AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 12:13   #1
YakovBS

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום רימליס צמחיה הייטק 275 ליטר.
וותק בתחום: 14 שנים
ברירת מחדל מערכת UV באקווריום צמחיה

שלום לכולם,
ברשותי אקווריום צמחיה מידטק 200 ליטר אוכלוסיית דיסקוסים שרימפסים דגי מנקה מסוגים שונים ובקרוב דגי להקה קטנים.
רציתי לשאול לדעתכם האם מערכת UV נחוצה באקווריום צמחיה, מנסיונכם האם משתמשפים, האם לא?
כרגע האקווריום מאוזן לגמרי אך כנראה מתקופות פחות טובות השתקעו אצות חוטיות (משום מה רק על הצד של הסאמפ שעשוי מפלסטיק שחור) נקודות מעטות של אצה ירוקה ואצה חומה מתחת לפני המצע.
*מצרף תמונה
הבנתי שהUV מטפל בעיקר בנבגי אצות ואצות צפות השאלה האם הוא יכול לטפל באצות אלה או לפחות להגביל את ההתפשטות שלהם באקווריום.
הבנתי גם שהמערכת יעילה מאוד במיגור מחלות חיצוניות וטפיליות בדגי דיסקוס האם זה נכון או אפקטיבי?
מובן לי גם שהUV פוגע באלמטים טובים באקווריום כגון בקטריות (למרות שרובם מצויות במדיה שבסאמפ) איך מתמודדים עם המצב הזה?
[IMG][/IMG]
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 12:14   #2
YakovBS

ברירת מחדל תגובה להודעה: מערכת UV באקווריום צמחיה

זו המערכת שאני רוצה לרכוש
Eheim Reeflex UV 350 UV Sterilizer
[IMG][/IMG]
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 12:37   #3
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים

לדעתי במקרה שלך ממש מיותר לרכוש מערכת UV,
אם וכאשר יש התפרצות של אצת מים ירוקים כאן מערכת כזאת יכולה להועיל,
כמה שעות ביום התאורה דולקת אצלך באקווריום?
תמלא בבקשה את הגיליון הטכני שבקישור המצורף על מנת שאפשר יהיה להבין ולקבל תמונה מדוייקת יותר על האקווריום שלך:

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=303536

דבר נוסף הדיסקוסים אצלך נראים רע...לתשומת ליבך.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 12:55   #4
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים

מהן מידות האקווריום?
אם אני לוקח קנה מידה מהגופים, האקווריום נראה במידות חריגות. ככל הנראה רחב וגבוה?
לא בטוח עד כמה מתאים לכמות דיסקוסים שהבאת, שאכן לא נראים במיטבם.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:06   #5
YakovBS

80*50*50 ראיתי גם מצבי צפיפות הרבה יותר קשים שפרחו והצליחו.
למה נראים רע? הם חדשים אצלי, אני לא מזהה שום מחלה מלבד סטרס שאני מניח שיעבור בקרוב, הם אוכלים טוב והם מאחת החוות הכי מקצועיות בארץ, ערכים מצויינים לדיסקוסים לפי כל הבדיקות (נוזליות API).
מה לדעתכם לא בסדר בם?
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:08   #6
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

כמה זמן הם באקווריום?

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:16   #7
YakovBS

בין שבוע לשבועיים.. קחו בחשבון שאלו לא דיסקוסים רגילים זה האקל חום "טבעי" כלומר גידול שבי די צעיר (ארבע חמש דורות) ממקור טבע הצבע שלו כהה יחסית ואין לו מופעים כחולים או זוהרים גם בתנאים מצויינים בחווה/בטבע.
מיד העלה את הגליון.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:19   #8
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

לגבי המשפט:
ציטוט:
ראיתי גם מצבי צפיפות הרבה יותר קשים שפרחו והצליחו
במרוצת השנים ראיתי יותר אקווריומים צפופים שכשלו מאשר שהצליחו.
בשביל להצליח זה לא רק לספק תנאי מים טובים, אלא ניסיון במעקב וטיפול וניסיון בהתאמת האוכלוסייה בדיוק רב.

אצלך יש לפחות שבעה דיסקוסים, עם שרימפסים (אחלה מזון חי) ושלל דגים, כולל שוכני קרקעית שעלולים להציק לדיסקוסים.
כל זה באקווריום עם מידות קצרות בעל נפח של כ-170 ליטרים (צר לי, לא מחשיב את הסאמפ למרחב מחיה).
גם עם פשרה של תנאים (במיוחד טמפרטורה) - יהיה לך קשה להחזיק את האקווריום יציב.

אתה מדווח על אקווריום מאוזן לגמרי, אלא שאתה כן נתקל בהשתפטות אצות ורק לא מזמן אכלסת להקה לא קטנה של דיסקוסים.
זה לא נמצא בטווח של "אקווריום מאוזן לגמרי".

אני לא פוסל את האופציה שהאכלוס יצליח למשך שנים, אבל תצטרך יותר מאשר פילטר UV, אשר לא יהיה יעיל במיוחד למערכת.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:30   #9
YakovBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
לגבי המשפט:
במרוצת השנים ראיתי יותר אקווריומים צפופים שכשלו מאשר שהצליחו.
בשביל להצליח זה לא רק לספק תנאי מים טובים, אלא ניסיון במעקב וטיפול וניסיון בהתאמת האוכלוסייה בדיוק רב.

אצלך יש לפחות שבעה דיסקוסים, עם שרימפסים (אחלה מזון חי) ושלל דגים, כולל שוכני קרקעית שעלולים להציק לדיסקוסים.
כל זה באקווריום עם מידות קצרות בעל נפח של כ-170 ליטרים (צר לי, לא מחשיב את הסאמפ למרחב מחיה).
גם עם פשרה של תנאים (במיוחד טמפרטורה) - יהיה לך קשה להחזיק את האקווריום יציב.

אתה מדווח על אקווריום מאוזן לגמרי, אלא שאתה כן נתקל בהשתפטות אצות ורק לא מזמן אכלסת להקה לא קטנה של דיסקוסים.
זה לא נמצא בטווח של "אקווריום מאוזן לגמרי".

אני לא פוסל את האופציה שהאכלוס יצליח למשך שנים, אבל תצטרך יותר מאשר פילטר UV, אשר לא יהיה יעיל במיוחד למערכת.
האצות החלו לפני הדיסקוסים.
כפי שאתה יודע כשמדשנים אקווריום עם צמחים צעירים מה שלא אוכלים הצמחים אוכלות האצות.
תתפלא אבל האקווריום מאוזן ואני משתמש בציוד ובחומרים הכי טובים בשוק.
הגורו שלי בתחום הוא ד"ר מאוד מפורסם ומוצלח ואם הוא חושב המליץ ומכר לי את הדיסקוסים האלה כנראה שהם ישרדו וישרדו טוב.
יש באקווריום מעל 50 (שאני עוד רואה בעין) שרימפסים דנטיקולה וגם במבוק, אם יאכלו שיהיה בתאבון כרגע הם ניזונים אוכלים טוב מאוכל יבש משש שבע סוגים שונים.
הגופים בגודל 5 ס"מ גדולים מאוד והיו טסטר בסייקל של האקווריום בקרוב כבר לא יהיו.
אוטוצינקלוס אנציטרוסים קורידורסים וחלזונות הלנה תוקפים או מציקים לדיסקוסים? על זה עוד לא שמעתי אם יש לך נסיון אחר עם מנקים אלה אשמח לשמוע.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:34   #10
YakovBS

ועוד אף אחד לא ענה לי על השאלה הבסיסית.
UV מונע מחלות? (במיוחד בדיסקוסים)
UV ממגר אצות חוטיות/כתמים ירוקים/אצות חומות או כלל לא משפיע (נניח ממצב של אפס או קרוב לאפס אצה אחרי נקיון יסודי.)
הפגיעה של הUV בבקטריות החיוביות שבאקווריום משמעותית או מזערית? אם כן איך ניתן לענות עליה?
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:48   #11
אלון ב

ציטוט:
פורסם במקור על ידי YakovBS צפה בהודעה
UV ממגר אצות חוטיות/כתמים ירוקים/אצות חומות או כלל לא משפיע (נניח ממצב של אפס או קרוב לאפס אצה אחרי נקיון יסודי.)
הפגיעה של הUV בבקטריות החיוביות שבאקווריום משמעותית או מזערית? אם כן איך ניתן לענות עליה?
כתבת ואני מצטט:"הגורו שלי בתחום הוא ד"ר מאוד מפורסם ומוצלח ואם הוא חושב המליץ ומכר לי את הדיסקוסים האלה כנראה שהם ישרדו וישרדו טוב... "
צר לי אך אני לא הייתי מייחס חשיבות לדבריו של אותו גורו,
דבר שני מעיין ענה לך ואני מצטט:"אבל תצטרך יותר מאשר פילטר UV, אשר לא יהיה יעיל במיוחד למערכת..."
בנוסף אני חושב כמו מעיין שהאקווריום שלך לא מאוזן למרות שאתה מתעקש שכן...
אחרת האצות עליהן סיפרת לא היו מתפשטות ואני חוזר שוב למרות ההסבר שלך על הדיסקוסים שהם נראים רע כפי שכבר ציינתי ולא רק בגלל צבעם אלא בגלל הבטן השקועה שלהם והם רזים.
אותך מעניין ה-UV ואתה בוחר להתעלם מתגובות שקיבלת כאן וחבל,
הרצון הוא לעזור וליעץ לך.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:55   #12
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
חבל שאתה מתעלם מהעצות שכן נתנו לך ואתה מתמקד בשאלות בסיסיות, העצות ניתנות לך מנסיון וידע רב שאנשים צברו וכל המטרה היא למנוע אכזבה וסבל לדגים...

UV לא מונע מחלות, UV בזרימה נכונה יכול לחסל מזיקים שנמצאים במים, בתנאי שאותם המזיקים יעברו דרך חשיפת קרני ה-UV

UV לא ממגר שום אצה מלבד תופעת מים ירוקים וגם זאת בזרימה נכונה בלבד

הבקטריות במערכת נמצאות על המדיות בפילטר, על הדקורציה, על החצץ ובעצם על כל מקום באקווריום מלבד במים כך שמעבר מים דרך מערכת ה-UV לא תשפיע על הבקטריה החיובית, בכל מקרה, נהוג לחבר את המערכת לאזור יציאת המים ממערכת הסינון כך שהנורה תחשף לכמה שפחות לכלוכים פיסיים שעלולים להפחית מיעילותה

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:56   #13
אלון ב

אם תמלא את הגיליון הטכני כפי שהצעתי קודם נוכל לקבל מידע מדוייק יותר,
לכן אני שוב מציע למלא את הנתונים הדרושים כך שאפשר יהיה לקבל תמונה טובה יותר על האקווריום,

https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=303536
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 13:59   #14
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

לפעמים בשביל לקבל תמונה מלאה על האקווריום, אני מסתכל בהיסטוריה של הודעות. לראות את התפתחות האקווריום ולפעמים גם מידע חסר.
אין ספק, רכשת את המוצרים הכי יקרים, הלכת על דגים יקרים, לכאורה עשית את "ההכי טוב".
אלא שהכי טוב זה לא בהכרח הכי יקר.

נשמע שהד"ר הוא יותר מוכר מאשר ממליץ, אבל בכל זאת בחרת להתייעץ בפורום ולשמוע דיעה אחת או שתיים יותר משל הד"ר ולכן ההמלצות הן בהתאם. לא תמיד לפי מה שנעים לשמוע.

פילטר UV מחטא מרחפים במים, בעיקר נבגי אצות ובזרימות איטיות גם פתוגנים שמרחפים במים.
פילטר UV לא יטפל בטפילים ומחלות שהדגים מביאים עימם (במיוחד דגי טבע שלא ברור איזה פרוטוקול עברו), פילטר UV לא יטפל באצות שצמודות לאובייקטים באקווריום, פילטר UV לא יטפל בפתוגנים השוכנים בקרקעית האקווריום.
לפילטר UV אכן תיתכן השפעה גם על הרכבי הדישון.
ציטוט:
פי שאתה יודע כשמדשנים אקווריום עם צמחים צעירים מה שלא אוכלים הצמחים אוכלות האצות
זו ההשערה שגרמה במשך שנים ליצרניות וחובבים רבים להימנע מעודפי דישון במים בשביל להילחם באצות, דבר שהתברר כשגוי מיסודו.
לאצות הרבה יותר קל להתפתח בתנאים מועטים של נוטריינטים מאשר לצמחים עצמם ולכן אנחנו לא רוצים להגביל את הצמחים בגדילה על פני האצות.
נכון להגיד שבכל אקווריום צמחייה יש איזון מסויים עם אצות, אבל אתה מציין בעץ השני התפשטות שכבר מפריעה לך.

לגבי האכלוס,
אם אתה מאכלס מראש ביצורים ש"אם יאכלו אותם, אז שיהיה בתיאבון" - אז איפה האיזון?
לדגי הדיסקוס שכבת מוקוס טעימה במיוחד שרבים מן שוכני הקרקעית לפעמים אוהבים לנשנש וככזה עלול לפגוע בדיסקוס.
השילוב אפשרי, לא אופטימלי, בטח לא במיכל כה קטן לאוכלוסייה הנבחרת.

מעיין לא מחובר  
הגולשים 2 הודו לך מעיין על הודעתך:
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:04   #15
YakovBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
חבל שאתה מתעלם מהעצות שכן נתנו לך ואתה מתמקד בשאלות בסיסיות, העצות ניתנות לך מנסיון וידע רב שאנשים צברו וכל המטרה היא למנוע אכזבה וסבל לדגים...

UV לא מונע מחלות, UV בזרימה נכונה יכול לחסל מזיקים שנמצאים במים, בתנאי שאותם המזיקים יעברו דרך חשיפת קרני ה-UV

UV לא ממגר שום אצה מלבד תופעת מים ירוקים וגם זאת בזרימה נכונה בלבד

הבקטריות במערכת נמצאות על המדיות בפילטר, על הדקורציה, על החצץ ובעצם על כל מקום באקווריום מלבד במים כך שמעבר מים דרך מערכת ה-UV לא תשפיע על הבקטריה החיובית, בכל מקרה, נהוג לחבר את המערכת לאזור יציאת המים ממערכת הסינון כך שהנורה תחשף לכמה שפחות לכלוכים פיסיים שעלולים להפחית מיעילותה

בהצלחה,

תמיר
תמיר,
זה לא פעם ראשונה ולא פעם אחרונה שאני שואל א. ועונים לי ב,ג,ד בלי לייחס חשיבות למה שאני אומר.
אני לא משקר אתמול לפני החלפת מים ערכתי שבע בדיקות של API הכל תקין לחלוטין.
הדגים ממש ממש לא רזים הם בכלל לא יכולים לראות אותם דרך התמונה כמו שצריך. הם אוכלים כמו חיות וכמו שאמרתי שש שבע סוגים של מזונות פרימיום כמו ארטמיה תולעי דם ספירולינה טטרה בידס ועוד רבים רבים אחרים כשהגיע לבית אצלם ותוכלו לראות הן את הבדיקות והן את האוכל והאכלה.
מלבד זה מיותר לציין שהדיסקוסים האלה עברו שלושה חודשים קרטינה עם כל טיפול אפשרי ואין לי שום חשש בתור אחד שלא מהיום בתחום לשום מחלה מלבד סטרס וויכוחים על תרטוריה הדיסקוס השחור בתמונה הוא האלפה שלי והוא מחליף את צבעו בשניה כשאר חש בנוח כשאני לא לידו.
תאמין לי שאם הייתי מזהה מצוקה אצל הדגים הם היו חוזרים לחווה או למגדלים אחרים עם אקווריום מבוסס יותר.
ממש לא כיף לשאול שאלות פה הכל סביב שליליות בלתי פוסקת מכבד את דעתכם אבל אף אחד ממכם לא יכול לקבוע שיש לי מחלה באקווריום בלי לראות אותו או בלי חיווי מהמגדל!
תודה רבה על התשובה שלך תמיר אקח אותה לצומת ליבי.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:10   #16
YakovBS

ציטוט:
לפעמים בשביל לקבל תמונה מלאה על האקווריום, אני מסתכל בהיסטוריה של הודעות. לראות את התפתחות האקווריום ולפעמים גם מידע חסר.
אין ספק, רכשת את המוצרים הכי יקרים, הלכת על דגים יקרים, לכאורה עשית את "ההכי טוב".
אלא שהכי טוב זה לא בהכרח הכי יקר.

נשמע שהד"ר הוא יותר מוכר מאשר ממליץ, אבל בכל זאת בחרת להתייעץ בפורום ולשמוע דיעה אחת או שתיים יותר משל הד"ר ולכן ההמלצות הן בהתאם. לא תמיד לפי מה שנעים לשמוע.

פילטר UV מחטא מרחפים במים, בעיקר נבגי אצות ובזרימות איטיות גם פתוגנים שמרחפים במים.
פילטר UV לא יטפל בטפילים ומחלות שהדגים מביאים עימם (במיוחד דגי טבע שלא ברור איזה פרוטוקול עברו), פילטר UV לא יטפל באצות שצמודות לאובייקטים באקווריום, פילטר UV לא יטפל בפתוגנים השוכנים בקרקעית האקווריום.
לפילטר UV אכן תיתכן השפעה גם על הרכבי הדישון.
זו ההשערה שגרמה במשך שנים ליצרניות וחובבים רבים להימנע מעודפי דישון במים בשביל להילחם באצות, דבר שהתברר כשגוי מיסודו.
לאצות הרבה יותר קל להתפתח בתנאים מועטים של נוטריינטים מאשר לצמחים עצמם ולכן אנחנו לא רוצים להגביל את הצמחים בגדילה על פני האצות.
נכון להגיד שבכל אקווריום צמחייה יש איזון מסויים עם אצות, אבל אתה מציין בעץ השני התפשטות שכבר מפריעה לך.

לגבי האכלוס,
אם אתה מאכלס מראש ביצורים ש"אם יאכלו אותם, אז שיהיה בתיאבון" - אז איפה האיזון?
לדגי הדיסקוס שכבת מוקוס טעימה במיוחד שרבים מן שוכני הקרקעית לפעמים אוהבים לנשנש וככזה עלול לפגוע בדיסקוס.
השילוב אפשרי, לא אופטימלי, בטח לא במיכל כה קטן לאוכלוסייה הנבחרת.
תודה על התשובה,
אני סומך על המוכר הזה ספציפית אני לא מציין שמות אבל למען ההגינות זו אחת החוות הכי מתקדמות בארץ אם לא בכל המזרח התיכון והגידול של הזן הזה יועד לי בעיקרו תוך כדי לוי צמוד שלהם אותי למשך כל זמן ההמתנה.
אני לא חושב שהם חולים כמו שכתבתי בהודעה הקודמת למרית עין הם בסטרס וצריך לטפל בזה, הם עברו קרטינה דקדקנית של שלושה חודשים אין להם שום מחלה קטלנים והם לא רזים או שקועי בטן כפי שאולי עולה מהתמונות.
לגבי הדישון אני עדיין מפתח עמדה וגישה כרגע מדשן מינמלי ככל הניתן.
לגבי הUV אקח לצומת ליבי כרגע לא רואה חסרונות כה גדולים גם אם לא מוסיף כל כך בטח לא מזיק.
לגבי השרימפסים חלק מהמטרה הייתה שיאכלו את חלקם, אני די בטוח שאת הגדולים שבהם 3 ס"מ ומעלה דיסקוסים כאלה לא יוכל לאכול מה שכן הם מאוד שבעים מהתזונה המקיפה שניתנת להם.
שוב תודה.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:11   #17
אלון ב

ציטוט:
תמיר,
זה לא פעם ראשונה ולא פעם אחרונה שאני שואל א. ועונים לי ב,ג,ד בלי לייחס חשיבות למה שאני אומר.
אני לא משקר אתמול לפני החלפת מים ערכתי שבע בדיקות של API הכל תקין לחלוטין.
הדגים ממש ממש לא רזים הם בכלל לא יכולים לראות אותם דרך התמונה כמו שצריך. הם אוכלים כמו חיות וכמו שאמרתי שש שבע סוגים של מזונות פרימיום כמו ארטמיה תולעי דם ספירולינה טטרה בידס ועוד רבים רבים אחרים כשהגיע לבית אצלם ותוכלו לראות הן את הבדיקות והן את האוכל והאכלה.
מלבד זה מיותר לציין שהדיסקוסים האלה עברו שלושה חודשים קרטינה עם כל טיפול אפשרי ואין לי שום חשש בתור אחד שלא מהיום בתחום לשום מחלה מלבד סטרס וויכוחים על תרטוריה הדיסקוס השחור בתמונה הוא האלפה שלי והוא מחליף את צבעו בשניה כשאר חש בנוח כשאני לא לידו.
תאמין לי שאם הייתי מזהה מצוקה אצל הדגים הם היו חוזרים לחווה או למגדלים אחרים עם אקווריום מבוסס יותר.
ממש לא כיף לשאול שאלות פה הכל סביב שליליות בלתי פוסקת מכבד את דעתכם אבל אף אחד ממכם לא יכול לקבוע שיש לי מחלה באקווריום בלי לראות אותו או בלי חיווי מהמגדל!
תודה רבה על התשובה שלך תמיר אקח אותה לצומת ליבי.
חבל מאד שאתה לוקח את ההתייחסות שלך בכיוון השלילי,
עושה רושם שאתה מחפש תשובות שהייתי רוצה לקבל רק במובן שיתפרש לך חיובי על פי התחושה שלך,
אני לא מתווכח עם תחושות...אם זה מה שאתה חש זה עניינך,
אני ונוספים הגיבו בהתאם לתמונות ולתשובות שאתה סיפקת וגם אם התגובות לא נראות או מתאימות לך צר לי,
הסברתי לך שהכוונה לעזור ליעץ וזאת על מנת שתצליח אך אתה בוחר לדבריך שלא כייף לך לשאול שאלות כאן...
חבל שאתה בוחר בזה ולי אישית אין אלא להצטער על התחושות שלך ניסיתי...ועוד ניסו...
לדעתי זוויות ראייה מאחרים יכולים רק להועיל במקרה שלך.
אלון ב לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:16   #18
YakovBS

בוא תאבחן לי את המצב בשם סיבה והשתלשלות אירועים ותגיד לי מה עושים.
ולא אני לא יקבל דעה שאומרת שזה יותר מדי לאקווריום 200 ליטר ראיתי בעיניים שלי אחרים שהצליחו בהרבה פחות מאמץ ואני יצליח ויצליח בגדול בנפח המיכל הזה.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:17   #19
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

הצלחת לבלבל אותי,
אם הדיסקוסים עברו אקלום וקנרטינה כמו שצריך, למה אתה מחפש פתרונות כנגד מחלות דיסקוסים?
שים לב שנושא המחלות אתה העלת לבדך.

לגבי גישות הדישון, חבל לי שאתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש, אבל שיהיה בהצלחה
החוכמה היא ללמוד מהותק של תחום האקווריומים בעולם, לא הפוך.

לגבי החווה, יתכן בהחלט שזו החווה הכי מתקדמת והכי מוצלחת בעולם.
עדיין, האקווריום שלך זה לא החווה ולכן הרזומה של החווה כלל לא רלוונטי לדיון.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:24   #20
YakovBS

ציטוט:
הצלחת לבלבל אותי,
אם הדיסקוסים עברו אקלום וקנרטינה כמו שצריך, למה אתה מחפש פתרונות כנגד מחלות דיסקוסים?
שים לב שנושא המחלות אתה העלת לבדך.

לגבי גישות הדישון, חבל לי שאתה מנסה להמציא את הגלגל מחדש, אבל שיהיה בהצלחה
החוכמה היא ללמוד מהותק של תחום האקווריומים בעולם, לא הפוך.

לגבי החווה, יתכן בהחלט שזו החווה הכי מתקדמת והכי מוצלחת בעולם.
עדיין, האקווריום שלך זה לא החווה ולכן הרזומה של החווה כלל לא רלוונטי לדיון.
מה קרה מתקשה לעכל?
הUV נועד למנוע תמיד טוב לחשוב על מניעה
אני אולי קטונתי מגדולים כמוך אבל אני אוהב להרגיש את האקווריום שלי להבין מה הוא צורך לתעד התפתחות ונסיגה בהתאם לזה לדשן טבלאות ושות' אולי מתאים לך כל עוד אני לא עובר את הכמות הממומלצת אין שום בעיה לדשן איך שאני חושב לנכון.
איך בדיוק מגדל מזיק לאקווריום שלו בזה שהוא מקשיב לו?
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:25   #21
YakovBS

כמובן שאני משקר והאקווריום לא מאוזן לא בוצעו בדיקות מקיפות והדגים לא עברו קרטינה לא אוכלים צפוף להם הם רזים חולים סובלים ממש.
כמובן.

נערך לאחרונה על ידי YakovBS, Saturday 21/04/2018 בשעה 14:28.
YakovBS לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:29   #22
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

מערכת העיכול שלי תקינה לחלוטין, אני מניח שהד"ר של הדגים הוא גם ד"ר לגסטרולוגיה?
בכל מקרה, בוא נשאיר את ענייני הבריאות שלי מחוץ לדיון הזה ואני אנסה להתעלם מהחוצפה שבשאלתך.

פתחת עץ נוסף של איך להתמודד מול אצות,
חלק מההתמודדות טמונה גם בגישת הדישון שכרגע עושה הרושם שיש בהחלט מה לשפר.
אתה רוצה לעשות את כל הניסויים בעצמך, אתה מוזמן ומבורך לכך בשמחה.
אתה רוצה לשאול שאלה ולקבל עזרה? צפה לתשובות שלא תמיד ימצאו חן בעיניך.

בשביל לדעת להקשיב לאקווריום, צריך גם ללמוד תהליכים שקורים מאחורי הקלעים.
כמעט כל חובב אקווריום מקשיב לאקווריום שלו, זה לא אומר שאין כשלונות ונפילות.

מעיין לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:36   #23
YakovBS

אם אתה רוצה שיענו לך כראוי כדאי שתתחיל לכבד את מי שאתה מייעץ לו אם אני אומר לך ששבע בדיקות API יצאו תקינות (ואני לא זוכר את הפרמטרים כשאני יגיע לבית אני יעלה אותם) ושהדגים עברו קרטינה רצינית של שלושה חודשים תשתדל להאמין לו. אם אני בבעיה אלו הנתונים וככה צריך להתייחס אליהם ולא להעמיד את מה שאני אומר במבחן. יש בעיה קשה בשיטת הדישון והיא תיפטר זה תהליך שלוקח זמן ואני עדיין עובד על זה שים לב לא ביקשתי עצה מאף אחד בנידון זה שיש פריחת אצות זה נובע ממנה אבל זה בכלל לא קשור לעץ הקודם שהשאלה בו הייתה כיצד לנקות ולא קשור לעץ הזה שבו השאלה הייתה על מערכת UV והשפעתה.
אני מבין שאתם רואים את התמונה הכוללת אבל אני איפרקטיבי וצריך תשובות מדוייקות קצר וקולע ארוך ולא פוגע בדיוק כמו שתמיר ענה לצורך העיניין.
אני מעריך את הידע הרב של כל אחד ואחד מכם ואני מתנצל אם פגעתי.
בסופו של יום המטרה שלי להצליח ואני מנסה להתכוון מטרה, התנגחויות ובריחה לדעות אישיות לא עוזרות לי.

נערך לאחרונה על ידי YakovBS, Saturday 21/04/2018 בשעה 14:39.
YakovBS לא מחובר  
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:38   #24
Barakco

הודו לך על 6 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: היי-טק
וותק בתחום: 7 שנים

UV חיצוני יטפל לך טוב בעיקר באצת מים ירוקים שבאמת קשה מאוד להיפתר ממנה. היה לי ואני קניתי.. מדי פעם אני פותח את ה UV למספר שעות ביום כדי לתת איזה בוסט של חיטוי ומנע לאצות. לגבי חוטית וכו' אני לא מכיר אם זה עושה משהו כי זה בתוך המיכל וה UV הוא חיצוני. לגבי פגיע בדישון, אני יודע שבעיקר בברזל אבל פה אמרו לי שלגבי שאר הדישון אין בעיה. לגבי מחלות וכו' לדעתי אם יש משהו במים שמסתובב ואין לך תרופה באותו רגע במים אז UV יכול לחסל אותו.

לא יודע כמה זה נחוץ לך.. מצד שני, שיש אצת מים ירוקים, זה מגיע מייד ולחכות ל UV מאייבי כי בארץ זה ממש יקר, זה באסה
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:39   #25
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

אתה לא מחפש תשובות קצרות וקולעות,
אתה מחפש תשובות שיתאימו לנוחיותך.

המענה שלי לא נאה לך ואתה מחפש את הרמה האישית במקום הרמה המקצועית, זה עניין שלך בלבד.
אני לא מחפש להוכיח את המערכת או הידע שלי, אני מחפש לעזור.
אתה כנראה לא מעוניין בעזרה, אלא בשופוני על האקווריום.

שיהיה לך בהצלחה עם הגישה הזו.

מעיין לא מחובר  
מעיין, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:43   #26
YakovBS

ציטוט:
אתה לא מחפש תשובות קצרות וקולעות,
אתה מחפש תשובות שיתאימו לנוחיותך.

המענה שלי לא נאה לך ואתה מחפש את הרמה האישית במקום הרמה המקצועית, זה עניין שלך בלבד.
אני לא מחפש להוכיח את המערכת או הידע שלי, אני מחפש לעזור.
אתה כנראה לא מעוניין בעזרה, אלא בשופוני על האקווריום.

שיהיה לך בהצלחה עם הגישה הזו.
עכשיו אתה גם יודע מה אני מחפש
זה נחמד מצידך
תשקול הסבה לתחום הפסיכולוגיה.
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:44   #27
YakovBS

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Barakco צפה בהודעה
UV חיצוני יטפל לך טוב בעיקר באצת מים ירוקים שבאמת קשה מאוד להיפתר ממנה. היה לי ואני קניתי.. מדי פעם אני פותח את ה UV למספר שעות ביום כדי לתת איזה בוסט של חיטוי ומנע לאצות. לגבי חוטית וכו' אני לא מכיר אם זה עושה משהו כי זה בתוך המיכל וה UV הוא חיצוני. לגבי פגיע בדישון, אני יודע שבעיקר בברזל אבל פה אמרו לי שלגבי שאר הדישון אין בעיה. לגבי מחלות וכו' לדעתי אם יש משהו במים שמסתובב ואין לך תרופה באותו רגע במים אז UV יכול לחסל אותו.

לא יודע כמה זה נחוץ לך.. מצד שני, שיש אצת מים ירוקים, זה מגיע מייד ולחכות ל UV מאייבי כי בארץ זה ממש יקר, זה באסה
תודה על התשובה!
האמת שאני מזמין מאתר pro-shrimp או aquaristikshop
שם כשאתה עושה משלוח של UV עם נגיד כמה צמחים חיים עושים לך משלוח אקספרס DHL פחות משבוע..
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:49   #28
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
עכשיו אתה גם יודע מה אני מחפש
זה נחמד מצידך
תשקול הסבה לתחום הפסיכולוגיה.
יעקב,

סגנון ההתבטאות שלך לא מכובד ולא מכבד,

בבקשה תרגיע,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר  
תמיר מ., הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 14:53   #29
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,177 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה

העץ ננעל מחוסר רלוונטיות וגלישה לנושאים לא קשורים.

תרצה ייעוץ מחדש? פתח עץ חדש ותדע לכבד את אלו שמנסים לעזור לך ורוצים בטובתך.

מזכיר לך שאי אפשר להעביר אינטונציה בכתיבה.

דור
צור אשכול חדש  נושא נעול

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > אקווריום צמחייה
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא