צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 01/02/2019, 15:43   #24
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

מריח כמו פלסטיק, מרגיש כמו בשר || יום 14.

שוב עברו כמה ימים מאז שעדכנתי, אך לטובה כי הדברים מתחילים לזוז פיזית, אז אחרי כמה ימים של פירוק ארונות, ריבים עם המשפחה ונדירת שתיקה רועמת בחלל אני מרגיש שאני יוצא לדרך.

אני בעיצומו של בניית האקווריום והמעמד יחד עם זאת נסחפתי והתחלתי גם לשפץ את החדר... ותהיתי לגבי כמה דברים שאולי תוכלו לעזור לי בהם.

אגיד רק שהמידות שנבחרו הן 120x50x40, מזכוכית כפי שהומלץ, למרות שמאוד רציתי מפרספקס, אבל לצערי ההנחת סטודנט שלי כבר לא בתוקף.

אני לא רוצה "להבטיח" שאכן אלו יהיו המידות הסופיות, אך לשם אני מכוון - מעבר לזה התחלתי ראשית לעבוד על המעמד, ובמידה וארצה להקטין במעט את המידות של המיכל אוכל לעשות את זה, שכן לא מפריע לי אם יהיו רווחים על שטח המעמד.

אז לקראת הקונסטרוקציה, הייתי שמח לעשות דקונסטרוקציה, ולאן שאלות ממוקדות יותר שאני חושב שהן רלוונטיות להמשך הקרוב שהייתי שמח שנדון בהן בתקווה לגאול אותי מהדילמות והתהיות.

1) יש המון מידע וקונפליקטים לגבי מצע, של חברות שונות, בצבעים שונים, עם דישון כזה ואחר ואני תוהה לעצמי, האם ניתן להשתמש בחול, הכי מוכר וברור מאליו (רצוי חול שנוטה ללובן) ולהוסיף לו את הדישון הנחוץ?
אני תוהה לגבי זה כי ראשית אסטתית זה הרבה יותר מספק בעיניי, ושנית יש פשוט יותר מידי חילוקי דעות ואני שואל את עצמי "יכול להיות שאנשים סתם מגזימים?".
שהרי בטבע לא מוצע בדיוק 'אמזוניה' של אמאנו בקרקעית.
התענייתי במצע diy אבל הוא נורא מכוער. בעיניי.

2) תאורה. אני מתכוון לבנות תאורה תלויה לבד, והייתי מאוד רוצה לעשות זאת עם לדים.
הבנתי שיש חישוב של לומנס, ועוד כמה מיני מושגים שנשמע כיאלו נלקחו מ'הארי פוטר', ורציתי פשוט לדעת האם יש חשבון יעיל שניתן לעשות? והאם יש לד מסויים שאני צריך לקחת בחשבון? עם עוצמת "הפצת אור" ספציפית לנורה?
אני מאוד רוצה לייצר אור יום, זאת אומרת חצי אור לבן וחצי אור צהוב, האם הדבר אפשרי? או שהסיבה שאני תמיד רואה אור לבן זה משום צורך מסויים?
אני מבין שאת החשבון עושים לפי נפח נטו של המים, שאדע אחרי ה-hardscape, אבל אם בכל זאת אוכל ליישב את המונחים האלו בראש אשמח אם תוכלו לעזור לי בזה, שכן לא מצאתי הרבה מידע לגבי בנייה של גוף תאורה לצמחייה.
דבר אחרון לגבי תאורה, האם יש אופציה לייצר "תאורה עקרה" בזמן שאין צורך לפוטוסינטזיה במהלך היום? זאת אומרת תאורה מינורית שלא תפריע חלילה לצמחים או לדגים? אלא סתם תשמש כמעין מנורה לגחמה?

3) איפה בדיוק רוכשים צמחים ודגים? מכל חיפושי הגוגל לא עלה בקנה אחד מקום שמתמחה ספציפית בצמחיה או ביבואן של דגי נוי אטרקטיבים.
אני פחות מעוניין לקנות את כל המרכיבים החיים בחנות חיות עלובה, אלא מעוניין להגיע לטופ שניתן להשיג, שכן ככול הנראה רוב הדברים שאני רוצה נמצאים תחת הסיווג הכה נשגב של "נדיר", ותהיתי איפה ניתן להשיג את אותם הנדירים בארצנו?
זה מרגיש מעט רע לשאול שאלה כזו, שכן לא רציתי "לזהם" את העץ בתוכן שיווקי, או חלילה מפאת ריב בין אנשים, או שתיהינה תגובות נחרצות ולא אובייקטיביות, לכן אשמח להמלצות שחופפות להלך הרוח של העץ הזה, עם בעלי עסקים שבקיאים בסוגי הצמחייה ושאר היצורים ברמה ביוטופית.
אציין רק שאני מאזור נתניה, שזה המרכז אך אני בהחלט אשמח להמלצות בלי קשר למיקומן הגיאוגרפי.

4) פילטר, עד כמה זה באמת קשה לבנות sump לבד? זה נראה too easy to be true, וחוסך הרבה כסף.
ובכל זאת למה אנשים מעדיפים לקנות פילטר מפואר כזה או אחר?
הסיבה שאני רוצה sump זה לצורך החבאת הגוף חימום, ואני לא יודע אם עושים את זה והאם זה בכלל "דבר" אך גם בשביל להוסיף co2 דרך ה-sump, או שכבר הגזמתי.
יש המון דיבור על סייקל, ועל מדיה פעילה בפילטר, והייתי שמח אם תוכלו לאשש את מה שאני חושב שאני מבין עד כה.
- אחרי ששותלים את המצע, מדשנים, הכל פועל כמו שעון, צריך להעביר תקופה במיכל, דהיינו סייקל, בו כל ה"סחאלה", החומרים האורגני (מים, דשן, צואת דגים, אצות...) עוברים באופן קבוע דרך הפילטר ומייצר במדיה של הפילטר 'בקטריה' חיובית, שמזינה את המים ואת שאר החיים בו ובעצם משמשת כמעין דשן לא פעיל?
מצד שני, מנקים את הפילטר, אז לא הכל פשוט נעלם ויורד לטימיון?
ושחושבים על זה, למה שדגים יאהבו, או ליתר דיוק ישגשגו במים כאלו? זה נשמע כמו מים לא נקיים באופן מיוחד, ושכן אלו מים שבחיים לא חיו בהם, אז למה שזה יטיב איתם?

או שכדאי שאשקיע בפילטר וזהו.

5) מי אוסמוזה הפוכה, על מה כולם בדיוק מדברים? גם אחרי שקראתי עצים בנושא לא הבנתי מהו הצורך לכך, או יותר גרוע איך עושים זאת? זאת מערכת פילטר שמחוברת לברז כמו סנן? זה משהו שכדי בכלל להכנס אליו?

אשמח לעצות, רעיונות ומחכה בקוצר רוח לתשובות.
שוב תודה לכם!

ציטוט:
פורסם במקור על ידי globali צפה בהודעה
היי ג'ורג'יו,

אני בהחלט יכול להתחבר לפילוסופיה, למהות, לקונספט, רעיונות וכדומה.
אבל, כל אלה חייבים שורשים וכאן אתה מחמיץ את האקווריום שלך.

אסף צודק 100%.

הדבר הבסיסי כלל אינו מים.

הדבר הבסיסי הינו תקציב.

קושחה:
אקווריום
ארונית

חומרה:
פילטר
מצע
תאורה
דקורציה
גוף חימום

תוכנה:
מים
דגים
צמחים

ברגע שהתארגנת על קושחה, אתה מתחיל
להרכיב חומרה, החלק של החומרה דינמי.

אבל, כדי להריץ תוכנות מסוימות (צמחיה),
התקני החומרה חייבים להיות מתאימים.

אולי 130 ס?מ או 140 ס?מ.
גם כאן עלייך להבין שאורך האקווריום נקבע
רק על פי אורך גופי התאורה שקיימים בשוק.
עלייך לבצע מחקר מקביל בנושא תאורה.

בהצלחה.
.
.
.
.
היי גלובלי, ראשית אציין שאני אוהב ומעריך את תגובתייך, שכן אני מוצא בהן היגיון ולוגיקה.
לקחתי לתשומת ליבי את המתודה שהצעת, שכן היא דירבנה אותי "להזיז דברים" פיזית.
אתייחס לשאלת התקציב, שכן היא שוברת את ההיגיון והלוגיקה.
אין לי תקציב. יש לי שתי ידיים וגלגלי שיניים בריאים בראש, איתם אני מייחל לבצע את הדברים.

השאיפה שלי היא ליצור את המקסימום מהמינימום, ולא בקטע של קמצנות, אלא להפך. אני רוצה לייצר את הדברים, עם "קוסטימיזציה" ברמה הכי גבוהה שאוכל לשאוף אליה, ועם ההרגשה הכה מספקת שאני עשיתי את זה בעצמי.
עלויות של דברים - קיבלתי קורות עץ אלון בחינם, כך שחסכתי לעצמי את ה-290 עד 350 ש"ח, הזמנתי פלטה עץ שעלותה היא 250 ש"ח, והזכוכית לא אמורה לעלות את ה-600 ש"ח. שכן אין לי באמת צורך בזכוכית נטולת נחושת שמכפילה את המחיר.

מה שאני מנסה לומר בזה, זה ששוב אין לי תקציב, אך אם יש צורך הכרחי במכשיר כלשהו, כמובן שארכוש אותו.
ברגע ש"אדלק" על צמחייה מסויימת, שזהו השלב הבא אחרי המיכל, שמצריכה "חומרה" מסויימת אעשה הכל להשיגה, בין אם היא ניתנת לבנייה, או שמצריכה קנייה.
אך כל דבר בעיתו, למרות ששאלתי שאלות שמקדימות את זמני, אני שואל את הדברים בכדי להרחיב את הידע, ולסדר את הדברים בראש.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט