AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 02:47   #1
erez72

הסמל האישי שלerez72

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל לפני שאני זורק כסף סתם

הייתי רוצה לדעת
מה המחירון/טווח המחירים של דנטיקולטה ושרי
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 03:48   #2
רפאל
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלרפאל

הודו לך על 215 הודעות 252 פעמים
וותק בתחום: לא מספיק...
ברירת מחדל תגובה להודעה: לפני שאני זורק כסף סתם

מחובב - 1 עד 3 שקלים. (אם זה יותר אז לא שווה)
חנות - יכול להגיע גם ל- 9 שקל. בדר"כ זה 5-6 שקל.
רפאל לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 03:59   #3
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

איך אני שונא את השאלות האלה

מחיר זה פונקציה של המון דברים ובתחום הזה נדיר ששווה לחסוך.

אסביר את עצמי:

דנטיקולטה עולה כ 2 ש"ח בחנות. אצל חובבים אפשר לפעמים לקבל בחינם ולפעמים מבקשים עליהן שקל. דהיינו על 10 דנטיקולטות תוכל "לחסוך" על ידי נסיעה לחובב בערך 20 שקל. אם זה חובב שגם ייתן לך עצות על הדרך ואולי גם גזם - בהחלט כדאי לנסוע. עם זאת בד"כ הנסיעה עולה יותר מהחסכון.

שרי זה שם מאוד כללי. יש שרי ברמות מאוד נמוכות - בד"כ ערבוב של שרי ודנטיקולטה - שהייתי משלם עליהם בדיוק כמו שמשלמים על דנטיקולטה ולא שקל יותר. יש שרי טהורים יותר, גדולים יותר, אדומים יותר והמחיר בד"כ משתקף בכך. מחיר מינימלי לשרי זה 4 ש"ח לשרימפס. לפעמים הם הולכים לפי השם "פייר" ואז זה בד"כ קופץ ל 9. יש שרי בגדלים שונים ובצבעים שונים ולא חוכמה גדולה לקנות מחובב בשלושה שקלים שרי שקוף כאשר אפשר לקנות מחובב אחר בחמישה - שישה שקלים שרי ממש אדום או מהחנות ב 9.

חברים - תפסו פרופורציות. שרימפסים הם מבעלי החיים היחידים שההשקעה הראשונית בהם כמעט ולא רלוונטית. כל חובב שקורא מאמר או שניים ועוקב אחרי ההוראות יכול להפוך 10 שרי ל 300 תוך שנה. ההבדל בין עשרה שרימפסים בחינם לבין עשרה שרימפסים ב 10 ש"ח ליחידה זה רק 100 שקל. פחות מעלות ארוחה משפחתית במקדונלדס. אם תשקיעו בשרימפסים יפים יהיה לכם קל יותר אח"כ למכור את השרימפסים שתרצו לדלל וגם תהנו יותר מהאקווריום שכן אין מה להשוות בין שרימפס שקוף לאדום חזק ויפה.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 07:49   #4
erez72

הסמל האישי שלerez72

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי -Alon- צפה בהודעה
איך אני שונא את השאלות האלה

מחיר זה פונקציה של המון דברים ובתחום הזה נדיר ששווה לחסוך.

אסביר את עצמי:

דנטיקולטה עולה כ 2 ש"ח בחנות. אצל חובבים אפשר לפעמים לקבל בחינם ולפעמים מבקשים עליהן שקל. דהיינו על 10 דנטיקולטות תוכל "לחסוך" על ידי נסיעה לחובב בערך 20 שקל. אם זה חובב שגם ייתן לך עצות על הדרך ואולי גם גזם - בהחלט כדאי לנסוע. עם זאת בד"כ הנסיעה עולה יותר מהחסכון.

שרי זה שם מאוד כללי. יש שרי ברמות מאוד נמוכות - בד"כ ערבוב של שרי ודנטיקולטה - שהייתי משלם עליהם בדיוק כמו שמשלמים על דנטיקולטה ולא שקל יותר. יש שרי טהורים יותר, גדולים יותר, אדומים יותר והמחיר בד"כ משתקף בכך. מחיר מינימלי לשרי זה 4 ש"ח לשרימפס. לפעמים הם הולכים לפי השם "פייר" ואז זה בד"כ קופץ ל 9. יש שרי בגדלים שונים ובצבעים שונים ולא חוכמה גדולה לקנות מחובב בשלושה שקלים שרי שקוף כאשר אפשר לקנות מחובב אחר בחמישה - שישה שקלים שרי ממש אדום או מהחנות ב 9.

חברים - תפסו פרופורציות. שרימפסים הם מבעלי החיים היחידים שההשקעה הראשונית בהם כמעט ולא רלוונטית. כל חובב שקורא מאמר או שניים ועוקב אחרי ההוראות יכול להפוך 10 שרי ל 300 תוך שנה. ההבדל בין עשרה שרימפסים בחינם לבין עשרה שרימפסים ב 10 ש"ח ליחידה זה רק 100 שקל. פחות מעלות ארוחה משפחתית במקדונלדס. אם תשקיעו בשרימפסים יפים יהיה לכם קל יותר אח"כ למכור את השרימפסים שתרצו לדלל וגם תהנו יותר מהאקווריום שכן אין מה להשוות בין שרימפס שקוף לאדום חזק ויפה.
מסכים איתך שזה תחביב לא זול...
אבל תסכים איתי שאתה יכול לקנות זכוכית וסיליקון במחיר אחד ואק' של ג'אוול במחיר אחר
סלח לי על הבורות שלי בעניין המחיר של השרימפ, רק רציתי לעשות טיפה חקר שוק
כמו כל ישראלי טוב אני רוצה כמה שיותר ערך למה שאני משלם
ואת האמת אם הייתי יודע מה שאני יודע אחרי שקראתי את ההסבר שלך לא הייתי קובע עם חבר ללכת לחנות היום והייתי מחפש איזה חובב
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 09:11   #5
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

אלון, נראה לי התכוונת הפוך,
ההשקעה הראשונית בשרימפים חשובה כדי לקנות צבעים יפים וחזקים שמהם יווצר שבט אדום ויפה
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 09:52   #6
KB24

הודו לך על 13 הודעות 15 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה לואו-טק ושרימפסיה
וותק בתחום: 16 שנים

סלח לי אלון, אבל בחנות אפשר לצאת בקלות עם 10-15 שקלים לשרי מעורבב (וראיתי לא מעט כאלו)
ולפייר עד 20 שקלים.
בקשר לדנטי', ראיתי בחנויות בארץ במחיר של 5-10, אבל מעולם לא נמוך מזה.

אולי בזמנו נפלתי רק על מקומות שבהם "גונבים" במחיר, אבל היה מדובר בכמה וכמה חנויות,
ולכן אני אישית מעדיף לרכוש מחובבים אחרים, הרבה יותר בטוח מבחינתי.
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 10:20   #7
freshreef_aquariums

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי KB24 צפה בהודעה
סלח לי אלון, אבל בחנות אפשר לצאת בקלות עם 10-15 שקלים לשרי מעורבב (וראיתי לא מעט כאלו)
ולפייר עד 20 שקלים.

אולי בזמנו נפלתי רק על מקומות שבהם "גונבים" במחיר, אבל היה מדובר בכמה וכמה חנויות,
אתה כנראה לא קונה במקומות הנכונים...

אצלנו דנטיקולטה גדולים, כולל נקבות עם ביצים - במבצע תמידי 4 ש"ח ליח' 1+1 חינם , דהיינו 2 ש"ח ליח' !

שרי מעולם לא נמכר ביותר מ-6-9 ש"ח

פייר בסביבות 9-18 ש"ח , הפייר היקרים הם סאקורה
freshreef_aquariums לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 10:31   #8
KB24

הודו לך על 13 הודעות 15 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה לואו-טק ושרימפסיה
וותק בתחום: 16 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי freshreef_aquariums צפה בהודעה
אתה כנראה לא קונה במקומות הנכונים...

אצלנו דנטיקולטה גדולים, כולל נקבות עם ביצים - במבצע תמידי 4 ש"ח ליח' 1+1 חינם , דהיינו 2 ש"ח ליח' !

שרי מעולם לא נמכר ביותר מ-6-9 ש"ח

פייר בסביבות 9-18 ש"ח , הפייר היקרים הם סאקורה
אני לא קונה באותם מקומות יותר כבר מזמן.
מתי שנכנסתי לגידול השרימפסים לא כ"כ הכרתי את האתר הזה,
וחיפשתי בחנויות בסביבה שלי וזה מה שראיתי, השרימפסים הראשונים שרכשתי לפני כחצי שנה היו 4 שרים, במחיר של 15 שקלים ליחידה,
וזה היה נראה לי מאוד נורמלי, כי בכמה חנויות שביקרתי בהן זה היה המחיר המבוקש.
מאז הבנתי שהמחיר מוגזם והתחלתי לחפש במקומות אחרים, ולכן (בגלל אותו ניסיון עבר כואב) אני מעדיף לקנות מחובבים.

אבל דיון על מחירים בחנות כזאת או אחרת זה לא הנושא כאן, אני סתם ממליץ לחובב לעשות סבב טלפוני בכמה חנויות (אם הוא מחליט לרכוש מחנות) ולא להינעל על חנות אחת.

נערך לאחרונה על ידי KB24, Thursday 26/08/2010 בשעה 10:35.
KB24 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 12:02   #9
רועי1982

הסמל האישי שלרועי1982

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

אני שוב מזהיר מפני קניית שרי/פייר אדומים מדי ויפים,
בסוף נשארים עם 100% נקבות
חשוב לקחת כמה בהירים כדי להגביר סיכוי לזכרים
רועי1982 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 14:24   #10
auptimus

אני מסכים בגדול עם מה שנכתב.
המחיר של השרימפסים נקבע לפי רמת הצבע שלהם.
שמים על זה הרבה דגש בקרידינות ולכן קריסטל עם הרבה שקוף עולה פחות מקריסטל לבן, אבל בנאוקרידינות זה אותו הסיפור בדיוק, בזנים עם הצבע החזק יותר השקיעו גם זמן בסלקציה ובחירת רביה מתאימה.
לגבי זכרים, אני תמיד אומר לקחת זכרים לפי המושבה. זכר של סאקורה ושל פייר ושל שרי נראים זהים, ההבדל רק בנקבות של המושבה, אבל אם תזווג זכר שרי עם נקבת סאקורה לא תקבל צאצאים שהם סאקורות, מסיבות מובנות.
עדיין לא נקרא Thursday 26/08/2010, 14:44   #11
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ציטוט:
פורסם במקור על ידי erez72 צפה בהודעה
מסכים איתך שזה תחביב לא זול...
אבל תסכים איתי שאתה יכול לקנות זכוכית וסיליקון במחיר אחד ואק' של ג'אוול במחיר אחר
סלח לי על הבורות שלי בעניין המחיר של השרימפ, רק רציתי לעשות טיפה חקר שוק
כמו כל ישראלי טוב אני רוצה כמה שיותר ערך למה שאני משלם
ואת האמת אם הייתי יודע מה שאני יודע אחרי שקראתי את ההסבר שלך לא הייתי קובע עם חבר ללכת לחנות היום והייתי מחפש איזה חובב
ממש לא אמרתי שזה תחביב לא זול.

דווקא גידול שרימפסים זה אחד מהדברים הזולים יותר בתחביב.

החבר'ה בציקלידים משלמים עשרות ולפעמים מאות שקלים על דג, במלוחים זה למעלה מ 100 ש"ח לכל אלמוג, בצמחיה יש עלויות מטורפות של ציוד וגם צמחים זה לא דבר זול. גידול שרימפסים זול כמו גידול גופים ואפשר להקים אקווריום לתפארת מדינת ישראל בפחות מ 500 ש"ח.

דווקא מהסיבה הזאת אמרתי שלא צריך להתייחס לעלות השרימפסים היות ועשרה שרימפסים מהסוגים ה"פשוטים" בתחביב לעולם לא יעשו חור בכיס.

לגבי ההשוואה בין זכוכית וסיליקון לג'אוול - עוד השוואה ממש לא נכונה. אם תקנה זכוכית וסיליקון תעבוד על זה קשה וסיכוי סביר שלא תעשה את זה טוב. מי אמר לקנות ג'אוול? יש מספיק אקווריומים סינים ואפילו ישראלים במחירים סבירים. אני אומר בדיוק ההפך - אל תקנה את הכי זול. תקנה את הכי טוב. ובשרימפסים הכי טוב לא עולה כמו ג'אוול - הוא עולה אולי כמו נורה אחת להחלפה בג'אוול. אם זה.

לגבי רכישה בחנות - אני מאוד בעד רכישה בחנות. כל עוד שהשרימפסים שם יפים ואדומים. חד משמעית אפשר לקנות זול יותר אצל חובבים אבל זה לא תמיד משתלם במובנים של נסיעה וגמישות. הכי חשוב שלא תקנה שרימפסים שקופים ותבין ששרי זה אדום ואם אתה מוכן להתפשר אז כבר עדיף דנטיקולטות - הן עשויות לפתח צבע מעניין בהמשך.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי rugh1982 צפה בהודעה
אלון, נראה לי התכוונת הפוך,
ההשקעה הראשונית בשרימפים חשובה כדי לקנות צבעים יפים וחזקים שמהם יווצר שבט אדום ויפה
ההשקעה הראשונית בשרימפסים מאוד חשובה. הכי חשובה. אבל היא לא משפיעה על הכיס... זאת הייתה הכוונה. דהיינו ההבדל בין עשרה שרימפסים ורודים ב 30 ש"ח לעשרה שרימפסים פייר ב 90 ש"ח זה סכום זניח שרצוי להשקיע אותו.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי KB24 צפה בהודעה
ולפייר עד 20 שקלים.

ראשית - כנראה שאתה מסתובב במקומות הלא נכונים.

שנית - זאת לא הייתה הכוונה. רחוק מכך. לא אמרתי שצריך לקנות יקר ולא אמרתי שצריך לקנות בחנויות. רשמתי שצריך לקנות שרימפס אדום וששווה להשקיע בו. אם חנות באיזור שלך לוקחת 15 שקל לשרימפס ממש אדום - ואתה חושב ששווה לך לנסוע רחוק יותר בשביל הפרשי המחיר - לך על זה. גם חובבים, אגב, מערבבים הרבה פעמים בין שרי לדנטיקולטות והמצב אצלהם בד"כ לא טוב יותר מאשר בחנויות. לכן אני לא מגיע לבית של חובב לפני שסיפק לי תמונה של השרימפסים בשביל לחסוך לי את הזמן.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול