AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 19:56   #1
Or Geller

הסמל האישי שלOr Geller

הודו לך על 100 הודעות 144 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה מידטק 150ל׳
וותק בתחום: לפחות עשור
ברירת מחדל לואוטק 160 ליטר - יומן מסע

שלום חברים! התגעגעתי..

לאחר כשנתיים שבהן הייתי בעיקר עוקב שקט כאן בפורום. הספקתי להשתחרר ולהתחתן (אז תכלס אני לא באמת משוחרר)..

אני רוצה להקים מיכל חדש, ובו ליישם את מירב הנסיון, החלומות והמסקנות שצברתי לאורך הדרך. הכיוון הוא לואוטק + (שמא נאמר מידטק?) בנפח נטו של 100 ליטר.

למה לואוטק + או מידטק? כי אני רוצה ליישם בו צמחייה פשוטה סה״כ אך עם מערכת co2 שתאפשר לי למקסם את הפוטנציאל צמיחה שלהם. - אשמח מאוד לדעתכם בנושא, ובכלל!

הפרוייקט האחרון שלי היה הקמה של מיכל לואוטק 180 ליטר אצל ההורים - למעוניינים:https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=366807
(משום מה התמונות בעץ הנ״ל מופיעות לי רק דרך הסמארטפון - שימו לב)

חשוב לי גם תקציבית וגם רגשית להשתמש בסטנד אותו בניתי לפרויקט הנ״ל, ובעיקר תקציבית להשתמש ברוב הציוד שיש לי ממילא.

אנסה להתייחס לכלל המרכיבים בפרוייקט החדש עם מסקנות מהפרוייקט הקודם.:

1. מידות - אחרי התנסות במיכל גדול, אני יודע שאני רוצה משהו קצת קטן יותר - הנוכחי הוא ברוטו 180 ליטר במידות של 90 אורך, על 50 גובה ו40 עומק. חשבתי ללכת משהו דומה אך קטן יותר של 90 אורך, 40 גובה ו40 עומק - מה שייתן לי 144 ליטר ברוטו.

ולכן: החלטתי להוריד את הגובה כי אני רואה שקשה לי לטפל במיכל הנ״ל - מה גם שאני לא בחור גבוה (1.70 מטר) - וגם כדי להוריד נפח מהמיכל.

2. עיצוב המיכל - המיכל הנוכחי הגיע עם רלסים בחלקו העליון, מה שעוד יותר הקשה עליי בתחזוקה, פגע בתאורה, ופגע מאוד בנראות הכוללת של המיכל. לכן המיכל החדש יהיה רימלס, עם חזית אקסטרה קליר - (מתכנן לקנות את המיכל דרך אמיר מאקווה דיזיין).

3. (זה המקום להודות לglobali היקר שלמדתי ממנו רבות על הכנת המצע המדושן - תודה על התיעוד המפורט בעץ החשוב שלך!!, וכמובן למגזין אקווה המצויין שם מצאתי מידע מעשיר ומחכים גם כן!). ולענייננו - אני מאוד אוהב diy, ולכן בפרויקט הקודם בניתי את הסטנד בעצמי מקורות של 15*15 אם אני לא טועה - יכול לסחוב גם טון. עניין נוסף, כפי שרשום בעץ הישן, במיכל הנוכחי יש כ1 סמ אמזוניה ועוד כ4 סמ קוורץ שחור - שאותו אני רוצה לשטוף ולשמור ע״מ ליישם כמצע שתילה מעל המצע המדושן שגלובלי היקר המליץ עליו. האם אותם 4 ס״מ של קוורץ שחור יספיקו? או שיש צורך ביותר מכך? התכנון הוא:

א. 1 ס״מ של פומיס או הידרוטון - תלוי אם אצליח להשיג פומיס

ב. 3 ס״מ של מצע מדושן diy בכרית רשת

ג. 4 ס״מ (או יותר?) של קוורץ שחור גרוס

4. מיקום - האקווריום מתוכנן להיות חלק מהסלון, ורוב הצפייה בו תהיה מגובה הספה +-, ולכן גם הגובה הנמוך של הסטנד (סה״כ 58 ס״מ) + גובה המיכל המיועד (40ס״מ) - הגענו למטר גובה. האם יש לכם דגשים לגביי יישום ותחזוקה של מיכל כלכך נמוך?

5. אוכלוסייה מתוכננת - ככל הנראה להקות של דגים קטנים - מאוד אוהב (מוזמנים להציע!). בשילוב של צוות נקיון - אוטו׳, קורים מעניינים, ושרימפס ״סנו וויט״/ ״סנו בול״, חלזונות.

6. תאורה - כפי שניתן לראות בתמונות, במיכל הנוכחי השתמשתי בשני גופים שונים (אחד 40 סמ ואחד 30 סמ) בגלל שיקולי תקציב. עכשיו אני מתכנן לקנות גוף תאורה של צ׳יהירוס מסדרה A - לא פלוס! באורך של 90 ס״מ. האם תספיק? האם עדיף משהו אחר/ארוך/קצר יותר? לפי מה שראיתי הגוף הזה של 90 ס״מ נותן 7200 לומנים - אמור להספיק נכון?
עריכה: מנסה את מזלי בכיכר השוק, אם יש לכם מה להציע:
https://www.aqua.org.il/forums/showth...#post825211272

7. פילטרציה - במיכל הנוכחי יש EF2 שעובד נפלא. האם יש צורך להחליף אותו? אני מעדיף כמובן להישאר איתו - בעיקר תקציבית. כמובן יתווסף ברז לריקון מים להקלה בהחלפות המים - שוב תודה גדולה גלובלי.

8. חימום - יש גוף חיצוני של JEBO אם אני לא טועה של 300W. פצצה.

9. צמחייה ועיצוב - מאוד אוהב שילוב של גזע משמעותי עליו אדביק בוצ׳ות, אנוביות קטנות ואולי מוסים מעניינים. מדשאה גדולה (מרסילאה - אני מת עליו), ועוד אזור יותר ג׳ונגלי - אולי בשילוב של טרסות וכד׳? לא יודע, נחשוב על זה. אשמח להמלצות ורעיונות. מערכת הCO2 טרם נרכשה אך היא בתכנון גם כן.

10. סטנד - הסטנד יעבור שיפוץ, והמסגרת של האקוורים תרד לחלוטין. בנוסף הדלת הגדולה תחולק ל2 קטנות - יותר נוח. אני רוצה גם להזמין מתלה ייעודי לתאורה - לדעתי ייתן מראה נקי ויפה יותר, למרות שאם תשכנעו אותי להשאיר את המתלה הנוכחי אני אחשוב על כך שוב

11. בונוסים להמשך - משבת דישון, מאכלי אוטומטי ועוד.

המטרה שלי בפתיחת העץ הזה היא שיתוף בתהליכי החשיבה וקבלת ההחלטות, וכמובן הרצון בהפרייה הדדית

יותר מאשמח לדעתכם - אני לא ממהר, רוצה לעשות את הדברים לאט, בנחת, ובהרבה כיף

רק בריאות!

עריכה:

מצרף לטובת כולם תמונות של הסטנד והמיכל הנוכחי:

נערך לאחרונה על ידי Or Geller, Thursday 16/04/2020 בשעה 13:41.
Or Geller לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך Or Geller על הודעתך:

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא