צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 05/01/2017, 17:32   #38
crystallize

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: aquael glossy 80, aquatlantis 50
וותק בתחום: צעיר
ברירת מחדל תגובה להודעה: ריקבון סנפירים?

אין לי אפשרות להביא אקווריום נוסף, לא מבחינה כלכלית, פשוט אין מקום! אם היה אפשר הייתי מלחתחילה קונה אקווריום גדול יותר ולא 40 ליטר.
בכל אופן, במהלך הלילה הלובסטר, אין לי מושג איך, הצליח לברוח מתא הרשת (שהיה קצת מעל פני המים אגב) והרג את הדג החלש ביותר שהיה. ההוא בצבע שחור כתום שנראה לא זז ושוחה בזיגזג. הוא פשוט הוריד לו את הזנב לגמריי, עד השורש והשאיר אותו בלי כלום. בבוקר מצאתי את הדג שעבר לעולם אחר מלא בכל טוב. בנוסף, הוא קיצץ טיפה מגופי אחר שהיה במצב טוב (ללא פגיעות בכלל עד היום) אבל הנזק הוא ממש קטן. לא הייתה לי ברירה אלא להוציא את הלובסטר לגמרי מהאקווריום באופן בהול והוא הועבר לאקווריום של חבר רחוק. את התרופה הפגת תוקף החזרתי, והמוכר המליץ על משהו אחר (api melafix) כמובן שלא לקחתי מבלי להתעייץ אתכם קודם כי אני לא יודע על התרופה הזאת כלום.
לבנתיים יש לי זיכוי, ממתין לתגובות שלכם בנוגע לתרופה אם כדי או לא ואם זה יפגע בקורידורסים או לא. הלובסטר כבר איננו.
בכל אופן, כל הדגים שהיו חלשים כבר מתו (3 מתוך 9) הגופים שנשארו במצב טוב יותר, פעילים ואוכלים. אנסה לבנתיים להתגבר על הריקבון סנפירים בעזרת חמצון מוגבר והחלפות מים מרובות.
לבנתיים כמובן לא אוסיף שום דג נוסף לאקווריום עד שהמצב ישתפר והערכים יהיו מאופסים.
האכלסה הבאה כנראה תהיה כמה שרימפסים במקום הלובסטר (ג?פוניקה או שרי, תלוי בהמלצותיכם)
crystallize לא מחובר   הגב עם ציטוט