AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 01/08/2005, 12:40   #1
זהר

הסמל האישי שלזהר

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל אוזמוזה הפוכה

שלום,

אני מזרים את מי השארים מהאוזמוזה הפוכה למילוי אקווריום הצמחיה הראשי. את מי האוזמוזה אני מזרים לאקווריום רביה. האם מי השארים יכולים לעלות את רמת הממיסיים במים ? השיקול שלי הוא שהיחס הוא נמוך מ 10% ולכן מי הברז לא ישנו הרבה מתכונותיהם גם ביציאה של מי השארים, ולפחות הם מסוננים טוב.

מה דעתכם?

זהר
זהר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 01/08/2005, 12:46   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

בלי קשר לשאלה.
מאלה מי השארים?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 01/08/2005, 12:54   #3
זהר

הסמל האישי שלזהר

לאוזמוזה הפוכה יש שני יציאות למים:
1. מים נקיים לאחר תהליך של אוזמוזה הפוכה
2. מים "מלוכלכים", מים לאחר סינוי עם <10 יותר ממיסיים במיים. = מי שארים . "שאריות"

מקווה שהאיות נכון

זהר
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 11:26   #4
זהר

הסמל האישי שלזהר

אז? מה דעתכם?

האופציות שלי כרגע הם:
1. להזרים מים מהברז ללא סינון
2. להזרים מים "מלוכלכים" מהסננים של האוזמוזה ההפוכה

מה עדיף?

זהר
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 11:33   #5
urilivne

הסמל האישי שלurilivne

סוג אקווריום: דגי פלסטיק

המים "המלוכלכים" מהסננים של האוזמוזה ההפוכה אמנם ללא כלור ושאר כימיכלים אבל יותר קשים מהמים בברז.

urilivne לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 11:36   #6
Double Delta

הסמל האישי שלDouble Delta

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: יש כמה...

אני מצטרף לדיון עם שאלה נוספת.
כאשר אני מזרים מים דרך מערכת האוסמוזה שלי, יש לי את אופציית הוויסות, כך שהמים יכולים לא לעבור דרך הממברנה. האם מעבר לסינון הפחם, המים יהיו קשים יותר או ישמרו על ערכיהם? האם הם טובים לשימוש לאקווריומים?
ועוד שאלה- כאשר אני מכוון לזרימה רק דרך הפילטר ולא דרך הממברנה, מצינור היציאה של הממברנה עדיין זורמים מים בכמות מזערית. האם זה אמור לקרות?

"מושיק, זה כולה חיפושית שחורה, לילך בכלל לא בסביבה, ובאזרחות אפשר לראות אותם יום יום אצלי בבית... עוד משהו?!"
Double Delta לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 11:47   #7
udiraz

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: צמחיה

שלום זהר ושבי.
זהר - כמובן שמי ה"שארים" יעלו את קשיות המים (רמת המומסים), השאלה היא בכמה. הכי פשוט - לארגן ערכת בדיקה (KH / GH), ולבדוק בעצמך.

שבי - לדעתי זה בסדר. ממה שאני הבנתי על הפילטר אוסמוזה, הברז הזה שבורר אם המים יעברו דרך הממברנה או לא, הוא בסה"כ יוצר לחץ הפוך ליציאת המים השארים, ולכן גורם למים לעבור הממברנה. אם אתה פותח אותו (שמים לא יסתננו דרך הממברנה), עדיין יעברו מעט מאוד מים דרך הממברנה, אבל רוב המים לא. בכל מקרה, אצלי הזרם הזה הוא ממש זניח (גם כשהברז הזה סגור הזרימה לא מי-יודע-מה... לצערי...).

מקווה שהייתי ברור, אבל אני בכלל לא בטוח
udiraz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 13:07   #8
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

זוהר

יש אפשרות להזרים מים דרך מערכת האוסמוזה מבלי שהמים יעברו דרך המימברנה.
הדבר כרוך בבניית מעקפים והוספת ברזים מתאימים.מדובר בעלות נמוכה ותוכל לרכוש את המוצרים כמעט בכל רשת שיווק גדולה.בכך תוכל להזרים מי ברז מסוננים לאקווריום ולא "מי שארים" שכמות המינרלים בהם גדולה יותר ממי הברז.שים לב-אם אתה מזרים באופן קבוע "מי שארים" אתה מעלה בכל הזרמה את כמות המינרלים במים.לא מומלץ.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 02/08/2005, 22:42   #9
זהר

הסמל האישי שלזהר

אני ינסה לחלוק עליכם, נראה לי שבחרתם בדרך הקלה = תעבוד לפי הספר!

היתי רוצה לקבל תשובה לגבי האיכות של מי השארים. להערכתי כמות המים המסוננים היא קטנה מ10% מכמות המים המלוכלכים, הערכה שלי כ 5% מה דעתכם?

תוספת של 5% מינרלים לא צריכה לשנות כלום באיכות המים, הבדל בין מים בחורף למים בקיץ בטוח יותר גדול.

אז בהנחה שהתוספת היא קטנה מ 10% וכנראה לא מדידה (לא שניסיתי למדוד...) אני לא רואה בעיה להזרים את מי השארים לאקווריום וכך לחסוך מים ואינסטלציה נוספת.

אני ישמח לקרוא את הייתחסותכם.

זהר
עדיין לא נקרא Wednesday 03/08/2005, 01:06   #10
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

זוהר

ראשית,אם היינו "עובדים לפי הספר" היינו שולחים אותך אל הספר ולא מספרים לך סיפורים.

לגופו של עניין,במערכת אוסמוזה נורמלית הפועלת באיזור שבו איכות ולחץ המים ממוצעים,היחס ביו המים הטובים למים הרעים הינו כ-1 ל-3.היינו,על כל 1 ליטר מי אוסמוזה אתה מקבל 3 ליטר מים רעים.

ועכשיו נעבור לחישובים שאינם בדיוק מירבי אך יכולים לתת לך אינדיקציה לכוונתי.

נניח שכמות המינרלים במי הברז שלך=1000 מיקרוסימנס וכמות המינרלים במי האוסמוזה =40 מיקרוסימנס,לאן ילכו יתרת המינרלים?!רובם יגיעו למים הרעים ואז יש לך במים הרעים קרוב ל-2000 מיקרו סימנס.אם החלפת 10 אחוז מי ברז במים הרעים ,הרי שהעלית את כמות המינרלים באקווריום בעשרה אחוז.וכך בטור מיספרי עולה אתה עלול להגיע ל-2000 מיקרו סימנס באקווריום שלך וזה עוד לא הסוף.
ולמה?מכיוון שקיים אידוי של מי האקווריום.המינרלים אינם מתאדים ונשארים באקווריום שבו אתה ממשיך להזרים מים רעים.אתה מתחיל להבין לאן אנו מגיעים?

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 03/08/2005, 03:02   #11
אלי הרפז
מקורב להנהלה

הסמל האישי שלאלי הרפז

הודו לך על 5 הודעות 12 פעמים
וותק בתחום: משנת 86

ציטוט:
פורסם במקור על ידי I.P.L ייעוץ ומכירות
זוהר

ראשית,אם היינו "עובדים לפי הספר" היינו שולחים אותך אל הספר ולא מספרים לך סיפורים.

לגופו של עניין,במערכת אוסמוזה נורמלית הפועלת באיזור שבו איכות ולחץ המים ממוצעים,היחס ביו המים הטובים למים הרעים הינו כ-1 ל-3.היינו,על כל 1 ליטר מי אוסמוזה אתה מקבל 3 ליטר מים רעים.

ועכשיו נעבור לחישובים שאינם בדיוק מירבי אך יכולים לתת לך אינדיקציה לכוונתי.

נניח שכמות המינרלים במי הברז שלך=1000 מיקרוסימנס וכמות המינרלים במי האוסמוזה =40 מיקרוסימנס,לאן ילכו יתרת המינרלים?!רובם יגיעו למים הרעים ואז יש לך במים הרעים קרוב ל-2000 מיקרו סימנס.אם החלפת 10 אחוז מי ברז במים הרעים ,הרי שהעלית את כמות המינרלים באקווריום בעשרה אחוז.וכך בטור מיספרי עולה אתה עלול להגיע ל-2000 מיקרו סימנס באקווריום שלך וזה עוד לא הסוף.
ולמה?מכיוון שקיים אידוי של מי האקווריום.המינרלים אינם מתאדים ונשארים באקווריום שבו אתה ממשיך להזרים מים רעים.אתה מתחיל להבין לאן אנו מגיעים?

ישראל

אין לי מה להוסיף

הערוץ שלי ב-
אלי הרפז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 03/08/2005, 17:52   #12
זהר

הסמל האישי שלזהר

אז בעצם התשובה היא "אם המערכת שלך עובדת על אחד לעשר תפוקה, תחליף את הסננים, ואל תבלבל לנו את הראש " ישראל אני בדרך אליך....

זהר
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול