AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Sunday 08/04/2018, 15:42   #31
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה
ברירת מחדל תגובה להודעה: זוג היקלי אלבינו שלי

תודה על המידע אדם, יותר מאשמח לראות תיעוד של הטלה.
אני מאמין שהיו פה ושם הטלות, יש לא מעט שמגדלים את הדג הזה,
אבל מבחינתי הטייטל "לראשונה" שמור לזה שתיעד.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 08/04/2018, 17:03   #32
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

הודו לך על 13 הודעות 21 פעמים
סוג אקווריום: 12 אקווריומים שונים
וותק בתחום: 20 שנה בתחום מתוכם 10 שנים עושה רביות מכמה סוגים של דגים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי = מייק = צפה בהודעה
בשמחה דרקון, כשמגיע אז מגיע.
אגב מי אמר לך שהאלבינו יותר קשה לרבייה?

תודה מייק!!! לגבי ההבדל למה האלבינו יותר קשה לרבייה זה בגלל שהצבעים
שלהם יותר בהירים ויותר קשה להם להסוות את עצמם בצמחייה הסבוכה. אז
יצר ההישרדות שלהם יותר גבוהה בגלל זה הם יותר חשדנים מטבעם.ולכן
הרבייה יותר קשה.

רפי,
אשמח לשמוע מי הרבה את הדג הזה בארץ.
אל תגיד שני בבקשה, כי לדעתי זה בולשיט.

שמעתי כבר על כמה וכמה הטלות, אבל תמונה של ביצה אחת עוד לא ראיתי.
בתור הספקן שאני - אני רוצה לראות תיעוד בשביל להאמין שזה אכן קרה.
ציטוט:
פורסם במקור על ידי דעדוש רפי צפה בהודעה
אף אחד בארץ לא הירבה את ההיקלי לא הרגיל ולא האלבינו.
אני שואל מתוך סקרנות אם יש הבדל ברבייה.

עניתי רפי כבר למייק

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
ציטוט:
פורסם במקור על ידי אמיר.פ צפה בהודעה
זוג יפייפה!
מבנה גוף וסנפירים מרשימים.
ולרוב אני לא מתלהב בקלות מאמריקאים
תודה לך אמיר!!!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אדם צפה בהודעה
היו כמה וכמה הטלות של זוג אלבינו של בחור מקרית גת כדי שזה לא סתם תהיה אמירה באויר אנסה לגרום לבחור לעלות תמונות ותיעוד .
דגיגים לא נשארו אף פעם תמיד נאכלו
אדם הלוואי שאתה צודק.אבל אני רק יגיד שלמדתי כמה דברים בחיים שלי.ואחד מהם
זה.שמדובר בדגים שעד עכשיו ניסו להרבות ללא הצלחה.ועובדה אפילו לא היה תיעוד אחד
ממשי כפי שגם מייק אמר לפני.אז אנשים יש להם כמה טריקים בשרוול.ולמדו לשווק את הדגים

כאילו זה מוצר.ואחד מהם זה.שאתה סתם לדוגמא: מחפש זוג עובד.וניקח את ההיקלי אלבינו
לצורך העניין.אז מישהו עונה לך ואומר לך כן לי יש זוג עובד.ואז אתה אומר סבבה.אתה יכול
לשלוח לי סרטון של הטלה ודגיגים עם ההורים.אתה יודע איזה תשובות תקבל! אני יגיד לך

וזה למען יראו ויבינו כולם את שיטת הקומבינציה.תקשיב אני לא מעלה שמתעדים הטלות אני
אין לי זמן לזה.אני עשיתי איתם כבר כמה הטלות.ובנוסף אתה מוזמן לבוא אלי.ופה הקיצ'
אני עושה עוד רביות של גאופגוסים ויש לי כמה אקווריומים ואתה מוזמן לראות את הדגים

ואת ההאקווריומים שלי ולהתרשם.אני עושה רביות רק של דברים מיוחדים.ואז שאתה מבקש
תמונה של הזוג לפחות.פתאום אתה מקבל תגובה ותמונה כרגע הם נמצאים עם עוד דגים מהסוג הזה.וחלק מהם זה הדגיגים שלהם שיגדלו.ואז ומקבל עוד תמונות של אקווריומים עם דגים אחרים?והבן אדם מתרברב ועף על עצמו.

אבללללללל.מבטיח לך לא תראה סרטון אחד של זוג עובד. מכל סוג של תמונות שהוא יעלה לך
ושתנסה להתמודד איתו.בצורה אינטליגנטית.הוא יגיד לך מה נראה לך אני יעבוד עליך.אני כולם מכירים אותי.תשאל עלי ותראה.או קח מספר פלאפון של מישהו ותשאל.בקיצור עוד קצת פוש.

וככה רוב הסיכויים שתשתכנע.מה (המוסר השכל.) כל עוד שאתה לא מכיר באמת את הבן אדם
ובטח לא ראית סרטון שהזוג עובד.(הטלה ודגיגים).הבן אדם סתם מורח אותך ותמשיך אלה.
בן אדם רציני מעלה לך ישר סרטון וגם מזמין אותך לראות בעיניים עכשיו אני ישאל אותך אדם

ברשותך.אתה אומר יש בחור מקרית גת והיו לו כבר כמה הטלות של היקלי אלבינו.
ודגיגים אבל אף פעם דגיגים לא נשארו הם תמיד נאכלו.עכשיו זה נשמע לך מציאותי
שהבן אדם יש לו זוג עובד ומכל ההטלות אף פעם הוא לא הצליח לשמור אפילו דגיג אחד.

או ישר תיעד את ההטלות והעלה לפחות ליוטיוב או לאתר כל שהוא.שיראו כולם.
בנוסף אתה אומר בחור.ולא קורא בשמו הפרטי זה אומר שאתה לא באמת מכיר אותו טוב
ובנוסף אתה ראית סרטון?.או בעיניים שלך תיעוד של הזוג בהטלה.או עם דגיגים?.

לא נראה לי אבל שוב אני אומר הלוואי הלוואי ואני טועה.אבל לא חושב.תגיד לו שישלח לך סרטון
של הטלה של הזוג עם הדגיגים שנאכלו.אנחנו מחכים.
דרקון אש לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Sunday 08/04/2018, 17:09   #33
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
תודה על המידע אדם, יותר מאשמח לראות תיעוד של הטלה.
אני מאמין שהיו פה ושם הטלות, יש לא מעט שמגדלים את הדג הזה,
אבל מבחינתי הטייטל "לראשונה" שמור לזה שתיעד.
כל מילה בסלע מייק. גם אתה מספיק זמן בתחום ויודע כמה סיפורי
מעשיות כבר שמענו בחיים חחחחח.כבר לא מאמינים לאף אחד עד שלא
רואים בעיניים עם כל הכבוד ויש כבוד!!! אני איתך השמח גם
עדיין לא נקרא Sunday 08/04/2018, 19:43   #34
אדם

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים

אני אענה לך דרקון .
אני מבין ומסכים איתך בכל מה שאתה אומר.
בלי קשר לנושא ההטלות ,אתה חובב רציני ואחד שלקח את התחביב עד הסוף בצורה הכי מקצועית שיש וכל הכבוד לך וממש יפה לראות שיש חובבים כמוך בארץ.
לעניננו,יש כמה וכמה חובבים ולא חסר כנראה חובבים שהמדיה והרשתות החברתיות וכל העיסוק בזה לא חברים שלהם ובטח בטח לא מגדלים בשבילי או בשבילך או בשביל התיעוד או שיראו מה הם מגדלים או מה הם מרבים.
יש המון חובבים שאנחנו בכלל לא מכירים לא כולם כמוך או כמוני ומיק ועוד רבים וטובים גולשים בפורומים וכל זה ומשתפים ובכלל מתעסקים בזה אלא מגדלים להנאתם בכיף שלהם .
הרבה מהחובבים גם בכלל לא רוצים שידעו מה יש להם או בכלל רוצים לשתף .
אותו דבר הבחור הזה של ההיקלי ,כן זה שיטות שיווק נכון וכל מיני חירטוטים ואבועלי של חובבים אבל במקרה הזה הבחור הזה חבר טוב ואם היה רוצה להיזדהות הוא יעשה זאת לבד אני לא צריך לנקוב בשמו כי הוא לא מעונין בזה.
אגיד עוד כמה דברים בנושא, לא את כולם מענינת רביה וזה בכלל לא משנה להם הנדירות או הראשוניות או כמה זה מיוחד ואפילו כמה זה כלכלי זה בכלל לא מענין אותם הנושא הזה.
נושא הדרום אמריקאים היה פעם טרנד חזק בארץ ולאט לאט דעך וכמעט נעלם ישנם כמה שנשארו בזה ואני בינהם ,אני אומר לך כאחד שמת על אוכלוסית הדרום אמריקאים ומגדל אותם כבר 10 שנים ואוסף אחד אחד ,שבשנים ההאחרונות הפכתי את הארץ ותתפלא כמה קשה היה למצוא עוד חובבים רצינים שמגדלים גאופגוסים וכמה האנשים האלה בכלל לא מודעים לפורומים וכל הוואטסאפים בנושאי הדגים ופשוט הגעתי אליהם דרך מכרים וחברים שמכירים אותם מהתחביב וכל זה.
דבר אחרון אתה מעיניך יהיה לך מוזר להבין למה חובבים שמגדלים אוצרות לא משתפים ולא רוצים שיראו איזה כוכבים יש להם אבל הם פשוט לא מעונינים בזה בשום דרך ותאמין לי שיש כמה וכמה שמגדלים דברים שהרבה מאיתנו היו שמחים שישחו אצלנו.
אני גם חובב שלא הכי מפרסם אם בכלל מה מגדל מה מרבה גם הרבה פעמים הרבתי דברים והיתלהבתי מזה בעצמי לבד ובכלל לא קפץ לי לראש או ענין אותי לתעד או לתעד כדי לפרסם .
בסופו של דבר התחביב הוא הכיף שלנו וההנאה שלנו וזה התחביב האישי שלנו ואנחנו עוסקים בו בשבילנו בצורה אישית בבית שלנו ולא עוסקים בתחביב הזה בשביל האחרים או כדי להראות ולתעד את הרגע או לצלם תמונה כדי להוכיח לי לך או למישו איזה משו זה לא בראש שלהם בכלל פשוט נהנים מהאקווריום והדגים.
אני מגדל באמת הרבה סוגי גאופגוסים חלקם מיוחדים מאוד חלקם פחות חלקם נדירים וכן אני מודע לחוסר השיתוף שלי בסרטונים ובתמונות וזה נובע מאמונות שלי אם עצמי אבל אם וכאשר אפרסם זה בטח לא כדי להוכיח זה כדי לשתף ובכיף ובהנאה את החברים פה באתר.
אני כן חושב שחובבים שכן גולשים בפורומים וכל זה צריכים לשתף בידע ובניסיון שצברו אם השנים וללמוד וללמד אחד את השני דברים ולהקל ולתרום ממה שחוו ולמדו אחד את השני וגם את החובבים החדשים שמצטרפים ושואלים שאלות .

נערך לאחרונה על ידי אדם, Sunday 08/04/2018 בשעה 19:50.
אדם לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 01:13   #35
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
אני אענה לך דרקון .
אני מבין ומסכים איתך בכל מה שאתה אומר.
בלי קשר לנושא ההטלות ,אתה חובב רציני ואחד שלקח את התחביב עד הסוף בצורה הכי מקצועית שיש וכל הכבוד לך וממש יפה לראות שיש חובבים כמוך בארץ.
לעניננו,יש כמה וכמה חובבים ולא חסר כנראה חובבים שהמדיה והרשתות החברתיות וכל העיסוק בזה לא חברים שלהם ובטח בטח לא מגדלים בשבילי או בשבילך או בשביל התיעוד או שיראו מה הם מגדלים או מה הם מרבים.
יש המון חובבים שאנחנו בכלל לא מכירים לא כולם כמוך או כמוני ומיק ועוד רבים וטובים גולשים בפורומים וכל זה ומשתפים ובכלל מתעסקים בזה אלא מגדלים להנאתם בכיף שלהם .
הרבה מהחובבים גם בכלל לא רוצים שידעו מה יש להם או בכלל רוצים לשתף .
אותו דבר הבחור הזה של ההיקלי ,כן זה שיטות שיווק נכון וכל מיני חירטוטים ואבועלי של חובבים אבל במקרה הזה הבחור הזה חבר טוב ואם היה רוצה להיזדהות הוא יעשה זאת לבד אני לא צריך לנקוב בשמו כי הוא לא מעונין בזה.
אגיד עוד כמה דברים בנושא, לא את כולם מענינת רביה וזה בכלל לא משנה להם הנדירות או הראשוניות או כמה זה מיוחד ואפילו כמה זה כלכלי זה בכלל לא מענין אותם הנושא הזה.
נושא הדרום אמריקאים היה פעם טרנד חזק בארץ ולאט לאט דעך וכמעט נעלם ישנם כמה שנשארו בזה ואני בינהם ,אני אומר לך כאחד שמת על אוכלוסית הדרום אמריקאים ומגדל אותם כבר 10 שנים ואוסף אחד אחד ,שבשנים ההאחרונות הפכתי את הארץ ותתפלא כמה קשה היה למצוא עוד חובבים רצינים שמגדלים גאופגוסים וכמה האנשים האלה בכלל לא מודעים לפורומים וכל הוואטסאפים בנושאי הדגים ופשוט הגעתי אליהם דרך מכרים וחברים שמכירים אותם מהתחביב וכל זה.
דבר אחרון אתה מעיניך יהיה לך מוזר להבין למה חובבים שמגדלים אוצרות לא משתפים ולא רוצים שיראו איזה כוכבים יש להם אבל הם פשוט לא מעונינים בזה בשום דרך ותאמין לי שיש כמה וכמה שמגדלים דברים שהרבה מאיתנו היו שמחים שישחו אצלנו.
אני גם חובב שלא הכי מפרסם אם בכלל מה מגדל מה מרבה גם הרבה פעמים הרבתי דברים והיתלהבתי מזה בעצמי לבד ובכלל לא קפץ לי לראש או ענין אותי לתעד או לתעד כדי לפרסם .
בסופו של דבר התחביב הוא הכיף שלנו וההנאה שלנו וזה התחביב האישי שלנו ואנחנו עוסקים בו בשבילנו בצורה אישית בבית שלנו ולא עוסקים בתחביב הזה בשביל האחרים או כדי להראות ולתעד את הרגע או לצלם תמונה כדי להוכיח לי לך או למישו איזה משו זה לא בראש שלהם בכלל פשוט נהנים מהאקווריום והדגים.
אני מגדל באמת הרבה סוגי גאופגוסים חלקם מיוחדים מאוד חלקם פחות חלקם נדירים וכן אני מודע לחוסר השיתוף שלי בסרטונים ובתמונות וזה נובע מאמונות שלי אם עצמי אבל אם וכאשר אפרסם זה בטח לא כדי להוכיח זה כדי לשתף ובכיף ובהנאה את החברים פה באתר.
אני כן חושב שחובבים שכן גולשים בפורומים וכל זה צריכים לשתף בידע ובניסיון שצברו אם השנים וללמוד וללמד אחד את השני דברים ולהקל ולתרום ממה שחוו ולמדו אחד את השני וגם את החובבים החדשים שמצטרפים ושואלים שאלות .
אדם קודם אני אתן לך טיפ שאתה רושם תעשה כל 3 או 4 שורות הפרדה.כי שרושמים
הרבה קשה לעקוב בו זמנית בלי הפרדה.עכשיו לגבי כל מה שרשמת.כל טוב ויפה
אכן יש כמה שלא גולשים בפורומים.כמו וואצפ.או באתר הזה או אחר.אבל רובים כיום כן נמצאים

בפייס.ואני בתור אחד שמכיר מלא תותחים בתחום הדגים.שגם לא קשורים לפורום הזה
ובעלי חנויות שאני מכיר אותם מעל 30 שנה.כן יודע איך הדברים עובדים בלי רשתות חברתיות
ואני גם הייתי אחד מהם.ואתה אומר חובבן כמוני.אז החובבן הזה(אני) אני הייתי היחידי שהצליח

בתחום הרביות של הפלאוורים מכמה סוגים ועשה גם היברידיים. והעיף דגיגים בכמויות די גדולות
איפה שאנשים הכי נקרא לזה הכי מקצועים בארץ נכשלו והרימו ידיים והעלאתי לפה לאתר קמצוץ רק על מנת לשתף שאנשים יבינו במה מדובר.בנוסף עשיתי בחיי מעל 60 סוגים של רביות של דגים.בנוסף לגידול בשביל הכיף עוד אין ספור סוגי דגים רק בשביל ההנאה כפי שאתה אומר

ולא למטרת רבייה.וגם לי היו הרבה דברים מיוחדים.אבל עד לפה כל טוב ויפה.עכשיו אני אם
אני לא טועה ותקן אותי שמך הוא אדם והמשפחה מתחיל ב א.ומסתיים ב.י אם זה אכן אתה
אז אכן יש לך גאופגוסים מיוחדים.כגון טופחוס גאינקרה.רטרוקולוסים.גימנואים.ועוד..

וכמו שאמרת אין הרבה אנשים כיום בתחום הגאופגוסים שיש להם מהזן הזה סוגים נדירים.
כפי שהיה מודעות להם בעבר.אבל.בנוסף שאלו אותי איך אני יודע שההיקלי אלבינו יותר קשה
לרבייה.אז עניתי בצורה שיבינו.אבל אתה רוצה לראות איך היצרים משתנים ואני גם יכול לענות

בצורה מקצועית ולהרחיב יותר לגבי ההיקלי אלבינו.בבקשה.ההיקלי אלבינו.כפי שאתה כבר יודע זה
לא משהו שיוצר בטבע זאת יצירה שאנשים יצרו במשך הזמן.מהבהירים ביותר.והתחיל ברמה מאוד נמוכה ורוב האלבינו הצבע שלהם היה מתפוגג והמערכת הגנטית שלהם הייתה מאוד חלשה.

ולקח קצת זמן והצליחו ליצור רמה הרבה יותר גבוהה כפי שאנחנו רואים כיום.אבל עדיין המערכת
החיסונית שלהם חלשה לאומת ההיקלי הרגיל.וזה למה יותר קשה ליצור רבייה מהסוג הזה.
אבל עדיין אפשרית.וזה רק קמצוץ ממה שאני יודע תאמין לי.ואני מבטיח לשתף עוד בהמשך.

שאנשים יבינו באמת איך נוצרת רבייה בטבע ואיך מיישמים אותה באקווריום.וגם אתה ניסית לעשות
רבייה של היקלי אלבינו ולא צלח לך.אבל עזוב את כל זה.אתה אומר חבר טוב שלך מקרית גת.וצד שני.אתה מדבר בגוף שלישי.מצד אחד אתה אומר חבר טוב שלך.ולא ראית בעינייך הטלה אחת עד

עכשיו או תיעוד של הטלה כולל דגיגים.ושוב אתה אומר.לא כל מי שנמצא בפורום הזה רוצה להיחשף.אחלה ומצד שני אתה אומר.כן גולשים צריכים לשתף במילים שלך אמרת.
כן חושב שחובבים שכן גולשים בפורומים וכל זה צריכים לשתף בידע ובניסיון שצברו אם השנים וללמוד וללמד אחד את השני דברים ולהקל ולתרום ממה שחוו ולמדו אחד את השני וגם את החובבים החדשים שמצטרפים ושואלים שאלות.

אבל אתה לא משתף כי אתה אומר.וכן אני מודע לחוסר השיתוף שלי בסרטונים ובתמונות וזה נובע מאמונות שלי אם עצמי אבל אם וכאשר אפרסם זה בטח לא כדי להוכיח זה כדי לשתף ובכיף ובהנאה את החברים פה באתר.אז אתה סותרת את עצמך לבד בתשובות שלך.

ושלא תבין אותי חס וחלילה אין לי שום מטרה להתנצח איתך פה או לחפש מריבה איתך בדרך
זאת או אחרת.רק ויכוח בריא.במחלוקת.ואני בטוח שיש לך מספיק ידע בתחום.אבל נראה לי
שאולי הגיע הזמן להרים את הכפפות.ולהתחיל לחלוק גם מהניסיון שלך.כי אני יגיד לך משהו

שלמדתי.בסופו של דבר מדובר בשם שלך.שלי.ושל אחר.והמטרה שלשמה אנחנו פה בתחום הדגים.זו בסופו של דבר לחלוק את הידע והמידע שלנו לדורות הבאים.וככה גם יזכרו אותנו
את מה שתרמנו ועשינו למען קהילה זאת.או אחרת.ואף אחד לא יכול לקחת את זה ממך.

כי כל מה שאמרת מסתכם בסופו של עניין בדבר אחד.זה יפה לא לחלוק שאנחנו צעירים יותר
ורוצים לעשות ולהבין יותר ולשמור לעצמנו את הקרדיט.בלי שידעו.אבל לאחר שאנחנו גדלים
ובוגרים ואנחנו כבר מספיק בתחום.אנחנו כבר צריכים.להבין כפי שאנחנו למדנו מאחרים והם תרמו לידע שיש לנו היום.אנחנו בכל דור יודעים יותר ומשתדרגים יותר.וצריכים לדעת לחלוק גם להמשך

ובזה בסופו של עניין זה מסתכם.וכיום אתה יכול לראות כמה אנשים מכל קצוות עולם משתפים אחד
את השני\ה.בתחום זה או אחר בכול מה שנוגע לדגים ועוד...וזה התחיל ברשת החברתית בפייס.
ומשם אנחנו גם נהיו חברים ונפגשו בכל מיני ארצות.ותרמו ועדיין תורמים.לגבי סודות שנבנים.כרגע

ברור שיש להם אינטרס כזה או אחר.כי מדובר בתעשייה לשמה.אבל בסופו של דבר ככול שהזמן עובר.ומה שחדש היום עוד כמה שנים כבר ישן והכול מתגלה.אז שוב אני שואל יש לך תיעוד של הטלה ודגיגים אתה אפילו יותר ממוזמן לעלות.ולא משנה אם זה שלך או של חבר.תמיד אפשר להישאר בעילום שם.העיקר שאנשים יבינו במה מדובר.אין לך גם טוב הכל בסדר.אבל אם יש לך

מידע לחלוק גם טוב אושרך.זה לפחות מראה על נכונות.ותתקבל יותר בברכה בפורום הזה.
מה תעשה אחי.בידיים שלך.
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 09:01   #36
דעדוש רפי
אחראי תחום ציקלידים, סטיגריים ושוכני קרקעית

הסמל האישי שלדעדוש רפי

הודו לך על 302 הודעות 434 פעמים
סוג אקווריום: מים עם בעלי חיים כאלה ששוחים בו
וותק בתחום: מי שואל?

דעדוש רפי לא מחובר   הגב עם ציטוט
דעדוש רפי, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 10:22   #37
אדם

דרקון באמת שהיתאמצתי להבין מה אתה כותב ומה אתה מדבר והיה קשה מאוד להבין.
לא הבנתי מה הכיוון ולאן אתה חותר ובלי קשר היה מאוד קשה להבין את צורת הכתיבה הזו והמשכים בכל מיני שורות אחרי נקודה וכדומה.

אענה בקצרה כי זה כבר לא נושא הפוסט ואני לא רוצה להפריע לשאר הגולשים פה בנושאים שמיותרים.

דבר ראשון אני מדבר בעיברית ואם זה היה אני מרבה היתי אומר אני אמרתי בפרוש חבר טוב שאני מכיר וראיתי ככה שאני לא מבין ,יש בעית הבנת נקרא מצדך לאורך כל הכתוב אני עונה ואתה מגיב ללא קשר למה שהגבתי אלא מפרשן אותי לפי מה שנוח לך ואין צורך כי אני מדבר וכותב בעיברית ומספיק ברור .

אני מחפש לראות מה דברי החוכמה שכתבת לגבי רבית ההיקלי אלבינו בצורה מקצועית ובהרחבה כמו שכתבת ולא מוצא חוץ מהרבה מלל ,כתבת שזה דגים מהונדסים שזה ידוע כתבת שזה דג חלש גנטית וזה תלוי וכתבת שאם הזמן פיתחו אותו למופע יפה יותר וזה מן הסתם כנראה נכון כמו בכל יצירה.
איפה הקשר לרביה? אין .
תנאים מטיבים ומעוררים את הדג אבל ישנם מקרים שגם דג חולה רוצה להיתרבות ולחזר אחרי נקבה אין מניעה בזה וגם אם התנאים לא הכי טובים באקוריום.

דבר נוסף אנחנו כולה עוסקים בדגים ובתחביב שהוא כיף ותרפיה והנאה לא כל דבר זה סוף העולם ,השם שלי ,דורות רבים שיזכרו אותנו ,קיצוני מידי ולא רלוונטי יש אחרים שיעשו את העבודה וטובים יותר ממני.

בנושא הנוסף שהגבת דיברנו על תיעוד ,חשוב מאוד בהבנת הנקרא לזכור איפה ולמה התחילה השיחה ולא פתאום לסטות ללא קשר,נושא השיחה ההתחלתי היה תיעוד ושיתוף של תיעודים וכל זה.
מה אני רוצה להגיד, איפה הבנת מזה מדברים שנכתבו והגבת שמישו מסתיר את הנוסחה לאטום?או מחפש קרדיט ,לא כולם מחפשים איזה קרדיט או לשמור לעצמם סודות כדי להרויח משו או בכלל שוב מתעסקים בזה בצורה שאתה חושב או מפתח לעצמך במחשבה בצורה הזו .
ככה שהמקום שאתה לוקח את זה ממש לא מובן ,אינטרסים אנשים רוצים להסתיר לשמור לעצמם את הסודות ,רוצים קרדיט.

לא דרקון אנשים רוצים שקשט ,אנשים מגדלים דגים לכיף להנאה לשקט שלהם לא כדי לשתף אותך או כדי להוכיח לך יש להם מספיק עיסוקים בחים כדי בכלל לא להיתעסק או לחשוב על הדברים בצורה שאתה חושב עליהם.

תלמד לקרוא ולהבין מה כותבים לך למה אתה מגיב ללא קשר .
אמרתי אני לא מפרסם ומשתף תמונות מאמונות שלי מצד שני אני תמיד אם אוכל אתרום ואשתף בכל דבר .
דבר שני כל מי שגולש ומשתתף ברשתות יהיה נחמד מאוד שגם ישתף חוות דעת וכל מיני דברים שקשורים לגידול דגים וילמד את החדשים וגם את הותיקים בעוד ידע ,כןלנו לומדים כל יום כל יום.
לחיב מישו?ממש לא לצפות ממנו גם לו מי שרוצה בשמחה לאנשים יש מספיק בחים חוץ מזה .
בין זה לצילום יש מרחק ככה שסתירה זה לא אולי תנסה ללמוד מזה לסתור .

תזכור לא אחד שתים אלא הרבה יותר מהחובבים לא נמצאים ברשתות חברתיות הכוונה בנושא הדגים מה הם עושים בצורה אישית לא עניני אבל בנושאי הדגים רובם בכלל לא מתעסקעם לא פורום לא נעלים ולא שום כלום,תהיה בטוח שזה לא כדי להסתיר מהעולם את סודות הדגים או איזה אינטרס אלא פשוט צורת חים ופשוט תתפלא ככה הם נהנים מהתחביב בלי חפירות בפורום על ריק.
הציפיה שלך או המחשבה שלך שלגידול דגים בתחביב צריך לשבת אם מצלמה כל הזמן ולשתף ולספר ואולי לכתוב אוטוביוגרפיה וכל מי שלא עושה כך הוא איזה פושע גדול או פועל כך מאיזה אינטרס זה מחשבה הזויה ורחוקה מהמציאות.
תהיה בטוח שיש הרבה סיבות למה לא להיתערבב .

היי כולנו מגדלים לכיף לא עוסקים במדעי החלל ולא מטיסים חללית כל האמירות על דורות הבאים ומה נשאיר אחרינו וחובה מוסרית וכל האמירות הללו בוא נשאיר אותם לאנשים הבאמת חשובים שבאמת עוסקים בחים או מוות ובדברים הרציניים בחים .
אתה כולה מכדל דגים וכך אני וזה תחביב מדהים וכיף ענק ועולם מלא אבל עדין זה תחביב ,תהנה ממנו תעסוק בעצמך תתפתח ואל תיחס לנו ולעצמך בתור חובב דברים שלא לנו .
שיהיה יום טוב לכולנו
אדם, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 13:19   #38
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
דרקון באמת שהיתאמצתי להבין מה אתה כותב ומה אתה מדבר והיה קשה מאוד להבין.
לא הבנתי מה הכיוון ולאן אתה חותר ובלי קשר היה מאוד קשה להבין את צורת הכתיבה הזו והמשכים בכל מיני שורות אחרי נקודה וכדומה.

אענה בקצרה כי זה כבר לא נושא הפוסט ואני לא רוצה להפריע לשאר הגולשים פה בנושאים שמיותרים.

דבר ראשון אני מדבר בעיברית ואם זה היה אני מרבה היתי אומר אני אמרתי בפרוש חבר טוב שאני מכיר וראיתי ככה שאני לא מבין ,יש בעית הבנת נקרא מצדך לאורך כל הכתוב אני עונה ואתה מגיב ללא קשר למה שהגבתי אלא מפרשן אותי לפי מה שנוח לך ואין צורך כי אני מדבר וכותב בעיברית ומספיק ברור .

אני מחפש לראות מה דברי החוכמה שכתבת לגבי רבית ההיקלי אלבינו בצורה מקצועית ובהרחבה כמו שכתבת ולא מוצא חוץ מהרבה מלל ,כתבת שזה דגים מהונדסים שזה ידוע כתבת שזה דג חלש גנטית וזה תלוי וכתבת שאם הזמן פיתחו אותו למופע יפה יותר וזה מן הסתם כנראה נכון כמו בכל יצירה.
איפה הקשר לרביה? אין .
תנאים מטיבים ומעוררים את הדג אבל ישנם מקרים שגם דג חולה רוצה להיתרבות ולחזר אחרי נקבה אין מניעה בזה וגם אם התנאים לא הכי טובים באקוריום.

דבר נוסף אנחנו כולה עוסקים בדגים ובתחביב שהוא כיף ותרפיה והנאה לא כל דבר זה סוף העולם ,השם שלי ,דורות רבים שיזכרו אותנו ,קיצוני מידי ולא רלוונטי יש אחרים שיעשו את העבודה וטובים יותר ממני.

בנושא הנוסף שהגבת דיברנו על תיעוד ,חשוב מאוד בהבנת הנקרא לזכור איפה ולמה התחילה השיחה ולא פתאום לסטות ללא קשר,נושא השיחה ההתחלתי היה תיעוד ושיתוף של תיעודים וכל זה.
מה אני רוצה להגיד, איפה הבנת מזה מדברים שנכתבו והגבת שמישו מסתיר את הנוסחה לאטום?או מחפש קרדיט ,לא כולם מחפשים איזה קרדיט או לשמור לעצמם סודות כדי להרויח משו או בכלל שוב מתעסקים בזה בצורה שאתה חושב או מפתח לעצמך במחשבה בצורה הזו .
ככה שהמקום שאתה לוקח את זה ממש לא מובן ,אינטרסים אנשים רוצים להסתיר לשמור לעצמם את הסודות ,רוצים קרדיט.

לא דרקון אנשים רוצים שקשט ,אנשים מגדלים דגים לכיף להנאה לשקט שלהם לא כדי לשתף אותך או כדי להוכיח לך יש להם מספיק עיסוקים בחים כדי בכלל לא להיתעסק או לחשוב על הדברים בצורה שאתה חושב עליהם.

תלמד לקרוא ולהבין מה כותבים לך למה אתה מגיב ללא קשר .
אמרתי אני לא מפרסם ומשתף תמונות מאמונות שלי מצד שני אני תמיד אם אוכל אתרום ואשתף בכל דבר .
דבר שני כל מי שגולש ומשתתף ברשתות יהיה נחמד מאוד שגם ישתף חוות דעת וכל מיני דברים שקשורים לגידול דגים וילמד את החדשים וגם את הותיקים בעוד ידע ,כןלנו לומדים כל יום כל יום.
לחיב מישו?ממש לא לצפות ממנו גם לו מי שרוצה בשמחה לאנשים יש מספיק בחים חוץ מזה .
בין זה לצילום יש מרחק ככה שסתירה זה לא אולי תנסה ללמוד מזה לסתור .

תזכור לא אחד שתים אלא הרבה יותר מהחובבים לא נמצאים ברשתות חברתיות הכוונה בנושא הדגים מה הם עושים בצורה אישית לא עניני אבל בנושאי הדגים רובם בכלל לא מתעסקעם לא פורום לא נעלים ולא שום כלום,תהיה בטוח שזה לא כדי להסתיר מהעולם את סודות הדגים או איזה אינטרס אלא פשוט צורת חים ופשוט תתפלא ככה הם נהנים מהתחביב בלי חפירות בפורום על ריק.
הציפיה שלך או המחשבה שלך שלגידול דגים בתחביב צריך לשבת אם מצלמה כל הזמן ולשתף ולספר ואולי לכתוב אוטוביוגרפיה וכל מי שלא עושה כך הוא איזה פושע גדול או פועל כך מאיזה אינטרס זה מחשבה הזויה ורחוקה מהמציאות.
תהיה בטוח שיש הרבה סיבות למה לא להיתערבב .

היי כולנו מגדלים לכיף לא עוסקים במדעי החלל ולא מטיסים חללית כל האמירות על דורות הבאים ומה נשאיר אחרינו וחובה מוסרית וכל האמירות הללו בוא נשאיר אותם לאנשים הבאמת חשובים שבאמת עוסקים בחים או מוות ובדברים הרציניים בחים .
אתה כולה מכדל דגים וכך אני וזה תחביב מדהים וכיף ענק ועולם מלא אבל עדין זה תחביב ,תהנה ממנו תעסוק בעצמך תתפתח ואל תיחס לנו ולעצמך בתור חובב דברים שלא לנו .
שיהיה יום טוב לכולנו
אמרת תגיב בקצרה.וחשבתי נשמע ממך דברי חוכמה. כל מה שאני שומע זה תלונות ואחד שבעצם. מעדיף לשחק אותה ראש קטן. ולגבי מה שרשמתי על ההיקלי אלבינו. רשמתי על משהו ממוקד 1. ולא להרחיב על כל הנושא.

אם היית קורא את כל העץ היית מבין על מה מדובר. מעבר לזה אני רואה שלך אין הבנת הנקרא.כי אין לך באמת שמץ של מושג בתחום הרבייה. כי אז היית מבין על

מה אני מדבר..ולכן עד עכשיו שמעתי רק סיפורי מעשיות על חבר שהוא טוב. ועד עכשיו לא ענית לי. אם הוא חבר טוב. ראית רבייה בעיניים שלך.ותיעוד. כמובן שלא ראית.

אחרת כבר היית עונה. ומעלה סרטון לפחות. וסתם עוד חבר דמיוני שלא קיים. כמו שאמרתי לפני וגם מייק אמר
שמענו כבר מספיק סיפורים על אנשים. אבל אף אחד

עוד לא הביא הוכחה. אפילו להטלה לביציים. אז אתה באמת להתרברב כאילו התשובות אצלך עוד רגע באתר. ובמציאות. כרגיל הכל באוויר.ואני לעומתך שמי הולך לפני

בתחום הדגים ורביות וגם במכירות ועליך אף אחד עדיין לא שמע..ואם אתה לא מי שציינתי. יכולת לרשום שאתה לא הוא. ויכולת להגיד התבלבלת אם מישהו אחר. הייתי

אומר סבבה. אבל לפי צורת הדיבור והגישה בדיבור. כבר מבינים.שזאת בוודאי שלא הוא.ויכולת להבין שיש פה אנשים שכל מה שהם עושים באתר. חשוב ביותר ולא רק בתור תחביב. אלה גם דרך חיים וכן חשוב להם שידעו

עליהם. להבדיל ממך. וזאת זכותך. אבל אתה לא יכול לכולל את כולם.כי יש פה אנשים שתורמים מהזמן שלהם במשך שעות ארוכות. מהידע שלהם על מנת לעזור

לאחרים. ואנחנו כמה שלא נעזור. מתגמדים לעומתם.
ויש דברים שהשתיקה יפה להם שעה קודם. אצלך שומעים רק קיטורים. ושום הבנה מעמיקה בתחום הדגים. ורק עקיצות ולגלוג. מה שבטוח.העץ הזה רק נהרס.ואם זה

מה שמגיע לבן אדם שמנסה לקדם את התחום הרבייה בנושא ההיקלי ועוד רביות ותחומים אחרים ונותן מעצמו ומקדיש לזה שעות על שעות. וימים ושבועות. וחודשים ובסוף מקבל יחס משפיל כזה. מה אני יגיד לך ממש מחזק את המוטיבציה.להמשיך.
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 14:28   #39
אדם

אני זה שצינת למה זה סוד?.אדם אדרי מאילת.
שמע אתה מקרה חמור מזל שזה קצת מעורבב בקומדיה שיבושם לך מיציתי .
שמך הולך לפניך אני אף אחד לא מכיר אותי נו ו?אני כנראה לא אדליק משואה ביום העצמאות אם אתה מגדל דגים בשביל הערכים והכביכול הכרות והשם וכל זה אז באמת אני חסר מילים.
על השאר לא אגיב כי זה חסר טעם אין לי ידע ולא שום כלום וכולי רק סיפורי מעשיות והמצאות אני חי טוב אם זה להבדיל ממך אני מגדל דגים להנאתי ולומד מכולם ותורם מהידע שלי למי שצריך בלי הרבה רעש וצלצולים וניפוחים כאילו המצאתי את התחביב וחיכו רק לי .
הרבו היקלי לא הירבו זו לא הנקודה אבל כנראה שככה אני מבין מה שחשוב זו כנראה הראשוניות והלהוכיח והלהראות שזה רדידות בעיני אבל זה מה שאתה מנסה וזה לא מה שאני ניסיתי להגיד זה רחוק ממני שכל אחד תהיה לו תפינה שלו והכיף שלו כולה צינתי שיש והיו הטלות ,לא היו אז לא לא ביג דיל ,שתצליח ויהיה לך והטלות וכל הרביות בעולם אני בטוח שתקבל אבא שבת בגן .

אתה בכח מנסה להכניס ולנפח את עצמך ולנפח את התחביב והעיסוק ,חביבי תתבגר ותתעורר אנשים רוצמם שקט ולגדל בשקט שלהם בלי החפירות והבילבולי שכל של תראה לי אראה לך וסודות מדינה ולא אגלה כן אגלה כאילו שוב אנחנו עוסקים במערכת השמש והשפעותיה והאם נחיה מחר .
בהצלחה
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 15:08   #40
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
אני זה שצינת למה זה סוד?.אדם אדרי מאילת.
שמע אתה מקרה חמור מזל שזה קצת מעורבב בקומדיה שיבושם לך מיציתי .
שמך הולך לפניך אני אף אחד לא מכיר אותי נו ו?אני כנראה לא אדליק משואה ביום העצמאות אם אתה מגדל דגים בשביל הערכים והכביכול הכרות והשם וכל זה אז באמת אני חסר מילים.
על השאר לא אגיב כי זה חסר טעם אין לי ידע ולא שום כלום וכולי רק סיפורי מעשיות והמצאות אני חי טוב אם זה להבדיל ממך אני מגדל דגים להנאתי ולומד מכולם ותורם מהידע שלי למי שצריך בלי הרבה רעש וצלצולים וניפוחים כאילו המצאתי את התחביב וחיכו רק לי .
הרבו היקלי לא הירבו זו לא הנקודה אבל כנראה שככה אני מבין מה שחשוב זו כנראה הראשוניות והלהוכיח והלהראות שזה רדידות בעיני אבל זה מה שאתה מנסה וזה לא מה שאני ניסיתי להגיד זה רחוק ממני שכל אחד תהיה לו תפינה שלו והכיף שלו כולה צינתי שיש והיו הטלות ,לא היו אז לא לא ביג דיל ,שתצליח ויהיה לך והטלות וכל הרביות בעולם אני בטוח שתקבל אבא שבת בגן .

אתה בכח מנסה להכניס ולנפח את עצמך ולנפח את התחביב והעיסוק ,חביבי תתבגר ותתעורר אנשים רוצמם שקט ולגדל בשקט שלהם בלי החפירות והבילבולי שכל של תראה לי אראה לך וסודות מדינה ולא אגלה כן אגלה כאילו שוב אנחנו עוסקים במערכת השמש והשפעותיה והאם נחיה מחר .
בהצלחה
חחחחחח תשמע שמעתי הרבה חירטושים בחיים שלי
אבל אתה עברת את כולם. אני לא מבין איך אחד שמזלזל
בתחום הזה.בצורה כזאת מחפירה. ולא יודע בכלל

להעריך בכמה זמן והשקעה זה כרוך. כדי לעשות מה שכולנו עושים פה והכל למען אחרים. ואתה רק ממשיך ללגלג על התחום בפורום הזה. וגם עלי. אז מה אתה

עושה כאן בכלל.אם אין לך שום כוונה לתרום ולעזור ולקדם את הפורום ורק לזרוק מילים חסרי משמעות ללא תוכן וכוונה. ולזלזל בכזאת קלות במה שאחרים עושו

ועדיין עושים ללא חת.ובסוף עוד יש לך את החוצפה לבוא ולהטיף לי מוסר! ממש בדיחת השנה מה אני יגיד לך נקרעתי מצחוק. אבל כמו שאמרתי לפני אני את שלי כבר הוכחתי ותרמתי. ועדיין תורם לאתר הנפלא הזה. ומי הולך

לפני גם פה והרווחתי את זה ביושר. לעומתך שרק יודע לזרוע הרס בלי סוף. וכמו שאמרתי חרטשנים לא חסר. וכל ההצגות האלה שעשית עד עכשיו ולא הבאת הוכחה אחת לאשכול. אז תמשיך לחיות בסרט.
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 15:31   #41
מיכאל שלף ז"ל = מייק =
יקיר אקווה

הסמל האישי שלמיכאל שלף ז"ל = מייק =

הודו לך על 192 הודעות 261 פעמים
סוג אקווריום: דרום אמריקה

אדם ודרקון,
איך מפרגונים ודיון ברוח טובה הגעתם
לתגובות העוקצניות והמעליבות האלה?

ל-מה זה טוב?

אני מבקש מכם להפסיק בבקשה
עם ההתנגחויות ולחזור לנושא העץ.

אקווהדקס - האינדקס המקצועי והמוביל בארץ!
"Control yourself. take only what you need from it."

נערך לאחרונה על ידי מיכאל שלף ז"ל = מייק =, Monday 09/04/2018 בשעה 15:34.
מיכאל שלף ז"ל = מייק = לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 15:34   #42
אדם

אמרתי מיציתי ולא מובן לי למה זה הגיע לזה אבל שיהיה אני בחוץ.
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 16:53   #43
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
אמרתי מיציתי ולא מובן לי למה זה הגיע לזה אבל שיהיה אני בחוץ.
הגיע לזה מסיבה מאוד פשוטה אני בסה"כ נתתי דוגמה על אנשים באופן כללי.
איך מתנהל כיום השוק במכירות כוזבות.ולך גם פרגנתי ואמרתי הלוואי הלוואי ואני טועה
ואני גם השמח לראות סרטון.מפה רק זלזלת יותר ויותר.וגם קראת לי חובבן שאני לא חובבן
אני מקצוען בתחום שלי.וכל יום אני מייעץ לא רק פה.אבל למרות הדיבור שלך ניסתי לזרום איתך

בכל זאת ולא לרדת לפסים אחרים.ונתתי הסבר מפורט יותר בצורה מעודנת.ומשם התחלת לתקוף ועל מה בדיוק? כל זה בגלל שביקשתי סרטון של התהליך.שלזכרך אתה התפארת בבחור מקרית גת.ושהוא עשה כמה וכמה רביות והיו גם דגיגים.ולא היה לי שום כוונה להתנצח איתך או לריב איתך חס וחלילה וגם ציינתי את זה מראש.אבל ירדת כבר למתקפה וכל מיני זלזולים על התחום

והעשייה ועלי.ולמה זה היה בדיוק טוב יש דיונים בכל אשכול וכל אחד מביא את הצד שלו וצריך
גם לקבל צדדים אחרים ולנהל דיון בריא ובצורה בוגרת.ולא ישר לזרוק מילים כאלה מחפירות ללא תוכן ובסיס.שזה מראש לא מביא לשום פתרון.וכל העץ הזה נהרס מכל האמירות האלה.במקום

שהעץ הזה היה ממשיך להתנהל בצורה מכובדת ובאמת לא היה לי שום דבר אישי נגדך.כי אנחנו בכלל לא מכירים.אבל אתה לקחת את זה לכיוון אישי כאילו מדברים עליך ולא על מישהו אחר.
אבל.מייק ביקש ואותו אני מאוד אבל מאוד מכבד!!! אז אני מזה הרגע לא מגיב יותר. שיהיה לך רק טוב אדם בכל דרכך.
עדיין לא נקרא Monday 09/04/2018, 17:03   #44
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
אדם ודרקון,
איך מפרגונים ודיון ברוח טובה הגעתם
לתגובות העוקצניות והמעליבות האלה?

ל-מה זה טוב?

אני מבקש מכם להפסיק בבקשה
עם ההתנגחויות ולחזור לנושא העץ.
מסכים איתך לחלוטין ומכבד את דבריך עמך הסליחה מראש מייק היקר!!!

עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 08:06   #45
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

שלום חברים כמה עדכונים בגדול לאחר מעקב יותר צמוד לגבי הזוג שיש לי יותר ויותר
השתכנעתי שמדובר ב 2 זכרים.הם כבר דה בוגרים וניתן לראות שהם רחבים מאוד.
עם צבעים מרהיבים ובליטה גדולה בקדמת הראש.מה שבתחילה היה נראה לי חיזורים

והכנה להטלה היה בעצם.הכנה לבגרות.ובגלל זה כל ההכנות ועקב כך התחילו מריבות
על סימון טריטוריה. בחלק הימני של האקווריום.כי ההיקלי נכנסים לשיא הבגרות המינית
בגילאים שנתיים שלוש.וניתן לראות את זה כבר בשטח מצרף לכם סרטון ראשון.

https://www.youtube.com/watch?v=p6Tj...ature=youtu.be

כמובן שזה היה מבאס ומכה מתחת לחגורה.והבנתי לפחות שהזכרים מפתחים גוף גדול
רחב וצבעים יותר חזקים מהנקבות ועם בליטה בקדמת הראש.ותבינו למה אני אומר את זה בהמשך וכפי שאמרתי כבר לפני.אני לא מרים ידיים כל כך בקלות.וכבר היו לי תכנונים אחרים בו

זמנית להמשך גם לגבי השינוי בדקורציה בא"ק עצמו.מכיוון שלפי מה שהספקתי לקרוא עד כו
הבנתי שההיקלי הנקבות בטבע נלחמות על שטחים ובונות מחילות ומנהרות בערוך 13-53 ס"מ
שמבילות לחדר שבו יוטלו הביצים.ואז מחפשות זכר מתאים למלאכה.כמו כן הם אוהבים וזה גם

אני הבנתי בעצמי.שהם אוהבים מצע חולי.צמחים וגזעים.ואמרתי את זה קודם אוהבים סביבה סגורה מסביב. אז היה לי כד חרס די ארוך שהיה לי בארון.הוצאתי אותו.שטפתי אותו טוב.
והכנסתי אותו לא"ק בצד ימין.שמתי ליד הפתח צמח 1 וגזע עץ מהצד המגביל לו בצד שמאל

מצאתי לפני שבוע כד גדול מפלסטיק כאילו רצה הגורל שאני ימצא אותו חחחחח ניקיתי אותו כמו שצריך ועשיתי לו חור בצורת עיגול די גדול שזכר יוכל להיכנס בו.כמובן גם שמתי צמח 1 וגזע
עץ 1.ואני יספר בקצרה.שלאחר חיפושים הצלחתי למצוא חנות שהביא משלוח חדש לארץ

של היקלי אלבינו.וישר נסעתי בלי לבזבז זמן.לבחור לי 2 נקבות.מכוון שכבר הבנתי איך זכר בוגר
צריך להראות.אמרתי לעצמי אני גם יוכל לזהות ברוב המקרים גם נקבות.ולאחר שהגעתי לחנות
וספרתי למוכר שכבר יצא לי לדבר איתו לפני שאכן הזכרים ברוב המקרים יש להם בליטה בקדמת

הראש.ושמנים ורחבים יותר.ואני והוא ביחד.שדרך אגב מדובר בבן אדם עם ידע די נרחב בתחום
הדגים במיוחד המיוחדים.התחלנו לבדוק את כל הדגים באקווריום.וכפי שכבר הספקתי להבין ראיתי
כבר זכרים לפי מבנה הראש שמתחיל להיות להם בקטנה בקדמת הראש בליטה קטנה.והחלק של הזימים רחב יותר.והנקבות אני ינסה להסביר לפי מה שראיתי בעיניים כי קשה להסביר שלא רואים

אבל תראו בסרטון כבר ותבינו.שהנקבות מבנה הראש שונה משל הזכר.ואין את ההזכר לבליטה בראש.הם פחות רחבות.הצבעים שלהם פחות חזקים.ויכולתי לראות בא"ק.את ההתנהגות של
כולם איך הזכרים מחזרים בקטנה אחר הנקבות.ואיך נקבות רבות עם נקבות אחרות.וזה היה מדהים.ותוך כדי ניהלנו שיחה על כך.ישר בחרתי לי נקבה.והוא גם הסכים איתי שהיא נראת נקבה.

ואז החיפוש הצטמצם יותר.כי הבנתי ממנו שמגיעים הרוב זכרים.ונקבות מעוטות.ולאחר צפייה
נוספת בחרתי עוד אחת.אומנם קצת יותר קטנה.אבל העדפתי ללכת על כמה שיותר בטוח.
כולי הייתי בשמיים אותו הרגע נסעתי הבייתה ושמתי אותם בקרטינה.ואתמול לאחר שראיתי

שהכל תקין.חיברתי אותם עם הזכרים בא"ק כמובן שהם קודם התחבאו להם בצמחיה.התאקלמו
קצת.ואז התחילו להסתובב.וכל זה אני לא זז מהא"ק במשך שעה עד שהתחילו לזוז.על מנת
לא לפספס את הרגע עם המפגש בין הזכרים.עכשיו החלק המעניין.אחד הזכרים כבר התמקם

לו בכד חרס הארוך.שמדמה מנהרה.ואיך שאחת הנקבות התקרבה לכיוון הכד.הוא פשוט יצא
והתחיל לזוז לכיוונה וגם הזכר השני.וזאת הייתה הנקבה הקטנה יותר.ברגע שהם הגיעו לכיוון
החלק השני של האקווריום.הנקבה היותר גדולה התחילה לשחות לכיוון שלהם.וברגע שהזכר

שכבר התמקם בכד חרס.כנראה שהוא היותר דומיננטי בא"ק קלט אותה ישר ניתן לראות שהוא
מחזר אחריה (הכל תראו בסרטון) פותח סנפירים כמו טווס חחחחח.ומתפאר בעצמו מולה. שהם
הגיעו לכיוון הכד שלו נראה שהוא מנסה לעשות עלייה רושם.דבר ראשון הוא הראה סימני

התנפחות לצד הזכר השני.כאילו אומר זה הטריטוריה שלי.ולאחר מכן ולהרשים את הנקבה יותר
הוא פשוט נכנס לכד ויצא לכיוון שלה.כאילו אומר לה זה המחילה שלי.ו וואלה זה עבד.איך שהיא
קלטה שזאת הטריטוריה שלו והמחילה שלו התחילו בניהם ישר חיזורים.שזה פשוט מדהים לשבת

ולראות את כל זה מול העיניים.פשוט חוויה.אז מה למדתי מזה?שאולי הנקבות בטבע בונות את המחילות והמנהרות.אבל בנוסף בטבע שהנקבה מטילה בחדר ההטלה.והתהליך הסתיים מבחינת
ההטלה והדגיגים.החדר יכול לשמש גם לאחר מכן לנקבות אחרות.ויכול להיות לפי מה שאני ראיתי

ואתם תראו בסרטון.שאולי הזכרים תופסים טריטוריה על המחילות ושנקבה עוברת הם מנסים להרשים אותה בכך.כפי שנראה בסרטון.בסופו של דבר בסוף הסרטון ניתן לראות שכל אחד
מהזכרים נמצא הם נקבה אחרת.וכמובן הנקבה הגדולה יותר נמצאת עם הזכר שבכד החרס.

עכשיו ההיקלים מתבגרים כבר בגיל 7-10 חודשיים.ונכנסים לשיא הבגרות בגיל שנתיים שלוש
הנקבות בגיל שנתיים כבר.האם זה אומר שהם מתבגרים בגיל 7-10 חודשיים גם מינית רוב הסיכויים שכן.ואת זה כבר נדע בהמשך למה חיזורים כבר יש.אז עד פה כרגע חברים. אני

יודע שרשמתי הרבה.אבל בדגים מיוחדים כאלה הייתי רוצה לשתף את כולכם שגם לכם יהיה את כל המידע הרלוונטי.כי לא ידוע הרבה על הדגים האלה וזאת ההזדמנות ואני כמובן ימשיך לעקוב ולעדכן אתכם בכל התקדמות והנה הסרטון תהנו. ותגובות ושאלות יתקבלו בברכה.

https://www.youtube.com/watch?v=I66F...ature=youtu.be
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 08:32   #46
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

דגים מרשימים ומיוחדים מאוד ואכן ניכר כי יש הבדל גדול בין הזכר לנקבה לפחות מבחינת נראות (מעניין איך הזכר היה נראה כשהיה בגודל הנקבה שמופיע בסרטון...)

אני חייב לציין שלדקורציה הרבה פחות התחברתי, והאקווריום בכללותו נראה ממש מצועצע ולא קשור לכלום אבל אני מניח שזה עושה את העבודה וזה מה שחשוב...

אני מחזיק אצבעות ומאוד מקווה שבקרוב נראה צאצאים מהדג הנפלא הזה...

המון בהצלחה ותמשיך לעדכן, בהחלט יש למה לצפות!

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 09:08   #47
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
דגים מרשימים ומיוחדים מאוד ואכן ניכר כי יש הבדל גדול בין הזכר לנקבה לפחות מבחינת נראות (מעניין איך הזכר היה נראה כשהיה בגודל הנקבה שמופיע בסרטון...)

אני חייב לציין שלדקורציה הרבה פחות התחברתי, והאקווריום בכללותו נראה ממש מצועצע ולא קשור לכלום אבל אני מניח שזה עושה את העבודה וזה מה שחשוב...

אני מחזיק אצבעות ומאוד מקווה שבקרוב נראה צאצאים מהדג הנפלא הזה...

המון בהצלחה ותמשיך לעדכן, בהחלט יש למה לצפות!

תמיר
תודה רבה תמיר על התמיכה והמוטיבציה!!!. לגבי איך הזכר היה נראה כשהיה בגודל הנקבה
שמופיע בסרטון.הנה סרטון של החנות דגים. הסרטון שלהם והאיכות לא משהו אבל תוכל אם תסתכל טוב לראות שהזכרים יותר רחבים מהנקבות.ויש להם גם בצבוץ קטן בקדמת הראש

שמקנה לו גם ראש משלוש יותר.וזה רק מתפתח במשך הזמן. הנה הסרטון.

https://www.youtube.com/watch?v=u0wc...ature=youtu.be

לגבי הדקורציה אני מסכים איתך לחלוטין.גם לי היא נראת מצועצעת מידי חחחח אבל לאחר צפייה מרובה בהם והפקת לקחים עשיתי לפי מה שחשבתי לנכון.וכפי שאמרת אני מניח שזה עושה את העבודה.וככה גם אני חושב.כמובן שאם היה לי את הידע לפני הייתי משקיע באקווריום צמחייה

אמיתית.אבל כמוני כמוך.לא היה את הידע וכרגע אני עוד לומד עליהם.אז לפחות זאת התחלה טובה.ורואים כל פעם יותר הבנה ידע והתקדמות בנושא וזה הכי חשוב לנו.ככה אולי בעזרת השם
כפי שאמרת אני מחזיק אצבעות ומאוד מקווה שבקרוב נראה צאצאים מהדג הנפלא הזה...

המון בהצלחה ותמשיך לעדכן, בהחלט יש למה לצפות! אכן יש למה לצפות ואם אתה רוצה לראות
ביותר ברור איך הם נראים יותר טוב מינוס פלוס בגודל הזה הנה הסרטון הראשון שלהם אתה
יכול לראות בקדמת הראש את הבצבוץ של ההתפתחות.

הנה הסרטון הראשון

https://www.youtube.com/watch?v=Qkvd...ature=youtu.be
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 09:21   #48
.Tom k

הסמל האישי של.Tom k

הודו לך על 38 הודעות 48 פעמים
סוג אקווריום: טנגניקה

כל הכבוד על הנסיון וההתמדה.
מקווה שבסוף תצליח.

אני רק שאלה,
כל כך הרבה השקעה, מאמצים וארגיות מושקעים בכל ה"מסביב"

למה לא לבצע זיהוי גניטאלי?
לבדוק פפילות וללכת על "בטוח"?

זיהוי לפי סממנים חיצוניים זה נחמד,
אבל יש לקחת בחשבון שניתן לבצע אותו כאשר מדובר בדג יחסית בוגר, במצב בריאותי מצויין , בעל מבנה גוף תקין (ביחוד בדגים כאלו שמגיעים מהמזרח ומיוצרים ב"פסי יצור תעשייתיים" שם לא בדיוק מקפידים על רביה איכותית , גנטיקה וכו')
ועוד מספר תנאים שצריכים להתקיים כדי לבצע זיהוי ע"פ סממנים חיצוניים.
אחרת,
מדובר בעיקר בניחושים.

לפחות אם אתה שואל אותי.
(להוציא דגים ספציפיים שאצלם ההבדלים בין זכר לנקבה ברורים)

בהצלחה,
תתמיד ותצליח.
.Tom k לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 21/04/2018, 10:49   #49
דרקון אש

הסמל האישי שלדרקון אש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תום ק. צפה בהודעה
כל הכבוד על הנסיון וההתמדה.
מקווה שבסוף תצליח.

אני רק שאלה,
כל כך הרבה השקעה, מאמצים וארגיות מושקעים בכל ה"מסביב"

למה לא לבצע זיהוי גניטאלי?
לבדוק פפילות וללכת על "בטוח"?

זיהוי לפי סממנים חיצוניים זה נחמד,
אבל יש לקחת בחשבון שניתן לבצע אותו כאשר מדובר בדג יחסית בוגר, במצב בריאותי מצויין , בעל מבנה גוף תקין (ביחוד בדגים כאלו שמגיעים מהמזרח ומיוצרים ב"פסי יצור תעשייתיים" שם לא בדיוק מקפידים על רביה איכותית , גנטיקה וכו')
ועוד מספר תנאים שצריכים להתקיים כדי לבצע זיהוי ע"פ סממנים חיצוניים.
אחרת,
מדובר בעיקר בניחושים.

לפחות אם אתה שואל אותי.
(להוציא דגים ספציפיים שאצלם ההבדלים בין זכר לנקבה ברורים)

בהצלחה,
תתמיד ותצליח.
תודה רבה תום ק. גם אני מקווה מאוד להצליח
לגבי השאלות שלך זיהוי גניטאלי ולבדוק פפילות לצערנו הם מגיעים בגדלים וגילאים יחסית
קטנים.וגם פה הבדיקה קשה מאוד.אם הם היו מגיעים בגילאים של שנתיים לפחות זה היה

מעולה גם מבחינת הבדיקה וגם מבחינת מראה חיצוני ובוגר.וכפי שאתה רואה אכן ניתן לזהות
עד כמה שאפשר במצב הקיים.לגבי האיכות תרשה לי לעדכן אותך אתה אומר: שמגיעים מהמזרח ומיוצרים ב"פסי יצור תעשייתיים" שם לא בדיוק מקפידים על רביה איכותית , גנטיקה וכו').

אז רק לידע כללי הדגים האלה לא קיימים בטבע.אלה מהונדסים. גנטיקה. ולכן הם עושים הכל על מנת ליצור דגים איכותיים ככול שאפשר.ועד כו אתה יכול לראות את הזכרים שהבאתי שגם הם מיבוא.וגדלו ונהיו איכותיים ביותר.כמובן זה תלוי בעוד משתנים.ככגון תנאים.האכילות נכונות

וסדירות.החלפות מים סדירות.ועוד משתנים.אבל בסופו של דבר.האיכות לגבי הזן הזה הם לא לוקחים אותה בקלות ראש.מה שעוד יותר מקשה על הרבייה.היא שהיקלי רגיל שנוצר בטבע
מערכת הפוריות שלו הרבה יותר טובה וחזקה.ושל האלבינו חלשה יחסית.אז אתה מבין שעד כו

זה החלק הקל.החלק הקשה זאת הרבייה עצמה והפוריות שאיתה על מנת לראות פקיעה של הביצים.אבל כבר הבנת שאני אופטימי ואני תמיד אומר לעצמי מדרגה אחת בכל פעם.עד שבסופו של דבר נגיע לתוצאה המיוחלת.והשקעת המאמצים והזמן זה בגלל שהמזרח בכל מה שנוגע לדג

הזה שומר לעצמו את כל הסודות.ובגלל זה אני בתור אחד שהמון זמן בתחום הזה.ויש לי ידע
די נרחב ברביות.עובד לפי חוקי הטבע.ומפענח כל פעם פיסה אחת.שדורשת ממני גרך אגב.
הרבה שעות צפייה בהתנהגות שלהם.תוך כדי הפקת לקחים ולמידה בו זמנית.כי אין דרך אחרת

כרגע לצערנו.אבל שנחצה את הנהר נגיע גם לזה.ושוב תודה לכולם על התמיכה והחיזוקים.
זה לא מובן מאליו ועוזר המון

נערך לאחרונה על ידי דרקון אש, Saturday 21/04/2018 בשעה 10:52.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציקלידים
הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא