AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Friday 05/04/2013, 07:38   #1
gil azulay

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה רימלס 360L,תאורה-0.7 וואט לליטר,מצע-אמנו,פילטרציה-tetratec 1200EX,משאבת חמצן בלילה.
ברירת מחדל דיון אוסמוזה הפוכה

שלום, אני מתעניין לקנות אוסמוזה הפוכה וממש לא מכיר את המותגים,מה צריך לוודא, מה כדאי ומה לא.

כמובן שחשוב לי מחיר,אמינות, והכי חשוב-שחלקי החילוף יהיו סטנדרטיים,קלים להשגה,ולא יקרים

אשמח לשמוע מה אתם מכירים וממליצים על מנת שאעשה את הבחירה הנכונה ואכיר את כל הפרטים שצריך להכיר לפני שקונים.

תודה חברים וסופש נעים.
gil azulay לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 05/04/2013, 08:09   #2
אפי

הסמל האישי שלאפי

הודו לך על 84 הודעות 132 פעמים
סוג אקווריום: 1000 ליטר +- מלאווי / מ.אמריקאי
וותק בתחום: כל הזמן
ברירת מחדל תגובה להודעה: דיון אוסמוזה הפוכה

בגדול אין שימוש בחלקי חילוף למערכות אוסמוזה, למעט המסננים עצמם -בד"כ, 2 סננים מיקרוניים, מסנן פחם ומימברנה.
בשניים הראשונים מדובר בעשרות בודדות של שקלים, המימברנה יקרה יותר, כך גם תדירות החלפתה.
מערכות כאלו, במחירים טובים, בטח במבצעים,מוצעות ע"י חנויות המפרסמות כאן באתר.
עדיין לא נקרא Friday 05/04/2013, 12:22   #3
gil azulay

סוג אקווריום: צמחייה רימלס 360L,תאורה-0.7 וואט לליטר,מצע-אמנו,פילטרציה-tetratec 1200EX,משאבת חמצן בלילה.

אני לא מצליח כל כך להבין מהרשת את מנגנון מילוי המים והשימוש.
המכשיר חייב כל הזמן לסנן מים ואתה אוגר את המים במיכל או שאתה יכול פעם בשבוע להשתמש בו כשאתה ממלא מים לאקווריום פשוט אתה ממלא מצינור דרך האוסומוזה ומהאוסמוזה לאקווריום.

כאילו,מה המנגנון שימוש הנפוץ של האקווריומים באוסמוזה,אני לא מדבר על מכשירי פיצוי וכאלה אני מדבר על מילוי ידני של האקווריום, אני כרגע לוקח צינור של החצר ישר לאקווריום.
עדיין לא נקרא Friday 05/04/2013, 19:03   #4
rathaus

סוג אקווריום: 30 ליטר
וותק בתחום: Medium Rare

מכיוון שהאוסמוזה לוקחת זמן וגם "מבזבזת" מים, כלומר מתוך X ליטרים נכנסים יש Y ליטרים שעברו אוסומוזה והשאר "נזרק", צריך לאגור את Y לתוך מיכל

התהליך האוסמוזה לרוב איטי ולא ממש בא לך לעמוד ולחכות

ולכן יש מיכל אגירה - אם זאת זה לא מחייב

הכל תלוי בכמויות שאתה צריך "לייצר"

נועם.
rathaus לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/04/2013, 16:22   #5
gil azulay

אני מחפש משהו ולא מוצא צריך מכם הכוונה:
מחפש תיאור פשוט של איך מחברים מערכת לאקווריום.
ממלאים מיכל ומרוקנים משם כל החלפת מים? המכשיר טיהור יודע להפסיק להוציא מים מתישהו או שצריך לסגור את הצינור?

פשוט רוצה תיאור פשוט של איך המערכת עובדת מבחינת האדם שמפעיל את באקווריום . לגבי כמה סננים ומה זה אוסמוזה ומה זה עושה למים קראתי והבנתי .. רק איך עובדים עם זה ביום יום כן האקווריום .( מילוי ידני לא מערכות אוטומטיות)
עדיין לא נקרא Sunday 07/04/2013, 18:06   #6
I.P.L ייעוץ ומכירות
בית עסק

הסמל האישי שלI.P.L ייעוץ ומכירות

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אפי צפה בהודעה
בגדול אין שימוש בחלקי חילוף למערכות אוסמוזה, למעט המסננים עצמם -בד"כ, 2 סננים מיקרוניים, מסנן פחם ומימברנה.
בשניים הראשונים מדובר בעשרות בודדות של שקלים, המימברנה יקרה יותר, כך גם תדירות החלפתה.
מערכות כאלו, במחירים טובים, בטח במבצעים,מוצעות ע"י חנויות המפרסמות כאן באתר.
מקובל 1 מיקרון ו-2 פחם.

ישראל

לא בשבת

www.aqualand.co.il
I.P.L ייעוץ ומכירות לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 07/04/2013, 23:12   #7
gil azulay

אני מתכוון השבוע להכניס מערכת אוסמוזה ורציתי בעזרת המנוסים באוסמוזה מבינכם לדעת איך להתחיל.

אני לא רוצה פאדיחות ורוצה להכנס לזה בעדינות ובבטיחות מירבית.

אז איך להתחיל? עם כמה אחוזי אוסמוזה? ואיך להתקדם ?
אני מניח שהגבול הסופי הוא תלוי בך בכמה קשיות וph אתה רוצה וזה תלוי באוכלוסיית יעד שלך.

לפי האוכלוסיה המיועדת שלי (סקלר רד בקים וקרדינלים-יכנסו לאחר איזון המערכת כרגע יש טטרות שונות,קורידורסים,אוטוצינקלוסים ,אנציסטרוס ואוכל אצות סיאמי)
אני מכוון לערכים הבאים:
ph - 6.2
gh - בערך 5
טמפ- 26

הערכים הנוכחיים שלי ממי הברז הם:
חומציות 7.2
קשיות 15
kh 9
פוספט 1-1.5
אמוניה 0
ניטריט 0
ניטראט 40!!!! טירוף המי ברז האלה

אשמח לתוכנית עבודה - תודה רבה חברים

עדיין לא נקרא Monday 08/04/2013, 00:01   #8
אלי קדר

הודו לך על 2 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gil azulay צפה בהודעה
אני מתכוון השבוע להכניס מערכת אוסמוזה ורציתי בעזרת המנוסים באוסמוזה מבינכם לדעת איך להתחיל.

אני לא רוצה פאדיחות ורוצה להכנס לזה בעדינות ובבטיחות מירבית.

אז איך להתחיל? עם כמה אחוזי אוסמוזה? ואיך להתקדם ?
אני מניח שהגבול הסופי הוא תלוי בך בכמה קשיות וph אתה רוצה וזה תלוי באוכלוסיית יעד שלך.

לפי האוכלוסיה המיועדת שלי (סקלר רד בקים וקרדינלים-יכנסו לאחר איזון המערכת כרגע יש טטרות שונות,קורידורסים,אוטוצינקלוסים ,אנציסטרוס ואוכל אצות סיאמי)
אני מכוון לערכים הבאים:
ph - 6.2
gh - בערך 5
טמפ- 26

הערכים הנוכחיים שלי ממי הברז הם:
חומציות 7.2
קשיות 15
kh 9
פוספט 1-1.5
אמוניה 0
ניטריט 0
ניטראט 40!!!! טירוף המי ברז האלה

אשמח לתוכנית עבודה - תודה רבה חברים

חשוב לדעת גם מה הKH שלך באקווריום.
לדוגמה ב 6.2 PH
9 KH
נותן לך PPM CO2 170. שזה הרבה יותר מידי, נסה לא לא לעבור את ה 40 PPM
הצמחים לא צריכים יותר מזה והדגים נחנקים.

לגבי ציוד

המערכת הבסיסית מורכבת מ 3 סננים (סנן 1 מיקרון + 2 סנני פחם) + ממברנה + שטאוף ושסתום אל חוזר, את כל אלו אתה מקבל כיחידה אחת.
כדי לשמור על הממברנה, שהיא הרכיב היקר במערכת, אתה אמור להחליף סננים כל חצי שנה או כל 10000 ליטר (אני חושב, לא בטוח שאני זוכר נכון).
תוספת מבורכת שניתן לקבל בתוך כל העסקה היא מד TDS כפול, מדובר על מכשיר שעוזר לך למדוד את ביצועי המערכת, הוא מודד את המוליכות החשמלית של המים שנכנסים ואת זו של המים שיוצאים, ככל שהערך גדול יותר יש לך יותר חומר מומס במים, זה נותן לך מדד טוב על תיפקוד המערכת, מערכת תקינה אמורה לסנן כ 95 אחוז מערך הכניסה.

תוספת נוספת היא בוסטר, הבוסטר היא משאבת דיאפרגמה שמעלה את לחץ הקו מ כ 5 אטמוספירות לכ 9-10 אטמוספירות, זה גורם לשיפור היחס בין מי האוסמוזה למי הרכז, כלומר, אתה מבזבז פחות מים והביזבוז במערכות האלו הוא גדול.
שיפור נוסף הוא שהבוסטר משפר את הנתון של 95 אחוז סינון מומסים שכתבתי עליו קודם.
ואחרון חביב, קצב המילוי עולה

למהדרין (ואני לא חושב שאתה צריך את זה רק תדע שזה קיים) ישנה אפשרות להוסיף בטור סנן נוסף, סנן DI זה סנן שמכיל שרף (resin) השרף מנקה ניקוי נוסף את מי האוסמוזה.
(De-Ionizing resin= DI)
בתוך הסנן ישנה מחסנית, לתוכה מכניסים כחצי ק"ג אבקה של גרגרי שרף. זה מוריד את רמת ה TDS לבערך 0. צריך להחליף את השרף הזה די מהר, תלוי מה כמות המים שעוברת דרכו.

לשאלתך,
הסינון איטי להחריד, אפשר למלא כלי/ חבית קטנה ולהעלות משם במהירות לאקווריום.
אני מעדיף לאט, לדעתי לא כדאי לעשות שינוים פתאומים במים, אז אני ממלא מי אוסמוזה ישירות לאקווריום עם צינור היציאה מהממברנה. כל מילוי כזה לוקח שעתים שלוש.
לא חייבים להשתמש ב 100 אחוז מי אוסמוזה, ניתן לערבב חלק ממי הרכז (המים ה"מלוכלכים" שיוצאים מהממברנה) עם מי האוסמוזה,
היתרון הוא שאתה מבזבז פחות מים, לא צריך להשתמש באנטי כלור (בזכות הסינון של מסנני הפחם) ואתה מקבל חלק מהסידן המגנזיום ושאר החומרים הטובים של מי הברז בארץ.
צריך כמובן לבדוק את רמת הניטרט במי הרכז יתכן שהרמה תהיה נמוכה ובא לציון גואל.

כשאתה משתמש ב- 100 אחוז מי אוסמוזה נוצרים חוסרים במים ויש הרבה חומרים להשלים,
אפשר לחלק את החומרים שחסרים במי אוסמוזה ל 2 קבוצות, מיקרו אלמנטים וסידן + מגנזיום (אבקת דיסקוסים).
ניתן לקנות חומרי מיקרו וחומרים להשלמת סידן ומגנזיום כחומרים מוכנים של ברייטוואל או סיכם (לדוגמא, מגביר GH אבקת Seachem Equilibirium) ( או Remineralīz-P של בריטוואל) ועוד.

את המיקרו אלמנטים (נקרא גם טרייס אלמנט Trace Elements ) אפשר להשלים ע"י תוספת לאקווריום באבקה כמו "גלובלי" ואפשר ( וגם עדיף לדעתי) להכין תמיסה.
את האבקה Plantex CSM + Boron קונים מוכנה, חלק מהחומרים שבה רעילים ולא נהוג להכין אותה לבד.

את אבקת הדיסקוסים מכינים כתערובת של אבקות ולא יוצרים תמיסה מכיוון שאז החומרים מתחילים להגיב אחד עם השני

מתוך המאמר על שיטות דישון באקווריום הי טק:
תערובת הדיסקוסים – Discus Mix (מוסף כאבקה לאקווריום):

סידן גופרתי – CaSO4 – 3.0 g

סידן כלורי – CaCl2+2H2O – 1.0 g

מגנזיום גופרתי – MgSO4 – 1.0 g

סודיום ביקרבונט – NaHCO3 – 1.5 g

תמיסת המגנזיום – MS :

מגנזיום גופרתי – MgSO4 – 169.02 g

ב-500 מ"ל מי אוסמוזה

בהצלחה

נערך לאחרונה על ידי אלי קדר, Monday 08/04/2013 בשעה 20:26.
אלי קדר לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 08/04/2013, 10:06   #9
gil azulay

כרגיל אלי אתה משקיע בתשובות ומגלה המון ידע! תודה רבה חבר
עדיין לא נקרא Monday 08/04/2013, 16:58   #10
אביב לוטטי

הסמל האישי שלאביב לוטטי

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: 250 ליטר מעורב + שרימפסייה + 500 ליטר אמריקאים

כל הכבוד על התשובה

הטלה של גרין טרור
אביב לוטטי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 11/04/2013, 21:01   #11
gil azulay

ברירת מחדל אוסמוזה בצמחייה- עצות ממנוסים ומניעת פאדיחות

שלום,היום החלפת מים ראשונה ולמרות התשובה המדהימה של אלי הייתי רוצה לשאול בכל זאת:

בהנחה שאני עוקב אחרי החומציות והco2 ונזהר מזה כמו מאש.
מהי תדירות ואחוז החלפת המים עם מי אוסמוזה עד שאני מגיע ליחס הרצוי, שלא תגרום לנזק לדגים אבל בכל זאת לא תיקח שנה.

האם פעמיים בשבוע להוסיף עוד 10 אחוז אוסמוזה במקום ברז זה הרבה מידי?(תוך 5 שבועות אני ב100 אחוז אוסמוזה)
או רק פעם בשבוע 10 אחוז....?

מה מהכרותכם קצב נורמאלי להחלפה הברז לאוסמוזה....

ושאלה נוספת:
אני ממש בדילמה האם לעשות 100 אוסמוזה או לא - הייתי שמח לשמוע בעד ונגד העניין הזה ואיזה יחסים אתם עושים בין ברז לאוסמוזה.

נערך לאחרונה על ידי gil azulay, Friday 12/04/2013 בשעה 09:44.
עדיין לא נקרא Friday 12/04/2013, 09:44   #12
gil azulay

עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 12:55   #13
אלי קדר

ברירת מחדל תגובה להודעה: אוסמוזה בצמחייה- עצות ממנוסים ומניעת פאדיחות

ציטוט:
שלום,היום החלפת מים ראשונה ולמרות התשובה המדהימה של אלי הייתי רוצה לשאול בכל זאת:

בהנחה שאני עוקב אחרי החומציות והco2 ונזהר מזה כמו מאש.
מהי תדירות ואחוז החלפת המים עם מי אוסמוזה עד שאני מגיע ליחס הרצוי, שלא תגרום לנזק לדגים אבל בכל זאת לא תיקח שנה.

האם פעמיים בשבוע להוסיף עוד 10 אחוז אוסמוזה במקום ברז זה הרבה מידי?(תוך 5 שבועות אני ב100 אחוז אוסמוזה)
או רק פעם בשבוע 10 אחוז....?

מה מהכרותכם קצב נורמאלי להחלפה הברז לאוסמוזה....

ושאלה נוספת:
אני ממש בדילמה האם לעשות 100 אוסמוזה או לא - הייתי שמח לשמוע בעד ונגד העניין הזה ואיזה יחסים אתם עושים בין ברז לאוסמוזה.

היי,
לדעתי פעמים בשבוע 10 אחוז זה בסדר גמור, לא נשמע לי שינוי גדול מידי.
( אחרי 5 שבועות אתה לא באמת ב 100 אחוז אוסמוזה, כי אתה מדלל כל הזמן את מי הברז, אבל חלק (קטן והולך) תמיד נשאר.)

לדעתי, נסה לא להגיע ל 100 אחוז אוסמוזה, זה יחסוך לך את ההתעסקות עם הסידן והמגנזיום.
אם אני זוכר נכון, המטרה שלך היתה להוריד את הניטראט.
אם תגדל פעם צמחים נורא מפונקים כמו טונינות, אוריאוקולונים, ואולי גם לודביגיה פנטאנל, אז כנראה כדאי לעבור ל 100 אחוז אוסמוזה.

לגבי היחס בין מי הברז למי אוסמוזה, הכי פחות בזבזני זה לקחת את כל מי הרכז יחד עם כל מי האוסמוזה לאקווריום.
יש כמובן לבדוק את כמות הניטראט.

מה ההבדל בין מי ברז למי אוסמוזה + מי הרכז?
מה שנשאר במסננים.

בהצלחה.

נערך לאחרונה על ידי אלי קדר, Sunday 14/04/2013 בשעה 17:36.
עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 13:04   #14
gil azulay

אני פשוט צריך לקבל החלטה אם 100 אחוז או לא,כי אם אני עושה 100 אחוז אוסמוזה אני צריך להשלים תוספים כמו שאמרת נכון?
עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 13:10   #15
אלי קדר

ציטוט:
אני פשוט צריך לקבל החלטה אם 100 אחוז או לא,כי אם אני עושה 100 אחוז אוסמוזה אני צריך להשלים תוספים כמו שאמרת נכון?
כן
סידן+ מגנזיום
מיקרואלמנטים

+

חשבון מים מנופח.
עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 13:15   #16
gil azulay

חחחחח כן אה זה גם שיקול מאוד רציני... אני חושב שאני אעשה בין חצי חצי ל70 אחוז אוסמוזה 30 אחוז ברז.

במקרה כזה לא אצטרך תוספים נכון? רק כדי להיות בטוח,מלבד דישון צמחייה כמובן שזה לא קשור...
עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 13:28   #17
אלי קדר

ציטוט:
חחחחח כן אה זה גם שיקול מאוד רציני... אני חושב שאני אעשה בין חצי חצי ל70 אחוז אוסמוזה 30 אחוז ברז.

במקרה כזה לא אצטרך תוספים נכון? רק כדי להיות בטוח,מלבד דישון צמחייה כמובן שזה לא קשור...
קשה לענות על זה, צריך למדוד,
ערך ה GH יתן לך אינדיקציה על רמת הסידן והמגנזיום.
בוא נגיד שאם יש לך פחות מ 5 GH אז כדאי להוסיף קצת מי ברז, אם יותר, אתה יכול להוסיף עוד מי אוסמוזה.

בהצלחה
עדיין לא נקרא Sunday 14/04/2013, 13:41   #18
gil azulay

מעולה סידרת לי את הראש , היעד הוא gh 5
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול