AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 22/11/2002, 01:11   #1
raz

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 200 ליטר מרינה
וותק בתחום: יותר מחמש שנים
ברירת מחדל תעזרו,אני רוצה להקים אקווריום

שלום
אני רוצה להקים אקווריום שיהיו בו רק שרצים (של גופי פלטי מולי וסייפן).
אני מתכוון לקנות אקווריום 50 ס"מ, פילטר פנימי וגוף חימום.
את הדגים המשריצים אני אעביר אחרי ההשרצות לחבר שלי.
אני רוצה שבאקווריום יהיו רק שרצים.

תעזרו לי בבקשה בכל טיפ שתוכלו לתת.

שאלות מנחות :
1. שאלה כללית - כמה זמן לוקח לשרצים לגדול למצב שאפשר לשים אותם עם דגים גדולים בלי שיאכלו אותם?
2. האם שרצים מכל מיני סוגים (של משריצים ) יסתדרו ביחד?
3. איזו טמפרטורה הם צריכים?
4. איזה פילטר לשים כדי שלא ישאבו לתוכו?
5. האם צריך אבנים באקווריום?
6. אני מתכוון לשים רק פילטר וגוף חימום, האם צריך עוד משהו?(אבנים, צמחים מפלסטיק או אמיתיים?)
7. כל כמה זמן להאכיל שרצים?
8. כל כמה זמן להחליף מים לשרצים?
9. מה אחוז תמותה של שרצים? כרגע יש לי בקערה גדולה כבר שבוע שלם 24 שרצים של גופי וכולם חיים ומאושרים בלי גוף חימום ובלי פילטר והם כבר נראים גדולים בהרבה מלפני שבוע.
10. מתי הם מתחילים לקבל צבע?

אשמח לקבל כל טיפ והדרכה.

תודה
רז
raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 22/11/2002, 07:48   #2
עומרי ע

סוג אקווריום: 360 ל' מלאווים

שאלת המון שאלות אז אני אנסה לענות על כמה שאפשר.
קודם כל הרשה לי לציין שהרעיון של אקווריום לשרצים הוא רעיון מצויין, ככה אתה יכול להבטיח אחוז גדול מאוד של שרצים שיגיעו לבגרות ולא יאכלו ע"י דגים בוגרים.

1. הדגים בטוחים פחות או יותר כשהם מגיעים לגודל של 2ס"מ, קצת קשה להגיד מתי זה קורה בדיוק אבל לדעתי זה לא יקח פחות מחודש-חודשיים.
2.התשובה היא כן, כל הדגים ממשפחת המשריצים (גופים, מולים לסוגיהם, סייפנים, פלטים וכו') יסתדרו ביחד ואף יתנו לך אקווריום מגוון מאוד וצבעוני כשיגדלו.
3. הטמפרטורה הרצויה היא בין 22 ל-28 מ"צ.
4.הפילטר הכי מומלץ לשרצים זה הפילטר שבא כקופסא עם מעלית אויר, ככה הוא לא שואב לתוכו את הדגיגים וגם לא נותן זרימה חזקה למים שיכולה להפריע מאוד לדגיגים.
5.אם התכוונת לחצץ אז התשובה היא שעדיף שלא בגלל שהדגיגים נוטים להיתקע בחצץ ולמות, לגבי אבנים גדולות- אתה יכול בהחלט להקים מסלעה באקווריום, בשביל היופי.
6.פילטר וגוף חימום הם כמעט חובה באקווריום (אלא אם כן אתה גר במקום חמים בחורף ואתה שומר על מים ברמת ניקיון גבוהה מאוד, דבר שספק שמישהו עושה בלי פילטר), כל שאר הדברים שהזכרת הם זכות ונתונים להחלטה שלך בלבד.
7.בימים הראשונים לאחר ההשרצה רצוי להימנע מהאכלת השרצים מכיוון שהם נושאים עדיין את שק החלבון שממנו הם ניזונים, לאחר מספר ימים כשהשק נעלם, רצוי להאכיל אותם מספר פעמים ביום, כמות קטנה מאוד של אוכל בכל פעם (חשוב מאוד לא להאכיל יותר מידי!) ולדאוג לשאוב את האוכל שנשאר לאחר האכלה כדי למנוע הרעלה של המים.
8.אני מציע לעשות החלפות מים יומיות ובכל החלפה להחליף כמות קטנה מאוד של מים, מהסיבה הפשוטה שהשרצים מאוד רגישים לשינויים במים ולכן אם תעשה החלפה אחת גדולה, סביר להניח שתאבד הרבה מאוד דגיגים, לעומת זאת החלפות קטנות לא ישפיעו כל כך על הדגיגים.
9.קשה לדעת מה אחוז התמותה כי זה כמובן תלוי בתנאים שבו הם חיים, מה שבטוח זה שאף פעם לא מגיעים לבגרות כל השרצים מההשרצה, חלק מתים בגלל מומים, וחלק בגלל שהם חלשים ולא שורדים את התנאים באקווריום, ככה זה אצל כולם אין מה לעשות.
10.גם כאן השאלה היא באיזה תנאים הם חיים ומה מהירות ההתפתחות שלהם, בגדול אפשר להגיד שתוך 3 חודשים תתחיל לראות צבעים ראשונים, מולים שחורים כמובן נולדים שחורים ככה שאצלם אין מה לצפות לקבלת צבעים.

אם יש עוד משהו שאתה רוצה לשאול תרגיש חופשי.
עדיין לא נקרא Friday 22/11/2002, 12:16   #3
raz

סוג אקווריום: 200 ליטר מרינה
וותק בתחום: יותר מחמש שנים
ברירת מחדל תודה על התשובות. יש לי עוד שאל

לא הבנתי כל כך איזה פילטר. אני מכיר שני סוגים :
1. כזה שחוט החשמל נכנס לתוך האקווריום והוא עומד ונצמד לזכוכית עם ואקום. הוא שואב מים מלמטה ומוציא מלמעלה מים.
2. הפינתי השקוף עם אבן אויר שמצריך משאבה חיצונית וצינור אוויר.

לאיזה אתה מתכוון?

עוד שאלה : לפעמים יוצא לי לא להיות בבית למשך השבת. האם ניתן להאכיל את הדגיגים הקטנים עם קפסולה לסוף שבוע שנותנים לדגים בוגרים?

אני מתעסק באלקטרוניקה ולכן אני יכול לבנות בלי בעייה מתקן אלקטרוני-מכני להאכלת דגים לפי תכנות זמן אז אני מניח שזה עדיף מקפסולה?

תודה על התשובות המפורטות, פורום מעולה.

רז
raz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 22/11/2002, 12:28   #4
אורח

תקנה את הפילטר השני שציינת...
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא