צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 24/01/2019, 09:23   #5
Y.R.T
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלY.R.T

הודו לך על 482 הודעות 659 פעמים
סוג אקווריום: 300 ליטרים
ברירת מחדל תגובה להודעה: סרטון - איך לבנות פילטר ביולוגי לאקווריום שלכם

תחילה אציין שבנייה ומלאכת יד אינם דברים המובנים מאליו, ואכן כל הכבוד על הידע הטכני, הביצוע והשיתוף.

לגבי הפילטר עצמו, הפעם בשונה מהרקע התלת מימדי שהצגת, אני חושב שלא כולם יוכלו לבצע את הבניה כמוך אם בגלל הכלי עבודה או פשוט בגלל הידיים
לגבי כמות המדיות והסירקולציה-
תוודא שהמדיות לא יהפכו למלכודת רפש. עם השנים ובעיקר בעת האחרונה ולאחר מס' ספרים מקצועיים בנושא
אני בעצמי הבנתי שאמנם אין דבר כזה "עודף" מדיה אבל כמות גדולה של הקרמיקות בעצם יוצר מחסום\חומה שתופס די מהר רפש, שאם לא מנקים בתדירות גבוהה הופך לבוצי ואף מפחית מיעילות הקרמיקות.
בנוסף, אקווריום מבוסס עם מצע, חלוקי נחל וגזעים לא באמת ידרש לקילוגרמים רבים ונוספים של מדיה כמצע לבקטריות כיוון שהן יגדלו על כל שטח המעטפת של המצע וכ'ו. ובמקום להעמיס על הפיטלר במדיות ההמלצה שלי תהיה להחליפה בספוגים גסים או פרלון וגם אז לא בדחיסה עד 0 מקום.
לגבי ראש הכוח- אם בעבר ההמלצה היתה למחזור עמודת המים 3 פעמים לשעה כיום ניתן לראות אקווריום רבים עם פילטרים שעושים זאת 5,6,10 פעמים לשעה- ואני לא מוצא אפקטיביות פרט לזרימה חזקה יותר במיכל שלעיתים תואמת את אוכ' הדגים ולעיתים לא. ההמלצה שלי שכל עוד מדובר באוכ' דגים החיים במקווי מים סגורים, מים שחורים או בעלי מאפיינים של דגים פאסיביים מוטב להשתמש בפילטרציה חלשה יותר

ושוב, כל הכבוד על השיתוף
ממש מבורך

נערך לאחרונה על ידי Y.R.T, Thursday 24/01/2019 בשעה 09:25.
Y.R.T לא מחובר   הגב עם ציטוט