AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 13:02   #1
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל חדש פה ויש לי מס' שאלות (אחרי שקראתי חומר במשך חודש)

נתחיל בקצת רקע:
לפני כחודשיים קניתי אקווריום קטן (40 ליטר בערך) אחרי שקראתי פה המון והחלטתי לנסות.
מהר מאוד החלטתי להשתדרג, והזמנתי אצל אמיר אקווריום קוביה 45*45*45 (92 ליטר) כאשר באקווריום יש סאמפ פנימי בנפח של כ-5 ליטר, ואליו אני רוצה לעבור.
האוכלוסייה באקווריום הקטן היום (לפני שאני עובר לגדול) היא:
8 זברה נאון
2 סקלרים
4 גופי
3 קורי לבקן

עכשיו לפני המעבר לאקווריום החדש כמה שאלות:
1. איך אני מנקה את האקווריום לפני המילוי והאכלוס בצורה הטובה ביותר? (הבנתי שחומרי ניקוי פחות מומלץ - כרגע האקווריום ריק לחלוטין, זכוכית בלבד)
2. אחרי שאני מקים אותו (מצע חדש, מעביר רק את הצמחים מהאקווריום הישן) האם צריך לעשות סייקל שלם חדש? או שניתן לקצר את התהליך ע"י העברת חלק מהמים מהאקווריום הישן?
3. בסאמפ הפנימי נכון להיום יש פרלון ופילטר ביולוגי (קרמיקה), האם להוסיף גם ספוג גס?
מבחינת אכלוס, למעט העברת הדגים מהישן לחדש, רציתי גם להוסיף זוג ציקלידים (רמירז) - יש התייחסות מיוחדת שעליי לתת?

עד היום לא עשיתי בדיקות למים, אך הדגים צבעוניים ושוחים הרבה ואני מקפיד על החלפות מים וניקוי ספוג פילטר פעם בשבוע (ניקוי הספוג נעשה במי האקווריום של ההחלפה)

האם יש משהו נוסף שעליי לקחת בחשבון שלא חשבתי עליו?

תודה רבה מראש לעוזרים.
Mike Lowrey לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 16:54   #2
globali

הודו לך על 314 הודעות 367 פעמים
סוג אקווריום: U R B A N
וותק בתחום: 14 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: חדש פה ויש לי מס' שאלות (אחרי שקראתי חומר במשך חודש)

ציטוט:
איך אני מנקה את האקווריום ...
מגבון, שטוף אותו היטב היטב לפני.
בצע ניקוי רק עם מים.

ציטוט:
(מצע חדש, מעביר רק את הצמחים מהאקווריום הישן)
איזה מצע?

האם צמחייה חיה?

העלאת תמונות.
.
.
.
.
globali לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 19:19   #3
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

קודם כל ברוך הבא ובהצלחה.

כמה נקודות קטנות:

* גם הנפח החדש גבולי מאוד לסקאלרים.

* סקאלרים ידועים/עשויים להתגלות לך כמחסלי טטרות קטנות(זה מזונם בטבע).

*זברה נאון הכוונה לזברות הצבעוניות המהונדסות גנטית?
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 19:30   #4
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הסקלרים קטנים - להערכתי כ-5 ס"מ ולא נראה שסובלים.
אין לי טטרות ובשלב זה לא מתכוון להוסיף טטרות
אכן הזברות המהונדסות גנטית
המצע הוא איסטה פרימיום סויל, הצמחיה היא צמחיה חיה ויש 3 צמחים - וולסנריה, מיריופיליום ומה שנראה לי כמו היגרופיליה.

בוודאי שתמונות יועלו ברגע שאתחיל את ההקמה של האקווריום החדש.

האם מומלץ/נדרש להוסיף משאבת אוויר?
מה לגבי הוספת הרמירז, אפשרי?
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 21:29   #5
globali

מנהלים תעבירו לצמחייה.

מציע לא להקים, עד שהאשכול יעבור לצמחייה.
.
.
.
.
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 22:03   #6
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מדוע להעביר לצמחייה?
הדגש באקווריום הוא על הדגים, לא על הצמחייה.
יש בסה"כ 3 צמחים אשר אמורים להיות מאד קלים ולא לדרוש התייחסות מיוחדת, והשאלות נוגעות לדגים ולאקווריום באופן כללי ולא לצמחיה.
עדיין לא נקרא Friday 26/06/2020, 22:52   #7
globali

ציטוט:
* גם הנפח החדש גבולי מאוד לסקאלרים.
על פי מקורות מידע הנפח לא מתאים בכלל.

01.

02.

ציטוט:
הסקלרים קטנים - להערכתי כ-5 ס"מ ולא נראה שסובלים.
הם יהיו דגים מעוכבי גדילה.
.
.
.
.
עדיין לא נקרא Saturday 27/06/2020, 08:58   #8
Oded aquatics

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: בעיקר אקווריומי ריבוי וגידול, מיכל חצי שתול אחד עם זוג סקלארים
וותק בתחום: 7 שנים

ממליץ לתת לסקלארים יותר מקום לגדול אחרת אתה עלול לגרום לעיכובי גדילה, אפ אתה מתכנן להביא רמירזים המיכל חייב להיות עם מים רכים וחמים אחרת כך לא יחזיקו מעמד לאורך זמן, ממליץ בחום להביא עוד קורידורס כי הם דגי להקה הזקוקים לחברת בני מינם
Oded aquatics לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 27/06/2020, 10:13   #9
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת

הסקלרים יועברו לאקווריום החדש והגדול יותר ברגע שיסתיים הסייקל (אקווריום של 80 ליטר נטו) - לא מספיק גדול?
לפי מקורות המידע המינימום שהם צריכים זה 70 ליטר, כך שלא חשבתי שתהיה בעיה.

לגבי קורידורסים - הבאתי 3 בדיוק בגלל זה, אם עדיף עוד אביא עוד אחד.

לגבי הרמירז - מים חמים בקיץ אין בעיה, ובחורף יש גוף חימום (המים כל הזמן סביב 26 מעלות - ממה שקראתי זה מה שהזן הזה צריך) ולגבי קשיות המים - ניתן לפתור להבנתי ע"י פילטר של בריטה למשל כך שלא אמור להוות בעיה.

אם אני טועה במשהו אשמח לתיקון, זו הסיבה העיקרית שבגללה אני כאן להתייעץ ולקבל מידע מדויק ונכון ואני מודה לכולם על העזרה.
הרצון הוא באמת שלדגים יהיה כמה שיותר נוח ולכן אם יש תנאים שיפגעו בהם - נשנה את התנאים או שנמסור את הדגים ונביא אחרים שיהנו מהתנאים.

כמו כן מס' שאלות שעדיין נותרו לי מעבר לאלו שלמעלה:
פילטרציה בסאמפ - להוסיף ספוג גס או שפרלון וקרמי מספיק?
משאבת אוויר - נדרש או מיותר?
עדיין לא נקרא Sunday 28/06/2020, 07:42   #10
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

שלום מייק,

מיכל חדש הייתי מנקה עם מטלית ספוגה בכלור (אקונומיקה ללא בישום\תוספות) ושוטף היטב במים זורמים.
לפני שמבצעים מעבר - מלא את המיכל למשך יומיים לפחות לבדוק נזילות עדיף עם מנת-יתר של אנטי כלור (על משטח ראוי עם קלקר); אח"כ לשטוף היטב במים זורמים (רצוי צינור) והיידה.

גם אם הסקלרים יסתדרו במיכל ה-80 ליטר, בוודאי יציקו\יאכלו את הדגים הקטנים ויגבילו את האיכלוס.

לגבי פילטרציה, אני ממליץ על הסדר הבא -
קו ראשון עם המים - ספוג גס, אחריו פרלון
קו אחרון (מקבל מים מסוננים מכאנית) - ביולוגי

כדי לסייע למעבר תוכל להעביר את המים מהמיכל הקיים + להעביר ולהפעיל במקביל את פילטר הספוג בחודש הראשון יחד עם הפילטר החדש.
עם זאת צריך עדיין להתייחס למעבר כזה כאל תקופת סייקל ולעקוב ברמה יומית אחר התנהגות הדגים, ריח ומראה המים.
כמובן לא להוסיף איכלוס בתקופה זו.

על-פניו באיכלוס נכון + הרעדת פני המים (בעזרת ניהול זרמים וכיוון פתח היציאה של הפילטר) אפשר להימנע ממשאבת אוויר.
אם המים מחומצנים מספיק הדגים יסתדרו, אחרת יעלו לפני המים ויפגינו מצוקה - במקרה כזה נמליץ על משאבת אוויר או תיגבור הרעדת פני המים באמצעות הזרמים.

בהצלחה וברוך הבא לתחביב

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 28/06/2020, 08:38   #11
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה רבה, כמה עדכונים:

ניקיתי את המיכל עם ספוג הפלא, מים ומגבות נייר - ישנן 2 נקודות עם שאריות סיליקון, מה הדרך הכי טובה להוריד אותן?

מילאתי את המיכל אתמול, סידרתי דקורציות והוספתי סיכם פריים. עכשיו ניתן לזה יומיים שלושה לפני שנתחיל להעביר את הדגים. כמובן שהמיכל מונח על קלקר.

לגבי הסקלרים - היום באקווריום 45 ליטר הם לא הציקו ולא מציקים ליתר הדגים, אבל אהיה יותר עירני לזה. כיצד ניתן לראות האם המיכל מעכב גדילה של הסקלרים/גורם להם לסבול?

כיוונתי את פתח יציאת הפילטר כלפי פני המים, ונוצרת הרעדה - לאחר האכלוס אבחן את התנהגות הדגים לראות האם נדרש שינוי.

לגבי האכלוס - האם מומלץ לעשות זאת בדירוג? כל מס' ימים להעביר חלק מהדגים על מנת להגדיל את מושבות החיידקים?

לגבי תוספת אכלוס (רמירז) - כיצד ניתן לדאוג למים רכים יותר לשיפור התנאים? (ארצה להוסיף אותם עוד כשבועיים-שלושה לאחר שהאוכלוסיה הקיימת תועבר ותתאקלם לאקווריום החדש)
עדיין לא נקרא Sunday 28/06/2020, 09:04   #12
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Mike Lowrey צפה בהודעה
תודה רבה, כמה עדכונים:

ניקיתי את המיכל עם ספוג הפלא, מים ומגבות נייר - ישנן 2 נקודות עם שאריות סיליקון, מה הדרך הכי טובה להוריד אותן?

מילאתי את המיכל אתמול, סידרתי דקורציות והוספתי סיכם פריים. עכשיו ניתן לזה יומיים שלושה לפני שנתחיל להעביר את הדגים. כמובן שהמיכל מונח על קלקר.

לגבי הסקלרים - היום באקווריום 45 ליטר הם לא הציקו ולא מציקים ליתר הדגים, אבל אהיה יותר עירני לזה. כיצד ניתן לראות האם המיכל מעכב גדילה של הסקלרים/גורם להם לסבול?

כיוונתי את פתח יציאת הפילטר כלפי פני המים, ונוצרת הרעדה - לאחר האכלוס אבחן את התנהגות הדגים לראות האם נדרש שינוי.

לגבי האכלוס - האם מומלץ לעשות זאת בדירוג? כל מס' ימים להעביר חלק מהדגים על מנת להגדיל את מושבות החיידקים?

לגבי תוספת אכלוס (רמירז) - כיצד ניתן לדאוג למים רכים יותר לשיפור התנאים? (ארצה להוסיף אותם עוד כשבועיים-שלושה לאחר שהאוכלוסיה הקיימת תועבר ותתאקלם לאקווריום החדש)
1. הדרך הפשוטה להסיר נקודות סיליקון מהזכוכית היא בעזרת להב של סכין יפנית/סקרייפר - להשתמש בלהב חדש, חד ונקי כדי לא לסרוט את הזכוכית.
2. הנפח לא מתאים לסקלארים, כאשר תראה את עיכוב הגדילה שלהם זה יהיה מאוחר מכדי לתקן, חבל על הדגים.
3. פילטר בריטה אינו מרכך מים אלא מסנן בלבד, עבור רמירזים צריך להשתמש במערכת אוסמוזה הפוכה, בערך 75 אחוז מהמים יהיו מי אוסמוזה והשאר - מי ברז. רמירזים יחיו גם במי ברז, אבל לתקופה קצרה בלבד, במקרה הטוב יישרדו מספר חודשים.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 28/06/2020, 09:35   #13
Mike Lowrey

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה, אנסה להוריד עם סקרייפר בעדינות.
סקלארים - אם כך אמסור אותם, אין לי עניין בסבל שלהם
ריכוך מים - אני מבין שלא ריאלי בשלב זה, האם ישנם דגים אחרים צבעוניים ומעט יותר גדולים שניתן יהיה לאכלס באקווריום? (אפיסטוגרמה בורלי? דג בטה אולי באכלוס נכון יתאפשר? ציקליד אחר?)
עדיין לא נקרא Sunday 28/06/2020, 09:50   #14
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

במקום רמירזים, תוכל לאכלס במיכל שלך קריבנסיס, ציקליד קטן יחסית ושקט, צבעוני (הנקבות יפות וצבעוניות יותר מהזכרים) וישגשג במי ברז. אין בעיה לאכלס קריבנסיס עם טטרות, זברות, גופים וקורידורסים
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא