AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  נושא נעול
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 11/04/2002, 20:52   #1
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל שאלה על אקווריום קיים.

יש ברשותי אקוורים פנורמי 50 ס''מ, אולי קצת פחות.
בכל אופן, יש בו פילטר פנימי פשוט,חצץ ומשאבה.
ע''פ ביקורי הבנתי שאני זקוק לעוד ציוד, אבל אני לא מעוניין לרכוש פילטר חיצוני לאקווריום כזה
קטן. לא משתלם, האם יש דרך לשמור על איכות המים והניקיון? שואב רפש? גוף חימום?
מה אני צריך כדי לשמור על האקוריום הזה בצורה טובה וראוייה לגידול ציקלדים?

GURA
gura לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 11/04/2002, 21:01   #2
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

לגידול ציקלידים ? קשה מאוד, הוא קטן מדי לרובם, אולי בתור אקווריום בידוד לעתיד.
מה שכן הייתי מגדל בו דגים פשוטים, כמו זברה דניו, גופים, רסבורות וכו'. כדי לצבור ניסיון מאוד חשוב.

הייתי מציע להכניס לתוכו קישוטים - חובה. משאבה לא חובה.
פילטר פנימי יספיק.
ובחורף גוך חימום

לפי דעתי באמת כדאי שתגדל באקווריום הזה דגים פשוטים כדי לצבור ניסיון.
fish in heaven לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 11/04/2002, 21:19   #3
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

באקוורים נמצאים כבר דגים כבר שנה, אבל לאור העובדה שאני עומד לקנות ציקלדים בקיץ,
חשבתי לקנות 2-3 כדי לצבור ניסון בציקלידים, מה אתה אומר?

GURA
gura לא מחובר  
עדיין לא נקרא Thursday 11/04/2002, 22:10   #4
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

האקווריום, כפי שאמר לך דניאל, קטן מדיי לכל סוג של ציקליד למעט הננסיים, וגם אז לא יותר מארבעה (ואוליי אפילו פחות מזה). אם יש לך כבר הניסיון כאמור, מוטב שתגלה אורך רוח ותמתין עד שתקנה את האקווריום הגדול יותר.

גידול ציקלידים גדולים באקווריום כל כך קטן יהיה להם עינוי ולך טרחה (החלפות מים מרובות מאד). וליתר ביטחון אני חוזר על זה שוב פעם (מכיוון שאני בטוח שתאמר "אין לי בעייה להחליף להם מים כמה פעמים בשבוע): זה יהיה עינוי לדגים שלך. חכה עוד קצת.
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 00:08   #5
הכסוף

תפנה אלי בהודעה פרטית ןאני אפנה אותך למקום שתוכל לעשות בו טרייד אין לישן ולצאת עם מטר פנורמי בגרושים
הכסוף לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 00:55   #6
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

אני חייב לציין שוב את הסתייגותי מאקווריומי פנורמיים. הם מחורבנים.
אם יש לך אחד - אין ברירה אלא להסתדר עם מה שיש.
אל תקנה אחד.
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 07:06   #7
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

מה רע באקווריום פנורמי?

GURA
gura לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 08:03   #8
עמירם ש.

תסלח לי, GURA, אבל השאלה הזו כבר גובלת בחוצפה. לפני שבוע קיבלת תשובה מאוד מפורטת על השאלה הזו, ואפילו ענית משהו כמו "טוב, אז אני הולך על מלבני". 73 הודעות כבר רשמת בפורום במשך פחות משבועיים, אנשים הקדישו הרבה מאוד זמן כדי לנסות לעזור לך, רמזו לך בעדינות להירגע, ואתה אפילו לא מתייחס למה שאמרו לך. תביא בחשבון שזה הדדי: אם אתה לא מתייחס לאחרים, יפסיקו מהר מאוד להתייחס אליך.
עמירם ש. לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 10:15   #9
הכסוף

ברירת מחדל אקווריום פנורמי

אני מסכים שאקווריום פנורמי זה לא הדבר הטוב ביותר אבל לבעלי תקציב דל הוא נותן נפח מים גדול יותר מאשר מטר מלבני והוא זול יחסית. אם נשמרים אז אין שום בעיה שוב לדעתי האישית. כאשר רכשתי את האקווריום הפנורמי שלי חיפשתי לפני כן מלבני. לי היה חשוב נפח מים גדול יחסית על שטח מצומצם יחסית ולא מצאתי מלבני במחיר סביר שיתן את אותה התמורה שהפנורמי נותן.
מעבר לבעית נזילות מהמכסה על הזכוכוית( שאגב סידרתי באמצעות חומר בידוד מגומי- כזה של החלונות) אין לי בעיה איתו

עמירם אשמח אם תוכל להאיר את עיני וללמד אותי משהוא חדש שכן כל יום בו אני לא לומד משהו חדש הרי הוא מבוזבז. מה כל כך רע בפנורמי?
הכסוף לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 11:02   #10
amnon

הסמל האישי שלamnon

סוג אקווריום: אק' 600 ליטר ועוד כמה קטנים לגידול דיסקוסים צעירים
וותק בתחום: משנת 2001

בד"כ המתחילים מאוד מוגבלים בתקציב הראשוני ועם הזמן והניסיון מבינים טוב
יותר מה בדיוק מתאים להם ,
לכן זה לא נורא להתחיל עם אק' מטר פנורמי שניתן להסיגו ב350-400 ש"ח כולל הארונית ,תסכימו איתי שאין אק' מלבני בנפח הזה (120-140 ל') במחיר כזה .
מלבד זאת לדעתי אפשר להסיג תוצאות לא פחות טובות מאק' כזה , וכדי להתנסות בגידול דגים למשך השנה ,שנתיים הראשונות זה בהחלט מספיק, וגם לא יקר.
amnon לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 11:50   #11
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

הפנורמי הרבה יותר זול בשל האיכות הירודה שלו ובשל העובדה שהוא מכיל נפח מים מוקטן ביחס לאקווריום מלבני באותן המידות. אחד הדברים החשובים ביותר בתחום גידול הדגים הוא סבלנות. אם אין סבלנות - עדיף לקנות כלב או חתול.

צריך סבלנות בזמן החלפת המים, בזמן הכנסת דגים לאקווריום. זה תחום שככל שתעבוד בו יותר מהר, ככה תהרוס הכל יותר מהר. דווקא בגלל זה, לדעתי חוסר סבלנות ברכישת הציוד יכול להיות הרה אסון. אם אפשר לחכות חודש חודשיים ולקנות דברים קצת יותר יקרים וקצת יותר שווים, או לארגן משהו לבד - אז אוליי עדיף ?

אני אתן את הדוגמה שלי ברשותכם, למה שנקרא "סבלנות". אם תסתכלו בעץ שפתחתי בפורום המים המלוחים על אקווריום מיני ריף שאני בונה, תגלו שמדובר שם בעסק דיי גדול, שאני עדיין "בונה" כבר שלושה או ארבעה חודשים. (התחלתי את העץ עצמו ב - 6.2.2002, כשכבר הכנסתי מים לאקווריום!).
גם עכשיו הוא עוד לא גמור. יש לי זמן - אני אבנה אותו כשזה יהיה יותר משתלם, או פחות יקר. אני גם אכניס אליו דגים ביום מן הימים. זה פשוט לא בוער לי. (אני יודע שעמירם הולך להגיד שלא שווה להחזיק אקווריום מים מתוקים ריק בגלל מחזור החנקן וכו'. זה לא העניין במים מלוחים, שבהם צריך להמתין יותר, בשביל לקבל אקווריום איכותי ונקי מהשפעות שליליות של רקבון הסלעים החיים).
אתם רוצים לשמוע את ההפתעה הגדולה ? בבקשה:

אקווריום, סאמפ, סטנד,תאורה,מדיות,ראשי כוח,6 מנורות אקטיניק בלו (שיספיקו לשנה וחצי הבאות),משלוח,מלח,פחם פעיל, צנרת, סקימר ובעצם כל מה שהבנאדם צריך בשביל לבנות אקווריום קומפלט בלי דגים, במידות 160X46X80, בנפח 550 ליטר (700 עם הסאמפ) עלה לי 3830 שקל. האם מישהו כאן יכול לאמר שהוא בנה אקווריום בסדר גודל כזה, למים מלוחים, במחיר נמוך אפילו כפלייםמזה ?

להשוואה, המחיר שהציעו לי אצל יצרן אקווריומים ידוע ממרכז הארץ, על אקווריום + סטנד הוא 3000 שקל. בלי ציוד, בלי מלח ובלי כלום. רק אקווריום, סטנד ומשלוח.

על פי רוב, אנשים משלמים על אקווריום כמו שלי בין 10,000 ל - 15,000 (עם יחיאל שמיר או בלי יחיאל שמיר) על קניית אקווריום כזה בסגנון "זבנג וגמרנו". הולכים לחנות אחת, קונים ממנה את כל הציוד קומפלט ושלום על ישראל.
הכל עניין של סבלנות ועוד פעם סבלנות.

לכסוף - הפנית את השאלה שלך לעמירם - ולכן אני מנוע מלענות לך .
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 12:28   #12
amnon

הסמל האישי שלamnon

סוג אקווריום: אק' 600 ליטר ועוד כמה קטנים לגידול דיסקוסים צעירים
וותק בתחום: משנת 2001

מה הקשר לאק' הריף שאתה בונה
מדובר כעת אך ורק באק' מים מתוקים
amnon לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 12:38   #13
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

הקשר הוא:

הסבלנות משתלמת

עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 13:25   #14
fish in heaven
ממיסדיי אקווה

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ולא לשכוח שקובי אוהב לספר על האקווריום שלו :P

בקיצור, בקשר לפנורמי, לא פנורמי - פנורמי בד"כ יותר חלש עובדה, שזה גדלים עד 70-80 ס"מ אז בסדר. אבל מעל לזה לא כדאי.
ואם כבר קונים פנורמי אז לדאוג לבטן קטנה, ולא לפנורמי שאוהבים למכור עם בטן ענקית. וGURA, כבר הסבירו לך את ההבדלים האלה. אז בוא נחזור לנושא.

באקווריום כמו שלך יהיה לך קשה להחזיק ציקלידים - ואם אתה רוצה בשביל ניסיון, אני לא חושב שיש הבדל כזה ענק בין להחזיק ציקלידים לבין להחזיק זברה דניו, חוץ מאשר הגודל, היופי, והאינטראקציה - שאינם משפיעים על הניסיון.
fish in heaven לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 13:47   #15
gura

הודו פעם אחת בהודעה אחת

עמירם אני מצטער, לא ידעתי שזה מפריע.

GURA
gura לא מחובר  
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2002, 14:41   #16
קובי
מייסדי אקווה

הסמל האישי שלקובי

ומה רע ? מותר לבנאדם להיות גאה באקווריום שלו אחרי כל כך הרבה עבודה קשה

בכל מקרה - בשל חוסר עניין לציבור (מלבד לאדם אחד שכנראה שואל את אותן השאלות שוב ושוב) - הנושא ננעל.

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול