אשכול: Red Sea Reefer 425XL
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 07/02/2018, 19:42   #14
תמיר מ.
אחראי תחום ציקלידים וציוד

הסמל האישי שלתמיר מ.

הודו לך על 238 הודעות 286 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים - פיקוקים והאפים 930 ליטר
וותק בתחום: לא מספיק
ברירת מחדל תגובה להודעה: Red Sea Reefer 425XL

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ירון1+ צפה בהודעה
הארה לגבי התאמת האקווריום

לדעתי בדגי מים מתוקים שאיבת הפילטר אמורה להיות מלמטה
על מנת להיות יותר נגישים למישקעים - אתה צודק, אבל זה לא תמיד ככה, כל אקווריום עם סאמפ תחתון פינוי המים תמיד מלמעלה בנפילה, תקן אותי אם אני טועה אבל אקווריום הדיסקוסים שהיה לך בסלון היה עם סאמפ ואובר פלאו, לא...? מה עשית אז...?

---------------------------------------------------------------------------

במיים מלוחים בגלל הזרימות החזקות,אין היצטברות של רעלים
ורפש במישקעים ולכן השאיבה\ירידה לסינון מלמעלה,גם בגלל שיכבת
שומן,אבק שמיצטבר בגלל היותו פתוח

------------------------------------------------------------------------------------------

אני מבין שבדגי מיים מתוקים לא יכולה להיות זרימה חזקה כמו במיים מלוחים - לא נכון לגבי כל הדגים, ציקלידים אפריקאים אוהבים זרימות חזקות (רק לצורך הבנה - באקווריום המלאווים שלי יש זרימה של 10 פעמים נפח המיכל בשעה והדגים "מבסוטים" מזה...)
ולכן מקווה מאוד שלא תיווצר לך בעיה בעתיד
או לחילופין להרכיב משאבת גלים\סיחרור שלמשל כול שעה תיתן איזה
פולס אחד חזק שתרים הכול למעלה? - זו אופציה ידועה שהרבה משתמשים בה אבל היא לא תמיד עובדת כמו שצריך...

או לחילופין,היה שווה בדיקה לעשות את המסרק\ירידה לסאמפ מלמטה? אני לא מכיר אפשרות לעשות זאת בגלל חוק הכלים השלובים, מה שאני כן מכיר זה שעושים פיצול בצנרת העליה יחד עם שכ"א (שסתום כיוון אחד) לצורך הזרמת מים בקרקעית המיכל לצורך העלאה קבועה של הרפש לכיוון המסרק למעלה...
ירון - ראה התייחסות לטקסט שלך באדום...

אני גם חושב שבמיכל ציקלידים פחות מומלץ להשתמש בסאמפ עם אוברפלאו בדיוק בגלל הבעיה שציינת...
תמיר מ. לא מחובר   הגב עם ציטוט