צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 23/06/2019, 21:04   #1
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל פרוייקט שיקום האקווריום-צמחייה הייטק(מידטק בהסוואה)

החלטתי לשתף אתכם בפרוייקט שיקום האקווריום-צמחייה הייטק(מידטק בהסוואה).

עריכה: משום מה התמונות באיכות ירודה לעומת התמונות המקוריות מנסה לפתור את זה ואשמח לאתר העלאת תמונות שלא מוריד את האיכות. לבנתים ממליץ ללחוץ על התמונה ולראות אותה דרך האתר להעלעת תמונות.

נמחק לי כל מה שרשמתי כי לחצתי בטעות על חזור לכן מקווה שלא אשכח שום דבר...

לאקווריום היה תאורת לדים DIY שאבי בנה, למרות שהגעתי לתוצאות יפות התאורה לא הצליחה כי הלדים נשרפו כל פעם מחדש, ואבי היה צריך להחליף (להלחים חדשים) עד שנמאס לו וחזר לT5.
הקיץ הגיע ומכיוון שזוהי תאורה של 6 נורות T5 39W בתוך מכסה סגור הטמפרטורה באקווריום עלתה לפי המד טמפרטורה ל28-30 (בדיעבד יכול לומר שהטמפרטורה הייתה קצת יותר כי באת חיבור המקרר גילית שהמד טמפרטורה שוגה במעלה שתיים למטה)

כל הצמחים החלו להפגע ולמות רק 3 זנים שרדו את החום הכבד.
מדובר על זנים שלא הצלחתי להפטר מהם עוד לפני הקיץ, גם עכשיו כל פעם מחפש מחדש שלוחות של סגיטריה ועוקר אותה (וליסנרייה סגיטריה וקריפטקורין).

עוד דבר שקרה ולא ידעתי עד שהתחלתי להתעמק במערכת שהבלון CO2 נגמר \פרק את עצמו.

מחוסר גיזום המיכל התמלא ב100% וליסנריות שבינהם שתי סוגי הצמחים האחרים.
להלן תמונה מאותו הזמן אחרי שהוצאתי אזור אחד
:
האקווריום ראה ימים טובים יותר.
אני החלטתי שאני משנה את עיצוב האקווריום וסידרתי את הצמחים שהיו לי לפי סדר: וליסנריות בצורה "ח", מקדימה סגיטריה ובאמצעה קריפטקורין, כל התהליך היה ארוך ומיגע, חשבתי שאתפוס בליסנריה אחת אחת מה שבפועל לא עבד. משחתי וליסנריה ואזור שלם של בערך 10 על 10 סמ יצא ואז הייתי צריך להפריד בין הוליסנריות לשאר הצמחים ושתול (כמובן שאת כל הוליסנריות מסרתי)
להלן כמה תמונות מאותו תקופה: (עריכה: מסתבר שאין לי תמונות מאותו הזמן רק לאחר שהבאתי קצת גזם)
לאחר שהקרנן התפרא הוא טופל (חושב שעבר שבוע מאותו תמונה)
מאז עבר דיי הרבה זמן והבאתי עוד צמחים ומפאת חוסר זמן\ חוסר רצון להתעסק שתלתי אותם סתם ככה מבלי לעצב וכל מה שעשיתי משבוע לשבוע זה לגזום ולשתול...
הצמחים גדלו ושיניתי את העיצוב)

הערת עריכה: לצערי עקב שנמחק כל מה שרשמתי והייתי צריך לרשום מחדש ולא רוצה שיעלה רק בעוד שבוע אני מעלה את ההודעה ככה ובהמשך אערוך את ההודעה או בהודעה חדשה אצרף תמונות שבין התמונה האחרונה לתמונות של עכשיו.

נערך לאחרונה על ידי אסף.ש, Monday 24/06/2019 בשעה 08:29.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט