AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Tuesday 05/06/2018, 18:10   #31
osherak

הסמל האישי שלosherak

הודו לך על 20 הודעות 20 פעמים
סוג אקווריום: 200x65x70 []==};;;;;>דיסקוסים
וותק בתחום: כמה שעות
ברירת מחדל תגובה להודעה: גידול דיסקוסים קטנים עם חצצ

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
אושר לא קראת נכון את ההסבר

ההשוואה בין דסקוס קטן לניאון קטן היא אך ורק באופן הדבקות המחלה. אם יש טפיל הרי שהוא לא יפסח על אף דג!

לא בדיוק נכון

ב. לגבי הטענה שדיסקוס ניזון מקרקעית- אז רשמתי שגם גאופגוס ניזון
אז מה? כל הגאופגוסים חולים בטפילים? ממש לא

במקרה גידלתי גם גאופגוסים לפני הדיסקוסים, מערכת החיסון של הגאופגוסים הרבה יותר חזקה משל הדיסקוסים, לא היתי מחליף להם לפעמים מים ושאיבות רפש חודש ימים(היתי בחול) ולא היה קורה להם כלום, אי אפשר לעשות את ההשוואה הזו, דיסקוס זה אחרת. ( יש סברה שאומרת שביגלל שרצו להגיע לקו מסויים עירבבו זוגות שהם אחים או בן ואמא וכו? (גילוי עריות) וזה גרם להם לאיזשהו פגם שעושה אותם יותר חלשים מאחרים)

לגבי שאיבות רפש- לא רואה לנכון לשאוב כל יום, אם כך אפשר גם לשאוב בתדירות גבוה יותר של 10 פעמים ביום.
בסופו של דבר חוץ מיגיעה ופעולה מיותרת לא יווצר שום ערך נוסף.
המטרה בשאיבת רפש היא לא לאסוף כל גרגיר צואה אלא להקל על מושבת הבקטריות במקרה שקצב הפירוק אמוניה נמוך מקצב הפרשת האמוניה.

לא אמרתי לשאוב כל יום אבל פעמיים בשבוע זה מספיק כי הוא מתכוון להאכיל המון פעמים....
אני ממש לא עושה שאיבות רפש בשביל הבקטריה, בשביל מה יש לי פילטר? המטרה של שאיבות הרפש פשוטו כמשמעו - לשאוב רפש(אפשר גם להגיד כדי לאוורר את החצץ מכיסים אנרובים אבל זה כשיש שכבה עבה של חצץ.

לגבי החלפות מים. שוב, אתה יכול לא להסכים אבל הגישה שלך לא מועילה... אפשר באותה מידה להחליף 300% מי אקווריום ביום. זה לא ישנה דבר מבחינת קצב הגדילה ואיזון המערכת.
מה שונה הדיסקוס מגאופגוס? למה לשני אתה לא מחליף כל יום 25%
התשובה נעוצה ב2 גורמים- פחד ומחיר
הפחד שדיסקוס דג עדין שלא יחזיק שבוע ללא החלפת מים בדרך (שזהו פחד מוטעה...הרי רוב המגדלים יטענו שדיסקוס דג דיי עמיד)
הכסף,"- אנשים נוטים לחשוב, שאם דג עלה להם 500 ודג שני 25 הרי שלדג הראשון צריך להעניק תנאי מים איכותיים יותר.
זה הרי מוטעה. תנאי המים הספציפיים לדג לא נעים לפי היצע וביקוש של הדג אלא לפי האיזור הגאוגרפי בו הוא חיי והחוסן של הדג לשינויים.
ברור שציקלוסומה פרסיי חסון יותר מדיסקוס למשל
וזאת כי הוא הסתגל לחיות במים מתוקים ומליחים ובטווח טמפ' רחב יותר ותנאי חומציות וקשיות שונים. זאת לעומת דיסקוס שחי בתנאים ספציפיים מאד של טמפרטורה וחומציות.
לכן רמת ההשקעה בדג לא צריכה (למרות שבפועל קורה) לנבוע ממחיר הדג ששילמנו.
להגיד שדיסקוס זקוק לתנאים כמו בסביבת המחיה שלו זה חצי טעות - סברה מיושנת, הדיסקוס כבר כמה דורות טובים מבויית, מורגל למי ברז ולתנאים שיש בבית.

על הורמון ?אגבה? שמעת?
לא יפרט על ההורמון יש מידע עליו באינטרנט.
בגדול הדגים מפרישים אותו על מנת ?להבין? איפה הם נמצאים וכמה מקום יש להם והורמון זה מוכח כמעקב גדילה, ואנו רוצים להוציא כמה שיותר מימנו מהמים.
זה בגדול הסיבה להחלפות מים הגדולות.
גם אני כמו כןלם התחלתי עם החלפות קטנות לימים הבנתי שהדגים לא גודלים כראוי, יגדלו כן אבל לא כמו שאני רוצה, כמובן שיש עוד תנאים כמו תזונה וכו?.
עדיין לא נקרא Tuesday 05/06/2018, 19:11   #32
SHAUL MOSHE

הודו לך על 7 הודעות 8 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי סטנדקר צפה בהודעה
אם זה דגים גדולים, אז זה הגזמה בהחלפות המים, אני לא רואה סיבה ליותר מפעם בשבוע
ולפתוח פילטר פעם בחודש זה מוגזם לדעתי, וגם אם תנקה את הספוגים והמדיה פעם בחודש, זה יפגע לך בבקטריה

אחלה דיון נהיה כאן
האקווריום עובד ככה מעל חצי שנה פגיעה בבקטריה אני מוסיף בקטריות כל החלפת מים.
SHAUL MOSHE לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 05/06/2018, 19:14   #33
דגים ברשת
בית עסק

הודו לך על 10 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים ושוכני קרקעית 600 ליטר טרופאוסים 450 ליטר
וותק בתחום: כמה שנים טובות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SHAUL MOSHE צפה בהודעה
האקווריום עובד ככה מעל חצי שנה פגיעה בבקטריה אני מוסיף בקטריות כל החלפת מים.
לדעתי הוספת בקטריות באקווריום מבוסס אם אתה מבצע החלפות מים זה מיותר
אין בזה אפילו טיפת צורך
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 05/06/2018, 21:27   #34
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

חברים העץ מתחיל קצת להתפזר.

- דיסקוס כמו כל דג אחר, יכול להסתדר גם עם רענון מים שבועי ועם שאיבת רפש אחת למספר שבועות.
אחוז ותדירות החלפת המים הולך וצובר תאוצה בתקופה האחרונה ללא הצדקה מדעית או כזו שנמצאת בספרות המקצועית.
אם בעבר הסתפקו ב25% החלפת מים שבועית, כיום יש מגדלים כמו פותח הפוסט שעושים החלפה 25% יומית ואני מכיר אישית אנשים כאן בפורום עושים כל יום 100% החלפת מים בטפטוף.
אין בזה היגיון כלכלי ולא היגיון שמסייע בהתפתחות הדג.
ממוצע גדילה של ציקליד דיסקוס בשנתו הראשונה מביצה- לדג מתבגר, נע בכסנטימטר לחודש כך שכעבור שנה הדג מגיע לכ-10 ס"מ. טרם צפיתי בדג שעבר שינויי גודל של עשרות אחוזים מהמוצע הנ''ל בגלל החלפת מים יומית! הרי שבתנאים מיטביים של טמפ', מזון ומקום קצב הגדילה לא יכול להיות גדול יותר!

לגבי החלפות המים-
אם נעשה קפיצה קצרה לעולם המלוחים שהוא מורכב עשרות מונים מעולם הדיסקוסים, הרי שהמגדלים מצבעים החלפת מים חודשית של 10% בלבד!!!! וזאת בכדי לשמור על יציבות מוחלטת של המערכת שרגישה אחת כמה וכמה בריף.
וכראייה- הדגים בריפים גדלים היטב, מראים חנניות וצבעים חזקים, חלקם אף מתרבים.

אז מדוע עושים רענוני מים-
מושבות הבקטריות הרי מפרקות את האמוניה המסוכנת, אך כאשר האמוניה מתפרקת לניטראט וניטריט שפחות מסוכנים הדרך היעילה והקלה ביותר שלנו להוציא אותם מהמערכת היא ע''י רענון מים.
מה גם שלעתים מושבת בקטריות שלא התפתחה עד לרמה המקסימאלית לא מסוגלת לפרק את כל הרפש המצטבר ובכדי למנוע מהאמוניה לעלות אנו נעזרים ברענון מים+שאיבת רפש.
אם תמיד נשאב כל גרגר רפש בצורה מידית, הרי שלעולם לא נגיע לביסוס מערכת בקטריות.

לגבי התייחסות ל'ביות' הדגים- כמו הדסקוסים גם ציקלידים רבים אחרים, משריצים, שוכני קרקעית (קורידורסים ואנציסטרוסים למשל) וחריתיים עבורו אלפי השבחות גנטיות. אי אפשר לומר שהמערכת החיסונית של כולם קרסה או ירדה בצורה כה דרסטית שהם זקוקים לטיפול עודף.
שוב, איש באמונתו יחיה, ומי שרוצה יכול לנהל אורך חיים סזיפי של משטרי החלפות מים נוקשים.
אך לפורום הנ''ל נכנסים גם מגדלים חדשים ועם ניסיון דל, אך רצון ללמוד. צריך להבין שלהראות להם גישה נוקשה רק תגרור אותם לעשות טעויות גדולות יותר עם הדגים. לעתים דווקא החלפות המים הרבות וההתעסקות המיותרת היא שמביאה לחשש מהתפרצות מחלות, טיפולים תרופתיים נוקשים והכנסת הדגים לסטרס.
אם ניקח דגים עדינים מאד כמו אפיסטוגראמות, ניראה שיחס הטיפולים- מחלות של מגדלים באר אינו עולה על עשירית מול יחס הטיפולים-מחלות של מגדלי הדיסקוסים. למרות שמדובר בדגים עדינים אפילו הרבה יותר!

ובחזרה לפותח העץ ולשיח המרכזי:
ההחלטה אם לשים חצץ באקווריום לא תגרע מקצב ההתפתחות של בדגיגים ולא אמורה להביא להתפרצות מחלות פתאומיות.
יש לשמור על שטיפת המצע היטב בטרם הכנסתו לאקווריום ללא כל סוגי סבון.
אוכל שנוחת על הקרקעית ולא נאכל- תוכל להיעזר בשוכני קרקעית כמו קורידורסים או מנגד לתת מנות קטנות יותר של מזון ולהעלות את תדירות האכלות. כמובן ששאיבות רפש ושכבת מצע דקה ייסעו לך בתהליך.

לגבי טפילים וטיפולים- אין מנוס מקרנטינה לכל דג חדש שנרכש. שים לב שגם קרנטינה אינה מבטיחה 100% מניעה.

נערך לאחרונה על ידי Y.R.T, Tuesday 05/06/2018 בשעה 22:54. סיבה: שגיאות הקלדה שתוקנו
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
Y.R.T, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 05/06/2018, 22:09   #35
דגים ברשת
בית עסק

וותק בתחום: כמה שנים טובות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Y.R.T צפה בהודעה
חברים העץ מתחיל קצת להתפזר.

- דיסקוס כמו כל דג אחר, יכול להסתדר גם עם רענון מים שבועי ועם שאיבת רפש אחת למספר שבועות.
אחוז ותדירות החלפת המים הולך וצובר תאוצה בתקופה האחרונה ללא הצדקה מדעית או כזו שנמצאת בספרות המקצועית.
אם בעבר הסתפקו ב25% החלפת מים שבועית, כיום יש מגדלים כמו פותח הפוסט שעושים החלפה 25% יומית ואני מכיר אישית אנשים כאן בפורום עושים כל יום 100% החלפת מים בטפטוף.
אין בזה היגיון כלכלי ולא היגיון שמסייע בהתפתחות הדג.
ממוצע גדילה של ציקליד דיסקוס בשנתו הראשונה מביצה- לדג מתבגר, נע בכסנטימטר לחודש כך שכעבור שנה הדג מגיע לכ-10 ס"מ. טרם צפיתי בדג שעבר שינויי גודל של עשרות אחוזים מהמוצע הנ''ל בגלל החלפת מים יומית! הרי שבתנאים מיטביים של טמפ', מזון ומקום קצב הגדילה לא יכול להיות גדול יותר!

לגבי החלפות המים-
אם נעשה קפיצה קצרה לעולם המלוחים שהוא מורכב עשרות מונים מעולם הדיסקוסים, הרי שהמגדלים מצבעים החלפת מים חודשית של 10% בלבד!!!! וזאת בכדי לשמור על יציבות מוחלטת של המערכת שרגישה אחת כמה וכמה בריף.
וכראייה- הדגים בריפים גדלים היטב, מראים חנניות וצבעים חזקים, חלקם אף מתרבים.

אז מדוע עושים רענוני מים-
מושבות הבקטריות הרי מפרקות את האמוניה המסוכנת, אך כאשר האמוניה מתפרקת לניטראט וניטריט שפחות מסוכנים הדרך היעילה והקלה ביותר שלנו להוציא אותם מהמערכת היא ע''י רענון מים.
מה גם שלעתים מושבת בקטריות שלא התפתחה עד לרמה המקסימאלית לא מסוגלת לפרק את כל הרפש המצטבר ובכדי למנוע מהאמוניה לעלות אנו נעזרים ברענון מים+שאיבת רפש.
אם תמיד נשאב כל גרגר רפש בצורה מידית, הרי שלעולם לא נגיע לביסוס מערכת בקטריות.

לגבי התייחסות ל'ביות' הדגים- כמו הדסקוסים גם ציקלידים רבים אחרים, משריצים, שוכני קרקעית (קורידורסים ואנציסטרוסים למשל) וחריתיים עבור אלפי השבחות גנטיות. אי אפשר לומר שהמערכת החיסונית של כולם קרסה או ירדה בצורה כה דרסטית שהם זקוקים לטיפול עודף.
שוב, איש באמונתו יחיה, ומי שרוצה יכול לנהל אורך חיים סזיפי של משטרי החלפות מים נוקשים.
אך לפורום הנ''ל נכנסים גם מגדלים חדשים ועם ניסיון דל, אך רצון ללמוד. צריך להבין שלהראות להם גישה נוקשה רק תגרור אותם לעשות טעויות גדולות יותר עם הדגים. לעתים דווקא החלפות המים הרבות וההתעסקות המיותרת היא שמביאה לחשש מהתפרצות מחלות, טיפולים תרופתיים נוקשים והכנסת הדגים לסטרס.
אם ניקח דגים עדינים מאד כמו אפיסטוגראמות, ניראה שיחס הטיפולים- מחלות של מגדלים באר אינו עולה על עשירית מול יחס הטיפולים-מחלות של מגדלי הדיסקוסים. למרות שמדובר בדגים עדינים אפילו הרבה יותר!

ובחזרה לפותח העץ ולשיח המרכזי:
ההחלטה אם לשים חצץ באקווריום לא תגרע מקצב ההתפתחות של בדגיגים ולא אמורה להיא להתפרצות מחלות פתאומיות.
יש לשמור על שטיפת המצע היטב בטרם הכנסתו לאקווריום ללא כל סוגי סבון.
אוכל שנוחת על הקרקעית ולא נאכל- תוכל להיעזר בשוכני קרקעית כמו קורידורסים או מנגד לתת מנות קטנות יותר של מזון ולהעלות את תדירות האכלות. כמובן ששאיבות רפש ושכבת מצע דקה ייסעו לך בתהליך.

לגבי טפילים וטיפולים- אין מנוס מקרנטינה לכל דג חדש שנרכש. שים לב שגם קרנטינה אינה מבטיחה 100% מניעה.
קודם כל שאפו גדול על הכתיבה המשובחת
לגבי החלפות מים בגדול אתה צודק, אבל מקודתית לדיסקוסים כיון שהם בעלי תאבון אדיר בצעירותם ואני מאכיל המון פעמים, אז נוצר המון לכלוך שמחייב תדירות החלפה גבוהה,
למשל במיכל שלי של הפלטות אני מאכיל פעמם ביום ומחליף מים פעם בשבוע
אבל לקטנים נועצתי בעבר בבעלי חוות שאמרו לי שזה מצויין להחליף 10 אחוז ביום
למה 25%? כי יש לי טפטפת של 8 ליטר בשעה ואני מתעצל לקנות טפטפת קטנה חחח,
בנוגע להמלצותיך
קורדירוס הכי לא הייתי ממליץ כי זה דג שידוע כדג בעיייתי עם מלא טפילים,
אני הולך להכניס רק אנציטרוסים שיעברו טיפול רצחני בתרופות כדי לנקות אותם כמה שיותר, אני רועד מהחיבורים של הלהקה שאני מביא עם דגים אחרים, מה שאני מוכרח להכניס כמו אנציטרוסים זה רק מה שמתרבה אצלי, ועבר טיפול מונע של חיטוי חיצוני טיפול בקטריאלי וטיפול פנימי לטפילי מעיים
תודה רבה, אני חושב שהעץ הזה היה עץ נהדר!!
דגים ברשת לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 06/06/2018, 01:00   #36
osherak

הסמל האישי שלosherak

הודו לך על 20 הודעות 20 פעמים
סוג אקווריום: 200x65x70 []==};;;;;>דיסקוסים
וותק בתחום: כמה שעות

אנשים עדיין תקועים עם תאוריה שעברה מפה לאוזן...
היום יש מחקרים חדשים והמון מידע זמין, שחלק מהמידע חולק על סברות שהיו פעם...

למה לא בדקת על ההורמון ?

טוב סיכמת יפה שכל אחד יעשה מה טוב לו...
אני חושב שהנושא מוצא...
עדיין לא נקרא Wednesday 06/06/2018, 15:51   #37
Udi
חבר כבוד, הוגה ומקים AquaDex

הסמל האישי שלUdi

הודו לך על 24 הודעות 46 פעמים
סוג אקווריום: דיסקוסים

בסופו של דבר השאלה היא לא אם אפשר לגדל עם חצץ או לא ?, ברור שכל עוד החצץ אינרטי ולא משפיע על המים אפשר לגדל גם עם חצץ.
השאלה היא האם ניתן לשמור על אייכות מים גבוהה כאשר משתמשים בחצץ ? והתשובה לכך היא פשוטה - זה תלוי במערכת ובטיפול.
אם למערכת שלך יש פילטריזציה טובה שמתאימה לגודל המיכל (הבנתי שיש), אתה מבצע החלפות מים סדירות (הבנתי שאתה הולך לפי שיטת בית שמאי כאן ) ואתה מבצע שאיבות רפש פעם בשבוע-שבועיים לא אמורה להיות בעיה.
אם לא - גם בלי חצץ יכולות לצוץ בעיות.

ראובן - טוב לראות עוד דינוזארים כאן מדי פעם

נערך לאחרונה על ידי Udi, Wednesday 06/06/2018 בשעה 15:56.
Udi לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/06/2018, 15:40   #38
ארז ש.

הסמל האישי שלארז ש.

הודו לך על 11 הודעות 12 פעמים

דיון מעניין מאוד... שאפו...
ארז ש. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 07/06/2018, 20:15   #39
amfri

הודו לך על 44 הודעות 50 פעמים

אין בעיה לגדל עם מצע אבל צריך שהשכבה העליונה לא תאפשר שהמזון ישקע לשכבות העמוקות יותר.
דיסקוס בדרך כלל אוכל מהקרקעית וצריך שיהיה לו מצע נוח כדי שיוכל להגיע לאוכל בקלות.
מצע קוורץ עם גרגירים קטנים יכול להיות פתרון טוב.
אם מאכילים בקציצת לב בקר שאריות שישקעו ולא יאכלו יזהמו מהר את המים.
מצע כן יכול לשמש חממה לטפילים .
הייתי משתדל לבצע שאיבות רפש בתדירות הרבה ביותר שאפשר.
החלפת מים בתנאי שאתה ממלא מים איכותיים זה מצויין הייתי מבצע הרבה החלפות של כמות מים קטנה ולא החלפה גדולה בתדירות יותר נמוכה.
עדיף שכבת מצע לא עבה שיהיה אפשר להגיע עם השואב רפש לתחתית המיכל .

נערך לאחרונה על ידי amfri, Thursday 07/06/2018 בשעה 20:18.
amfri לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 14/06/2018, 00:49   #40
יניב ושירה

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

סטנדקר מה החלטת בסוף ?
יניב ושירה לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Friday 15/06/2018, 12:11   #41
דגים ברשת
בית עסק