AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 27/04/2018, 08:38   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל צלילות המים

היי,
אז אחרי כמה חודשים של "הזנחה" , לא חס וחלילה בהאכלות או בהחלפות המים אלא יותר בגיזום צמחייה עודפת הוצאת צמחים רקובים, רפש, ניקוי אצות (עם ספוג הפלא) והחלפת הפרלון בפילטר, החלטנו אני ואישתי לעשות "טיפול גדול" לאקווריום.

עשינו את כל הפעולות שתיארתי, פלוס הוצאת כ30 גופים ומולים שהתרבו ללא היכר.

עכשיו גם לאחר מות הרמירז החמישי והאחרון (לא יעזור לא שורדים במי ברז! 3 חודשים מתו כל החמש) האוכלוסיה מסודרת לפי הספר מבחינת אורך הדגים הכולל - יש כ120 ס"מ אורך כולל של דגים שהכמות המומלצת היא 124 ס"מ.
בנוסף בטיפול שארך כשעתיים וחצי גורדו כל האצות נקודות ירוקות מהשמשה עם ספוג הפלא (זה היה לא פשוט!) נשאבה טונה של רפש מהקרקעית הוצאו ערימות על גבי ערימות של עליי שרך הודי וג'אווה מוס רקובים וקונכיות של חלזונות שנאכלו ומעל הכל הוחלף.הפרלון בפילטר שכבר היה כולו ספוג ברקב!

בשעות הראשונות עננה לבנה כיסתה את האקווריום והמים היו עכורים ואפורים (מדובר בסאמפ פנימי שהוא חלק מהאקווריום אז כל ההתעסקות בפרלון הוציאה את כל הרפש החוצה) אבל לאחר כמה שעות קיבלנו אקווריום יפהפה נקי ומים כה צלולים שרואים דרך האקווריום כאילו הוא חלןן פתוח לסלון !

אני חייב לציין שהופיעה לי עכירות במים התחלתי להשתמש באורגנית אר וזה אכן הצליל אך לא כך!!

המסקנה המתבקשת שהגעתי אליה שצלילות המים הכי טובה מושגת מפילטר נקי, מפרלון נקי, ולהיפך, כשהפרלון כבר ספוג ברפש (ובגלל שהיו כל כך הרבה דגים הייתי מאכיל בכמויות כדי שגם הדגים הפחות אסרטיביים יצליחו לאכול וכך הפילטר התלכלך מהר ובכמויות - דבר שבכוונתי לתקן כעת) הוא פשוט לא מצליח לספוג את כל הלכלוך מהמים ומחזיר חלק ממנו לאקווריום ומקבלים מים לא הכי צלולים..

אני יודע שלא גיליץי כאן את אמריקה אבל בכל זאת זו תובנה שאני שמח שהגעתי אליה ואקפיד היום יותר על שאיבות רפש וניקיון הפילטר אחת לכמה חודשים בנוסף להאכלות מצומצמות יותר.

הייתי מעלה תמונה של צלילות המים אבל המחשב התקלקל לי ודרך הסמארטפון הכשר זה בלתי אפשרי.

תודה לכל מי שייעץ עזר והכווין!

נערך לאחרונה על ידי giladtzemach, Friday 27/04/2018 בשעה 08:41.
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 27/04/2018, 10:01   #2
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: צלילות המים

לומדים תוך התנסות וזה חלק מהתחביב,
את הפרלון רצוי להחליף על 3-4 חודשים ולא לתת לבוצה להשתלט על הפילטר אחרת הבוצה סותמת את הפילטר ומונעת את סינון המים ולמזלך זה לא החמיר כי מצב כזה עלול לגרום לקטסטרופה באקווריום,
מכאן החשיבות להקפיד על החלפת הפרלון.
לגבי הרמירז לצערי גם אצלי הדגים הללו החזיקו לא יותר ארבעה חודשים והחזירו את נשמתם...
אמנם מחירם בחנויות ירד ומפתה לרכוש את הדגים היפים הללו אך לאור בעיית ההשרדות שלהם אני מוותר.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 27/04/2018, 18:30   #3
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: צלילות המים

כן בדיוק!

ואכן אשתדל להחליף באמת כל 3-4 חודשים

אני אגיד לך מה מרוב שהייתי מאכיל הרבה כבר הייתה נוצרת בוצה בפילטר הרבה לפני!

אבל כן מעתה אשתדל לתקן את 2 הנושאים.

תודה!
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא