AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 19:24   #1
yaird

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל פורק חלבונים

יש לי אקוריום בנפח 270 ליטר עם סאמפ חיצוני בנפח כ35 ליטר.פורק החלבונים הינו מסוג פריזם של redsea המתאים לפי היצרן לאקוריום של עד 400 ליטר.האקוריום בן כ3 חדשים .באקוריום חיים בנוחות 5 אלמוגיות כחולות,4 אלמוגיות כחולות צהובות,2 אלמוגיות דומינו,זברזומה צהובה,נתחן 9,שושנון קטן,ליצן מרונית וקרדינל קטו.בנוסף יש ליסלעים חיים וחול חי. בסאמפ יש פילטר גדול של גבו (40X40)ופילטר 750ליטר שעה של רינה בנוסף יש לי סרטני נזיר,שבלולים,חלזונות קטניםת שרימפס נאקאי,ושרימפס בוקס.
שאלות:
מתו לי שני שרימפסים אדומים האם אתם יכולים לשער מדוע?
הפורק מוציא כיום נוזל ירוק ולא קצף,האם הפורק לא מתאים ואם כן מה הפורק המתאים האופטימלי מבחינת מחיר גודל וצריכת חשמל?
האם אני יכול להכניס עוד דגים ואם כן איזה?
מודה לכם על הסיוע
יאיר
yaird לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 21:22   #2
eliav g

מה אתה עושה!?!?!??!?!?!?!?!?
האקוואריום פעיל כולה 3 חודשים איך אתה מעמיס כל כך הרבה דגים.
תתכונן לסרט הבא:
רוב הדגים שלך עומדים למות.
והפורק שלך לא מנתאים.
eliav g לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 21:38   #3
sharpy!

יאיר,
הפורק שלך לא מתאים לאיכלוס! כן הוא מתאים עד 400 ליטר לא עמוסים, יש לך באק' כמות דגים של מביישת אק' 400 ליטר עמוס.

תתכונן לגל תמותה באק' אתה רק בהתחלת הדרך.

חבל מאוד שאתה לא מתייעץ עם אנשי מקצוע -
א. תעיף את הרנה, פילטר "דוד" חיצוני לא מתאים באק' מלוחים(!).
ב. האק' עדיין לא בשל לכמות דגים גדולה (חצי ממה שיש לך היום בערך), גם בעתיד, אם ישארו דגים, אתה בתפוסה מלאה.

אני מציע לך לתת פירוט קצת יותר מסודר של האק', כולל כל הציוד (מה זה פילטר גבו גדול ?)

ולהתחיל לדלל ודחוף.
sharpy! לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 23:17   #4
אורח

היי
אני חושב שהפילטר רנה יכול להישאר הרי תפקידו בכוח לחולל זרם לצירקולציה
ותקטין את כמות הדגים ה 50 אחוז ותחלים יותר קרוב מים לדוגמה כול שבועיים 20 אחוז לריענון
בהצלחה וכול זה לפי הנסיון שלי האאאאא
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 23:19   #5
sharpy!

הפילטר החיצוני הוא מקור להרבה מאוד צרות באק' מים מלוחים.
האאאאא (???)
sharpy! לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 08/10/2004, 23:35   #6
dror

בעקרון העצות והדעות נכונות: הרבה יותר מדי דגים לטווח הזמן שהאקווריום רץ, הפורק לא מתאים ופילטר חיצוני לא מתאים למים מלוחים.
נכון שכדאי מאד לבצע שינויים בכדי להוריד את הסיכוי לנפילה אבל לא במכה אחת, שינוי דרסטי של הפילטרים או הוצאה של מחצית הדגים בארוע אחד יגרמו לתנודה ביולוגית ועלולים לגרום לקריסת המערכת הביולוגית.
לפני שאוסיף עצות לאיך אפשר לשפר ולייעל את המערכת שאלה אחת - איך בנוי הסאמפ ומה יש בו ?
dror לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2004, 19:57   #7
yaird

הסאמפ הינו אקוריום בגודל 60אורך 40 רוחב ו15 סמ גובה מים.הפילטר גבו הינו ברוחב 45 אורך45 וגובה 45.בתוכו ביו בולס כמעט לכל גובהו המים מגיעים מהאקוריום דרך ממטרה בנוסף יש בפילטר מדיה פרלון כמדומני.אבי מדג חי וברכה המליץ לחבר גם את הפילטר רנה שהיה ברשותי.לפי התגובות שלכם הדגים שלי ימותו בזמן קצר ובכן הם כבר באקוריום כחודשיים כאשר עד כה מתו שני דגים בלבד.האקוריום בן 4 חודשים ולא 3 חודשים.בכל הבדיקות האחרונות אין בעית ניטריטים ניטרטים אמוניה וPH.כמות הדגים בהמלצת קוראל אילנד,לא עשיתי כלום בלי לשאול.בכל מקרה לאיזה פורק ההיתם ממליצים לי להחליף תכמה הוא עולה והיכן כדאי לקנות.תודה על התשובות
yaird לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2004, 20:16   #8
מלוח17

קודם כול תבדוק אם אתה לא מתבלבל וזה לא פריזם פרו כי יש הבדל
דבר שני שרימפסים רגישים לרמות גבוהות של ניטראט ויכול להיות שהם מתו בעת השלת העור או שנשכו אותם והם מתו
איזה שרימפסים אלא ?
אם הניטריט והניטראט ברמות של 0 אין סיבה לבהלה והחלפת מים
את הפרלון תעיף לפי דעתי
מלוח17 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 09/10/2004, 23:16   #9
dududag

הודו לך על 6 הודעות 8 פעמים
ברירת מחדל חול וסלעים

למרות שיש לך כמות דגים גדולה נראה שהמערכת שלך עומדת בלחץ לעת עתה ,להערכתי השילוב של הפילטר רטוב יבש {הממטרה} הסלעים והחול כנראה שעושים עבודה טובה.מצריך הקפדה מצדך בהאכלות ,שיפור הפורק לא יזיק.
הייתי מציע שאת הפילטר דוד תקפיד לנקות בתדירות גבוהה ולהחליף פרלון מידי מס' ימים כדי שהוא לא יהפוך ליצרן רעלים -או שתעיף אותו
השרימפסים שלך עשויים למות מהרבה סיבות יכול להיות גם מטמפרטורה גבוהה ,מה הטמפ' אצלך בימים חמים? {מקרר???}
עדיין לא נקרא Monday 11/10/2004, 02:54   #10
Shuky
ממיסדיי אקווה

האם הטמפ' מתנדנדת בין יום ללילה ?

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מלוחים > מלוחים כללי, בעלי חיים אלמוגים וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא