צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 16/03/2019, 18:53   #42
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

אסמן שאלות באדום, ומידע רלוונטי בכחול.

לימון, סכין ומשחק מקדים || יום 56.

היי עולם, מה נשמע?
הרבה זמן מהפרסום האחרון, ונראה לי בעצמי כי נעלמתי, וצר לי שלא יצא לי לעדכן יותר מידי, אולי איבדתי את הסמנטליות לעדכונים ולחדשות, אך אולי בעצם זה דבר טוב כשלעצמו.
ברצינות, קיבלתי על עצמי כמה וכמה פרויקטים לעבוד עליהם, כך שזוהי הסיבה האמתית להעלמותי למען האמת.

אז מה חדש?
המיכל ברשותי, המעמד, מצע מדושן פוטנציאלי, דגים בקרנטינה בעונש (שנראה שמצבם משתפר, תודה מעיין! ), יותר מידי שורשי עץ, ורצון עז לראות מה מחכה לנו!

אז, המיכל ברשותי וניצב מולי כמה ימים ריק מתוכן ותכנון, והגיע הזמן לגשת למלאכה ולדון לגבי פילטר, תאורה וגוף חימום.

פילטר
המיכל כאמור הוא 60 אורך, 60 רוחב, 60 גובה, עובי חומר 10 מ'מ.

נפח ברוטו - 216 ליטר.
נפח נטו משוער שעתיד להיות - 180-160 ליטר.

מה הציפיה שלי מהפילטר?

קיבולת מדיה ביולוגית גבוהה בעיקר, נגישות לתפעול, משאבה שקטה, ושיהיה טוב מעל המצופה לעתיד לבוא.
מה זאת אומרת? בגלל ההתעסקות שלי עם מליחות, עם צידקלידים (כרומידים, לצורך הדיוק), ועם ריקבון שעתיד לחגוג (עלים, צמחים מתים בשל מליחות וניסויים שכאלו) ארצה לרכוש פילטר שיעמוד במטלה שכזו.
בהתחלה חשבתי אכן על אטמן ef-1, מהר מאוד ירד לי, ואני חושב על Fluval 306.

אשמח לדעות, עצות, הצעות ומילות עידוד.

תאורה

*למען הכיס, אני אכן אלך על תאורה T5.

אוקיי, הגענו לגולת החפירה, עין הסערה, הציפורן המדממת ולגזבר של התחביב.

מה אני מתכוון לגדל?
מוסים וטחבים עמידים ביותר (java fern על צורותיו, פלייה לצורך המבחן, וjava moss ועוד סוגי מוסים שדורשים תנאים דומים), בעתיד ארצה לשלב עם צמחי שורש שכרגע לא נדמה כי קיימים בארצנו.

אבל, ישנם שני סייגים:
1) מליחות
2) ו-DSM, גידול התחלתי בשיטה יבשה.
נראה לי אחלה של דרך להתחיל איתה את התחביב בפועל, ושנית, רוב הדקורדציה הינה שורשי עץ שהם מהות המיכל ("ביצה שכוחה, עלובה ומקסימה" זוכרים את התיאור?) ונראה כי הדרך הטובה ביותר ליצור את המראה ה"רקוב-עלוב-מקסים" הוא בשיטה היבשה.

כעת אחזור לסייג (1) -
למה מליחות בעצם היא "באסה" לצמחים?
ישנו הורמון בשורשי\ריזום הצמח שהמלח "עוטה" אותו, ומעכב את התפתחותו.

(ארחיב בעתיד)
אז מה עושים בדרך כלל? מיישמים תנאי "הייטק", גם לצמחי לאוטק שכאלו.
אני עדיין לא מעוניין לשלב פד''ח, אך אני כן חושב שתאורה חזקה דיו תתן את המענה לבנתיים.

ובכל זאת, מה אני רוצה?
אני מעוניין בתאורה חזקה דיו בכדי לגדל את הסטרטרים בשיטה יבשה, ושתיהיה חזקה דיו בכדי ל"החזיק" את הצמחים במליחות נמוכה-בינונית (sg 1.004-1.008).
זאת אומרת שאני מעוניין בתאורה שתיהיה חזקה מלכתחילה, גם עבור צמחים בעלי דרישות תאורה נמוכות.

עד כה מועמד פוטנציאלי היה Dual Pro של Odyssea, יחד עם עוד שני נורות. (סה''כ 4 נורות)
אשמח לעצות בגזרת החישובים (לומנס, PAR, קלווין, וכו' וכו'), עצות והצעות.

*נקודה חשובה,
אסתטיקה היא דבר שמאוד חשובה לי, המיכל הוא רימלס, בעל רצון עז לגדל צמחים מחוץ לקו המים, רוב התאורה הקיימת בשוק הינה מגושמת כבדה ומכוערת, או לחילופין יקרה.
הייתי מאוד רוצה ליישם תאורה תלויה, או לחילופין קדוחה לקיר המקביל, יצא לי להכנס לאתרי גידול הידרופוני למינו (וויד, בתכלס), וחשבתי על דרך כזו כאלטרנטיבה.

מישהו ניסה לגדל צמחי מים עם תאורה לגידול של וויד? נראה לי אחלה של פתרון כספי\אסתטי, ובמיוחד נגיש למדי בארצנו.

גוף חימום

קצר ולעניין,
אני מעוניין גוף חימום חיצוני שיהיה מדוייק, ולא מכוון על 32 ובפועל מחמם עד 26.
אשמח לדעה, הצעה ועצה בעניין.

זהו לבנתיים, אשמח לעזרתכם אנשים יקרים!

(יש עוד רבות על מה לדון, מצע\שיטה יבשה בפועל וכו', אבל לבנתיים ארצה להשיג את האינסטרומנטים היותר "דחופים", לפני שנצלול הלאה)

ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט