AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Monday 13/08/2018, 17:14   #1
giladtzemach

הודו לך על 7 הודעות 7 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום קהילה 182 ליטר מתוקים
וותק בתחום: 4 שנים
ברירת מחדל מחפש המלצה למשאבת אוויר חזקה

היי,

אני לא בטוח שזה הפורום המתאים אם לא תרגישו חופשי להזיז את ההודעה למקום אחר..

יש לי אקווריום גבוה, 70 ס?מ, משאבת האוויר שיש לי כרגע היא פשוטה, יש לה 2 יציאות, כאשר אני מחבר ל-2 היציאות אבן אוויר ושם אותם בקרקעית, הלחץ מיציאה אחת לא מספיק חזק ואבן אוויר אחת לא עובדת.
השנייה עובדת אבל אני מרגיש שאפשר לתת יותר... אם אני מרים אותה קצת מהקרקעית לכיוון מרכז האקווריום היא עובדת יותר טוב...

בקיצור, הביאו לי משאבה מחו?ל גם כן עם 2 יציאות., יקרה יחסית, שקטה מאוד ! לא שומעים אותה בכלל! ולפי נתוני היצרן אמורה להיות חזקה פי 2 מזאת שיש לי כרגע, גם מבחינת הלחץ שהיא נותנת, גם בוואט וגם בכמות האוויר שהיא מוציאה לדקה, ומה? אותו בלוף...
חיבור יציאה אחת לאבן אוויר עובד מעולה! מוציא טונה של בועות ובחוזקה גם כשהאבן מונחת בקרקעית.
אבל חיבור אבן אוויר ליציאה השנייה או חיבור לפילטר מעלית מוריד את הספיקה והאבן אוויר הראשונה מפסיקה להוציא אוויר.

אני מחפש משאבת אוויר, שתהיה חזקה, הכי חזקה שאתם מכירים, שתוציא אוויר חזק מאוד מ-2 היציאות שלה בצורה בלתי תלויה !
(כלומר, שכל יציאה היא עצמאית ולא מחוברת בפנים למקור יחיד שמפוצל ל-2)

אשמח לקבל המלצה על משאבה שכזאת שאתם יודעים מנסיונכם שעובדת טוב וכמובן כמובן שתהיה שקטה!

צריך גם שתהיה קטנה יחסית, היא תלוייה על הקיר על יד האקווריום, בגובה, בשטח של 20 ס?מ על 20 ס?מ.
תודה רבה
עדיין לא נקרא Monday 13/08/2018, 17:20   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מחפש המלצה למשאבת אוויר חזקה

גם קטנה וגם חזקה ומפוצלת...

מה גודל המשאבה שאתה יכול?
מה נפח המים?
מה המטרה? למה בעצם אתה צריך אוורור ככ חזק?

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/08/2018, 17:56   #3
Y.R.T

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים

האקווריום שלך בעל נפח סטנדרטי. אם המטרה היא חמצון המים, אני לא רואה סיבה להשקיע כספים נוספים על "סופר" משאבות, הרי לא תיראה שינוי כלשהו בהתנהגות הדגים מאשר בשימוש במשאבות הרגילות הנמכרות בשוק כמו הילאה, מיניאנג, טטרה וכו'

על אקווריום בנפח כמו שלך הייתי ממליץ על הספק 1200-1000 בשעה.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/08/2018, 18:22   #4
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק

גלעד,

משאבת אוויר תפקידה לייצר בועות שכשיגיעו לגובה פני המים הם יתפוצצו ובכך יגרמו להרעדת פני המים,

מאחר וזו הדרישה - נשאלת השאלה, למה בכלל אתה צריך משאבה? הרעדה של גובה פני המים ע"י צינורית יציאת המים מהסאמפ תעשה עבודה יותר טובה ממשאבת אוויר, לא תרעיש ולא "תלכלך" את המים בבועות...

תמיר
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Monday 13/08/2018, 20:05   #5
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

יכול להיות שהבעיה באבן האוויר ולא במשאבה?
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/08/2018, 00:29   #6
giladtzemach

אז נתחיל מהסוף להתחלה....
הבעיה היא לא באבן אוויר כי היא עובדת מצויין כשמחוברת לבדה למשאבה. ובנוסף גם קו בועות עובד מצויין בצורה דומה ונחלש כשמצרף אבן אוויר.
האקווריום שלי הוא מאוד גבוה, הרעדה של פני המים מצינור היציאה של הפילטר יש, אך זה לא מספיק באקווריום כה ארוך צר וגבוה, צריך הרעדה חזקה לכל האורך ועדיפות לאבן אוויר שתשב בקרקעית

חוצמזה שאני נורא אוהב את מראה הבועות במים באופן אישי.. לכן אני מנסה ליצור כזה אפקט בהצלחה באקווריום.

הסיבה השנייה שאני רוצה משאבה חזקה היא שקניתי פילטר מעלית נוסף שישב בחלקו העליון של הסאמפ הפנימי ויקלוט לכלוך גס שמצטבר לי בפילטר עצמו מכיוון שזה סאמפ מאוד צר וגבוה וקשה מאוד לתפעול..
החלפת פרלון בסאמפ אצלי זה מכה שלא כתובה בתורה שאני מנסה להימנע ממנה בכל דרך אפשרית...

אני רוצה ספיקה חזקה ככל האפשר לסאמפ הזה, ומאידך שהיציאה השנייה תהיה מחוברת לצינור הבועות שיושב בקרקעית האקווריום וששניהם ייפעלו בצורה חזקה.

(את הספוג של הפילטר אוויר קל יותר לנקות מכיוון שאני שם אותו בחלקו העליון של הסאמפ והוא מתפרק בקלוץ יחסית לצורך ניקוי)

נפח המים 180 ליטר
המשאבה שקניתי מספקת 400 ליטר לדקה כנראה שזה חלש מידי? למרות שכתוב עליה שהיא לאקווריומים של 400 ליטר אז אני לא כ"כ מבין את המתמטיקה שמאחורי הדרישה ל1000-1200

זהו גודל המשאבה שאני יכול - מבחינת גובה אין הגבלה, אבל היא יושבת בקיר למעלה, על מסמר, בין הקיר לשקעי החשמל אז יש שם לכל היותר 17 ס"מ זה צריך להיות רוחב המשאבה.

תודה לכולם
giladtzemach לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/08/2018, 00:52   #7
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
, אך זה לא מספיק באקווריום כה ארוך צר וגבוה, צריך הרעדה חזקה לכל האורך
לפי מה נקבע? בדיקת ריכוז חמצן או פידבק מהדגים?

לגבי הפילטר המכני בסאמפ - בשביל לקבל באמת יעילות גבוהה, למה לא לחבר אותו לראש כח או למשאבה הקיימת?

מבחינת ספיקה, אכן מסכים עם יואב

עדיין לא נקרא Tuesday 14/08/2018, 07:17   #8
giladtzemach

נקבע לפי פידבק מהדגים, אם אני מכבה את משאבת האוויר ומסתמך רק על הרעדת המים מפתח יציאת הפילטר רואים את הדגים עולים למעלה בחיפוש אוויר

אני מניח גם שלא מיוצרת מספיק הרעדה כרגע לכן יש צורך במשאבת אוויר בנוסף על הפילטר.

לא יכול לחבר דבר נוסף למשאבת הפילטר, היא ממש "תקועה" למטה בקצה הסאמפ לא יכול להוציא אותה ולא להגיע אליה אלא אם כן אני מפרק את כל הציוד שמחובר לאקווריום

כן אני יודע, לא הכי פרקטי שיש אבל ככה בנו לי את האקווריום זה היה לפני שידעתי איזה התעסקות תהיה לי בניקיון הפילטר וכו'..
giladtzemach, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Tuesday 14/08/2018, 08:00   #9
אלי רז

הודו לך על 297 הודעות 374 פעמים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי giladtzemach צפה בהודעה
אני מחפש משאבת אוויר, שתהיה חזקה, הכי חזקה שאתם מכירים, שתוציא אוויר חזק מאוד מ-2 היציאות שלה בצורה בלתי תלויה !
(כלומר, שכל יציאה היא עצמאית ולא מחוברת בפנים למקור יחיד שמפוצל ל-2)

לאורך העץ הסברת שאתה חייב פתרון.
אז בהינתן המצב אצלך שאתה ככל הנראה מבין אותו טוב מאלו שלא רואים את האקווריום שלך, פשוט תחבר את 2 המשאבות שיש לך, אחת לכל אבן אוויר.

שטח של 20*20 אמור להספיק למיקום 2 משאבות אחת ליד השניה.

אלי
אלי רז לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Tuesday 14/08/2018, 13:43   #10
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים

בכלל לא בטוח שחיבור 2 משאבות ל2 אבנים נפרדות - יפתור את הבעיה.
באקוריום גבוה, חשוב לחץ האויר יותר מספיקת האויר. האקוריום שלי הוא בגובה 80 ס"מ ברוטו. גובה מים נטו - 70 ס"מ, והיתה לי בעיה דומה עם משאבות בספיקות גבוהות אבל לחץ נמוך יחסית
כעת יש לי 2 משאבות (רק אחת באקוריום הגבוה, אבל ניסיתי גם את השניה והיא מספיקה גם כן) שעובדות מצויין, 2 יציאות כשאחת מהן מחוברת לאבן אויר באורך 40 ס"מ ונותנת מסך בועות לאורך כל האבן. 2 המשאבות שקטות מאוד, אחת אמנם גדולה יותר אבל השניה ממש קטנה:
1. משאבה סינית מעלי-אקספרס, בסביבות $42 -
https://www.aliexpress.com/snapshot/...Id=32837615977
2. משאבה מתוצרת EHEIM, דגם 400 הגדול בסדרה, קטנה ושקטה מאוד נרכשה מ- EBAY, בסביבות 190 ש"ח כולל המשלוח
https://www.ebay.com/itm/EHEIM-AIR-P...ar=&hash=item0
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
moshen7, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 06:38   #11
giladtzemach

חיברתי עכשיו את המשאבה החדשה ה"חזקה" כביכול, רק יציאה אחת שלה לקו הבועות ששוכן בקרקעית האקווריום מתחת לחול והלחץ לא מספיק כדי להוציא בועות .. ממש עלוב
והמשאבה המקורית שלי שעולה רבע מחיר ממנה כן מצליחה..

בקיצור תודה על העזרה ותודה על הלינקים משה, כנראה שאביא אחת מהן מקווה שהפעם זה יעבוד
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 09:31   #12
moshen7

סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים

לצערי, כשחיפשתי משאבה מתאימה, מצאתי משאבה של SCHEGO, נחשב למותג גרמני רציני, עלתה לי 450 ש"ח !!! כשחיברתי אותה באקוריום גבוה, לא הוציאה אפילו בועת אויר בודדת......
החזרתי את המשאבה וקיבלתי את הכסף בחזרה (לא תמיד מחזירים כסף בקלות...), ובמקומה הזמנתי מ- EBAY את המשאבה של EHEIM בהרבה פחות ממחצית הסכום - עושה עבודה נפלאה !!! מומלץ מאוד.
בצער רב . לא מציע לרכוש ציוד בארץ אלא להזמין מחו"ל, המחירים בארץ מטורפים (כנ"ל גם לגבי גופי תאורת לד, טרמוסטטים)
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 09:42   #13
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
בצער רב . לא מציע לרכוש ציוד בארץ אלא להזמין מחו"ל, המחירים בארץ מטורפים (כנ"ל גם לגבי גופי תאורת לד, טרמוסטטים)
כשעושים סקר שוק נכון מגלים שהמחירים הם לא ?מטורפים? אלא סבירים והגיוניים לכלכלה בארץ.

גם אני מבצע הרבה רכישות מחו?ל ועדיין לא באופן גורף.

חשוב לזכור שאם העסקים בארץ יכשלו, לנו החובבים לא יהיה מאיפה להביא בעלי חיים לאקווריום ובטח שלא במחירים הנוכחיים.

עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 11:54   #14
bliss30

הסמל האישי שלbliss30

הודו לך על 9 הודעות 12 פעמים
סוג אקווריום: טנגניקה בלבד
וותק בתחום: 15 שנה

אחרי עשרות שנים של החלפת משאבות, הגעתי למסקנה וללא ספק שהמומלץ ביותר היא משאבת Eheim 400
היא החזקה ביותר והשקטה ביותר לדעתי.
שני יציאות אויר כשכל יציאה ממונעת בכוחות עצמה, מה שאומר שכל
יציאה עומדת בפני עצמה עם ויסות עוצמת זרימת אוויר נפרדת לכל יציאה.

חדשה ניתן לקנות בכ- 380 ש"ח
אם אתה מעוניין, אני מוכר משאבה כזו ב- 250 ש"ח (עבד כחודשיים בלבד).
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=368623

יונתן
bliss30 לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 14:12   #15
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
כשעושים סקר שוק נכון מגלים שהמחירים הם לא ?מטורפים? אלא סבירים והגיוניים לכלכלה בארץ.

גם אני מבצע הרבה רכישות מחו?ל ועדיין לא באופן גורף.

חשוב לזכור שאם העסקים בארץ יכשלו, לנו החובבים לא יהיה מאיפה להביא בעלי חיים לאקווריום ובטח שלא במחירים הנוכחיים.
אני לא מוכן לותר על התחביב שלי, אבל לא מסוגל לרכוש את כל הציוד הדרוש במחירים שקיימים בארץ.
אם אני יכול להזמין משאבת EHEIM 400 בפחות מ-200 ש"ח כולל המשלוח, אין כל סיבה שחנות תמכור אותה ב-400 ש"ח או אפילו יותר.
אתה לא לובש בגדים מתוצרת סין? אני כן, וזה פוגע ביצרנים הישראלים, אבל אני יכול לרכוש חולצה ב-50 ש"ח ולא יכול לקנות חולצה ב- 200 ש"ח, זה לא אומר שאלבש חולצות קרועות.
עדיין לא נקרא Wednesday 15/08/2018, 18:32   #16
מעיין

הסמל האישי שלמעיין

בוודאי שאני לובש מתוצרת סין, אבל מחנות בארץ במחירים מצחיקים.
חולצה ב-200 ש"ח? שוב - עניין של סקר שוק. המחיר הזה לא מייצג שום מקום להשוואה ונראה כאילו נכתב בשביל לשרת את התגובה.
גם המחיר של "400₪ ויותר" לאהיים 400 מראה כי לא נעשה חיפוש סביר.

לא אומר לא לקנות מחו"ל - רק נותן עוד נקודת מחשבה בנושא.
אנשים משום מה חושבים שלהיות עצמאי ולקחת מחיר X על ציוד לדגים הופך את העוסק למיליונר.
כך גם כאשר רוצים יעוץ, עזרה, החזרת מוצר, אחריות, משלוח הביתה - לא רואים את ההוצאות על העסק, אנשים מסתכלים רק על המחיר הסופי. לגיטימי, אבל שגוי.

מעיין, הודו לך על ההודעה:
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 00:09   #17
שלולי

הודו לך על 155 הודעות 180 פעמים

מסכים עם מעיין.

סתם כדוגמא, כשהייתי צריך ברזים לפילטר בדקתי מחירים במספר חנויות (טלפונית באינטרנט ורגלית) וקניתי בסוף בחנות מקומית שהזמינה לי במיוחד בחצי מחיר ממה שעלה בחנויות הכי זולות שהחזיקו במלאי.
יכול להיות שזה לא יקרה בכל דבר ואולי אפשר לומר שהפרש המחיר נובע מהחזקת מלאי זמין, וכמו כן צריך יכולת ניידות המאפשרת הגעה למספר חנויות, אבל בשורה התחתונה בהרבה דברים נתן לרכוש במחירים סבירים בארץ אם משקיעים נכון בחיפוש.
שלולי לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 06:55   #18
giladtzemach

ציטוט:
פורסם במקור על ידי bliss30 צפה בהודעה
אחרי עשרות שנים של החלפת משאבות, הגעתי למסקנה וללא ספק שהמומלץ ביותר היא משאבת Eheim 400
היא החזקה ביותר והשקטה ביותר לדעתי.
שני יציאות אויר כשכל יציאה ממונעת בכוחות עצמה, מה שאומר שכל
יציאה עומדת בפני עצמה עם ויסות עוצמת זרימת אוויר נפרדת לכל יציאה.

חדשה ניתן לקנות בכ- 380 ש"ח
אם אתה מעוניין, אני מוכר משאבה כזו ב- 250 ש"ח (עבד כחודשיים בלבד).
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=368623

יונתן
זה בדיוק התגובה שקיוויתי לקבל ! תודה !
עדיין לא נקרא Thursday 16/08/2018, 09:56   #19
moshen7

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
בוודאי שאני לובש מתוצרת סין, אבל מחנות בארץ במחירים מצחיקים.
חולצה ב-200 ש"ח? שוב - עניין של סקר שוק. המחיר הזה לא מייצג שום מקום להשוואה ונראה כאילו נכתב בשביל לשרת את התגובה.
גם המחיר של "400₪ ויותר" לאהיים 400 מראה כי לא נעשה חיפוש סביר.

לא אומר לא לקנות מחו"ל - רק נותן עוד נקודת מחשבה בנושא.
אנשים משום מה חושבים שלהיות עצמאי ולקחת מחיר X על ציוד לדגים הופך את העוסק למיליונר.
כך גם כאשר רוצים יעוץ, עזרה, החזרת מוצר, אחריות, משלוח הביתה - לא רואים את ההוצאות על העסק, אנשים מסתכלים רק על המחיר הסופי. לגיטימי, אבל שגוי.
מסכים לגמרי עם מה שאתה אומר, אני בהחלט מעריך את ההוצאות שיש לכל בעל עסק שאותן הוא צריך להעמיס על מחיר הקניה של מוצר כדי לקבוע את המחיר לצרכן, אבל זה לא סותר את הבעיה של הקונה להוציא סכום כסף גדול יחסית כאשר הוא יכול לרכוש אותו המוצר בסכום נמוך בהרבה דרך הרשת.
לעניין סקר שוק ו"חיפוש סביר" של מוצרים - אני מתגורר באזור שלצערי, אינו עשיר בחנויות רציניות בהן אני יכול להשיג את המוצרים להם אני זקוק, וגם לא דגים איכותיים. בהיבט זה אני מקנא במי שגר במרכז הארץ ונגיש יותר למגוון גדול של עסקים רציניים בתחום.
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > ציוד לאקווריום ועשה זאת בעצמך (DIY) - מים מתוקים
הגדרות אשכול