צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 18/04/2009, 21:45   #2
ניסו.פ

הסמל האישי שלניסו.פ

הודו לך על 4 הודעות 4 פעמים
סוג אקווריום: בעיקר ננוים
Question שאלות אופייניות לשרימפסים.

השרימפסים האלגנטיים הפכו לחיית מחמד מאוד פופולארית בארץ ובעולם,לא מאיימים על חיים אחרים באקווריום ולמינים מסוימים
קלים לריבוי.

למרות שרבייה של מינים רבים עדיין מעבר ליכולת שלנו התקדמנו בצעדי ענק והיום מאות חובבים מסורים בארץ ובעולם הנאה רבה
מספקים להם את מה שהם צריכים כדי לגדול ולשגשג ולהתרבות ומרבים יותר מינים בתוך האקווריומים שלנו.
כל חבר באקווה שבתחביב מסוגל לתרום ידע המאפשר לו ולעוד חברים לקחת עוד צעד קדימה קרוב יותר כדי להקל על לחצים שקיימים בתחביב שלנו.
להיות מסוגל להתבונן וללמוד מבית גידול קטן משלך מהווה הנאה רבה ומרגיע מאוד .

כמו כל המינים שחיים במים ובמיוחד חסרי החוליות איכות המים ממלאת תפקיד חשוב בהבטחת בריאותם
ואם תוכלו לספק להם מים באיכות עקבית לא תהיה לך בעיה לשמור אותם בריאים לאורך זמן רב,
שינויים מהירים מזעזעים את השרימפס וגורמים למותם של שרימפסים רבים.
חלק מהשרימפסים ביישניים וצריך להבטיח שהאקווריום ללא טורפים ומדגים שעלולים להטריד אותם,
אפילו דג שנע מהר יכול לגרום ללחץ והוא עלול להסתתר ולא לאכול כראוי.
עם איכות מים טובה,סביבה שלווה והאוכל הנכון לא צריכה להיות שום בעיה לשמור על המין שבחרת כמה שנים טובות.

אני ועוד הרבה חובבים מעדיפים לשמור על השרימפסים שלהם באקווריום ניפרד המוקדש להתבוננות ורביה .
עקב הדרישה הרבה חברות רבות מיצרות אקווריומים ננו הכולל ציוד מתאים לשרימפסים שלפעמים עקב הנדירות והקושי
לריבוי מחיר השרימפס יכול להגיע למאות יורו (2.5 ס"מ שרימפס) לאחרונה נימכרו במכרז של מגדל פרטי שני שרימפסים
במחיר של 250 ש"ח כל אחד...
אם אנחנו מגדלים שרימפסים כחיית מחמד מאכילים אותם פחות לעומת שרימפס לריבוי שזקוק למספיק אנרגיה לריבייה
ואז כמות החלבונים תעלה ושוב יש לנטר את איכות המים בגלל זה.
בנוסף שרימפסים גדלים אבל שלד החיצוני שלהם לא גדל איתם והם חייבים ליצור שלד חיצוני חדש כדי להתאים לגודל החדש
שלהם. בתקופת ההשלה הם גם "מתקנים" את עצמם ואם רגל או אנטנה או רגלי האכלה חסרים .זה עלול לקחת יותר מפעם אחת
כדי לתקן ואנחנו צריכים להבטיח להם את המשאבים התזונתיים כדי להשלים משימות אלה.

אפילו אם טיפול נכון כזה,דברים עדיין יכולים להשתבש עבור השרימפס והוא יכול למות.

ישנה סברה ששרימפסים מסנכרנים השלות בין הזכר והנקבה והם משלים ביחד והסברה היא שזה עוזר ומקל בהזדווגות.

בעץ הזה יהיו שאלות שכולם שואלים ותשובות מניסיוני ושרצות ברשת.
גם אותי אפשר לתקן התיקון יבדק וישונה במידת הצורך.
ניתן לשאול שאלות בעץ שאלות היא תצטרף למאגר השאלות /תשובות בנושא שרימפסים.

כאן בנעוץ.

התשובות יעודכנו מעת לעת גם מניסיונם של אחרים וגם מטיפים והצעות שאני ישמח לקבל
בעצים שתפתחו וזאת כדי להרחיב ולעדכן .

אקווריום כמו אופנוע כלכך הרבה עשן מאחור כלכך הרבה אור לפנים nissop
תמיד נשמר,את מה שנאהב:תמיד נאהב,את מה שנבין:תמיד נבין,אם נלמד
סירטונים שלי

נערך לאחרונה על ידי ניסו.פ, Thursday 24/06/2010 בשעה 14:05.
ניסו.פ לא מחובר