AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 04/09/2004, 23:20   #1
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל למישהו יש דעה על אקווריום ג'בו

והיכן ניתן לקבל פרטים על הפילטר שלו?
בנימין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 00:41   #2
shimi

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

בנימין שלום - פה תוכל לקבל מעט פרטים על הפילטר של גאוול

http://www.aquacare.co.uk/maint3.htm

גלגל מטה את הסמן + יש לך בצד שמאל תפריט .

וגם אם "תתארח" באתר של ג'אוול תוכל להוריד קובץ אקרובט רידר על הפילטר ועל האקוואריום .

קישור
http://www.juwel-aquarium.de/int/index.html
shimi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 07:12   #3
Seabiscuit
משתמש חסום

לי יש 2 ג'אבויים.. מה אתה רוצה לדעת?...
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 08:15   #4
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל אקווריום ג'בו

שאלתי על ג'בו - לא על ג'אוול
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 09:55   #5
shimi

בנימין שוב שלום - זה קורה לפעמים : , נסה פה אולי תמצא מידע

http://www.jebo.cn/en/index.asp
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 13:11   #6
AP

הפילטר עובד מצויין, אבל הוא קצת בעייתי לאקוריום צמחיה כי הוא מנדף CO2 (הוא חצי-יבש).
עדיין לא נקרא Sunday 05/09/2004, 13:16   #7
Seabiscuit
משתמש חסום

הוא הכי טוב למי שמגדל ציקלידים.
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 09:02   #8
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי seabiscuit
הוא הכי טוב למי שמגדל ציקלידים.
א. הכי טוב ביחס למה?
ב. למה ציקלידים דווקא?
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 09:13   #9
יחי

יש לי שניים , אני מאוד מרוצה מהם , עובדים נפלא , נראים טוב , נוחים לתחזוקה . הפילטר המובנה פועל ללא דופי , ויש לו הספק מתאים לנפח האק' . הוא נוח בצורה בלתי רגילה לתחזוקה שוטפת .
איזה עוד פרטים אתה רוצה לדעת . ?
תוכל לפנות למיכאל מכפר לימן הוא די בקיא בהסבר , ויכול לפרט לך על הפילטר !!
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 09:51   #10
יחי

את הציטוט הבא שלח לי צלי מאקווה גן בכפר רות ומתייחס לפילטר המובנה של ג'בו .
" בוקר טוב יחי
הפילטר המובנה באקווריום שלך הוא פילטר מצויין והוא מספיק ביותר לאקווריום שלך
וכן לאקווריום ימי בסיסי.(לא ריף)
הוספת פילטר חיצוני יוצר מצב של עודף זרימות במיכל ויוצר אי יציבות ביולוגית .
אתה יכול להשתמש או בפילטר החיצוני או המובנה .כאשר למובנה יש יתרון משמעותי באשר
לצורת סינון המים שניקרא פילטר רטוב יבש. וכן הטיפול הנוח בו."
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 15:38   #11
shimi

ציטוט:
הוספת פילטר חיצוני יוצר מצב של עודף זרימות ויוצר אי יציבות ביולוגית
עודף זרימה- זאת בעיה שניתן לפתור בקלות

פילטר נוסף לא יכול לגרוע מהאיזון הביולוגי אלא רק לתרום לו , מלבד זאת נוסף נותן גיבוי

ציטוט:
כאשר למובנה יש יתרון משמעותי באשר
לצורת סינון המים שניקרא פילטר רטוב יבש. וכן הטיפול הנוח בו."
תלוי על איזה פילטר נוסף חיצוני מדברים ,זה לא מובן מאליו.
לגבי הסינון הביולוגי יש עדיפות לרטוב יבש ,לגבי הסינון המכאני הפילטר המובנה לא מציאה גדולה
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 19:20   #12
יחי

דובר על אק' ג'בו בנפח 275 ליטר מדגם R3100 , כהוספתי לו פילטר חיצוני ג'בו 835, , העליתי שאלה לחברה הפורום האם כדאי להפעיל את שני הפילטרים יחד באק' ציקלידים , התשובות היו חלוקות לכאן ולכאן .
אני הקשבתי לדעתם של צלי ומיכאל וניטרלתי את הפילטר החיצוני , אני עובד רק עם הפילטר המובנה של ג'בו , כבר כמעט חודש ללא כל בעיה .
לפני מספר ימים הפעלתי אק' ג'בו נוסף של 60 ס"מ , אף הוא עם מערכת סינון מובנית , הור רץ ללא כל בעיה , הוא עתיד לאכלס ציקלידים טנגניקאים ננסיים .
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 20:52   #13
shimi

יחי שלום .

כל אחד ודעתו .

לפי מה שרוב החברים כאן ממליצים מנסיונם העשיר וכשמדובר על האקוואריום הגדול יותר ולא ה- 60 ס''מ ,תמיד עדיף לעבוד עם שניים ,סיבה ראשונה היא גיבוי . שאר הסיבות מובנות , {עוד פילטר ,עוד סינון ,עוד אופציות ,וכו'.....}

ולפי הבנתי -ציקלידים "מאושרים" כשיש זרימה באקוואריום .
וכמו שציינתי קודם זרימה ניתן לווסת .

אם כבר הפילטר נמצא אצלך ........ חבל שלא יתפקד, אלא אם זה מטעמי חיסכון ב חומרים , חשמל ,ועבודת הניקוי ......זה כבר שיקול אחר
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 20:58   #14
יחי

הפילטר מחובר לאק' , אך אין צורך בהפעלתו , המים נקיים , הפרמטרים נמדדים בקביעות ואין איתם בעיות , אני מחזיק בו רק לצורך גיבוי ולא לצורכי סינון .
אך בכל הנוגע לפילטר המובנה הוא עובד ללא דופי .
עדיין לא נקרא Tuesday 07/09/2004, 21:59   #15
shimi

מצויין , אם עכשיו הפרמטרים לשביעות רצונך והכל דופק כמו שעון........מה טוב , אך אל תשכח שגיבוי הוא בזמן אמת והנחיצות שלו היא מיידית , ז''א אם מסיבה כל שהיא תצטרך את הפילטר הנוסף עקב בעיה מסויימת בפילטר המובנה , זה כבר לא יועיל לך הרבה ,כי הפילטר שלך לא עובד כרגע למרות שהוא מחובר ,וכמו שאתה בטח יודע לוקח זמן לפילטר "לייצר" את כמות הבקטריות שאתה נזקק לה ,כדי שהאקוואריום ימשיך לתפקד עם אותו עומס ביולוגי ללא דופי , עד שהמובנה יחזור לפעילות מלאה.
עדיין לא נקרא Wednesday 08/09/2004, 07:27   #16
יחי

ביקשת את דעתי על ג'בו אם איני טועה ,
את כל נושא הפילטר הנוסף אני כבר מכיר .
עדיין לא נקרא Wednesday 08/09/2004, 08:54   #17
AP

האקוריום צמחיה + דיסקוסים שלי רץ כבר 8 חודשים. כ- 220 ליטר.
יתרונות וחסרונות של הפילטר המובנה:

יתרונות:
אסטטי (לא רואים אותו).
שקט.
קל לתחזוקה.
פילטר ביולוגי מאוד יעיל.
מחדיר חמצן למים.
עד היום לא היו בעיות אמינות.
גם בהפסקת חשמל, המדיות נשארות רטובות.
לא יכולה להיות הצפה כתוצאה מסתימה כל שהיא.

חסרונות:
פילטור מכני בינוני (המים לא צלולים).
החורים של החליל שמזרים את המים למדיות הפילטרים נסתמים מאצות. אבל קל לנקות אותו.
אם צמחיה: מנדף CO2, משאיר פחות מקום לתאורה נוספת.
עדיין לא נקרא Wednesday 08/09/2004, 10:27   #18
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

הודו לך על 14 הודעות 30 פעמים

אני מאוד אוהב את האק' של ג'בו , הפילטר המובנה שלהם מספר פילטרציה מספקת (בינונית) לנפח המים שלהם.
הפילטרציה הרטובה יבשה היא מעולה ולמעשה מגדילה את יכולת הפרוק הביולוגית של המערכת.
לטעמי הפילטר הזה לא יתמודד עם איכלוס יתר ועומס ביולוגי רציני על המערכת , אנו הישראלים נגועים בתופעה של איכלוס יתר של דגים, ולכן אני ממליץ לעיתים קרובות לבחור באחת האפשרויות
1.איכלוס ע"פ הכללים ולא לחרוג מהם
2.הוספת פילטר חיצוני נוסף על מנת לתמוך ברמות אמוניה גבוהות שנובעות מעומס מערכות המאפיין אותנו.

האק' הזה בהחלט לא מתאים להיות אק' ימי.
והמפשט:
"הוספת פילטר חיצוני יוצר מצב של עודף זרימות במיכל ויוצר אי יציבות ביולוגית "

שגוי מהיסוד : זרימות במיכל אפשר כמובן לתקן ולשלוט על ידי משטרי זרימה תקינים, חליל, פיזור מים נכון.
אי יציבות ביולוגית - בדיוק הפוך! ככל שנגדיל את נפח הפילטרציה הביולוגית , כך יציבות המערכת תיגדל (מבחינת פרוק החנקות)
elminister לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 08/09/2004, 16:41   #19
shimi

elminister כתב

ציטוט:
אני מאוד אוהב את האק' של ג'בו , הפילטר המובנה שלהם מספר פילטרציה מספקת (בינונית) לנפח המים שלהם.
הפילטרציה הרטובה יבשה היא מעולה ולמעשה מגדילה את יכולת הפרוק הביולוגית של המערכת.
לטעמי הפילטר הזה לא יתמודד עם איכלוס יתר ועומס ביולוגי רציני על המערכת
לכן כמו שחשבתי ,כדאי מאוד להיתייחס לפילטר הזה רק כבונוס , ז''א כמו שקונים אקוואריום עם פילטר פנימי ,ורצים לרכוש חיצוני בנוסף ,כך גם צריך להיתייחס לפילטר הזה
אלא שהפילטר הזה משודרג מבחינת יכולתו לעמוד בעומס ביולוגי ולא כמו הפנימי הרגיל , לכן כשקונים אקוואריום כזה ,הפילטר הנוסף יהיה עים דגש על סינון מכאני+ כימי
עדיין לא נקרא Wednesday 08/09/2004, 16:48   #20
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

מסכים כמעט להכל,
אני הייתי מוסיף פילטר חיצוני עם דגש על הפילטרציה הביולוגית דוקא.
זה בדרך כלל צואר הבקבוק של מערכות האק'
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 16:22   #21
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אז קניתי את האקווריום הזה, ואחרי כחודשיים של הפעלה מאושרת אני הולך לכתוב את דעתי (הפרטית) עליו.

אני מתייחס לאקווריום JEBO מדגם 3100R, מידות 100*50*55 – כ270 ליטר. ייתכן (ובעצם בטוח) שחלק מהדברים שאכתוב לא יהיה מדויק לגבי דגמים אחרים.

אסתטיקה: עניין של טעם, כידוע. לטעמי זהו האקווריום הכי אסתטי – הפינות המעוגלות לא מעוותות את דמות הדגים, ובהחלט מוסיפות אלגנטיות (ואולי גם חוזק, לא יודע). אבל תחליט לבד. לטעמי, ציון גבוה מאוד.

עובי זכוכית: לא הצלחתי לקבל מידע. לאחר הקנייה שמעתי, שעובי הזכוכית הוא 6 מ"מ בלבד. אם זה נכון, אז המצב לא סימפטי בכלל, בלשון המעטה, כיוון שאין לאקווריום קורות רוחב. אין ציון כי אין מידע.

מכסה: כ20 ס"מ מרוחב האקווריום (לכל אורכו) מכוסה על-ידי פילטר עליון רטוב-יבש, המחובר למסגרת. כ-30 ס"מ מהרוחב מכוסים (לכל האורך) על-ידי מכסה כבד מאוד, המשלב בתוכו את התאורה, הצ'וקים ושאר ירקות. אם תרצה להוריד את המכסה הזה, תצטרך להתמודד עם מבצע כבד למדי, כולל גרירת חוטים. לא הכי נוח. מצד שני, במכסה הזה ישנה "דלת" נוחה להפליא (על צירים) ברוחב כ-10 ס"מ (לכל האורך) – מספיק בהחלט להאכלת הדגים, לשתילת צמחים במלקחיים, לגיזום, ואפילו ללכידה (עם קצת תחבולות, פיזור מזון וכו'). לטעמי, ציון טוב פלוס.

תאורה: שלוש נורות פלורוסנט סטנדרטיות (90 ס"מ כ"א, W30 כ"א). הנורות מוגנות מלמטה במכסה פלסטי שקוף. הבעיה: הנורות ממוקמות ממש במרכז הרוחב (בגלל הפילטר מצד אחד, וה"דלת" מצד שני) והן קרובות מאוד (מאוד!) אחת לשניה. התוצאה היא, שאי-אפשר להרכיב רפלקטורים רגילים (=לא סימטריים), כי הם "יעלו אחד על השני". בעייה לא קטנה של אובדן תאורה פוטנציאלית (שמעתי שיש רפלקטורים מיוחדים קטנים, למבנה הזה). לטעמי, ציון גרוע.

הפילטר: גולת הכותרת (תרתי משמע). קודם כל נתאר סכימטית, איך הפילטר בנוי: ראש כוח (450 ליטר לשעה) מזרים את המים לתוך חליל מאוזן ארוך למדי (כ-75 ס"מ) המונח מעל האקווריום, לאורכו, בצידו ה"פנימי" (=שליד הקיר). מתחת לחליל הארוך (כלומר, מתחת לחליל ומעל לקו המים) מונחים זה בצד זה שני מגשים, במידות של כ-37*17 ס"מ כ"א. המים מקלחים מנקבי החליל הארוך על שני המגשים. המגשים עמוסים מדיות שונות, והמים מטפטפים דרך המדיות ומנוקזים דרך חורים בתחתית המגשים למגש איסוף וחזרה לאקווריום. לניקוי, פשוט שולפים את המגשים, עם כל המדיות. קל מאוד לטיפול.

ביצועי הפילטר: מבחינת סינון ביולוגי, אין לי מושג. אומרים, שפילטר רטוב-יבש אמור לפרק אמוניה וניטריט. למעשה לא הצלחתי לבדוק אם המשימה מתבצעת, מפני שאף פעם לא היו אצלי, לא אמוניה ולא ניטריט. ויש שם 58 דגים. בקיצור המסקנה ברורה.

סינון כימי (פחם): אין, בגלל הדשן לצמחיה.

סינון מכני: ראשית נקדים, שאמנם 450 ל/ש נשמע לך ממש-ממש כלום לגבי 275 ליטר, אבל לא בדיוק. ולמה? מפני שנתוני היצרן של פילטר דוד (קניסטר) מתייחסים בד"כ לראש הכוח בלבד (גובה אפס ובלי מדיות). ברור, שכשהמים מאולצים לתוך פילטר מלא מדיות, שמן הסתם איננו בגובה אפס, ההספק יורד באורח דרמטי. אם תיקח פילטר "רנה" 3XP, שלכאורה מעביר 1350 ל/ש, הרי לפי נתוני היצרן (ככתוב על הקופסה) הוא מסנן רק 730 ל/ש (בגלל הפרשי הגובה והמדיות). מותר להניח שגם היצרן קצת אופטימי, ו600 ל/ש הם קירוב טוב יותר למציאות. וזה עוד אצל יצרן טוב כ"רנה".

בפילטר החביב שלנו, ראש הכוח ממוקם באמת בגובה אפס, והוא מזרים את המים לחליל, שגם הוא בגובה אפס (או 5 ס"מ גבוה יותר), ולא מאלץ את המים לתוך המדיות (המים מטפטפים ומסתננים מכוח הכבידה, ולא מכוח אילוץ). לכן מותר להניח שהזרימה האמיתית קרובה ל400 ל/ש, כלומר קרוב ל"אטמן" (מוצהר) של 800-900 ליטר לשעה. וזה כבר נשמע הרבה יותר טוב.

ועכשיו לעניינו, הסינון המיכני. הפילטר מסופק עם שתי מדיות פרלון, אחת לכל מגש. פשוט לא מספיק. המדיות האלו הן בעובי של כ1 ס"מ כ"א, והלכלוך זורם חופשי. הפיתרון הוא פשוט, להוסיף עוד פרלון. שמתי עוד ארבע שכבות פרלון – יש במגשים מקום. מאחר והמים מטפטפים בנחת, ולא מאולצים, הלכלוך נשאר בפרלון. המים, לדעתי, נקיים ומסוננים. תמיד יהיה מי שיאמר שהמים פחות נקיים מקריסטל, וגם אני אשמח אולי להוסיף בעתיד עוד פילטר, אבל אם לא נהיה קטנוניים, המים נקיים, וצריך להסתכל טוב טוב כדי לגלות משהו מרחף (ושלא יהיה ספק: אם תסתכל, תגלה). תוסיף את זה שאני עקרונית לא מחליף מים (עולה כסף) ולא שואב רפש (עולה על העצבים), ומאכיל בנדיבות רבה, ובסך הכל הפילטר יקבל ממך עוד נקודות. לטעמי, מגיע לו ציון טוב מאוד. ייתכן שאלו שכתבו על "פילטריזציה בינונית" רגילים לאיכות שלא מהעולם הזה (או שלא הוסיפו פרלון?).

משאבת אוויר, אבן אוויר: אין לי בכלל, ולדעתי לא צריך. מעולם לא ראיתי דג נמצא במים העליונים (למעט דגים שזו התנהגותם הטבעית, כמובן). לא נראה שאיזהשהו דג סובל ממחסור בחמצן. כנראה שהטפטוף הרטוב-יבש עושה את שלו. לטעמי, ציון מצוין.

ואחרי הכל, זו ההתרשמות של משתמש יחיד. קח אותה בפרופורציה.
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 16:28   #22
elminister
ממיסדיי אקווה

הסמל האישי שלelminister

אין דבר שאני יותר אוהב לקרוא מאשר סקירה רצינית המבוססת על ניסיון אישי,
קודם כל תודה על המידע ועל המאמץ , זה ישרת את החובבים.

כמה הערות ידידי ברושתך:
אסטתיקה - כאן אני מסכים איתך לגמרי , האק' פשוט ניראה טוב

עובי זכוכית- כאן לא הייתי דואג, אני בטוח שהמהנדסים הלכו על הגבולות הבטוחים, בדרך כלל חברות רציניות לא משחקות עם זה

לגבי משאבת אויר אבן אויר- כמובן שלא צריך, הפילטר הרטוב יבש מחמצן את המים לעילה ולעילה

הפילטר - אם הוא מספיק (!) אז הוא מספיק !, אין כוונתי היתה לצלילות מים, אלה לפרוק אמוניה, אם רמות האמוניה שלך הם 0 עם הפילטר הזה אשריך ומאושר אתה.

כל הכבוד והרבה נחת
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 16:38   #23
SpongeBob

הסמל האישי שלSpongeBob

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

מזל"ט פרקליטי החביב!

עובי הזכוכית בדגם שרכשת למיטב ידיעתי 8 מ"מ לפחות. אם לא, אמצא לי כובע לבלוסו!

אשמח לשמוע על מחיר התענוג (פה או בפרטי) אם נוח לך ועל מקום הרכישה!

גם אם אתה מרוצה מהפילטר הנוכחי אני ממליץ לך להוסיף עוד חיצוני שיכיל מדיה פרו-בקטריאלית (לדעתי פרוג'קט 1100 מלא בגולד פילטר מדיה יעשה את העבודה מצויין ולא יתלכלך בשל תכונות הציפה של המדיה)

פנה לנועם פלקון, אני מאמין שהוא יוכל לספק לך רפלקטורים איכותיים (יחסית) יחידניים או לכל הנורות.

מברוק.
SpongeBob לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 16:55   #24
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

קניתי ב"נעים במים", רמת רזיאל. כמדומני המחיר היה 1,600 ש"ח ללא הסטנד. אינני יודע בדיוק, מפני שזו הייתה קניה מרוכזת של ציוד וכו', והחשבונית אינה מפורטת. רשת ג'ונגל טוענת שהיא הכי זולה באקווריום ג'בו, מפני שהיא היבואנית. תוכל לבדוק.
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 18:16   #25
shimi

שלום בנימין , תתחדש

לגבי הפילטר יש לי כמה הערות , הישתמשת בפילטר של רנה כדוגמא לחישוב ומשם הסקת מסקנה , צריך לקחת בחשבון את גודל הפילטר עצמו {כמות המדיה בליטרים } אל לנו להסיק שכיוון שרנה שיחסית יש להם שם בענף {ז'א לא סיני} והם מציינים שהמשאבה שלהם שואבת 1350 ובפועל הסינון הוא רק 750 שזאת מן נוסחה לחישוב ,ברנה כמות המדיה היא 9.1 ליטר ולכן העוצמה קטנה בהרבה כשהמים צריכים לעבור דרך כמות כזו של מדיות ,באהיים למשל מ 950 שאיבה הם מסננים 750 אך המים עוברים דרך 7 ליטר מדיה יחי ההבדל הקטן .

ציטוט:
מותר להניח שגם היצרן קצת אופטימי, ו600 ל/ש הם קירוב טוב יותר
מושג שקשה לי לקבל אותו , עד שאין הוכחה בדוקה זאת טענה מופרכת , כי אני יכול להניח {על אותו משקל } שרנה היצרן הוא באמת אופטימי ו450 ליטר לשעה הם קירוב טוב יותר .......... סתם מיספרים , ואהיים אופטימים ??? וג'בו ??? הרי הם סינים הם צריכים להיות הכי אופטימים במשוואה , ז''א אולי הראש כח שלך שואב 200 ל/ש???

לגבי הסינון עצמו בתור ביולוגי כיוון שהפילטר הוא רטוב יבש הוא טוב מאוד , עקב האכילס שלו זה כמות מדיה קטנה נכנסת במגירות האלו , החליל ניסתם מהר ובאופן תכוף { תלונות של חברי פורום שרכשו כזה ודיווחו או שאלו על העיניין בעצים קודמים}
כיוון שהוא היחיד והוא מחמצן את המים יש "בעיה" לצמחייה .
עצה שלי , נסה להישתמש ב pre filter תחסוך לעצמך הרבה כאב ראש .

וכמו שדובר בעץ הזה לפני כן , עדיף להוסיף פילטר חיצוני טוב לאקוואריום הזה ואז אתה באמת מסודר .

ועוד משהו .....דווקא לסינון מכאני עדיף שאיבה חזקה
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 19:58   #26
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ההערות של שימי מקובלות עלי, חוץ מהמשפט "החליל ניסתם מהר ובאופן תכוף". לא נתקלתי בבעיה כזו.

ומה זה pre filter?
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 20:01   #27
SpongeBob

הסמל האישי שלSpongeBob

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים

אביזר מחורר המונע מעצמים גדולים להישאב לתוך צינור הכניסה של הפילטר.
SpongeBob לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 22:21   #28
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אהא. לא ידעתי שקוראים לו פרה-פילטר.

הרי זה מובן מאליו. בלעדיו הפילטר היה שואב דגים, עלים, אצות ושאר טינופות. זה בא כחלק מצינור הכניסה של הפילטר.
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 22:24   #29
בנימין

הסמל האישי שלבנימין

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shimi
וג'בו ??? הרי הם סינים הם צריכים להיות הכי אופטימים במשוואה
יש במסורת הסינית משהו בעד אופטימיות?
עדיין לא נקרא Tuesday 26/10/2004, 23:04   #30
shimi

ציטוט:
פורסם במקור על ידי בנימין
אהא. לא ידעתי שקוראים לו פרה-פילטר.

הרי זה מובן מאליו. בלעדיו הפילטר היה שואב דגים, עלים, אצות ושאר טינופות. זה בא כחלק מצינור הכניסה של הפילטר.
אני לא יודע על איזה חלק אתה מדבר אבל אם הוא מצוי הרווח כולו שלך , ואני מקווה שאנחנו מדברים על אותו דבר , כי גם בחיצוני שלי יש מין פיה מרושתת כזו שדגים לא אמורים להישאב לתוכה ,אך שים לב להבדל , הרי הפילטרים אמורים גם לסנן מכאני , כל מיני חתיכות שמשייטות להם באקוואריום עלים וכו',.......... בחיצוני הזבל ישאב דרך הפיה , יגיע לחלקו התחתון של הפילטר ויעצר שם .....מכאן והלאה המים עוברים סינון ביולגי , כימי וסינון עדין וכו'........ אצלך אין מה שיעצור את הזבל שנימשך למעלה כי זה רץ לך בתוך החליל ואז זה אמור לצאת דרך החורים של החליל ולהיעצר בפרלון אבל כדי להגיע לפרלון זה אמור לצאת מהחורים הקטנים האלו ....וכמו שאתה יודע החורים קטנים מאוד ולכן ג'אנק נישאר שם וגם מאיט את הזרימה החלקה , לכן תוכל פשוט לשים ספוג אפילו על פיית צינור היניקה אתה פשוט הופך את הפילטר לביולוגי נטו
שום חלקיק צף או רפש מכל סוג שהוא לא יעבור לך שם , אלא מים נטו ואת המגירות תייעד גם לאותו נושא , ז''א אבנים קרמיקות וכו'........שום פרלון ושום ספוגים למיניהם ,
ככה אתה בעצם נותן דגש לסינון הביולוגי שפילטר זה נועד לו ,וגם חוסך כאבי ראש של סתימות וכו'...... . אבל מה ......קצת כואב בכיס כי צריך לרכוש חיצוני שיעשה את המלאכה המכאנית בצורה הרבה יותר טובה

כמובן כל מה שנכתב זה לא חובה , זה מומלץ וזה עדיף , השיקול הוא שלך .

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא