AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2007, 11:27   #1
noamw1

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל שלום לכולם - מבקש את עזרתכם

שוב, שלום לכולם.
לפני הכל רציתי להודות ל YNET שהזכיר לי (כתבה מיום שבת) את החלום הישן שלי, הקמת אקווריום (ציקלידים).
אבל התודות הן לא רק לכתבה אלא גם לאתר הנפלא הזה, לאותם אנשים שעוזרים, מקדישים ממיטב זמנם, תומכים ומייעצים, תודה לכולם, למדתי ואלמד עוד המון בנושא.
לאחר התודות (ואל תראו בדברי חנופה כלשהי כי זה באמת מהלב) אשמח להתייעץ איתכם כבר מהשלב הראשון של תכנון האקווריום (מידות, פילטרים, תאורה וכו') ועד לסיום שבו כמובן אציג תמונות וכו'...
לצערי, כרגע, התקציב שלי די מוגבל (משכנתא, ילד, עוד ילד בדרך וכו') ולכן נראה לי שהנכון ביותר עבורי הוא להזמין בניה של אקווריום.
לצורך העניין - ציקלידים מלאווי...
גודל האקווריום יהיה כ 110 אורך, גובה 55 ורוחב 40-45 (לפי המלצתכם - ברוחב ובגובה ניתן לשחק)
אנא, המליצו לי על פילטריזציה מתאימה (בפילטרים אין לי כוונה לחסוך אך עדיין לא אוכל להרשות לעצמי את הטוב ביותר) תאורה - בנויה במכסה (?) איזה נורות?
בקיצר, צריך מפרט מלא בהמלצתכם (לאקווריום מושלם הכולל הכל).
תודה על תשומת הלב ועל העזרה.
noamw1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2007, 13:05   #2
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

ברוך הבא לפורום אקווה
עץ זה עובר לפורום ציוד לאק'

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2007, 13:46   #3
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

אני מניח שאתה מתמצא כבר בתחום (לפחות לפי השאלות ) .
לגבי מידות , לדעתי המידה החשובה ביותר הינה הגובה בהיותה זו אשר מאפשרת טיפול יעיל (מה לעשות , עוד לא המציאו אקווריום עם דופן קידמית נפתחת ) .

55 גובה לדעתי קצת גבולי מידי - תיקח בחשבון שאתה צרך לטפל מלמעלה (סידור סלעים,ציוד,סילוק גוויות וכ"ו) כך שאם אין לך ידים ארוכות כדאי שתרד ל 50 .(נסה לעשות סימולציה על קופסת קרטון ולפי זה תיבחר )

ציקלידים ידועים כמזהמים ולכן באמת אל תתפשר על פילטר טוב - המתן לתגובות ממומחי הציקלידים להמלצה מפורטת (אני בעד טטרהטק 1200 למשל ) .

תאורה - תלוי מאד באם יהיו צמחים .

סתם רעיון- אם אתה קצר בתקציב, נסה למצוא אקווריום משומש .אפשר לחסוך הרבה כסך בצורה זו בלא להתפשר על האיכות .
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2007, 14:36   #4
bugsbunny

הסמל האישי שלbugsbunny

סוג אקווריום: צמחיה Low Tech
וותק בתחום: כ-20 שנה

שלום,

לא פרטת אם יש לך מקום לכתר עם תאורה מעל האקווריום או שהגובה הכללי כולל הכתר הוא 55.
אישית, אני הייתי עולה בגובה ל-60 + כתר, (ומקפיד שהסטנד יהיה יותר נמוך) בעומק (רוחב) ל-50. אורך נשאר 110. סה"כ 330 ליטר ברוטו.
במקום להתעסק עם פילטרים חיצוניים,
בונה סאמפ צדדי לכל עומק וגובה האקווריום ושיתפוס 10 ס"מ מאורך האקווריום.
נפח הסאמפ יהיה כ-30 ליטר. לא תשיג נפח כזה ברוב פילטרי הדוד שיש היום במחיר סביר.
יתרון נוסף של הסאמפ הפנימי שאתה לא צריך להשאיר מקום בין האקווריום לקיר לטובת צנרת עליה/ירידה של הפילטר/ים.
אין גם צנרת בולטת שיורדת ועולה בתוך המיכל.
מחלק את הסאמפ ל-5/3/4 מחיצות לכל שימוש שרק תרצה כולל מקום לגוף חימום נסתר (עוד יתרון) ותא למשאבה מחזירת מים.

כדי להסתיר את הסאמפ, אתה יכול כמה שיטות:
צבע שחור פנימי על הדופן החיצונית.
רקע שחור פנימי.
לבקש ממי שבונה את האקווריום ל-"קשר" בין הכתר לבין החצאית.

______ כתר
______
אקווריום|| קשר
אקווריום||
--------- חצאית
---------

לנ"ל, תצטרך להוסיף משאבה שתיתן סינון של 7-8 פעמים לפחות בשעה ומדיה ביולוגית באיכות טובה.

מה לגבי חסרונות לסאמפ לעומת פילטר דוד ? לא חסרים כאן דיונים בנושא. זאת דעתי בכל מקרה.

בהצלחה.
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2007, 15:54   #5
צחי ד

הסמל האישי שלצחי ד

סוג אקווריום: ציקלידים

לאקווריום בגודל כזה הייתי מסתפק באקווריום סיני טוב עם פילטר מובנה במכסה ומכניס בו מדיות איכותיות.
לדעתי יותר חסכוני וקל לתפעול מפילטר דוד וגם מסאמפ ונותן תוצאות מספקות בהחלט.
אתה יכול לקנות חדש או משומש אם אתה רוצה לחסוך. יש כאן או באתר YAD2 מבחר גדול של אקווריומים למכירה.
החיסרון - אם אתה רוצה מידות ספיצפיות מדוייקות לא תוכל לקבל זאת באקווריום מוכן.

500 ליטר- מלאווים [הם הציקלידים הכי יפים ולא יעזור כלום]
צחי ד לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 29/05/2007, 10:48   #6
noamw1

תודה רבה למגיבים על העיצות והעזרה.
יש לי שאלה עקרונית בקשר לרכישת אקווריום.
הרעיון של רכישת אקווריום יד שניה דווקא יכול להיות מעניין עבורי וראיתי לא מעט מודעות על אק' יד שנייה אך בשל חוסר נסיוני מה עליי לבדוק ברכישת אקווריום יד שניה? שריטות אני יודע אך האם יש עוד משהו שצריך לבדוק? כמה זמן היה בשימוש? ואם האקווריום נראה מצויין והיה בשימוש 3 שנים? יש משמעות לדבר? האם יש אבנית מצטברת? ואם כן, האם ניתן לנקות אותה היטב על מנת שלא תצבור תאוצה?
בכל מקרה, בשלב הראשוני אין לי כוונה להכניס צמחייה טבעית כי הנסיון שלי לא יהיה מספיק ואין לי כוונה לעשות נסיונות מיותרים על הדגים...
noamw1 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 29/05/2007, 11:01   #7
מייקל

הסמל האישי שלמייקל

ציטוט:
פורסם במקור על ידי noamw
הרעיון של רכישת אקווריום יד שניה דווקא יכול להיות מעניין עבורי וראיתי לא מעט מודעות על אק' יד שנייה אך בשל חוסר נסיוני מה עליי לבדוק ברכישת אקווריום יד שניה? שריטות אני יודע אך האם יש עוד משהו שצריך לבדוק? כמה זמן היה בשימוש? ואם האקווריום נראה מצויין והיה בשימוש 3 שנים? יש משמעות לדבר? האם יש אבנית מצטברת? ואם כן, האם ניתן לנקות אותה היטב על מנת שלא תצבור תאוצה?
בכל מקרה, בשלב הראשוני אין לי כוונה להכניס צמחייה טבעית כי הנסיון שלי לא יהיה מספיק ואין לי כוונה לעשות נסיונות מיותרים על הדגים...

הדברים העיקריים שצריך לבדוק :
שריטות ופגימות הן באקווריום והן במיכסה/כתר עליון ותחתון.
מצב הסטנד - מתכת ,האם חלוד .עץ האם נפוח , יציב ,ציפוי מתקלף וכ"ו.
נזילות- מאד מאד חשוב .בקש למלא את האקווריום לפני שתבוא לקחת אותו ובחן הייטב האם נוזל או נוטף או דומע .
האם עבר תיקונים , סדקים , אחריות ובכלל מראה כללי.
אם אתה מקבל גם ציוד , מה מצבו ,האם עובד ?

איין בעייה לנקות אבנית (חומץ או מיץ לימון ושיפשוף בסקוץ מאד עדין יעשו את העבודה ברוב המיקרים ).

(גילוי נאות - אני מפעיל היום חמישה אקווריומים וכולם נירכשו משומשים - ציוד פשוט וסטנדרטי שבשלב הזה של חיי בתחביב ממש מספק )
עדיין לא נקרא Wednesday 30/05/2007, 09:56   #8
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי noamw
שלום וברוכים הבאים
לפי המגבלות שציינת - אני ממליץ בחום על אק' יד שניה - יש הרבה מציאות בפורום (וגם קצת זבל) אך אם אתה רואה אחד החובבים הרציניים יותר מוכר - בד"כ תקבל ציוד מטופל ואיכותי במחיר שווה לכל נפש...ותמיד אפשר להתיעץ כאן לגבי המפרט.
חשוב לבדוק איזה ומה מצב הציוד הנלווה שאתה מקבל - לעיתים זה שווה יותר מהאק' עצמו.
לגבי האק' מה שענו נכון - בעיקר לבדוק נזילות\סדקים - אבנית תמיד אפשר לנקות - אך אק' מוזנח מאד יכול לתת רמז על רמת התחזוקה לאורך זמן...וכך גם אק' שנראה טוב מאד - בד"כ זכה לטיפול טוב יותר ולכן כדאי יותר לרכוש.
לגבי צמחיה - אני ממליץ בחום - זה לא דורש כזו מומחיות ודווקא יעזור לך להכנס לתחביב בצורה קלה יותר - צמחיה עשויה לייצב את האק' מהר יותר ולמנוע חלק מהתופעות השליליות של אק' בתחילת דרכו - מדריך קצר עם קישורים לחומר נוסף תמצא כאן

אם אתה לא רוצה להסתבך יותר מידי עם מערכות מתוחכמות - תקרא קצת חומר על אק' "טבעי" - זה אחד האק' היותר קלים וזולים לתחזוקה ולאחר הקמתו, תהנה ממנו רבות - לא חייבים להבין את כל התהליכים העומדים מאחורי תפקודו - אפשר פשוט לעקוב כמו תוכי אחרי ההוראות ויהיה לך אק' למופת - וגם תמיד אפשר לשאול כאן אם יש בעיה :
האקווריום הטבעי - מאמר מקורי מאת: יער

בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול