צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 22/04/2018, 18:21   #11
אלון ב

הודו לך על 221 הודעות 252 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחיה לואוטק
וותק בתחום: מעל 30 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אקווריום ודגים מתים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מאיה הירש צפה בהודעה
אני לא מגדלת דגים מקצועית, אך גם לי נראה שהיא לא הכי מבינה אחרי שפעלתי לפי הוראותיה ולא היה שינוי ואפילו היה גרוע יותר. יש לי פילטר עם ספוג והוא קצת מלוכלך וניקיתי אותו, אך אולי כדאי לקנות חדש.. (הוא בשימוש כשנה).
תודה על העצות, אפעל לפיהן ומקווה שהפעם זה יעזור.
בקשר להפעלת האקווריום- האם להפעיל את הפילטר והטרמוסטט ושאר הדברים ללא דגים ולשים את הבקטריה? מה שהמוכרת נתנה לי כתוב עליו "stability" וכתוב שזה מפרק אמוניה, הפרשות אורגניות, ניטריט וניטראט. האם זו הכוונה? אם כן, כל כמה זמן לשים את הבקטריה? כי המוכרת אמרה לי לשים פקק אחד לכל האק' ולאחר מכן לשים חצי פקק חמישה ימים. המשאבת אוויר של AQUA SERNE (זה מה שרשום עליה) והיא 50 וואט ויש אופציה לשים על גבוה או נמוך. המוכר אמר לי לשים על הגבוה אך זה נראה לי קצת חזק מידי לאקווריום די קטן..
ובקשר לאנטי כלור- כיצד להשתמש בו? האק' שלי 20 ליטר. איזו כמות לשים וכל כמה זמן?
תודה.
ראשית רצוי לצרף 4-6 דגים כמו מולי או גופים כסטרטרים להרצת האקווריום,
אין כל צורך להשתמש בתכשיר stability שקיבלת,
לפני הכנסת הדגים תוסיפי אנטי כלור על פי הכתוב על הבקבוק בהתאם לנפח המים באקווריום,
השימוש באנטי כלור הוא רק כאשר מחליפים מים באקווריום בלבד,
הפעילי את גוף החימום שיגיע לטמפרטורה של 26 מעלות,
הפעילי את משאבת האויר ואת הפילטר,
את הדגים יש להכניס לאקווריום לאחר השוואת טמפרטורה כשהם בשקית כשהיא צפה על פני המים,
לאחר 10 דקות פתחי את השקית והוסיפי כוס מים מהאקווריום ולחזור על הפעולה שוב לאחר 10 דקות נוספות לאחר 10 דקות הוציאי את הדגים מהשקית בעזרת רשת ותעבירי אותם לאקווריום.
יש להאכיל את הדגים פעמיים ביום בכמות מעטה שהדגים יסיימו את האוכל תוך 2-3 דקות.
כך הסייקל מתחיל עם הדגים,
קראי על הרצת אקווריום בקישור על התהליך - https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=75077

אגב חסר בתמונה מד חום לאקווריום אחרת לא תוכלי לדעת מה טמפרטורת המים ויש לזה חשיבות.
אלון ב לא מחובר   הגב עם ציטוט