צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 15/10/2017, 21:17   #52
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: הגיע תורי- הקמת ריף- שלב בחירת הציוד

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eranio צפה בהודעה
תודה רבה!
גודל פורק-
אני חושב שזאת ההתלבטות פה ואני מניח שזאת התלבטות שיש לכל אחד בהקמה של ריף חדש.
אם פורק חזק זה לא מזיק ומאפשר לי אחר כך לשחק בחופשיות עם אכלוס ?מסיבי? (בגבולות הסביר כמובן) ונותן לי בטחון שהמערכת ?בידיים טובות? ולא תקרוס (מכיוון הפורק), אז כן, אני מעדיף כמה שיותר חזק שהכיס מסוגל לשאת.
אין לי ספק שאולי פורקים אחרים זולים יותר וקטנים יותר יעשו את העבודה אבל במחירים האלה, ההבדלים כבר לא משמעותיים ומקבלים את הפורק הכי טוב בשוק בהבדל של כמה מאות יורו יותר (מה זה לעומת כל ההשקעה כשכל דגיג פה עולה 50 יורו....)
אבדוק את המשאבות שציינת למרות שעדיין לא הבנתי למה לא להשתמש ב- Eheim 1262 שיש לי.
זאת משאבה אמינה וחזקה.
אני לחלוטין איתך לא מאמין באוברסקימינג (בגבולות ההגיון ולא מצבי קיצון)

המשאבה הנל משאבה מעולה יש לי אותה על 260 ליטר העניין שהיא תהיה חלשה מדי לנפח שלך
הטופ שבהם זה:
Red Dragon (תנחש מה משותף לפורק שלך ולהם...)
אאם כי לדעתי לא בטוח שכדי להשקיע ברמה הזאת בסך הכל מדובר במשאבה שצריך הרים מים לגובה מסויים וללא לאבד ספיקה רצוי כמובן כמה שההספק יהיה כמה שיותר נמוך ביחס ליכולת המשאבה
דלטק מעולות (על פי רוב)
לגונה יחס מחיר תמורה מעולה
יש גם לטונז ועוד שוב לא בטוח שזה מצדיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי eranio צפה בהודעה
מתקדמים:
אני נכנס עכשיו לבירורים (על אף שמוקדם וברור שייכנס רק אחרי סייקל) לגבי אבנים (חיות או יבשות?), חול חי? צריך או לא? ערכות בדיקה אמינות, מלח-

מה שמצאתי כרגע:

1) סלעים חיים (אינדונזיה)-
כמובן שנכנס אחרי סייקל בלבד, אך האם שווה את הסיכון של לקבל תחלואים ושאר ירקות?
2) סלעים יבשים זה גם סבבה? משנה משהו? אני רוצה 2 מסלעות בצדדים וגשר שמחבר אותם. הערכה כמה ק"ג אני צריך? 25-28 ק"ג יספיקו?
3) מישהו עובד עם סלעי pukani יבשים? בעיות מסויימות שאני צריך לדעת? איך אתם מכינים אותם לפני הכנסה למיכל? ראיתי המון סרטונים ביוטיוב מאנשים שמשרים בחומצה אסידית חמושים במסיכת אב"כ ופרמדיק צמוד ועד כאלה ששוטפים מתחת לברז שנייה ועושים רוח עם הפה....

4) חול חי- גם אחרי סייקל או לא משנה?
5) ערכות בדיקה:
כרגע אקנה- מגנזיום, אלקלניטי, פוספט, קלציום, PH. אמוניה, ניטראט וניטריט. חשבתי לקחת ערכות של סליפרט. בסדר? משהו אחר שמומלץ?
6) מלח- מישהו משתמש במלח AquaForest probiotic? קראתי תגובות טובות.

ואיך המלח הזה? (אני יודע שרד סי טובים, מה עדיף אם כך?)
1. טוב מה שאתה שואל זה דיון שלם רק על הסעיף הזה ואולי אפילו שתיים
1.1 סלעים חיים או סלעים יבשים, 2 סוגים 3 אפשריות לשילוב
A-להכניס סלעים יבשים לסיים סייקל עם חתיכת דג או שרימס נא
B-להכניס סלעים חיים, לרוב סלע 2 או יותר כדי להדביק את המערכת בשלל יצורים החיים לטוב ולרע וזה יעשה רק בסיום הסייקל את הסלעים החיים נאקלם בעדינות כאילו היו יצור חיי (שהרי הם מלאים בקטריות ויצורים חיים), *לסעיף זה אחזור בהמשך והרחיב.
C-להכניס רק סלעים חיים להכניס מים בצורה איטית כדי לשמור כמה שניתן על הקיים, במידה והמקור איכותי וכל התהליך נשמר כראוי הסייקל יהיה קצר ביותר
1.2
*הרחבה לסעיף B "אין רע בלי טוב ואין טוב בלי רע" סלעים חיים עלולים במקרים מסויימים להביא עימם טפילים שאר יצורים לא רצויים מזיקים וכו'
אך מנגד מעשירים את המיכל בשלל יצורים והפתעות בהם סניטרים חשובים אפשר לבחון את סלע סלע תרם הכנסה וכל מה שנראה סרטן להוציא או שאר יצורים כגון אפטזיה לגרד ולהעיף.
המשפט לא מדובשך ולא מעוקצך פחות יתאים כאן כי בסופו של דבר אתה תכניס אלמוגים הם יגיעו מחוברים לפלג או סלע ואפילו אם תקצין ותוריד אותו עדין על השלד הסידני שלהם עלול להיות דברים בעיתיים (כמובן שלא כול הסרטנים בעיתיים ויש כאלו שמאוד נחוצים כגון אלו שנמצאים על אקופורות...).
כמובן ניתן לעשות דיפים ולהכניס רק בעלי חיים שנבחרו בקפידה אך צריך לזכור חשוב להשמר ולעשות קרנטינה לדגים אך מנגד הריף אינו בית מרקחת והוא צריך להיות מלא בחיים אין זה אומר שצריך להיות מוזנח או מבולגן

2.פרטתי בסעיף מספר אחד את החלק הראשון, הכל תלוי איך אתה רואה את המסלעה שלך לדעתי אתה תצתרך באזור ה45 קילו~ לפעמים יותר לפעמים פחות
זה גם תלוי בסוג הסלעים פלטות בולדרים וכו צריך שילוב של כולם כדי ליצור מבנה בעת הצורך ניתן להשתמש בדבק שיש או באקווה מנד.

3.לגבי pukani שום דבר מיוחד זה הגישה שלי, אם כבר אתה שואל
אז מומלץ באופן חלקי (למה חלקי כי זה תהליך שעלול להיות מסוכן מדובר בחומר רעיל ומסוכן בשימוש לא נכון)
להשתמש בחומצת מי אש (חומצת מלח) על סלעים יבשים במטרה להוריד כל שריד לחומר אורגני
רק להיזהר מאוד עם מגע עור חייב לעבוד עם כפפות משקפי מגן במקום מאוורר היטב (לא בבית)
כעיקרון מעולה לסלעים יבשים רע מאוד לעור במגע...

4. חול חי לדעתי מיותר לחלוטין מספיק מה שיש על הסלעים החיים
חול יבש (מאוד מומלץ מארגונייט) יכנס בתחילת הסייקל גובה של 0.5-1 ס"מ
אין שאיבות רפש התבססות על צוות חסרי חוליות והפכי מצע (בעיקר סנייל ושאר וורמס שיגיעו בהמשך).
אם כבר חול חי אז בסוף הסייקל.

5.ערכות בדיקה חלוקה על פי מחלקות
אמוניה ניטריט (אם יש מהמלוחים והקיט טוב למלוחים חסחת)
נטראט פוספט
קלציום מגנזיום אלקליניטי PH*

*הייתי ממליץ לך לקנות מד PH קבוע במיכל כך שתוכל לראות בכל זמן נתון את הערך מבלי להתעסק.
לפני שאתה קונה ערכת בדיקה חשוב מאוד להבין מה אתה בודק ואיזה רמות אתה מחפש
לדוגמה חברה שמודדת לנו פוספט ברמות שבאותה סקלה שלה זה 0-0.1PPM פוספט היא חסרת תועלת מבחינתי אני שואף לפוספט ברמה של 0.03PPM איך אני יכול להתקדם עם תוצאה שהיא כל כך רחבה?

6. מלח אני באופן אישי מאוד מרוצה ממלח של בריטוול לדעתי הוא איכותי

לגבי הפוסט הבא
סעיף 5
מערכת אוסמוזה 5 שלבים אני מקווה שלא מדובר בסנן טעם ואם כן פשוט תבטל אותו מעין סנן קטן (באופן יחסי משאר המערכת) אצה צריך 2 פחם 1 עומק ומברנה וביום המערכת כמו שכתבתי בעבר מאוד מומלץ להוסיף סנן נוסף לחומר שנקרא D.I (יש לו בית סנן יעודי)
ואם כבר אז מומלץ למקם בצינור של הכניסה ובצינור של היציאה פרוב שבודק בלחיצת כפתור את ערך הTDS לפני האוסמוזה ולאחרה.

סעיף 6
כשיגיעו המשאבות מינון תעשה להם טסט בבית ותבדוק שהם אכן מדיקות בכמות החומר שהם מצהירות אתה לא רוצה ליפול דווקא כאן.

"משאבת גלים להכנס לפרופורציה":
מדובר ברכיב חשוב לכל הדעות זרמים מאוד חשובים במים מלוחים בעיקר בריף ובטח ובטח של SPS
אך באק אפשר בקלות להסתדר עם משאבות ברמה סבירה (לא מדבר על סיני ה50 ש"ח) אין חובה לקנות וורטק או טונז
ישנם 2 אופציות למשאבות גלים
1.קבועות מחברים לחשמל מחברים ושוכחים
2.משאבות שעובדות בתדרים שונים ויכולות לשנות את קצב הגלים לכל מיני מצבים כגון מצבי האכל מצב לילה ועוד
אני יכול להגיד על פי נסיוני ישנם 2 חברות שטובות בנישה זו השאר לא מחזיקים מעמד איזה חוברות?
נו כל מי שקרה על משאבת גלים יודע מה 2 החברות המובילות בשוק בצורה דרסטית (גם במחיר)
ללא ספק מדובר במוצר שאינו חובה אך משדרג מאוד את הריף ואת החוויה הסופית

והכי חשוב תהיה סבלן תן למערכת לזרום ללא שינוים קיצוניים ותצליח.

בהצלחה.
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.

נערך לאחרונה על ידי משה, Sunday 15/10/2017 בשעה 21:25. סיבה: הוספת מידע
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט