צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 17/12/2007, 11:46   #4
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

דווקא הדניו הכי פחות מעמיסים ביולוגית (דגים קטנים) וקשוחים מאד ועל כן מועמדים מתאימים מאד לאק' טבעי - ובוודאי בתחילת דרכו...
למרות יופיים - הקרדינלים הם הרגישים והכי פחות מתאימים לאק' טבעי - ואם אתה מתעקש (גם אני מאד אוהב את המראה שלהם)- לפחות תאכלסם אחרונים רק עוד מספר חודשים....
את כמויות הדגים בלהקות הייתי מוריד לחצי בשלב ראשון, צוותי ניקוי (קורידורסים וכו') אפשר להשאיר...

אם לא הזברות - הייתי מתחיל את האכלוס במולים קטנים כסטרטרים או בחברי צוות הניקיון העמידים יותר כגון האנציסטרוסים (תתחיל מאחד קטן ותראה איך הוא מסתדר) ובמידה ואין ריכוזי אמוניה\ניטראט גבוהים (והרבה מאד צמחיה) גם השרימפסים יעזרו...
גם את הגוראמי הייתי מאכלס בסוף לא רק בגלל גודלו והעומס על המערכת - אלא גם כי הוא מאד דומיננטי ועשוי להציק לדגים שמגיעים אחריו...
אני מזכיר שוב כי בתאוריה לפחות - אין מדובר באק' שצריך לעבור ממש "סייקל" ומחזור חנקן מלא - וצורת האכלוס תלויה מאד בכמות ומצב הצמחיה - לכן לא בדיוק מדובר כאן על סטרטרים - אתה צריך מספיק מסה ביולוגית מהתחלה בכדי לספק דשן לצמחים - האם השתמשת במצע מדושן ?
כשהאק' יתבגר ויתייצב באופן מלא והצמחיה תשגשג- אפשר לשקול הגדלה קטנה בגודל הלהקות במידה והתנאים מאפשרים ...אבל לא הרבה מעבר מה שהמלצתי...
בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט