צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 02/04/2019, 00:07   #46
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

היי מעיין ותודה!
ארחיב מעט על המאורע - הכל היה בסדר ומספק לעין כאשר גובה המים היה בחציו, הגזעים החלו לרחף בשני שליש של גובה עמודת המים.
כמובן שלא הזרמתי את המים ישירות למצע, הנחתי שקית פלסטיק שמנעה בדיוק את הדבר הזה, ובעזרת צינור כיוונתי את זרם המים לזכוכית.
הבלגן והתרחפות המצע ה"מדושן" (תכף ארחיב), נבע מכך שהגזעים צפו, מעקירה ושתילה מחודשת, ומהתעסקות עם גזעי העץ הצפים בתוך המיכל, כאשר הוא מלא.
בנוסף, פתח היציאה של הפילטר, שהיה מכוון לזכוכית יצר הדף, וגם הוא ביעבע את המצע, כמובן.

בקיצור, העבודה הייתה מאוד "מלוכלכת", חד משמעית הייתי צריך לעגן את הגזעים, בתמימותי חשבתי ששבועיים בהשרייה תמנע את הדבר.

את המיכל אני מתכוון להמליח רק כשאראה צמיחה והתעגנות של הריזום, ושארגיש בנוח שהצמחים השתולים השתרשו באופן מכובד.
רוב הנפילות שנוצרות במקווה מים מליח הוא במערכת שורשים, ככה שאני ארצה להגדיל ראש דווקא במה שקשור לזה.
אגב, אין לי ספק שהניסוי יכשל, גם במליחות נמוכה של 1.005, אי אפשר לייצר סביבה מליחה פאר סיי עבור צמחים בלי מנעד מליחות תמידי, לפחות עבור הצמחים שברשותי.
יש לא מעט צמחי גדה אומנם שמוגדרים כהלופיטים.

ע"פ הרפקטומטר המליחות במיכל היא 1.001, בו זמנית זו גם המליחות של המי ברז. (הרפקטומטר כיול)

לגבי הנורה, שכחתי מילה - Giesemann Super Purple, לא בטוח האם זה עונה על השאלה...

המצע ה"מדושן" - ארשה לי לתקן, מצע הבאפר.
הוא בהחלט לא מדושן אבל הוא בהחלט מתפקד כבאפר להורדת pH (קרי, חומצי, לא?).
בעת שטיפה ארוכה המצע הנ"ל פולט ריח לימוני חריף, ובמדידה שרירותית עם ערכת המקלות הוא אכן מצביע על תוצאה של כ-5 pH, בריכוזיות גדולה אומנם.

*הערכה של המקלות היא אכן לא מדוייקת, אך כן מאפשרת בדיקת פער די ברורה בין מיכלים לגבי ה- pH. (לא שהיא שווה את הכסף בשביל זה )

הצינור ליד הקרינום זה צינור הכניסה של הפילטר, הקרינום לא בא במגע עם פתח הכניסה.

מהבנתי (משיטוט אינטרנטי) בזמן אקלום של צמחים, בהקמה, אין צורך לדשן בזמן הסייקל מחשש של פריחת בקטריות, אצות וכל שאר החברים, מלחמות על הניטראט וכו', אשמח לדעתך.
(יש ברשותי דשן של Seachem flourish Trace, למען הצורך)
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט