אני לא מבין למה אתה חוזר שוב ושוב על זה שכל אחד בוחר את מה שהוא רואה לנכון...כבר אמרתי שברור לי שזה כך, אני לא מנסה לשכנע אותך לעבור לשום צורת האכלה.

העובדה היחידה שציינתי היא שהאכלה טבעית מורידה משמעותית את כמויות הצואה. גם אצל הכלב שלך זה יקרה, ולא משנה כמה צואה יש לו עכשיו.
אתה מוזמן לא לקבל את זה, אבל כל עוד לא תנסה או לא תראה לי דוגמא אחת סותרת - כנראה שאתה טועה.
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 21:38   #45
אלון ב

ציטוט:
אני לא מבין למה אתה חוזר שוב ושוב על זה שכל אחד בוחר את מה שהוא רואה לנכון...כבר אמרתי שברור לי שזה כך, אני לא מנסה לשכנע אותך לעבור לשום צורת האכלה.

העובדה היחידה שציינתי היא שהאכלה טבעית מורידה משמעותית את כמויות הצואה. גם אצל הכלב שלך זה יקרה, ולא משנה כמה צואה יש לו עכשיו.
אתה מוזמן לא לקבל את זה, אבל כל עוד לא תנסה או לא תראה לי דוגמא אחת סותרת - כנראה שאתה טועה.
כל אחד בוחר את מה שהוא רואה לנכון...

הכלב שלי הצואה שלו לחלוטין תקינה
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 22:54   #46
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

ציטוט:
יש גם המון RECALLS ביבש (לאחרונה PROPLAN).
שני דברים עיקריים:
1. אנשים שוכחים שיש recall גם על המוצרים הכי איכותיים בשוק הבשר, הן לבע"ח והן לבני אדם. שלא לדבר על תרופות ומוצרים רגישים יותר.
דווקא הדוגמא היותר מוכרת בתחום זה מזון היוקונובה.

2. עלה נושא הפרופלאן.
לפרופלאן אין בעיה באוכל (לא שאמליץ עליו), אלא הייתה בעיה באריזה שהייתה מאווררת מדי. התולעים שהיו הגיעו בעיקר בתחתית, אצל אנשים שאינם משתמשים בקופסאות.
מה שהם עשו, זה מעבר לאריזות האירופיות (לפני כשלושה חודשים), קטנות ואטומות, ועל הדרך שיווק של "פורמולה חדשה" (הציטוט המדוייק) לאותו האוכל.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 05/02/2015, 23:01   #47
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
שני דברים עיקריים:
1. אנשים שוכחים שיש recall גם על המוצרים הכי איכותיים בשוק הבשר, הן לבע"ח והן לבני אדם. שלא לדבר על תרופות ומוצרים רגישים יותר.
דווקא הדוגמא היותר מוכרת בתחום זה מזון היוקונובה.

2. עלה נושא הפרופלאן.
לפרופלאן אין בעיה באוכל (לא שאמליץ עליו), אלא הייתה בעיה באריזה שהייתה מאווררת מדי. התולעים שהיו הגיעו בעיקר בתחתית, אצל אנשים שאינם משתמשים בקופסאות.
מה שהם עשו, זה מעבר לאריזות האירופיות (לפני כשלושה חודשים), קטנות ואטומות, ועל הדרך שיווק של "פורמולה חדשה" (הציטוט המדוייק) לאותו האוכל.

אכן נכון,
אגב יש recall בעוד סוגי מזונות,אני מכיר מס' חנויות בהן נמצאים במחסן סוגי אוכל מפירמות שונות שהוחזרו מסיבות שונות כך שלהיטפל לפורינה - יצרנית הפרופלאן זה לא לעניין,
אמנם סיפור התולעים הופץ ברשת בצורה מאסיבית וזכה לחשיפה לרבים...לא מעט הצטרפו למקהלה כאשר הם לא רכשו כלל את המוצר,
אנשים גם מסתכנים בתביעה עקב ההפצה בנושא...
גם במזון הטבעי יש recall רק שזה עדיין לא הופץ ברשת...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > טבע ובעלי חיים אחרים
הגדרות אשכול