AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 04/04/2020, 05:18   #1
Guy_M

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה הייטק
ברירת מחדל תכנון למיכל מבונות

מתוכנן אקווריום במידות 160*50 בגובה 60 סמ עם תא ביולוגי בצד השמאלי
אלה המידות המקסימליות מאחר ומיקום המיכל לא מאפשר הגדלה מעבר.
אז ככה... בתור פילטר הוחלט על תא ביולוגי (עוד לא החלטתי על החלוקה) וראש כוח בהספק 5000 ל/ש של אהיים. אשמח לשמוע הצעות על חלוקת התא הביולוגי ועל מדית קרמיקה טובה.. כרגע האפשרויות הן סרה סיפורקס או סיכם מטריקס.. מה עדיף לדעתכם והאם קיימות אפשרויות טובות יותר?
מנסיונכם אילו מידות של התא הביולוגי יאפשרו ניקיון וגישה נוחים אבל לא יתפסו שטח גדול מהמיכל?

מצע- ככל הנראה חול קוורץ טבעי שמיועד למשאבות חול של בריכות שחייה, כמובן שישטף היטב לפני שיוכנס למיכל

תאורה- 3 או 4 ספוטים לד לאורך המיכל שיתנו תאורה מעומעמת

מסלעה- ראיתי באינטרנט עיצובים עם סלעי בזלת שמצאו חן בעיניי... למיטב הבנתי מבונות אוהבות מים קשים כך שלא אמורה להיות בעיה גם עם מסלעה גירנית.. כרגע הכיוון הוא על סלעי בזלת. אם יש המלצות על סלעים אשמח לשמוע

חימום לחורף- גוף חימום אהיים 300W

אוכלוסיה- בתור התחלה מבונות פשוטות יחסית כמו דמסוני, קרולאוס, זברה אדומה, סקולופי, גרשקי, ג'ואני, סאולוסי, ראסטי, לומברדוי וכדומה.

בהמשך אולי אנסה לשלב הפלוכרומיסים ופיקוקים למיניהם. גם בנושא הזה אשמח לשמוע את דעתכם מכיוון שלא הצלחתי להבין האם מדובר בשילוב מוצלח או מתכון לאסון.

תחזוקה- מערכת החלפת מים אוטומטית בבניית עצמית ושאיבת רפש אחת לשבוע

אשמח לשמוע מה דעתכם בנוגע לתכנון הנוכחי והאם יש הצעות לשיפור.. כרגע הכל בגדר תכנון וניתן לשינוי מלבד מידות המיכל.
גיא.
Guy_M לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/04/2020, 03:26   #2
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: תכנון למיכל מבונות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Guy_M צפה בהודעה

אשמח לשמוע הצעות על חלוקת התא הביולוגי ועל מדית קרמיקה טובה.. כרגע האפשרויות הן סרה סיפורקס או סיכם מטריקס.. מה עדיף לדעתכם והאם קיימות אפשרויות טובות יותר?

בהמשך אולי אנסה לשלב הפלוכרומיסים ופיקוקים למיניהם. גם בנושא הזה אשמח לשמוע את דעתכם מכיוון שלא הצלחתי להבין האם מדובר בשילוב מוצלח או מתכון לאסון.
היי גיא,

נראה שעשית שעורי בית ואתה מבין מה אתה עושה, ולכן אתייחס רק למה שיכול להוסיף:

1. מדיות בילוגיות של סרה וסיכם נחשבות טובות מאוד ושתיהן יעשו את העבודה, במיכל כזה, 3 - 4 ליטר אמור להיות די והותר
2. שילוב פיקוקים והפלכרומיסים עם האוכלוסיה שציינת כמתוכננת לא תתאים מאחר והם דורשים תנאים שונים מאלו של המבונות, הן מבחינת תזונה והן מבחינת דרישות עיצוב - לא הייתי ממליץ כלל לשלב ביניהם

לאחר שתתכנן את המיכל, כולל סקיצה של התא הביולוגי ומיקומו אתה מוזמן להעלות לפה ונשמח לעזור במידה ונמצא שיש צורך,

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 05/04/2020, 04:47   #3
shlomi64

הודו לך על 6 הודעות 9 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה, קהילה, שריפסיה
וותק בתחום: הרבה שנים

נשמע כמו פרויקט לעניין שיהיה המון בהצלחה....
הערה קטנה, לדעתי גוף חימום של 300 וואט, לא יחזיק מיכל של 450 ליטר בחורף. בכל מקרה למיכלים גדולים ממליץ להתקין 2 גופי חימום (זה נותן הגנה אם אחד מתקלקל....) במקרה שלך 2 של 300 וואט ישמרו טמפרטורה יציבה במיכל.
ואל תשכח לדווח על ההתקדמות ולשתף תמונות
shlomi64 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 04:20   #4
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי shlomi64 צפה בהודעה
הערה קטנה, לדעתי גוף חימום של 300 וואט, לא יחזיק מיכל של 450 ליטר בחורף
הערה להערה...
גופי החימום של eheim ידועים ככאלו שלא מיישמים את כלל האצבע בגופי חימום של 1w לליטר וגוף חימום בודד שלהם של 300w יכול להחזיק (גם בחורף) אקווריום של 800 ליטר

אני מסכים עם הטענה שבמיכל של 450 ליטר שווה להחזיק שניים לצורך יתירות,

בהצלחה,

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 05:13   #5
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
הערה להערה...
גופי החימום של eheim ידועים ככאלו שלא מיישמים את כלל האצבע בגופי חימום של 1w לליטר וגוף חימום בודד שלהם של 300w יכול להחזיק (גם בחורף) אקווריום של 800 ליטר

אני מסכים עם הטענה שבמיכל של 450 ליטר שווה להחזיק שניים לצורך יתירות,

בהצלחה,

תמיר
ופילטר מתוצרת EHEIM בספיקה 200 ליטר/שעה מספיק לאקוריום בנפח 500 ליטר. זה דבר ידוע, כי זה EHEIM, ואצלם כל וואט - זה וואט !!!!
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 15:57   #6
Yuval57

הודו לך על 217 הודעות 319 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אפריקאיים 720 ל', שרימפסיה 60 ל'
וותק בתחום: מילדות

חבר'ה, את חוקי הפיסיקה אף אחד מכם לא ישנה.
1 וואט לליטר יעלה 0.86 מעלות צלזיוס בשעה, וזאת ללא הפסדים (מה שכמובן לא קיים). אין כל חשיבות אם גוף החימום הוא של אהיים/יאגר, אטמן או חברה סינית עלומה - בתנאי שגוף החימום הוא אכן במספר הוואטים הנקוב. את זה אני נוהג לבדוק כשאני קונה מחמם חדש. עד עכשיו לא התאכזבתי - למדוד מטראז' של חוט התנגדות כנראה שכולם יודעים.
ב"הפסדים" אני מתכוון לפליטת חום לסביבה, מה שכמובן תלוי בראש ובראשונה בהפרש הטמפרטורות בין הסביבה לאקווריום, אך גם בשטח הפנים של המיכל, עובי הזכוכית, אם הוא מכוסה או לא, בסוג הפילטרציה ועוד גורמים. ההפסדים בגוף החימום עצמו אפסיים (היות וכולו, או כמעט כולו, טבול במים)
כמובן שאם ההפסדים לסביבה עולים על הספק החימום - גוף החימום לא יצליח להחזיק את הטמפרטורה הרצויה.
לשם סיבור האוזן, החזקתי מיכל של 720 ליטר עם מחמם של 300 וואט. הדבר היחיד שהרגיז פה היה העלאת טמפרטורה איטית מאוד אחרי החלפת מים- בערך 0.2 מעלות לשעה.
Yuval57 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 16:01   #7
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

moshen7
תמיר צודק לגבי גופי החימום ג'אגר אהיים.
אצלי גוף חימום 300w של אהיים מחזיק בקלות אקווריום של 550 ליטר בחורף.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 17:03   #8
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אמיר.פ צפה בהודעה
moshen7
תמיר צודק לגבי גופי החימום ג'אגר אהיים.
אצלי גוף חימום 300w של אהיים מחזיק בקלות אקווריום של 550 ליטר בחורף.
בכל זאת אני לא מקבל את הקביעה שגופים של אהיים שונים מאחרים, ראה תגובתו של yuval57.
הסיבה שאצל מישהו אקוריום 500 ליטר מחזיק טמפרטורה מספקת עם גוף 300 וואט אינה היצרן של גוף החימום אלא תנאי הסביבה, מזג אויר כתלות במיקום גיאוגרפי, מיזוג החדר, שטח פנים של המיכל, כיסוי וכו'
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 17:13   #9
אמיר.פ

הסמל האישי שלאמיר.פ

הודו לך על 292 הודעות 439 פעמים
סוג אקווריום: מלאווי

לא ניסיתי את גופי החימום של כל החברות.
אבל אם ניקח את אהיים ואטמן, גוף החימום של אהיים לא רואה ממטר את אטמן מהרבה בחינות.

בדרך כלל מוצר גרמני טוב ממוצר סיני.
אין מה לעשות.
אמיר.פ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 18:36   #10
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

הי משה,
התפיסה שגוף חימום מסוגל לחמם ביעילות לפי הנוסחא של וואט לליטר היא תפיסה שמרנית מידי והייתי אומר בזהירות שגם מיושנת.

כיום הטכנולוגיות בתחום האקווטיקה השתפרו פלאים.
ולכן המלצות עבר לא בהכרח מתאימות למציאות הקיימת.

להלן דוגמא של גוף חימום תת קרקעי של חברת JBL.
הגוף הנ''ל מסוגל לחמם אק' עד 600 ליטר, בעוד שהוא סה''כ 60w.
https://www.aquaristikshop.com/aquar...b60-II/128173/

הסיבה נעוצה בין היתר ביכולת פיזור החום.

כמו בדוגמא הזו ישנן טכנולוגיות נוספות גם בגופי חימום מתוחכמים פחות אך יעילים לא פחות, כמו למשל גופי חימום שהוזכרו לעיל.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 06/04/2020, 19:35   #11
Yuval57

הודו לך על 217 הודעות 319 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אפריקאיים 720 ל', שרימפסיה 60 ל'
וותק בתחום: מילדות

אני רואה שאני צריך לתת פה קורס בתרמודינמיקה.
שימו לב, זה מסובך (סתם)
1 וואט זה 1 ג'אול לשניה או 0.24 קלוריות בשניה. כדי לחמם ליטר מים במעלה אחת, דרושות 1000 קלוריות.
כלומר, ב-3600 שניות (1 שעה) המים יתחממו ב- 0.86 מעלות ולא יותר מזה, וממש לא חשוב באיזו מדינה יוצר גוף החימום או איזו מדבקה מופיעה עליו. זה המקסימום. וזה החלק הפשוט. תמסורת ופיזור החום יכולה רק להוריד את יכולת החימום, בוודאי לא להוסיף לה. ניתן, בקירוב טוב, לקחת נצילות חום של 0.7 במקרה הטוב ביותר - כלומר, 30 אחוז מההספק יילך רק כדי לפצות על ההפסדים. לכן 60 וואט ל-600 ליטר נשמע לי מופרך (יכולת החימום המירבית שלו תהיה פחות מ-0.1 מעלה לשעה). יתכן שבגרמניה, עם הסקה מרכזית בבתים, זה מספיק.
אגב, אני דוגל בשימוש בגוף חימום חלש יותר ובוודאי לא בחזק מדי-דווקא כדי שהשינוי בטמפרטורה לא יהיה חד, בעיקר לאחר החלפת מים בחורף.
לגבי אמינות גופי חימום - סיפרתי פה פעם איך יאגר בן שנה בדיוק בישל לי אקווריום, בגלל תרמוסטט שנתפס. וזה לא הסיפור היחיד על גופי החימום האלו. יתכן שנפלתי על סדרה דפוקה, מי יודע. אבל המחמם הבא אחריו (גם יאגר) הלך לעולמו אחרי שנה וחצי. הפעם תפסתי את זה בזמן. האטמן הצנוע (שעלה חצי) עבד שבע שנים ללא תקלות, ונמסר עם האקווריום- שמיש ופועל.
Yuval57 לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך Yuval57 על הודעתך:
עדיין לא נקרא Tuesday 07/04/2020, 05:11   #12
moshen7

גם אני בוגר קורס תרמודינמיקה (בעבר הרחוק, לא אהבתי את הקורס) ולכן אתן הסבר קצרצר מתחום החשמל (שבו אני עוסק עד היום: וואט הוא וואט הוא וואט !!!!!
אין וואטים גדולים וואטים קטנים.
אם נקבל את הקביעה שמוצר גרמני (אהיים) הוא אמין, אז גם המפרט שלו אמין, ו- 300 וואט לא יהיו יותר מ-300 וואט. כפי שהסביר יובל, הנצילות תלויה בהרבה גורמים סביבתיים ולכן התוצאה תהיה שונה במיכלים שונים.
באשר לאיכות ואמינות של אהיים - יאגר - התרמוסטט הראשון שבו השתמשתי, אי שם לפני 53 שנה כשהקמתי את האקוריום הראשון שלי, היה מתוצרת יאגר (בלי אהיים, סתם יאגר) והוא החזיק מעמד למעלה מ-20 שנה.
כיום, אחד מגופי החימום שפועלים אצלי הוא מתוצרת אהיים-יאגר, אחרי בערך שנתיים הוא "נתפס" במצב חימום קבוע ומאז אני מפעיל אותו תחת שליטה של בקר חיצוני. בן הזוג שלו למיכל הוא תרמוסטט סיני זול (מאליאקספרס), כמו גם 2 אחרים במיכלי רבייה, כולם פועלים תחת שליטה של בקרים חיצוניים. בינתיים, במשך שנתיים, לא מצאתי אפילו בדל סיבה להתלוננן על התוצרת הסינית הזולה.
הגולשים 2 הודו לך moshen7 על הודעתך:
עדיין לא נקרא Saturday 23/05/2020, 23:53   #13
Guy_M

היי חברים,
הפרויקט עדיין בתכנון אך הכל נדחה בעקבות המצב.. בכל מקרה חזרתי לתכנונים ובקרוב מאוד לבנייה...
שרטטתי סקיצה של האקווריום עם התא הביולוגי-
תא ראשון כניסת מים, בתוכו יהיו ספוגים גסים לתפיסת לכלוך גס ובו ימוקם גוף החימום.
תא שני יכיל פרלון ברובו אך יתכן שאחלק אותו בעזרת סוג של במה כדי שיכיל גם מדיות ביולוגיות.
תא שלישי יהיה מחולק בעזרת מחיצה אופקית שתשב על שני פסי זכוכית/פרספקס/פלסטיק שיודבקו לדפנות הפילטר. המחיצה תהיה מחוררת ועליה תנוח המשאבה. המחיצה נועדה כדי לאפשר לי להשתמש במלוא שטח הפיטר ומתחת למחיצה תהיה כמות גדולה של מדיה ביולוגית ולפי הצורך גם פחם.

המשאבה שאני מתכנן לרכוש היא משאבת DC של ג'באו בהספק של עד 4000 ליטר שעה.. כנראה שתעבוד ב60% מעוצמתה המקסימלית..

1. האם יש צורך בהנמכת המחיצה בין התא הראשון לשני?
2.האם יש בעיה עם המחיצה בתא השלישי? ברור לי שאצטרך לנתק את המשאבה כשמפלס המים ירד מתחת לגובה המחיצה.

ובכללי אשמח לשמוע את דעתכם לגבי התכנון שלי והאם הוא אפשרי לישום, יהיה קל לתחזוקה ואכן יתן לי את כל יתרונות התא הביולוגי..

גיא.
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 12:48   #14
ytz

הודו לך על 424 הודעות 472 פעמים
סוג אקווריום: 120 ליטר צמחיה - 20 ליטר צמחיה

איזה כיף לראות כאלו תכנונים
בקר טמפ' חיצוני זה דבר שכדאי לקנות כמו שראית פה בתגובות

אגב בפרופיל כתוב שיש צמחייה הייטק נשמח לדמוע עליו אם הוא קיים
ytz לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 13:03   #15
Guy_M

האקווריום ינוהל ויבוקר על ידי מערכת מבוססת ארדואינו שאני מתכנן ומתכנת ובין היתר היא תשלוט על מפלס המים, החלפות מים אוטומטיות, תאורה, טמפרטורה ואולי האכלות.

בעקבות ההתעניינות אציין שאני מחזיק גם מיכל הייטק 300 ליטר שכרגע נמצא בDSM ליצירת משטח דשא מונטה קרלו. בנוסף אליו מחזיק בריכת דגי קוי בנפח 3500 ליטר
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 13:09   #16
ytz

ציטוט:
האקווריום ינוהל ויבוקר על ידי מערכת מבוססת ארדואינו שאני מתכנן ומתכנת ובין היתר היא תשלוט על מפלס המים, החלפות מים אוטומטיות, תאורה, טמפרטורה ואולי האכלות.

בעקבות ההתעניינות אציין שאני מחזיק גם מיכל הייטק 300 ליטר שכרגע נמצא בDSM ליצירת משטח דשא מונטה קרלו. בנוסף אליו מחזיק בריכת דגי קוי בנפח 3500 ליטר

ליגה
אבל תמונה תשלים את העניין

נערך לאחרונה על ידי ytz, Sunday 24/05/2020 בשעה 16:43.
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 13:12   #17
soninob

הודו על ההודעה שלך 2 פעמים

+1
soninob לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 24/05/2020, 22:28   #18
Guy_M

ציטוט:
היי חברים,
הפרויקט עדיין בתכנון אך הכל נדחה בעקבות המצב.. בכל מקרה חזרתי לתכנונים ובקרוב מאוד לבנייה...
שרטטתי סקיצה של האקווריום עם התא הביולוגי-
תא ראשון כניסת מים, בתוכו יהיו ספוגים גסים לתפיסת לכלוך גס ובו ימוקם גוף החימום.
תא שני יכיל פרלון ברובו אך יתכן שאחלק אותו בעזרת סוג של במה כדי שיכיל גם מדיות ביולוגיות.
תא שלישי יהיה מחולק בעזרת מחיצה אופקית שתשב על שני פסי זכוכית/פרספקס/פלסטיק שיודבקו לדפנות הפילטר. המחיצה תהיה מחוררת ועליה תנוח המשאבה. המחיצה נועדה כדי לאפשר לי להשתמש במלוא שטח הפיטר ומתחת למחיצה תהיה כמות גדולה של מדיה ביולוגית ולפי הצורך גם פחם.

המשאבה שאני מתכנן לרכוש היא משאבת DC של ג'באו בהספק של עד 4000 ליטר שעה.. כנראה שתעבוד ב60% מעוצמתה המקסימלית..

1. האם יש צורך בהנמכת המחיצה בין התא הראשון לשני?
2.האם יש בעיה עם המחיצה בתא השלישי? ברור לי שאצטרך לנתק את המשאבה כשמפלס המים ירד מתחת לגובה המחיצה.

ובכללי אשמח לשמוע את דעתכם לגבי התכנון שלי והאם הוא אפשרי לישום, יהיה קל לתחזוקה ואכן יתן לי את כל יתרונות התא הביולוגי..

גיא.

אשמח אם תגיבו על ההודעה הזו... אני רוצה עוד השבוע להגיע לבונה.
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 05:25   #19
moshen7

ציטוט:
1.האם יש צורך בהנמכת המחיצה בין התא הראשון לשני?
הגובה נראה לי בסדר, כפי שאני מכיר מתאים ביולוגיים.
ציטוט:
אין בעיה, תצטרך לנתק את המשאבה בירידת מפלס המים, שיהיה רק בעת החלפת מים, בדיוק כפי שתצטרך לנתק את גופי החימום בעת ירידת המפלס.
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 09:21   #20
ytz

מציע רעיון
להשכיב את גוף החימום לאורך כל התאים
ואת המנוע להניח יותר נמוך, או על מדף צף וצינור גמיש שיעלה וירד לפי המפלס, אמנם אני חושב שאולי עשוי להיות רעש עקב כך שהמשאבה לא תשב הכי יציב
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 09:26   #21
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה

חושב בקול רם, אם גובה המיכל הוא 60 ס"מ -
בהחלפת מים שגרתיות (עד 20%) מפלס המים ירד בערך 15 ס"מ.

במידת האפשר הייתי מתכנן שהציוד יוצב נמוך מקו גובה זה.

*אני עובד עם תא ביולוגי יחיד (במיכל קטן), בשגרה החלפות המים הרבה יותר מהירות ופשוטות;
מדי פעם שאני מבצע החלפה גדולה יותר - אני מנתק את הציוד.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 09:47   #22
Guy_M

טעות שלי חברים, שכחתי לציין שהמשאבה תהיה מחוברת למצוף חשמלי שיפסיק אותה במידה והמפלס ירד.
חוץ מזה כפי שאמרתי.. הכל ינוהל בצורה אוטומטית כולל החלפות מים.. לא תהיה ירידה גדולה של המפלס בהחלפת מים רגילה מכיוון שההחלפות יהיו כל לילה בין 5-8% מנפח המיכל..

במקרים חריגים שבהם אצטרך לרוקן כמות גדולה של מים יהיה סוג של kill switch שיפסיק אוטומטית את המשאבה וגוף החימום במקרה שאשכח.
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 10:29   #23
ytz

הייטק בלי צמחייה
עדיין לא נקרא Monday 25/05/2020, 10:48   #24
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
מציע רעיון
להשכיב את גוף החימום לאורך כל התאים
ואת המנוע להניח יותר נמוך, או על מדף צף וצינור גמיש שיעלה וירד לפי המפלס, אמנם אני חושב שאולי עשוי להיות רעש עקב כך שהמשאבה לא תשב הכי יציב
מנסיוני, המשאבה חייבת להיות מקובעת למקום כדי שלא תרעיש וחשוב גם שלא תנקוש על דופן הזכוכית. או להצמיד לקרקעית התא עם הגומיות של המשאבה או לקבע בצורה כלשהי למשטח שמגביה את המשאבה. חשוב שמידות התא יאפשרו שליפת המשאבה בעת ניקוי בצורה נוחה.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא