AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 24/06/2004, 22:23   #1
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל עזרה בקשר לאבנים באק'...

שלום לכולם.
קניתי לפני כמה זמן 3 קילו של אבנים מחנות דגים אפשר לראות גם בתמונות...
http://photos.walla.co.il/adina_ar
החלטתי להחליף את המצע עם אחת חדשה כי הקודמת שהייתה לי הייתה מאוד ישנה ואלה היו אבנים צבועות ולא רציתי שבגלל גילם הארוך ישחררו לי רעלים למים ויהרגו לי כל הדגים.
עכשיו כשהייתי בחנות ביקשתי קווארץ לבן אבל לא היה להם אז עד שאני אקנה ממשתלה קניתי סתם אבני נחל (לפי דברי המוכרת). ניקיתי אותם איזה 20 פעם אם לא יותר השארתי אותם גם 24 שעות במים עם פילטר (לפי היעוץ של סופיה מהפורום) וזה אחרי שהרתחתי אותם גם. אבל משום מה כשהכנסתי אותם לאק' אז המים התלכלחו השארתי את הפילטר ואחרי זה, זה נהיה בסדר...
עכשיו לפני כמה ימים החלטתי לנקות שוב את האק' ושוב אותו הסיפור, לא משנה כמה אני מנקה את האבנים וכמה אני מרתיחה אותם הם תמיד יגרמו למים להיות מלוכלחים.. אני כבר לא יודעת מה לעשות....
איך פוטרים את הבעיה?
Adi_ar לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 24/06/2004, 22:59   #2
necrosis

הסמל האישי שלnecrosis

אולי אילו אבני גיר שנמסות לך?
אם ניקית אותן, אז לא צריכה להיות בעייה.

George Orwell
necrosis לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 25/06/2004, 23:31   #3
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

נמסות? לא נראה לי כל כך... אני יודעת איך נראה אבן גיר וזה לא זה... אולי יש משהו אחר?
עדיין לא נקרא Friday 25/06/2004, 23:55   #4
sophiea.

הודו פעם אחת בהודעה אחת

אם יש לך אפשרות להוציא את האבנים...לשים בגיגית רחבה ולשתוף עם מים זורמים ...(צינור גינה)...שטפי תוך כדי בחישה תמידית של האבנים...זה צריך לעזור...להוציא את הבוץ מהאבנים...אם לאחר שהמים הצטללו עדיין אחרי זמן מה של שהיה באקו' יש לך את המים העכורים...כנראה שהאבנים באמת מפרישות או "נמסות" כפי שנאמר...לכן בדרך כלל מומלץ קווארץ מפני שאין סיכוי שהוא יתפורר...כמו אבן גיר...

הרתחה לא עוזרת במקרים כאלה פשוט צריך לנקות את הבוץ מהאבנים...במידה וזה באמת בוץ...

אם האבנים הן אלו שיש לך כרגע באקו' הן לא נראות כאבני גיר...

שאלה נוספת ...האם הוספת עוד משהו חוץ מהאבנים?...והאם המים נעשים עכורים רק כאשר את "בוחשת" באבנים?....(מה שהפילטר עשה בהתחלה זה לנקות את הגרגרים המרחפים אך לא את אלא ששקעו כבר...לכן באה שאלתי זו)...

פאם בראון,
sophiea. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 26/06/2004, 16:17   #5
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

אלו האבנים שכרגע את יכולה לראות באק'.... הן לא אבני גיר בטוח....
לא הוספתי שום דבר אחר חוץ מהאבנים.... המים נעשים עכורים גם כשאני לא בוחשת באבנים אלה רק מוסיפה מעליהם מים נקיים.... זה סיוט!!! אני אנסה את מה שאמרת לי לשטוף אותם בגיגית עם צינור גינה... למרות שלא ממש נראה לי שגם זה יעזור... אני אקנה קווארץ...
תודה סופיה.
עדיין לא נקרא Tuesday 29/06/2004, 22:05   #6
LIS517

הסמל האישי שלLIS517

סוג אקווריום: צמחיה
וותק בתחום: 10 שנים

סופיה, לדעתי אם זה עדין לא עוזר,
תנסי לשטוף את האבנים במים רותחים, ולאחר מכן תוסיפי מלח (כמובן בגיגית נפרדת - ולא באקוורים) לעולם לא לשים מים חמים באקוורים - התפוצץ לי אחד לגמרי מכזה דבר!!!!!!!!!
ותשאירי בשמש, אחרי יום תבדקי את מצב המים, אם עדין עכורים, תחזרי על הפעולה, שבוע בערך. (אני חזרתי על פעולה כזו במשך שבועים - ובסוף זה הסתדר)

אבל יתכן שגם שאחרי זה בתוך האקוורים האבנים יתחילו לצבור ירוקת (במיוחד אם יש לך פילטר תת קרקעי) ואז באמת שאין מה לעשות...

תקני קוורץ!!!!!
LIS517 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 30/06/2004, 11:38   #7
אורח

למה כל הסימני קריאה האלה?????
קודם כל יש לי אק' המון המון המון זמן ואף פעם לא חשבתי אפילו, לשים מים רותחים באק' פלא שאתה חשבת על זה....
בקשה לאבנים... אני אקנה קווארץ בסופו של דבר... אני בכול מקרה אנסה את מה שאמרת תודה...
ואין לי פילטר תת קרקעי יש לי פילטר רגיל... אין לי בעיה של של ירוקת כמו שאתה אומר.... הבעיה זה רק האבנים באק'....
בכול מקרה תודה על העצה.
אבל שאלה... למה לשים מלח במים אם אני רק מנקה אותם?
עדיין לא נקרא Wednesday 30/06/2004, 11:40   #8
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

לא שמתי לב שלא הייתי מחוברת....
עדיין לא נקרא Wednesday 30/06/2004, 13:04   #9
עופר
מנהל פיתוח

הסמל האישי שלעופר

הודו לך על 57 הודעות 96 פעמים
סוג אקווריום: X2 צמחייה \נאנו ריף
וותק בתחום: 20 שנה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Anonymous
למה כל הסימני קריאה האלה?????
קודם כל יש לי אק' המון המון המון זמן ואף פעם לא חשבתי אפילו, לשים מים רותחים באק' פלא שאתה חשבת על זה....
בקשה לאבנים... אני אקנה קווארץ בסופו של דבר... אני בכול מקרה אנסה את מה שאמרת תודה...
ואין לי פילטר תת קרקעי יש לי פילטר רגיל... אין לי בעיה של של ירוקת כמו שאתה אומר.... הבעיה זה רק האבנים באק'....
בכול מקרה תודה על העצה.
אבל שאלה... למה לשים מלח במים אם אני רק מנקה אותם?
למה כל הנקודות האלו?

בבקשה לא לשלוח אלי שאלות בנוגע למאמרים ולשאלות בנושא צמחייה בפרטי, זמני התגובה שלי בימים אלו ארוכים מאוד ולשם כך קיים הפורום.
עופר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 30/06/2004, 15:15   #10
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

ככה אני כותבת...
עדיין לא נקרא Thursday 01/07/2004, 13:24   #11
shaitene

את האמת נראה לי שהבעיה העיקרית זה שיש לך רפש באקווריום
תנסי לעשות שאיבת רפש... ואם זה לא עוזר אז אני לא יודע מה לעשות חוץ מלקנות קוורץ.......
shaitene לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 03/07/2004, 11:15   #12
Adi_ar

הסמל האישי שלAdi_ar

תודה רבה על ההמלצות של כולם, אני אנסה את הכול.... אבל בקשר לרפש באק' אז המים נהיים עכורים עוד לפני שאני מכניסה את הדגים ישר אחרי שאני מנקה את האבנים ומכניסה אותם לאק' וכשאני מוסיפה מים כאילו הם מתלכלחים מהאבנים.
לא נורא בסוף זה יסתדר.
תודה בכול מקרה.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא