AQUA Logo

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות

צור אשכול חדש  תגובה
הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 03:51   #1
sergames

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: קריסטליה - 30L , מידטק - 350L
ברירת מחדל דיון על מזון של קריסטלים

אני רוצה לפתוח שוב את נושא המזון לשרימפסים כהמשך לכאן
בעבר המודעות בארץ למזון שהשרימפסים אוכלים הייתה קטנה והיו המלצות אפילו על הגשת מזון המיועד ללובסטרים, למרות הזיהום הגדול הנוצר בעקבותו.
מצאתי אתר מעניין
http://aqua.c1ub.net/forum/index.php?topic=93443.0

או בתרגום כאן

ניתן לראות כי המזונות שנחשפו בדיון הקודם שונים לגמרי ממזונות הפרימיום שבהם משתמשים במזרח, או כיום בישראל.

אני אישית משתמש כרגע בmosura specialty food

ובאבקת בייביס של shirakura

לפני זה השתמשתי גם במזון של שירקורה

לאחרונה מוצרי MOSURA הגיעו ארצה בחנויות מסויימות, אך בכל זאת קשה להשיג את מוצרי החברה, ואת מוצרי shirakura בלתי ניתן להשגה בחנויות בארץ

הפיתרון - הזמנה באמצעות האינטרנט

כרגע לפי דיונים בארץ וברחבי האינטרנט המערבי, המזון המוביל הוא המזון של mosura
אך עם זאת, במזרח יש גיוון גדול הרבה יותר וניתן לראות גם לפי הקישור שישנם המון מתחרים בתחום.
אני רוצה להתדיין פה בעיקר במזונות שקהילת הפורום פחות מכירה ולשמוע חוות דעת מפי האנשים שבדקו או חקרו לגבי המוצרים.

ראיתי בקישור גם מזון שמאוד עניינה אותי הסיבה, למה אף אחד לא סיפר על זה כאן בפורום, שגם לADA, בבעלות טקאשי אמאנו, יש מזון שנראה מעניין מאוד

ואוסיף גם קישור לדיון בפורום על אסטקסנטין
שהוא פיגמנט המסייע לחיזוק הצבע.

רבים מהמזונות בקישור פשוט אינם מוכרים לי, ואשמח אם תתדיינו כאן ויהיה פירוט מעודכן לגבי המזונות

נערך לאחרונה על ידי sergames, Saturday 14/08/2010 בשעה 04:04.
sergames לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 04:06   #2
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

ברירת מחדל תגובה להודעה: דיון על מזון של קריסטלים

העלת באוב דיון בן שנתיים שנדון בתקופה בה לחובבים בודדים היו קריסטלים באיכות טובה והייתה מודעות אפסית למזונות מהמזרח הרחוק.

כפי שרשמת, המזונות המוכרים והמובילים הם שיראקורה ומוסורה כאשר אין ממש דרך לדעת איזה אחד טוב יותר וכיום ממש לא קשה להשיג אותם בארץ ( למוסורה יש סוג של יבואן בארץ שפועל דרך חנות אחת או יותר וגם שיראקורה מביא מישהו באופן יחסית מאורגן ומפרסם את המוצרים שלו בעיקר ביד 2 )

למעשה גם המשלוח מחו"ל ממש לא בעייתי ומוצרי שיראקורה נפוצים וזולים באיביי ואתרים דומים. את מוסורה קצת קשה יותר להשיג אם כי רחוק מבלתי אפשרי ונראה כי ממילא המחירים בארץ מספקים.

לגבי שאר המזונות בדיון שהעלת - חלק מהם זה "בורנאו ווילד" שמביא אותם אותו אחד שמביא את המוסורה. הם אמורים להיות במלאי של אותן חנויות שמחזיקות מוסורה. אני משער לעצמי שרוב המזונות בלינק שלך זה ספין כזה או אחר על המוצרים של מוסורה ושיראקורה ולמען האמת בין אם הם טובים יותר או פחות זה לא כל כך רלוונטי היות ולא ממש ניתן להשיג מזון אחר לשרימפסים דרך איביי - בדקתי. העושר והמגוון של המזונות הביאו אותי למצב אבסורדי בו יש לי יותר סוגי מזונות מאשר ימים בשבוע:

שיראקורה
שיראקורה מיקרואורגניזמים
מוסורה
מוסורה ביו
היקרי ל CRS
ביומקס
ביומקס לבן
ביוזים

וזאת בנוסף ל 2 מזונות קפואים - סופר שרימפס ופורמולה 2 של אושן ניוטרישן שאותם אני נותן פעמיים בשבוע.

כך שכרגע אני לא רואה סיבה של ממש להתאמץ להביא מזון מסוג נוסף לארץ ואני בספק אם יש צורך... המגוון מספק ואם כבר אנחנו מאכילים יותר מידי מבלי שקיבלנו מעולם הוכחה חד משמעית שמזון אחד טוב מהאחר. למעשה - הסיבה העיקרית שאני מעדיף את מוסורה ושיראקורה היא שהם לא מזהמים את המים גם לאחר שהיו בהם שעות ארוכות ( מה שאסור שיקרה שכן זה מעיד ממילא על האכלת יתר ) המזונות הזולים, כמו סרה, מאוד מזהמים את המים ומורכבים בעיקר מרכיבים בשריים בעוד שגדילה תקינה של CRS תוך שימור הצבע צריך להעשות עם תזונה צמחית ביסודה.

נערך לאחרונה על ידי -Alon-, Saturday 14/08/2010 בשעה 04:12.
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
עדיין לא נקרא Saturday 14/08/2010, 04:43   #3
sergames

סוג אקווריום: קריסטליה - 30L , מידטק - 350L

אלון, גם לשיראקורה, יש מזון פרימיום משלהם:
http://www.allfishthailand.com/home/...&id=670&page=1
ובתרגום

ואלו המרכיבים:
כרוב, מגוון אצות, ספירולינה, Chlorella, ויטמינים ומינרלים טבעיים, החיות סידן גבוהה לאכול שרימפס[?]

גם מפורטים המרכיבים העיקריים של מזון השיראקורה הרגיל:
אצות, ספירולינה, Chlorella, ויטמינים ומינרלים מן הטבע
לפי האתר הרשמי של shirakura
מתברר שלמזון קוראים בכלל EBI-DAMA
עדיין לא נקרא Sunday 15/08/2010, 18:28   #4
-Alon-

הסמל האישי של-Alon-

מכיר את המזון...

אבל הוא ממש יקר... כ 80 ש"ח ל 30 גרם אם אני זוכר נכון.

יש לו רק מקור אחד באיביי וכמעט ולא ראיתי או נמכר או שמעתי עליו במקומות אחרים.

אז החלטתי שאין טעם...

לגבי השמות של המזונות - ידוע. שיראקורה זה שם המותג. שם החברה זה minima breeder דרך אגב
-Alon- לא מחובר   הגב עם ציטוט
צור אשכול חדש  תגובה

חזור   אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי > מים מתוקים > דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות
הגדרות אשכול