AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Wednesday 25/01/2012, 22:47   #1
oren_vegas

הסמל האישי שלoren_vegas

הודו על ההודעה שלך 4 פעמים
סוג אקווריום: גאופגוסים ו-Lים - 650 ליטר
וותק בתחום: 14 שנים
Thumbs up מילוי מים אוטומטי.. לפני קנית אקווריום חדש 600 ליטר+

היי
אני לפני קניית אקווריום 1.6*60*70
אני רוצה לעשות מילוי מים אוטומטי עם מצוף.. האם אני צריך לעשות הכנות מראש באקווריום כלומר קדח מסוים למתקן או שלא צריך..?

יש לי תאורת T5 4 נורות של 80 וואט האם כדאי לי לעשות אקווריום של 1.6 או 1.7 (יש לי מקום ל ..1.70)

האקווריום הקודם שלי היה היי טק 1.55*45*60 גובה.. הגובה היה נמוך מדי לטעמי..
האקווריום החדש שאקנה ישמש לדיסקוסים..איזה גובה הייתם ממליצים.. ואיזה גובה סטנד הייתם ממליצים..?

שאלה אחרונה..

יש לי מהאקווריום הקודם פילטר של טטרטק 1200 ליטר לשעה..
האם פילטר זה יספיק לאקווריום החדש בהנחה שלפי המידות שציינתי אז הוא יהיה בערך 600-700 ליטר?

תודה מראש ואם יש משהו שלא חשבתי עליו אז אשמח לעצות שלכם..!

אורן

נערך לאחרונה על ידי oren_vegas, Wednesday 25/01/2012 בשעה 22:54.
oren_vegas לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 10:44   #2
oferf

הסמל האישי שלoferf

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: דרום - אמריקאים 450 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: מילוי מים אוטומטי.. לפני קנית אקווריום חדש 600 ליטר+

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oren_vegas צפה בהודעה
אני רוצה לעשות מילוי מים אוטומטי עם מצוף.. האם אני צריך לעשות הכנות מראש באקווריום כלומר קדח מסוים למתקן או שלא צריך..?
בשביל מצוף לא צריך קדח, אבל כן צריך משאבה כדי לרוקן מים או לעבוד עם הפילטר.

עדיף לדעתי עבוד עם אוברפלו (ואז צריך כמובן קדח):
  1. אין צורך במשאבה, רק ממלאים
  2. אם אתה עובד עם אוסמוזה מצוף זה פתרון די רע - רוב הזמן הוא פתוח "קצת" (בגלל אידוי) וה TDS רחוק מאופטימום. אם אוברפלו וברז חשמלי אתה יכול להזרים מים מספר שעות ביום, ככה שבמרבית הזמן האוסמוזה כבר באופטימום וכשהברז סגור היא נמצאת תחת לחץ.
oferf לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 12:32   #3
momra

אורן שלום רב,
לגבי הפילטרציה לעניות דעתי פילטר אחד של 1200 אינו מספיק.
אני בעבר החזקתי אקווריום במידות של 160*60*60 עם EHEIM 2080 שהוא לבד 1700 ובנוסף היה לי את הטטרה שלך.
הפילטרציה המומלצת היא בסדר גודל של לפחות 4 פעמים בשעה סירקולציה של נפח המים באקווריום.
momra לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 17:24   #4
צביקה

הודו לך על 3 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים, קשתות טטרות צימחיה לאוטק
וותק בתחום: 50+

לטעמי רצוי לנפח זה ולדיסקוסים 3 פילטרים של 1200ל\ש
ניקוי פילטר-אחת לחודש וחצי, התוצאה-שמירת הסייקל,פער הזמן בין הטיפולים כ-3 חודשים=סביר
צביקה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 19:16   #5
oren_vegas

הסמל האישי שלoren_vegas

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צביקה צפה בהודעה
לטעמי רצוי לנפח זה ולדיסקוסים 3 פילטרים של 1200ל\ש
ציטוט:
פורסם במקור על ידי צביקה צפה בהודעה
ניקוי פילטר-אחת לחודש וחצי, התוצאה-שמירת הסייקל,פער הזמן בין הטיפולים כ-3 חודשים=סביר

3 פילטרים זה מוגזם לדעתי.. לפי מיטב זכרוני מכפילים את כמות הליטרים בשלוש,כלומר
2000-2500 ליטר לשעה תלוי בכמות הליטרים אצלי...
לגבי ניקוי הפילטרים: באקווריום היי טק הקודם שלי ביצעתי ניקוי כל חצי שנה ונראה לי שהאקווריום נראה טוב..
אבל פה מדובר בדיסקוסים אז אני מניח שזה שונה לא?
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 19:35   #6
oren_vegas

הסמל האישי שלoren_vegas

ציטוט:
פורסם במקור על ידי oferf צפה בהודעה
בשביל מצוף לא צריך קדח, אבל כן צריך משאבה כדי לרוקן מים או לעבוד עם הפילטר.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי oferf צפה בהודעה

עדיף לדעתי עבוד עם אוברפלו (ואז צריך כמובן קדח):

1. אין צורך במשאבה, רק ממלאים
  2. אם אתה עובד עם אוסמוזה מצוף זה פתרון די רע - רוב הזמן הוא פתוח "קצת" (בגלל אידוי) וה TDS רחוק מאופטימום. אם אוברפלו וברז חשמלי אתה יכול להזרים מים מספר שעות ביום, ככה שבמרבית הזמן האוסמוזה כבר באופטימום וכשהברז סגור היא נמצאת תחת לחץ.

לגבי קדח: אני מתכוון לעשות קדח לטובת ריענוני מים של 10-15% פעם בשבוע,או ברז חשמלי,נשמע מספיק טוב לדעתך?
לגבי אוסמוזה,יש לי אוסמוזה מהאקווריום הקודם אבל לדיסקוסים לא צריך אוסמוזה למיטב ידיעתי וזאת שמעתי משחר דנצינגר. דעתך..?
עדיין לא נקרא Thursday 26/01/2012, 21:16   #7
oferf

הסמל האישי שלoferf

ציטוט:

לגבי קדח: אני מתכוון לעשות קדח לטובת ריענוני מים של 10-15% פעם בשבוע,או ברז חשמלי,נשמע מספיק טוב לדעתך?
לגבי אוסמוזה,יש לי אוסמוזה מהאקווריום הקודם אבל לדיסקוסים לא צריך אוסמוזה למיטב ידיעתי וזאת שמעתי משחר דנצינגר. דעתך..?

תסתכל פה (שני עצים מתחת זה) https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=265775

תארתי את המערכת החלפת מים שלי. אני מחליף המון (8-10% ביום) אבל יש לי גם עומס ביולוגי גבוה. בכל מקרה עם ברז חשמלי וטיימר אלקטרוני אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.

בדיסקוסים אני לא מבין, למרות שלי יש ציקלידים דרום אמריקאים שרובם חיים במים שחורים שזה סה"כ אותו דבר. אני מאמין שזה מוסיף אבל רוב הדגים אצלי הם דגי טבע, לא יודע מה אתה מכניס. אולי זה דיסקוסים שגדלו במי ברז. אני עובד עם אוסמוזה מהולה, אתה יכול לראות תאור של המערכת פה: https://www.aqua.org.il/forums/showth...t=oferf&page=8

מים רכים אבל לא מאד (GH=8-10, KH 4-5, PH=7 זה בערך שליש ממה שיש לי בברז) , ככה שיש פחות בזבוז מים מהאוסמוזה ובאפר מספיק כדי לא להיות מוטרד מנפילות PH.
את האוסמוזה היה לי ממילא (כמו לך...) לפיצוי אידוי, וממילא הייתי שם סינון מכני ופחם.. אם לא היתה כנראה שלא הייתי קונה.
עדיין לא נקרא Friday 27/01/2012, 00:59   #8
oren_vegas

הסמל האישי שלoren_vegas

oferf - "דבר ראשון אתה צריך נקודת מים וביוב לייד האקווריום. בנוסף אתה צריך אוברפלו (או באקווריום או בסאמפ אם יש) שמנקז לביוב את המים מעל מפלס מסויים. "

אז היכן אני ממקם את הקדח...? ואיזה קוטר לעשות?
עדיין לא נקרא Friday 27/01/2012, 10:52   #9
oferf

הסמל האישי שלoferf

ציטוט:
oferf
אז היכן אני ממקם את הקדח...? ואיזה קוטר לעשות?
אם אין לך סאמפ, הקדח באקווריום, כשהחלק התחתון שלו בגובה המפלס שאתה רוצה. תמקם אותו באיזו פינה שלא יהיה בולט וויזואלית. הרעיון מאד פשוט - אתה ממלא מים ומה שמגיע/עובר את גובה הפתח פשוט מנוקז החוצה. הייתרון שאתה יכול למלא מאד לאט (כי האקווריום כל הזמן מלא ממילא) אז אין בעיות של קפיצות פרמטרים טמפרטורה וכו'.

מה שצריך לשים לב:
  1. סינון בכניסה לניקוז, שלא ייסתם. הכי טוב איזה רשת שנתפשת לבאלקהד בהברגה, שיהיה אפשר להחליף.
  2. קוטר צינור ניקוז מספיק - זה לא צינור שעובד בלחץ אז אפשר להשתמש בצינור "מזגנים" שיהיה 16-20 מ"מ
  3. שיתקינו לך ברז (שני מצבים) על הבאלקהד. שתוכל לסגור אם תרצה. מקם אותו בנקודה נגישה...
אם יש סאמפ, אפשר לעשות אותו דבר במפלס הרצוי בתא המשאבות (זה קצת יותר מסובך לתכנן כי צריך לקחת בחשבון הפסקת פעולה של המשאבת העלאה) - זה פשוט יותר יפה וויזואלית

רק להבהיר - למערכת כזו יש ספיקה יחסית קטנה לניקוז, אבל היא אמורה לתמוך כניסת מים איטית . אם אתה רוצה סתם לפתוח ברז ולהכניס 100 ליטר ב 10 דקות צריך ניקוז יותר רציני. אני לא ממליץ על דבר כזה בכל מקרה (יציבות, סינון כלור). הכניסה שלי בספיקה של 10-15 ליטר לשעה ואז כמובן הניקוז הזה מצויין

אני מניח שאתה לא עושה את זה לבד (אני ממליץ לא לעשות את זה לבד). כל בונה אקווריומים, מאלו שמפרסמים פה, יידע לעשות את זה כמו שצריך, זו בקשה די סטנדרטית. קוטר הקדח תלוי בבאלקהד שמתקינים. אלו מידות סטנדרטיות (יש בסה"כ 2-3 קטרים אפשריים לשימוש כזה)

דבר אחר - אם אתה מתכוון לעבוד עם אוסמוזה מהולה ואין לך סאמפ, נסה קודם לראות שהעסק עובד בגובה האקווריום. היציאות האלו בלחץ מאד נמוך, אצלי זה לא ממש הצליח לדחוף טוב לגובה של 1.5 מטר
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול