AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 08:54   #1
צחי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אוטומטי

ידיד שלי הלך ורכש אקווריום בלי לבקש עצה או הדרכה מוקדמת מחבר קרוב, כמו שאומרים נדלק. בשביל מה לבקש ידע הלו הוא יודע הכל.

החוכמולוג פנה לחנות על יד ביתו ורכש את כל הציוד על פי המלצת המוכר והתקין אותו בביתו בהתאם להוראות (להניח בסלון.זהו.). סידור האקווריום בוצע ע"י המוכר בחנות.

שמח לו בתחביבו החדש מילא מים ורץ לקנות דגים.

כעבור מספר ימים החליט להתקשר עם ידידו ולספר על רכישתו ושהוא כבר "מומחה" ואין בעיות והכל עובד 10. והוא לא מבין למה אני משקיע כל יום רבע - חצי שעה לטיפול.

שאלתי האם קבלת הדרכה לגבי כימית מים, האכלה וכו'. בוודאי ענה, קניתי ציוד הכל אוטומטי אין צורך לעשות כלום.

בשלב זה בשיחתנו נגמרו לי המילים ובקשתי שבטעות לא יכניס את האקווריום להילוך רוורס.

לא יאומן

(זה סיפור אמיתי חם מהתנור)
צחי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 09:15   #2
benrokh

איך לדעתך אני נכנסתי לתחום?
לי לא היה מישהו להיעזר בו חוץ מספר שבעזרתו לפחות ידעתי איזה דגים חיים בתאוריה עם איזה...

מעניין לען הוא יגיע עם האק' שלו בסוף (או שיהפוך למומחה או שיהפוך לשונא אקווריומים בגלל שימותו לו כל הדגים בסוף... נראה)
benrokh לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 09:52   #3
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב
fish in heaven לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 10:11   #4
Cobalt
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלCobalt

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תראו,יש ציוד אוטומטי רק הוא עולה מעל 25000 ש"ח.
כולל מחשב ותוכנה לבקרת מים והחלפתו ומזין אוטומטי.
אני מסופק אם על זה מדובר.

בא לכם לנהל הימורים תוך כמה זמן יתותו כמה דגים?
מה האחוזים שרק הנקאים ישרדו?5/4 ?
יחיאל
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 11:02   #5
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

טוב, כשאני נכנסתי לעולם הדגים לפני יותר מעשר שנים (בין היתר בגלל שלא הרשו לי כלב) לא הכרתי אף אחד שמבין בעניין ובקושי מישהו שיש לו אקווריום בכלל, כמובן שהאינטרנט היה חדש וניסיוני ולאנשים מעטים היו בכלל אז מחשבים שהיום הם ממש ענתיקות במוזיאון, שלא לדבר על אתרי דגים ועל אתרים בעברית בכלל. כך שהדבר היחיד שיכולתי לעשות בזמן ההוא (וגם בתור ילד בכיתה א') זה ללכת לחנות ולקנות מה שבא לי ולהסתמך בעיוורון מוחלט על מה שהמוכרים אומרים. ברור שרוב מה שהם אמרו זה שטויות ושעשיתי טעויות על ימין ועל שמאל ורצחתי באי יודעין כמויות לא קטנות של דגים מסכנים מכל הסוגים.
כמובן שאחרי כל כך הרבה שנים של ניסיון ומחשבות של "למה כל הזמן מתים לי דגים ..." התחלתי לצבור יותר ידע והבנה, ולאט לאט ככל שגדלתי מוכרים עבדו עליי פחות וגם הכרתי מוכרים שדיברו פחות שטויות ועזרו לי יותר, ומהם למדתי גם המון. ואז לפני כמה שנים שקניתי מחשב והתחברתי לאינטרנט חטפתי שוק מהידע העצום שקיים על בעלי החיים האלה והבנתי סוף סוף את האמת שעומדת מאחורי כל השטויות שסיפרו לי במשך השנים, שלא לדבר על אינספור מיתוסים שהתנפצו אחד אחרי השני ושכמובן הבנתי שאני ממש לא המומחה הגדול שחשבתי שאני. ואם להודות באמת, במשך כל השנים האלו של הניסיון בגידול דגים לא למדתי כל כך כמו בשנים האחרונות שבהם נחשפתי למידע שברשת, מה גם שהניסיון שבא עם הידע הוא הרבה יותר עוצמתי מאשר הניסיון שהיה לי ללא הידע. וזה באמת אחת הגדולות של עולם האינטרנט.
מה שבעצם אני מנסה להגיד בסיפור הארוך והמשעמם הזה זה שלחבר של צחי אין שום סיבה לעשות טעויות מטומטמות כאלו ושיש לו מזל שיש לו חברים עם נסיון וידע בתחום ושלא כמו מוכרים אין להם אינטרס למכור לו שטויות ולסדר אותו. אז שלא ינסה ללמוד דברים בדרך הקשה כמוני אלא שילמד כמו שצריך ממקורות אמינים כמו הפורום שלנו למשל, כי בסופו של דבר זה ישתלם לו. אבל אם הוא יחליט להיות עקשן וללכת עם הראש בקיר בשביל להראות שהוא יודע משהו והוא חכם גדול אז ידפקו אותו קצת והוא יפסיד הרבה כסף ואז אולי הוא יתחיל לחשוב קצת בהיגיון...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 11:03   #6
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם אנחנו בנושא, הייתי אצל חבר שלי, שאבא שלו מחזיק אקווריום של 120 ליטר בערך.
סיפרתי לאח של חבר שלי על כך שמתו אצלי דגים שהיו אצלי מעל לשנה וחצי, והוא הסתכל עליי בתמיהה ושאל -
דגים יכולים לחיות שנה וחצי
תשמעו, אנשים שקונים הכל אוטומט, גם אוטומט כל חודשיים שלושה מחדשים אוכלסיה באקווריום.
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 12:08   #7
benrokh

אוטומט יכול לעבוד ויש הוכחה לכך אבל....
אתם יודעים כמה חידע וניסיון צריך בשביל להפעיל מערכת אוטומט?

אין סיכוי שמישהו שאין לו שום ניסיון יצליח בזאת
וחבל אפילו לנסות...

אגב רוצים קישור למערכת אוטומט אמיתית?
זאת אומרת ללא האכלה...
ללא החלפות מים
ללא ניקוי

רק הוספה של מים כשהישנים מתאדים

באמת קשה אבל אפשרי
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 12:31   #8
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

בנרוק, אני חושב שכשהוא אמר אוטומט הוא לא התכוון למערכות משוכללות ומקצועיות, הוא פשוט חדש בכל העסק של הדגים והוא התלהב מכל "המכשירים המשוכללים" שכולם כביכול אוטומטיים: הפילטר, המחמם, משאבת האוויר, המנורות וכו'. למראית עין ולמישהו שלא מבין קצת יותר בביולוגיה ובכימיה כל המכשירים החשמליים האלו שעובדים נונסטופ ללא שום התערבות מיוחדת יוצרים אשלייה של אקווריום שהוא מערכת משוכללת שמתפקדת בזכות עצמה באופן מושלם ושחוץ מלתת אוכל לדגים מדי פעם לא צריך לעשות כלום. כמובן שהאשלייה הזאת מתנפצת ברגע שהכל מתחיל להסריח ולהיות מלוכלך, האצות חוגגות והדגים מתפגרים ואז הלכה ההשקעה...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 13:16   #9
benrokh

אני בהחלט יודע במה מדובר!

רק אמרתי את מה שאמרתי כתגובה ל"אי אפשר ליצור מערכת אוטומטית" ול"זה עולה 25000 ש"ח"
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 17:49   #10
עומרי ע

סוג אקווריום: 360 ל' מלאווים

יש לי סיפור דומה על מה שקרה עם בן דוד שלי לפני 10 חודשים.
הוא קנה בית חדש, וראה אצל אחד החברים שלו אקווריום, וכשרואים אקווריום אצל מישהו בסלון קשה שלא להידלק עליו.
מהר מאוד הוא הלך וקנה אקווריום, כמובן שהכל היה בליינד על מה שהמוכר הציע.
את הדגים הוא הכניס שבועיים לאחר שהתקין את האקווריום (מזל שאמר לי שהוא קנה אקווריום לפני שהוא אכלס אותו...) אחרי שהוא חזר מהמילואים.
את הדגים שלו הוא קיבל מג'ובאני רוסו שבדיוק עזב את ביתו בירושלים באותה תקופה, אני מניח שהדגים שחיו אצל ג'ובאני חצי שנה (לפי מה שהוא טען) לא הוכנסו לאקווריום בהדרגה אלא במכה אחת.
הדגים האלו חיים עד היום באקווריום של בן דוד שלי וגם גדלו לגדלים מרשימים (מדובר בעיקר על אלמנות שחורות וסקלרים- לא דגים עמידים כל כך).
הפואנטה של הסיפור הזה- שלפעמים גם כשקונים הכל "אוטומט" זה יכול להצליח...
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 19:54   #11
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

וזה המקרים שבהם יושבים ושואלים את עצמנו, אולי אנחנו טועים
אבל על כל אחד כזה יש הרבה מאוד אחרים שלא מצליחים. חוץמזה אני מוכן להתערב שהאקווריום שלו גדול יחסית, ובעל פילטרציה טובה, עם עומס נמוך יחסית.
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 21:20   #12
עומרי ע

סוג אקווריום: 360 ל' מלאווים

דניאל אם אתה מדבר על המקרה של בן דוד שלי, אז הצפיפות באקווריום לא גדולה (6 אלמנות, 5 סקלרים, כולם הוכנסו לאקווריום בגודל של 5-7 ס"מ).
בנוסף לזה יש 4 פלקואים.
הפילטרציה על הפנים (טוב נו, מה אפשר לצפות במבצע של 650 שקל לאקווריום מטר פנורמי כולל "הכל").
עדיין לא נקרא Sunday 09/06/2002, 21:36   #13
benrokh

15 דגים קטנים-בינוניים באק' מטר לא משנה מה הפילטרציה (העיקר שיש איזהשהיא) זה understockind מה שגורם להצלחה של הבן דוד שלך
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > כללי > קהילת אקווה
הגדרות אשכול