צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 13/08/2009, 01:50   #27
yn160

הסמל האישי שלyn160

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הגן התת מימי שלי- עץ הקמה תמונות ועדכונים (23.7.09)

8)אוקיי אתמול שתלתי וכמובן שאעלה תמונות, אבל לפני זה קצת רקע על סידורי התאורה

עם האקווריום הגיעה תאורה של שתי נורות T8 30W שמיד התווסף אליו גוף תאורה של שתי נורות T5 21W, אבל שמתאים גם ל39W. מה זאת אומרת? לכל אורך נתון יש שתי רמות הארה, HO ו EO. הHO (שזה high output) זו רמת התאורה הגבוהה יותר, במקרה הזה 39W. אבל זה שהאורך מתאים, לא אומר שהצ'וק שמפעיל את הנורות מתאים! אני קניתי את גוף התאורה במחשבה שבגלל שהאורך של הנורות זהה, גם נורות עם הספק גבוהה יותר יוכלו לפעול בתוך אותו גוף תאורה, ואמנם הן פעלו, אבל חלש הרבה יותר! בקיצור, קניתי חתול בשק ונאלצתי להחליף לגוף התאורה (בעזרת אבא שלי כמובן) את הצ'וקים המגנטיים בצ'וק אלקטרוני כפול שמוברג כרגע על הסטנד של האקווריום מחוץ לגוף התאורה. את הצ'וק, החיווט והנורות קניתי בא.ד.ר אורון בנתניה במחירים מאוד זולים. הנה כמה תמונות:

התאורה לפני השינוי

הכנתי לנורות הT8 רפלקטורים מתבניות של עוגה אבל זרקתי אותם כשגיליתי שהחום של הנורה ממיס את הדבק החם שהשתמשתי בו

הצ'וקים המגנטיים של נורות ה21W

הצ'וק החדש, החיווט והנורות (הנורות עלו רק 20 ש"ח ליחידה!)

הצ'וק הכפול החדש מאחורי מערכת הCO2

למרות השידרוג הנ"ל, התאורה עדיין לא לגמרי מספיקה אז הוצאתי את גוף התאורה של הT8 ושמתי במקומו גוף תאורה של 3 נורות T5 39W שנתמך בדפנות של האקווריום. סה"כ יש לי כרגע מעל האקווריום 195W של תאורת T5, שצריך לשים משקפי שמש כדי להסתכל עליה ישירות8). שלוש נורות daylight, אחת coolwhite ואחת grolux. לא רואים את זה בתמונה, אבל אם מרימים את גוף התאורה של ה3 נורות (יש בו נורה מכל צבע) אפשר לראות הבדלים בצבעים שנראים כמו קשת בענן קטנה

מבנה גוף התאורה מאוד נח, אפשר להרים ככה שישען רק על הרגליים "האחוריות" שלו

בנוסף, בגלל שהטמפרטורה הגיעה ביום טוב ל 29 מעלות, הוספתי רביעיית מאווררים

|

זה האקווריום כפי שהיה לפני השתילה:

והנה הוא אחרי השתילה:

נ.ב- חלק מהצמחים קצת נבולים ועם עלים מחוררים וצהובים, ככה הם הגיעו מהמשתלה, אני מקווה שישתקמו. בנוסף, אני אשמח אם מישהו יוכל לזהות את הצמחים. הצמח היחיד שאני מזהה הוא המיקרנטמום.

נערך לאחרונה על ידי yn160, Thursday 20/05/2010 בשעה 23:23.
yn160 לא מחובר   הגב עם ציטוט