צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 29/07/2012, 11:18   #7
עומרי.ט.

הסמל האישי שלעומרי.ט.

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מלאווים-הפלוכרומיסים,צמחייה,שרימפסייה
וותק בתחום: משנת 2003.
ברירת מחדל תגובה להודעה: המלצה לתאורה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי sfeigelman צפה בהודעה
תודה רבה עומרי על התשובה הזריזה.

בפילטר יש לי ב2 המגירות התחתונות את גלילי הקרמיקה האלה, ובמגירה העליונה יש את הצמר הלבן הזה + ספוג כחול. (נמצאים ביחד באותה המגירה), כך קיבלתי אותו, ורק שטפתי הכל טוב טוב.

כרגע האקווריום כבר מעוצב + הפילטר עובד (לקחתי הוראות מפורום כלשהוא, שאם לא מתחיל לשאוב לבד, אז יש לשאוב עם הפה, דבר קצת מגעיל, אך למזלי קלטתי בזוית העין שאוטוטו המים מגיעים לסוף הצינור, וחמקתי מ"טעימה" שלהם, ואכן הכל עובד כמו שצריך )
עוד דבר, האם צריך כבר עכשיו לחבר את הגוף חימום, ולכוונו ל27 מעלות, או שלחכות עם זה, עד שנחליט במה אנחנו רוצים לאכלס?

מה שכן, משאבת החמצן הגיעה עם 2 צינורות מחוברים למין פס כזה שלאורכו אבן אויר כחולה, אך נדמה כי המשאבה לא מספיק חזקה, כי לא יוצאים בועות לאורך כל הפס, אלא רק מכמה מקומות בודדים, לעומת זאת, אם אני נושף באחד הצינורות חזק, אז יוצאים בועות לכל אורך הפס, מה אתה ממליץ?

תודה לגבי ההמלצה על דגי הזהב, הם מאוד קטנים (קצת יותר גדולים מהמולים, סדר גודל של כ5-6 ס"מ) אבל נראה כי הם הכי "מלכלכים", כל הזמן יש להם את "חוטי" הצואה האלה, מה שכן הבן שלי מאוהב בהם, האם יש אפשרות להעביר אותם לצנצנת מעוצבת גדולה (נפח של כ 1-2 ליטר), כמו דג קרב, רק ללא משאבת חמצן, פילטר ומיני ירקות?

לגבי איכלוס, נשמח להמלצות, כפי שכתבתי מקודם, רק עליי נופל עניין תפעול האקווריום, אז אני צריך, דגים שיהיו עמידים, קלים לגידול, כמובן יפים, ושביום מן הימים יטילו/ישריצו צאצאים שישרדו, שנוכל ליהנות גם מהם. (הייתה לנו כנראה השרצה לפני שבוע, כי ראינו פתאום דגיגון אחד מפזז סביב החילזון, אך לאחר 10 שניות כבר לא ראינו אותו,ומאז נעלמו עקבותיו ).

בעיצוב הנוכחי, סידרנו קצת צמחייה מפלסטיק, ועוד דקורציה די גדולה בצורת הר, עם "עצים מפלסטיק" פזורים עליו מבחוץ, שניתן להיכנס לתוכו מלפנים ולצאת מאחור, + עוד כמה אבנים שהשענו על הדקורציה שיוצרים עוד מקומות מסתור, כי הבנו שאם אנו רוצים סיכויי "שרידה" גבוהים, מבלי להתערב בטבע (קופסת השרצה למשל), אז זו הדרך.

מתנצל אם "ניצלתי" אשכול זה לטובת דברים נוספים, מבטיח להבא להפנות כל שאלה לאשכול המתאים

תודה מראש...

בברכה,
אני

אתה יכול לכוון את הגוף ל-27 מעלות,
הוא לא יעבוד מהסיבה שהטמפ' גבוהה יותר במים.
אני ממליץ לנתק לגמרי את המשאה ואת הפתח פליטה של הפילטר לכוון לכיוון פני המים,
מה שנותן את החימצון זה לא הבועות אלה הרעדת פני המים.
לא\אתה יודע כמ הליטר דג זהב צריך?100 ליטר,
כן 100 ליטר,נכון שאתה מגיע למוכר ואומר לו יש לי צנצנת פלסטיק מה לשים,
הוא ישר מציע לך דג זהב על ימין ועל שמאל,דג זהב צריך לפחות 100 ליטר מים.
על רובנו "נופל" כל האקווריום,אבל זה כל הכיף צריך לקחת את זה בכיף.
תא השרצה מציע שאם יש,תזרוק או אל תשתמש,עלול לסכן את הנקבה שבהריון ולהכניסה לסטרס ועלולה למות.

מה אתה אומר על ציקלידים?
יש לך מלאווי יפה מאוד נקרא,
סאולוסי
הנקבות בצבע צהוב,הזכר בצבע כחול.
גדלים לגודל מרשים יותר מגופי ומולי,
ובבגרות שלהם במידה ואתה מתחזק כמו שצריך,תזונה כמו שצריך,
יטילו,הנקבה תאסוף את הביצים לפיה,תשמור אותם בפיה למשך כ 16-20 יום ולאחר מכן תפלוט אותם דגיגים,
ניתן לחלוב את הנקבה כדיי שהדגיגים לא ייטרפו אבל אם יש מקודמות מסתור,תן לטבע לעשות את שלו כמו שאמרת.
הדג מדהים.
מדובר במבונה=שוכן סלעים.
ממליץ על עיצוב כזה,
חצץ קוורץ גרוס דק,מסלעה מאבנים(לא אוהב כל כך דקורציה מפלסטיק) אמיתיות,רקע כחול או שחור וייצא לך אקווריום מדהים ואני בטוח שהבן ייהנה מאוד,וגם אתה לא פחות.

עומרי.ט. לא מחובר   הגב עם ציטוט