AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 08:44   #1
y.i.kfir

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: Mix reef 700L net
וותק בתחום: 5 שנים
ברירת מחדל UV או אוזונייזר או גם וגם

שלום חברים, אני מעוניין לרכוש אוזונייזר של סנדר גרמני עם בקר אוטומטי ולחבר אותו לפורק החלבונים שלי AQUA MEDIC K3 , במקביל חשבתי על UV של חברת DE BARY חברה גרמנית מהטובות בעולם.
השאלה היא קודם כל מה עדיף אוזונייזר או UV ?
והאם כדאי לקנות גם וגם או שזה ממש מיותר.
יש לי אקווריום ריף 700 ליטר נטו מים כמה חודשים בפעולה , מתכנן אותו בעיקר לSPS וLPS , השאלה היא מה יועיל יותר באקווריום?

אני מבקש להגיע לרמת צלילות גבוהה ובעיקר למנוע מחלות וטפילים ככל שניתן ואם ניתן גם לשפר את איכות המים עדיף.

אודה לעצת החכמים.

אשמח גם לקבל דעה לגבי הסיכון בשימוש עם אוזונייזר איכותי כשהוא מגיע עם בקר מקורי בחיבור ישיר לפורק ובתוספת פחם פעיל מעל כוסית הפורק כדי למנוע ככל שניתן זליגה של האוזון לחלל הבית, יש לציין שהאקווריום נמצא בסלון אך במקום מאוורר יחסית, האם במקרה שציינתי זה בטיחותי? .
y.i.kfir לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 11:33   #2
amirbas

הודו לך על 10 הודעות 11 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: UV או אוזונייזר או גם וגם

הנושא של אוזונייזר וuv באופן כללי נמצא בוויכוח זמן רבה. חלק מהעובדות הינן מוכחות מדעית וחלק זה ספיקולציות של החובבים שיתכן כי יש בהם צדק וייתכן כי הנם בדיה מוחלטת.

בתור איש מדע (סטודנט לרפואה והנדסה ביורפאוית) וחובב עם נסיון זאת תשובתי:

לדעתי, בכל אקווריוןם, במיוחד באקווריום ריף בו אין אפשרות לטפל בתרופות רבות עכב הרעילות הגבוהה שלהם לאלמוגים, חובה מערכת סטריליזציה אחת לפחות-או uv או אוזנייזר!

מבחינת האוזונייזר של סנדר אני אישית לא מכיר אותו, אבל כן אגיד שלפעימם הרבה יותר זול לקנות אוזונייזר בייתים שלא מיועדים במיוחד לאקווריומים שכן הם עושים את אותה העבודה רק הרבה יותר זולים.לרוב באמת החיסרון שהם לא באים עם בקר orp מובנה בהם כמו בכאלה שכן מיועדים לתעשיית הדגים, אבל מצד שני, עלות של בקר orp נפרד היא גרושים יחסית לכסף שאתה חוסך.

כמו כן, חובה להשתמש במייבש אוויר (קולונה עם מדיית סיליקה לספיחת הלחות) כך שהאוויר יעבור דרכו לפני הכניסה למכשיר. דבר זה מונע יצירה של תחמוצת חנקן רעילה ומאריך משמעותית את חיי המכשיר.

לעינות דעתי, ומנסיוני המדעי מעיסוקי וכן נסיוני באקווריום- דיי חד משמעית הייתי אומר שאוזון הרבה יותר יעיל ואפקטיבי בהרג חיידקים,ווירוסים, אצות וטפילים מאשר uv באקווריום וללא ערורין הייתי אומר שהוא יותר טוב בהצללת המים.

היתרון המרכזי של אוזונייזר לעומת uv זה שהוא מפרק ממש תרכובות אורגניות במים לתרכובות הרבה פחות רעילות דבר שמסיר חלקיקים ופסולת דגים ואלמוגים מהמים באופן יעיל וכן מאפשר לפורק להוציא את החומרים האלה מחוץ למים יותר בקלות. יתרון נוסף זה שאוזונייזר מחמצן חזק מאוד את המים ועוזר בשמירה על ph גבוהה ויציב, דבר שuv לא עושה כלל.

מבחינת הסיכון- אוזון הינו גז רעיל ובזאת אין להקל ראש, אבל, בשימוש נכון, עם פחם ,אוורור מקום המיגורים ובמינונים שאנו משתמשים בהם באקווריום הסכנה בשימוש באוזון הינה נמוכה מאוד עד אפסית.
ישנן טענות שאוזון מסרטן. כעיקרון אוזון אינו מוגדר על ידי רשויות הבריאות בארץ ובעולם כחומר קרצינוגני (חומר מחולל סרטן)וזאת בהתבסס על המנגון הכימי שבו הוא פועל וסטטיסטיקה. יחד עם זאת הוא כן מוגדר כמזהם אוויר שיכול לגרום לגירויים של מערכת הנשימה, שיעול, כאבי ראש וכו? וזאת אם נחשפים אליו בכמות גבוהה ולאורך זמן (מה שלא סביר שיקרה באקווריום בבית אם עובדים במינונים הנכונים ושמים פחם).
אם בכל זאת יש ספק , תמיד אפשר לשים טיימר ולהפעיל את האוזונייר בזמנים שאף אחד לא בבית (בעבודה, בבית ספר). באופן כזה גם אם יש קצת אוזון באוויר הבית הוא יתפרק חזרה אחרי מספר דקות לחמצן רגיל.

לגבי שילוב של השניים- בגדול, להמהדרין שבמהדרין משתמשים גם בuv וגם באוזון כאשר המים שיוצאים מהראקטור של האוזון (פורק, ראטקור יעודי או מה שלא נבחר) עוברים מיד עם צאתם בקולונת uv שמפרקת את שאריות האוזון ומוסיפה עוד בתהליך החיטוי של המים.
לעיונת דעתי, זה ממש להרוג זבוב עם תותח כבר ולכן דיי מיותר. שימוש רק באחד מהמכשירים האלה יעשה את העבודה.

אם תרצה הסברים יותר מפורטים על אוזוניזר מוזמן לשאול או לצור איתי קשר

נערך לאחרונה על ידי amirbas, Wednesday 15/08/2018 בשעה 11:41.
amirbas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 14:43   #3
konajoko

הודו לך על 24 הודעות 28 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי y.i.kfir צפה בהודעה
שלום חברים, אני מעוניין לרכוש אוזונייזר של סנדר גרמני עם בקר אוטומטי ולחבר אותו לפורק החלבונים שלי AQUA MEDIC K3 , במקביל חשבתי על UV של חברת DE BARY חברה גרמנית מהטובות בעולם.
השאלה היא קודם כל מה עדיף אוזונייזר או UV ?
והאם כדאי לקנות גם וגם או שזה ממש מיותר.
יש לי אקווריום ריף 700 ליטר נטו מים כמה חודשים בפעולה , מתכנן אותו בעיקר לSPS וLPS , השאלה היא מה יועיל יותר באקווריום?

אני מבקש להגיע לרמת צלילות גבוהה ובעיקר למנוע מחלות וטפילים ככל שניתן ואם ניתן גם לשפר את איכות המים עדיף.

אודה לעצת החכמים.

אשמח גם לקבל דעה לגבי הסיכון בשימוש עם אוזונייזר איכותי כשהוא מגיע עם בקר מקורי בחיבור ישיר לפורק ובתוספת פחם פעיל מעל כוסית הפורק כדי למנוע ככל שניתן זליגה של האוזון לחלל הבית, יש לציין שהאקווריום נמצא בסלון אך במקום מאוורר יחסית, האם במקרה שציינתי זה בטיחותי? .
אז אם העיקר בשבילך זה למנוע מחלות אז שום אחד מהמוצרים האלה לא ימנע מחלות וטפילים אין שום קשר שכך מזה , ובניגוד למה שאמר פה הבחור ממש לא חובה לא אוזון ולא uv , עכשיו בקשר להצללת מים ואם כבר אתה רוצה אז פחם יעזור יפה מאוד , ואם בא לך להוסיף אז uv לא לאורך כול היום רק כמה שעות מהסיבה הפשוטה שהוא לא מבדיל בן דבר טוב ודבר רע שעובר דרכו הוא הורג הכול ,
konajoko לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 15:26   #4
amirbas

א-אל תגיד שאין שום קשר בין שימוש באוזונייזר אוuv ולמניעת מחלות, זה פשוט מטעה ולא נכון.
ב-לא טענתי בשום מקום כי אוזונייזר או uv הם ?פתרון קסם? שנותן 100% הגנה...אין כזה דבר.
מה שאני כן טוען זה שאם ברצונך לצמצם את הסיכויי למחלות באקווריום, כמערכת אקולוגית סגורה שבה גורמים פתוגניים יכולים לשגשג מאוד בקלות, הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא באמצעות שימוש באחד מהמכשירים האלה.(כמובן גם שמירה על איכות מים והרכב כימי וכו?...אבל מנסיוני, יכולים להיות לך מושלמים עם כל הערכים ועדיין טפיל נק? לבנות או אאודיניום יכנס לאקווריום ויפיל את כל האוכלוסייה שלו).

ג-זה נכון שגם uv וגם אוזונייזר הורגים כל מה שבא בדרכם, חיידקים טובים וחיידקים רעים כאחד...אז מה?
מישהו אמר להפעיל את המכשירים האלה בזמן סייקל?..לא לשכוח שיש הוראות מאוד מדויקות מתי להשתמש במכשירים אלה ומתי לא.
כאשר מדובר באקווריום וותיק עם אוכלוסיית חיידקי ניטריפקציה בוגרת, שברובה נמצאת על המצע, סלעים, זכוכית וכו? אין שום השפעה של האוזון או הuv על אוכלוסיית החיידקים הזאת, וזאת מאחר שלא האוזון או קרינת הuv מגיעה אליהם בכלל.
אז נכון שלפעמים חיידקים טובים יכולים לרחף במים ולנדוד למקומום אחרים באקווריום ואז במקרה יכנסו באחד המכשירים וימותו...אבל מה האחוז של אותם חיידקים מסה?כ החיידקים הטובים?זניח מאוד.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 16:09   #5
konajoko

א, בוא תסביר לכולנו על איזה מחלות אתה מדבר אני בטוח שזה יהיה חידוש לפחות בשבילי אז אני אשמח ב, טוב שלא טעת ככה ג, ומה הקשר בין הפעלת המוצרים בסייקל או לא בסייקל , מי הזכיר פה סייקל , לא אני זה בטוח ד, מאיפה לך הנתון הזה שהאחוז של בקטיריות טובות שעוברים בuv זניח מאוד , אני מאוד אשמח לראות מחקר או משהו בסגנון , ולא איזה ניחוש שלא מתבסס על כלום לדעתי ונאמר כאלו מגובה במקסימום מחקרים
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 17:03   #6
amirbas

https://www.sciencedirect.com/scienc...2777659501215X

https://www.sciencedirect.com/scienc...27776598000654

https://www.sciencedirect.com/scienc...44848681900387

http://www.abdn.ac.uk/staffpages/upl...%20935-941.pdf

כל מני מאמרים שיצא לי לקרוא בגוגל סוכלרס. האמת שהאחרון נוגע הכי הרבה במבנה הממברנה של חיידקי ניטריפיקציה שממנו אפשר להבין את אופן התרבות החיידקים על המצעים השונים באקווריום,בעיקר כתלות בph.למען ההגינות הוא כן עוסק גם ברמות ph נמוכות מאוד ממה שיש לנו בתחביב ולכן תוצאות המחקר לא לגמרי דנות בתחום ערכים שרלוונטים אלינו.

ומבחינת הסייקל...נתתי את זה לדוגמא שבה רוב החיידקי נטריפיקציה שמתחילים להווצר הם כן מרחפים במים, במיוחד כאשר עושים זריעה של חיידקים באמצעות תכשירים שונים (שברובם מכילים נבגים של החיידקים) ושם באמת חסרון של שימוש באוזון או בuv.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 17:32   #7
konajoko

שוב פעם תשובות שלא קשורות , אני אשאל שוב על איזה מחלות אתה מדבר שהמוצרים האלה מונעים או מרפאים או מה שלא תבחר על איזה (אתה טוען שמונע מחלות ), דבר שני מאיפה לך הנתון שהאחוז של בקטריות טובות שמתות שהן עוברות בuv הוא זניח כמו שאמרת לעומת מה שרע (שוב זה אתה טוען), השאלות ברורות ואתה מתחמק אז אני אשמח הפעם שתענה ולא תרוץ למקומות אחרים ולא קשורים
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 20:13   #8
y.i.kfir

הודו פעם אחת בהודעה אחת

חברים יקרים.
די לריב.
לא התכוונתי להעלות פה נושא בשביל ליצור וויכוח .

ממה שאני הקטן ראיתי גם במאמרים וגם בסרטוני יוטיוב מובילים של מומחים בתחום שני המוצרים יכולים להועיל משמעותית באקווריום.

אבל לי לא היה מושג מי פחות ומי יותר .

השימוש בuv או אוזון למניעת מחלות הוא ממש לא רעיון חדש אלא דבר שנוסה בהצלחה אצל חובבים רבים בארץ ובעיקר בעולם.

השאלה היתה מה רמת היעילות של שתי השיטות ומה עדיף ביניהם.

בכל אופן תודה לכולם על הניסיון לסייע ולייעץ , זה ראוי להערכה רבה.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 20:15   #9
amirbas

בשמחה כפיר

נערך לאחרונה על ידי amirbas, Wednesday 15/08/2018 בשעה 20:29.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 23:50   #10
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

גם UV וגם אוזון עוזרים בשמירה על איכות המיים על ידי טיפול בחומרים האורגניים שעוברים דרכם, כל אחד במנגנון קצת אחר:
קרני הUV גורמות לנזקים לחומר הגנטי של כל מה שעובר דרך הנורה (לכן לכיול זרימה המים על נורת הUV יש חשיבות). במילים אחרות כל חיידק,חד תא,וירוס שיעבור דרך קרינת הUV יושמד (כמעט... בכל זאת מדובר על סטטיסטיקה).

אוזון הינו חומר מחמצן חזק מאוד כל מה שיעבור דרכו יעבור תגובת חימצון ויתפרק לחומרים רעילים הרבה פחות (רוב התגובה יתרחש בתא התגובה), אגב בשלב הזה המיים צלולים הרבה יותר, ישנו דיון שלם מהו פוט' החימצון הרצוי לאק' ריף (אם אני זוכר הוא סביב ה400-450) ברמה זו האק' נחשב בעל פוט' חימצון יעיל "ובריא".
לאוזון יש יתרון נוסף במניעת מחלות ברגע שפוט' החמצון עולה, הוא עולה בכל האק', כלומר הוא מתחיל לעבוד (ליצור סביבה מחמצנת) על האפידרמיס,והזימים של הדג, ואף על הקרקעית - כלומר ברמה ישנו יתרון ביצירת סביבת מחמצנת והשפעה מיידית על הורדת כלל הפתוגנים\אצות באק'

איף האמצעים הללו עוזרים במניעת \ טיפול במחלות?
ישנו מונח הנקרא "מסה אינפקטיבית" כלומר גם אם ישנן טפילים בחצץ (בתקופת דגירה), וגם אם ישנם טפילים על הדג במחלה פעילה. היות והאמצעים האלה דואגים כל העת לסלק פתוגנים במיים, בתהליך רציף . נשמרת מסת טפילים נמוכה יחסית , עם זה בדרך כלל מערכות החיסון של הדגים מתמודדות יפה.

לטעמי האישי אוזון יעיל יותר לא רק במזעור רמת הטיפילים באק' אלה בסילוק מהותי של חומריים אורגניים - כאן הוא מסייע בצורה יעילה מאוד לפילטרציה ולפרוק החלבונים, לגבי בטיחות המערכת - נכתב קודם לכן ושווה לשקול את זה

נורת UV - השימוש בטוח הרבה יותר, התחזוקה קלה יותר, הטיפול בפתוגנים יעיל, אגב נורת UV יוצרת מעט אוזון תוך כדי הארה... בונוס....
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 3 הודו לך elminister על הודעתך:
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 07:13   #11
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

elminister אין עלייך,סליחה על ההידחפות לעץ,אני הייתי רוצה לדעת יותר לגבי המושג ORP באקווריום,אם יש מאמר בעברית זה מצויין

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 08:13   #12
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים

כדי לפשט את העניין אפשר להסביר שuv הוא יותר פסיבי רק מה שעובר דרך הנורה מושפע
ועוד שאוזון פועל באופן אקטיבי על כל המיכל

אוזון אכן מצליל את המים ברמות מטורפות
רעיל מאוד
ולא כדי לעשות בו קיצורי דרך אם כבר לקנות אז כזה איכותי שמתאם לייעודו

לדעתי uv במים מלוחים מיותר לחלוטין טפיל על המצע ו המצע לדג כמעט ולא יגיע אליו כך שאינו אפקטיבי
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
משה, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 12:40   #13
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dor-L צפה בהודעה
elminister אין עלייך,סליחה על ההידחפות לעץ,אני הייתי רוצה לדעת יותר לגבי המושג ORP באקווריום,אם יש מאמר בעברית זה מצויין
במאמרים חפש "ORP" אמור להיות מאמר עמוק על "חימזור" - אומר מראש זה מאמר כבד (אבל אם יש לך שאלות אחרי הקריאה אנסה לעזור).

על UV, ישנו מאמר "UV צלילת עומק"

אני מניח שעבר לא מעט זמן, אבל העקרונות נישארו זהים
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
elminister, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 20:07   #14
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

ד?א
Elminister
טוב לראות אותך
עדיין לא נקרא Friday 17/08/2018, 00:41   #15
Dor-L

הסמל האישי שלDor-L

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי משה צפה בהודעה
כדי לפשט את העניין אפשר להסביר שuv הוא יותר פסיבי רק מה שעובר דרך הנורה מושפע
ועוד שאוזון פועל באופן אקטיבי על כל המיכל

אוזון אכן מצליל את המים ברמות מטורפות
רעיל מאוד
ולא כדי לעשות בו קיצורי דרך אם כבר לקנות אז כזה איכותי שמתאם לייעודו

לדעתי uv במים מלוחים מיותר לחלוטין טפיל על המצע ו המצע לדג כמעט ולא יגיע אליו כך שאינו אפקטיבי
כרגע עובד עם W36UV באופן קבוע כבר מספר חודשים ללא כיבוי הנורה,בהתחלה הפורק השתגע והוציא כמות מטורפת של רפש,כרגע עובד רגיל,אני במלחמה של המון זמן עם טפיל שמסרב למות,לאחרונה רק מתה לי זברזומה צהובה,דגים במיכל הקיבוצי אין כבר חודש,נישאר עוד חודש,האם חיבור של אוזון בלבד יכול להוות סכנה ממשית חמורה?,אני שקלתי להכניס אולי במקום הUV את האוזון אבל אני לא מתכוון להתעסק עם כל מיני קולונות וכו',חשבתי אולי להפעיל את האוזון למינימום זמן ביום על מנת להפחית את הסיכון,מה דעתכם?

אקווה - הבית של האקווריומיסטים.
Dor-L לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 21/08/2018, 10:19   #16
y.i.kfir

הודו פעם אחת בהודעה אחת

היי.
אני הזמנתי מגרמניה אתמול מערכת אוזונייזר של Sander כולל בקר אלקטרוני עם אלקטרודה של Sander , בנוסף הזמנתי קולונה עם סיליקה ג'ל לייבש את האוויר לפני שהוא מגיע אוזונייזר.

בגלל שמדובר במכשיר שמייצר אוזון רעיל, לא רציתי לקחת סיכונים ולכן הזמנתי הכל איכותי תוצרת גרמניה.

זה עלה לי 620 יורו כולל משלוח עוד לפני מכס.

זה ממש לא סיפור זול, אבל הרבה יותר זול מהארץ.

אני הולך לחבר אותו ישירות לפורק החלבונים שלי החדש Aqua medic K3 יש חיבור מיוחד לכך.

הבנתי שכדי למנוע זליגה של אוזון לחלל האוויר כדאי לשים פחם פעיל איכותי , אני משתמש בשל Red sea מעל פתחי האוורור של הכוסית.
אני שוקל גם לשים פחם ביציאה של המים מהפורק לסאמפ.
מקווה שהכל יהיה בסדר.

הבקר עצמו יקר פי שניים מהאוזונייזר עצמו, אבל החלטתי להשקיע מקווה שיהיה שווה את התוצאה.

משום מה מתים לי הרבה דגים לאחרונה, אין נקודות לבנות, דגים שאכלו בעבר והפסיקו לאכול, אני חושש שהאוכל הקפוא שקניתי מזוהם והוא עשה להם מחלות מעיים.
עדיין לא נקרא Wednesday 22/08/2018, 08:10   #17
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

כעיקרון צריך להבין למה מתים אול טפיל כזה או אחר אולי שינוים מהירים בערכים
אולי עומס על המערכת מבחינת גיל המערכת וכמות הדגים

תתחדש
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 22:11   #18
y.i.kfir

הודו פעם אחת בהודעה אחת

תודה רבה משה.
מקווה שהציוד היקר שווה את מחירו, אני אמור לקבלו בשבוע הקרוב.
קצת לחוץ מהשימוד באוזון למרות שאני אשים פחם נקי מעל פתחי האוורור בגרב מיקרונית .

אולי אפעיל אותו בשעות שאף אחד לא בבית.

עכשיו אני מטפל בקופר בקרנטינה , השאלה האם קופר יכול לטפל גם בתולעי מעים?
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 22:54   #19
y.i.kfir

הודו פעם אחת בהודעה אחת

משהו מוזר מאוד....
בכל מקום שאני שואל על האוזון אני נתקל בהפחדות, זהירות מסרטן חומר רעיל לבני אדם.

החלטתי לנסות לקרוא קצת באתרי רפואה באינטרנט בעברית.
בכל מה שאני ראיתי האוזון כלל לא מזיק לתאים ומימלא הוא לא סרטני בכלל.
יתירה מכך משתמשים בו בבתי חולים רבים בארץ ובפרט בעולם לריפוי מחלות כולל כיבים סכרתיים, ומזריקים אותו ישירות אף לתוך הדם עצמו , ולנרתיק ולמעיים כדי לחטא את המקום ואף משתמשים בו לריפוי האיידס.

אני מציע לכולם לבדוק בגוגל על טיפול באוזון, אני חושב שאני הוזה או שמדובר בסטיגמה שהשתרשה בארץ.

חבל מאוד, לאוזון יש המון יתרונות, אשמח לשמוע ממישהו שבדק אם עדיין יש לו התנגדות לדברים ועדיין מחזיק באמונת הסרטן.

ממה שאני ראיתי, לא ראיתי אף גורם רפואי שקושר בין אוזון לסרטן, בדיוק להיפך.
עדיין לא נקרא Monday 03/09/2018, 23:31   #20
דגים ברשת
בית עסק

הודו לך על 10 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ושוכני קרקעית 600 ליטר טרופאוסים 450 ליטר
וותק בתחום: כמה שנים טובות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי y.i.kfir צפה בהודעה
תודה רבה משה.
מקווה שהציוד היקר שווה את מחירו, אני אמור לקבלו בשבוע הקרוב.
קצת לחוץ מהשימוד באוזון למרות שאני אשים פחם נקי מעל פתחי האוורור בגרב מיקרונית .

אולי אפעיל אותו בשעות שאף אחד לא בבית.

עכשיו אני מטפל בקופר בקרנטינה , השאלה האם קופר יכול לטפל גם בתולעי מעים?
קופר לא יעיל כלל לתולעי מעיים... רק לשימוש חיצוני כמו נקודות לבנות
לטפילי מעיים יש תרופה נפוצה בשם מטרונידזול, או תרופה בשם פלובנול אם מדובר בנמטודות,
התרופות המסחריות הם ספירוהקסול ונדול של JBL
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מלוחים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא