AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Thursday 05/09/2019, 22:14   #1
דוד א.

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: rio 350
וותק בתחום: חזרתי אחרי כמעט 15 שנה
ברירת מחדל אקו דיסקוסים חדש

שלום חברים,
אני די חדש בתחום, אבל אני מעוניין להתחיל עם דיסקוסים.
הזמנתי אקו' RIO 350 של JUWEL, והזמנתי מחו"ל פילטר חיצוני EHEIM PRO4 600, וגם מערכת UV EHEIM 800, ומשאבת אויר 400L,
אני רואה הרבה שעם דיסקוסים שמים 2 פילטרים,
1) האם כדאי לי להשתמש עם הפילטר שמגיע עם האקו' (פנימי)
2) האם כדאי לי להוציא את הפחמים שמגיעים עם הפילטר, ולשים מדיות מכניות?
3) אני לא רואה שמדברים על UV, יש לזה סיבה?
4) איזה ציוד אני צריך עוד?
אשמח לתשובות
דוד
דוד א. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 06/09/2019, 08:55   #2
XDspy

הודו פעם אחת בהודעה אחת
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקו דיסקוסים חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי דוד א. צפה בהודעה
שלום חברים,

אני די חדש בתחום, אבל אני מעוניין להתחיל עם דיסקוסים.

הזמנתי אקו' RIO 350 של JUWEL, והזמנתי מחו"ל פילטר חיצוני EHEIM PRO4 600, וגם מערכת UV EHEIM 800, ומשאבת אויר 400L,

אני רואה הרבה שעם דיסקוסים שמים 2 פילטרים,

1) האם כדאי לי להשתמש עם הפילטר שמגיע עם האקו' (פנימי)

2) האם כדאי לי להוציא את הפחמים שמגיעים עם הפילטר, ולשים מדיות מכניות?

3) אני לא רואה שמדברים על UV, יש לזה סיבה?

4) איזה ציוד אני צריך עוד?

אשמח לתשובות

דוד
קודם כל בהצלחה בהקמת האקווריום זה החלק הכי כיף בתחביב.
אז ככה הסיבה שאתה רואה אקווריומים של דיסקוסים עם 2 פילטרים היא שדיסקוסים אוהבים מים נקיים לכן אנשים מנסים לשמור על מים נקיים ככל האפשר אצלי אישית הם מוחזקים עם פילטר אחד אני פשוט דואג להחלפות מים סדירות פעם בשבוע.
אז ככה מערכת uv נועדה כדיי למנוע בעיקר ירוקת באקווריום וזה גם הורג תרופות במידה למבצעים טיפול רפואי לדג חולה תמיד מומלץ לחבות את המערכת אישית לא רואה סיבה למערכת באקווריומים אלה אם כן האקווריום ממוקם מול חלון(אור השמש גורם לירוקת וגם הדלקת תאורה יותר מ8 שעות גם עלול לגרום) אז ככה דיסקוסים גם מאוד אוהבים מים שחורים מה זאת אומרת זה בעצם כמו סוג של צבע שבעצם יוצא מגזעי עץ או עלים מיובשים זה גורם לרמת ה-ph לרדת מה שיכול מאוד להואיל לדיסקוסים ולהוסיף מראה יחודי של האזור הטבעי שלהם יש אופציה גם לקנות חומר שעושה את אותו האפקט אבל אישית מעדיף שיטות כמה שיותר טבעיות.
דרך אגב פחם פעיל שואב את הצבע הזה וגם תרופות לכן אני ממליץ להחליף את הפחם במדיה להשתמש בו רק במידה ואתה צריך להוציא מהמים את הצבע הזה במידה תוסיף גזעים או לאחר טיפול תרופתי.
אז ככה בקשר לדיסקוסים עצמם אוכל שאני מאוד ממליץ ושהוא הכי טוב שמצאתי בשוק מבחינת איכות ויטמינים וגם טעם בשביל הדיסקוסים.
אחריי שתסיים את הסייקל והאקווריום יהיה מוכן לדיסקוסים יש כמה דברים שאתה צריך לדעת עליהם
1)תמיד לכחת ישר את הכמות שאתה רוצה ולא לקנות כל פעם אחד אחד או לקנות בנפרד ולהוסיף כל פעם הסיבה לכך היא שאם תקנה אותם ישר בקבוצה רוב הסיכויים שיחיו כלהקה ולא לחוד אם תוסיף אחד אחד או 3 ואז 2/1 אז יכול להיות שיתחלקו לקבוצות ואז זה אומר שהקבוצה הגדולה ונחזקה יותר תעשה טרור לאחרים ואתה תראה קבוצת דיסקוסים שמציקה לדיסקוסים אחרים.
2)הדבר השני זה שברגע שתשים אותם באקווריום הם יכולים לרצות לא לאכול וזה בסדר אצלי הם התחילו לאכול רק אחריי שבוע יש 2 שיטות לגרום להם לאכול הראשונה היא שיהיה לך שם כבר דגים קטנים של להקות כמו קרדינלים והשנייה היא לחכות שבוע ולנסות שוב ובמידה ולא עובד לנסות להביא להם תולעי דם(אבל לא כאוכל קבוע!!) למרות שעם האוכל שהמלצתי לך לא אמורה להיות בעיה אחריי השבוע הראשון אמורים לאכול אוליי גם על היום הראשון או השני אז אם הם לא יוכלו בשבוע הראשון אל תבהל הם יכולים לשרוד בלי אוכל חודש.
חפרתי לך פה קצת אבל אם יהיה לך עוד שאול תשאל אני יענה מהניסיון הקטן שיש לי ואנסה לעזור.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

נערך לאחרונה על ידי XDspy, Friday 06/09/2019 בשעה 09:00.
XDspy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 06/09/2019, 08:57   #3
XDspy

הודו פעם אחת בהודעה אחת

דרך אגב זה האוכל
החברה "omega one" מאוד ממליץ

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
XDspy לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 08/09/2019, 23:20   #4
דוד א.

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: rio 350
וותק בתחום: חזרתי אחרי כמעט 15 שנה

תודה רבה על התשובה, אני שמח על כל מידע שאני יכול לתפוס
דוד א. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 19/09/2019, 21:43   #5
דגים ברשת
בית עסק

הודו לך על 10 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ושוכני קרקעית 600 ליטר טרופאוסים 450 ליטר
וותק בתחום: כמה שנים טובות

דוד. תתחדש

הפילטר הפנימי של גאוול פצצה, ותשתמש איתו ועם האהיים.
UV הוא מעולה, אל תפעיל אותו רצוף, תן לו 6-7 שעות על שעון שבת..
אני לא יודע זה שכתב לפני, מהיכן הוא שואב את ידיעותיו, דיסקוסים לא צריכים בכלל מים שחורים..
(מה שיש להם באמזונס מים כהים, זה מדובר על דיסקוס טבע..).
דיסקוסים, עדיף לך להביא להקה אחת. בפעם אחת. וממקור אחד. רצוי ממקור בעל שם ואמין
מנסיון של שנים - הדיסקוס. צריך "יציבות", החלפה קבועה, האכלה קבועה, שמירת על תנאי מים טובים, וסגרת סיפור.
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא