AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 13/07/2015, 11:25   #1
אביחייי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עזרה בסייקל.

שלום לכולם
מדובר במערכת שבמיכל הנפח הוא 325 ליטר והסאמפ 80 ליטר פחות או יותר פזרתי 4 קילו חצץ גרוס דק שטוח בקרקע כדי שלא יתפס המון רפש.סלעים יבשים חלקם נלקחו מלב הים באזור אשקלון חלקם נרכשו כסלעים אינדונזים אבל בסה"כ קייםכ-65 קילו סלעים יבשים.
3 משאבות גלים אחת עם הספק 3000 ליטר שעה והשנייים הנותרות 2200 ליטר שעה אובר פלואו שפיחה ישירות לתא הראשון בסאמפ על ספוג הפרלון עם גרב מקרונית בתא השני מצע ביליוגי של ביו בולס שברי אלמוגים וקרמיקות . לידם הפורק נאק 5 עם שפיכת מיים לתא השלישי אל משאבת העלאה
3500 ליטר שעה חזרה למיכל..הפעולות שביצעתי הן: סידרתי הכל מילאתי מיים חלק מהים מלב הים מיים איכותים חלק מהברז. שמתי אנטי כלור במינון הנכון. ולאחר 24 שעות המתנה המלחתי את המים למליחות של1.022 קבוע והפעלתי את הפורק שיתחיל לעבוד.כעבור עוד 24 שעות הוספתי זוג מולים וזוג גופים כסטארטרים .ושמתי כמות גדולה של מזון גם שיאכלו וגם שירקב במיים כנראה ששמתי יותר מידי...כעבור 12 שעות הוספתי בקטריה בשם ניטרי באיו של אופטיק מארין לפי המינון המתאים כך במשך 4 ימים.. לאחר מכן קראתי באחד מהמאמרים שהחומר שרכשתי ושמתי במיים לא מתאים לתחילת סייקל..הלכתי לחנות שממנה רכשתי הסברתי את מה שקראתי ושלא ימכרו או יציעו שוב את החומר הזה לתחילת סייקל לאחרים כי זה מטעה.. ורכשתי חומר בקטריה שונה בשם "סטאביליטי" התחלתי לשים לפי המינון את הבקטריה במשך 3 שבועות בן לבן נעשו בדיקות של אמוניה..והאמוניה גבוהה מאוד...8 פיפיאם קבוע.. לא יורד..!!!! שום סימני בקטריה באופק..
שאלתי את בעל החנות מולה אני מתפקד והוא אמר ששמתי מידי אוכל ושהאמוניה גבוהה מידי והיא נתפסה במים חזק ועלי להחליף ספוג פרלון לחדש. להוציא את הדגים כי כבר ישנה אמוניה במיים להחליף 10 אחוז מהמים ולהמשיך בטיפול הבקטריה..
אשמח להיערות לשיפור תחילת דרכי או לפתרון אחר ממה שנתן לי בעל החנות ..מה לא עשיתי נכון..?
אגב אני בכוונה לא מפרט על התאורה כי המיכל הולך להכיל רק דגים אני הולך על מרינה אבל לצורך העינין זה גוף תאורה טי5 4 כפול 24 וואט בשילוב 3 מטר לד כחול לתאורת לילה.
היום האקווריום בן 4 שבועות וכלום לא השתנה אשמח להיערות לשיפור להמלצות חמות..
אגב אני נתקל בהמון אנשים מגדלים או בעלי חנויות שכל אחד אומר משהו אחר חלק להפעיל את הפורק בזמן הסייקל וחלק לא להפעיל מה הכי מומלץ ..?
תודה מראש על הקריאה העזרה והתמיכה..
אביחייי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/07/2015, 18:52   #2
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עזרה בסייקל.

מצע ארגונייט ולא אחר גובע עד 1 סמ
סלעים שהוצאו מהים תעיף לא מתאים זה לא יעזור ורק יזיק, תקנה סלעים ?אינדונזים?
משאבות גלים חלשות לך על 2 של 4000
סאמפ תא רטוב יבש מיותר שברי אלמוגים ושאר קשקושים מיותרים ואף מזיקים עקר הבקטריות זה הסלעים באק
מים מהים למה מה זה חוסך בעיקר שערבבת עם מי ברז (ריף חייב אוסמוזה)
סייקל עם דגים למה מה רע בחתיכת שרימפס דג נע או שניצל(לא מבושל)
ביחוד שאלו דגי מים מתוקים
כאן בערך עצרתי את הקריאה (ותסלח לי) יש לך המון המון טעויות מאוד בסיסיות אל תעשה כלום
קודם תקרא חומר מאמרים בנושא מים מלוחים ורק אז תמשיך
(החלפת מים בסייקל אין חייה כזאת כנ?ל החלפת פרלון וכו)
תקרא תלמד תפנים ותשאל זאת הדרך להצליח...

בהצלחה
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/07/2015, 22:30   #3
אביחייי

תודה רבה משה..
הבעיה שקלטתי משהו שכל אחד הולך לפי הדרך שבה הוא הצליח וכך הוא ממליץ ולא לפי חוקי הספר שאגב איפה ניתן למצואחוקים כאלו.? כולם עם דיעות משלהם ודיעות שונות..
לגבי סלעי הים הוצאתי.
אביחייי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/07/2015, 22:37   #4
DannyW

הסמל האישי שלDannyW

הודו לך על 3 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: ריף 500 ליטר
וותק בתחום: מתוקים משנת 1987, מלוחים משנת 2011

אני מצטרף להמלצות של משה.

בנוסף להוצאת הדגים, תעשה החלפה של 80% מהמים למי אוסמוזה מומלחים, תדאג שכל הסלעים יהיו אינדונזיים או פיג'י, זרוק חתיכת שניצל ותתחיל את הסייקל.

הסייקל נתקע אצלך כי ערך האמוניה עלה מעבר ל-4 ppm והבקטריות לא יכולות לשרוד ברמה כזו.
במהלך הסייקל תפעיל את כל הציוד, כולל הפורק, ואל תוסיף שום חומר בקטריות.

תבדוק אמוניה, ניטריט ואלקליניטי. במידה והאלקליניטי יורד מ-6.5 dkh, תוסיף סודה לשתייה כדי לתקן זאת.

הסייקל יסתיים כאשר האמוניה והניטריט יהיו מאופסים לחלוטין!!!

בהצלחה!

יש כוח בלתי-נראה המגלה לציפורים מתי בדיוק סיימת לרחוץ את מכוניתך. דניס נורדן
DannyW לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/07/2015, 08:54   #5
Teva

סוג אקווריום: מלוחים 275 ליטר ריף, בריכה חצי חבית עץ כ300 ליטר
וותק בתחום: מ2007

המשאבת גלים חלשה מאוד.
אני משתמש לנאנו ריף 100 ליטר שלי במשאבת גלים 4000 ליטר לשעה.
Teva לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא