AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 09:01   #1
napo

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל האם יכול להיות שקניתי דשן נגוע

שלום לכולם,
בהמלצתם של חברי הפורום הנהדרים התחלתי לדשן NPK
קניתי בקבוק פוספט ובקבוק ניטראט של פלוריש, קניתי גם ערכות בדיקה לפוספט ניטראט ו PH
אתמול בדקתי את ערכי המים והתוצאות היו:
פוספאט: 0.5
ניטראט: 10
PH: 7
מקריאה פה בפורום הבנתי שניטראט צריך להיות בסביבות 20 ופוספאט בסביבות 1
הוספתי פוספאט וניטראט לפי הנוסחה שעל הבקבוק.
עכשיו התחילו התהיות:
א. 10 דקות לאחר שדישנתי בדקתי שוב פרמטרים של המים והם לא הישתנו.
ב. הלכתי לישון בלילה וכשקמתי בבוקר ראיתי פיטריה לבנה (או לפחות אני חושב שזה פטרייה) על אחד האכינדורוסים שלי, הוצאתי אותה ורציתי להוסיף ניטראט (כי לפי הסדיקה הערכים לא השתנו) פתחתי את בקבוק הניטראט ושם גיליתי כמו ג'לי שוחה בתוך הבקבוק די דומה למה שהיה לי על האכינודורוס, יכול להיות שקיבלתי בקבוק נגוע בפטריות? או שתמיד יש את הג'לי הזה בתוך הניטראט.
יש לציין שפתחתי את הבקבוק אתמול בערב והיתה עליו פלומבה כך שבטוח שהוא חדש.

בקשר לבדיקות של ערכי המים שלא השתנו אז בדקתי את הבדיקות על ידי הכנסת ריכוז גבוהה של פוספאט\ניטראט לבדיקה כדי לראות שהם באמת עובדות טוב ואכן קיבלתי תוצאות טובות כך שהבעייה לא בעכות בדיקה.

תודה מראש על התגובות
napo
napo לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 07/09/2007, 13:11   #2
markkk

הסמל האישי שלmarkkk

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל Re: האם יכול להיות שקניתי דשן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי napo
שלום לכולם,
בהמלצתם של חברי הפורום הנהדרים התחלתי לדשן NPK
קניתי בקבוק פוספט ובקבוק ניטראט של פלוריש, קניתי גם ערכות בדיקה לפוספט ניטראט ו PH
אתמול בדקתי את ערכי המים והתוצאות היו:
פוספאט: 0.5
ניטראט: 10
PH: 7
מקריאה פה בפורום הבנתי שניטראט צריך להיות בסביבות 20 ופוספאט בסביבות 1
הוספתי פוספאט וניטראט לפי הנוסחה שעל הבקבוק.
עכשיו התחילו התהיות:
א. 10 דקות לאחר שדישנתי בדקתי שוב פרמטרים של המים והם לא הישתנו.
ב. הלכתי לישון בלילה וכשקמתי בבוקר ראיתי פיטריה לבנה (או לפחות אני חושב שזה פטרייה) על אחד האכינדורוסים שלי, הוצאתי אותה ורציתי להוסיף ניטראט (כי לפי הסדיקה הערכים לא השתנו) פתחתי את בקבוק הניטראט ושם גיליתי כמו ג'לי שוחה בתוך הבקבוק די דומה למה שהיה לי על האכינודורוס, יכול להיות שקיבלתי בקבוק נגוע בפטריות? או שתמיד יש את הג'לי הזה בתוך הניטראט.
יש לציין שפתחתי את הבקבוק אתמול בערב והיתה עליו פלומבה כך שבטוח שהוא חדש.

בקשר לבדיקות של ערכי המים שלא השתנו אז בדקתי את הבדיקות על ידי הכנסת ריכוז גבוהה של פוספאט\ניטראט לבדיקה כדי לראות שהם באמת עובדות טוב ואכן קיבלתי תוצאות טובות כך שהבעייה לא בעכות בדיקה.

תודה מראש על התגובות
napo
בעקרון יכול להיות שיש לך פטריה בדשן, לגבי הגלי כן בניטראט של סיכם יש סוג של גלי בצבע חום בהיר כזה צריך לערבב טוב את דשן לפני השימוש בו גם בפוספאט יש חלקיקים צפים.

יכול להיות שמדובר בביצים של חלזונות? מה ראית באקו'

לגבי רמות מומלצות של ניטראט/ פוספט אין זה חוק לעמוד על ניטראט 20 בניטראט 5 הצמחים יקבלו את הצבע היפה ביותר אבל אתה מסתכן בציאנו לכן ממליצים לעמוד בערך על 15PPM כדי להיות אם ראש שקט אם תשים לב האקו' המטורפים בADA וכו' עומדים על בערך 3PPM של ניטראט. לכן שי להם גוונים של אדום לא מהעולם הזה

לגבי פוספאט לא כדי לעבור את ה2 PPM יש הטוענים שזה עוצר את הצמיחה למרות שאין שום סיבה שזה יקרה! אבל מה לעשות גם אצלי זה קרה ברמות גבוהות של פוספאט הייתה עצירה בצמחיה לא יודע למה? ומצד שני יש אנשים שעומדים על 5PPM והכול מתפקד כרגיל.
אחלה יום
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא