צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 20/07/2019, 16:25   #79
amirbas

הודו לך על 10 הודעות 11 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: קוביה 65 - התחלה חדשה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי royru צפה בהודעה
תודה אמיר על הפוסט המושקע!
הדבר היחידי שאולי השפיע לרעה
זה הקצפה יבשה מידי של הפורק
בזמן האחרון.
למרות שלא ממש שיניתי בו את גובה המים או כמות האויר
אנסה לשחק עם זה
מאפריל בערך פעם בכמה שבועות שם קפסולה אחת
?תופעת לוואי? אין לפורק הרבה מה להקציף אבל מופיעה ציאנו בקטריה

זה נעשה כנסיון לפתור את עניין האצות
לגבי משטר החלפות מים משתדל פעם בשבועיים כעשרה אחוז שזה דלי מלח בערך של כ 20 ליטר

Sent from my iPhone using Tapatalk
היי רוי,
אינני מכיר אישית את המוצר הזה ספציפית, אך באם להיות כנה יש קצת בעייתיות בלתסף בקטריות והבעייה העיקרית היא איכות המוצר שאנחנו קונים.דבר זה לדעתי הוא נגזרת של שני דברים:
1-איכות הייצור וסוג החיידקים
2-שיטת האחסון של המוצרים בחנויות(וזה עקב אכילס העיקרי לדעתי)
סתם לצורך השוואה, אני אישית כרגע כחלק מהלימודי התואר שלי עובד במעבדה למיקרוביולוגיה. יש לנו כמו מאות סוגים שונים של חיידקים שמשמשים למגוון דברים. באופן רגיל אנחנו מאחסנים למשך שנים רבות חיידקים אלה בתמיסות סטריוליות מיוחדות של גליצרול ובטמפ? של מינוס 80 מעלות(!).
נכון, אפשר להכין גם תמיסות כך שגם בטמפ? החדר חיידקים/נבגים יוכלו לשרוד מספר חודשים, אבל השאלה עד כמה? לצערי לא מעט אני נתקל בחנויות בארץ במוצרי בקטריות שונים שיושבים להם על המדפים בחנות חודשים ואף שנים מעבר לתאריך התפוגה שלהם. ובהתחשב באקלים החם אצלינו בארץ חיי מדף של מוצרים אלה לרוב יותר נמוך בפועל מאשר מה שמוטבע על האריזה.
לכן, תמיד לשים לב לתאריך התפוגה של המוצר(לשמור מקדם ביטחון של כמה חודשים), למצב שבו הוא אוחסן בחנות ולקרוא ביקורות וחוות דעת עליו באינטרנט טרם הקנייה.

באם תרשה לי לסבך את העניינים טיפה יותר, יש לקחת בחשבון שרוב החיידקי ניטרפיקציה הם חיידקים המצריכים חיבור/הידבקות למצעים קשיחים כגון זכוכית, חצץ ובעיקר סלעים על מנת ליצור מושבות קבע ארוכות טווח. ברגע שאתה מוסיף חיידקים אלה לאקווריום שבו הכל מכוסה אצות/ציאנו-בקטריה היכולת שלהם לצור מושבות קבע על גבי הסלעים והחצץ יורדת באופן משמעותי.
amirbas לא מחובר   הגב עם ציטוט