צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 19/08/2019, 09:11   #114
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה צריך בשביל אקווריום צמחייה (וכללי) ומאיפה?

בוקר טוב, החדשות פחות.

אז לצערי אתמול בערב דג קשת הלך לעולמו (היו קצת סימנים, למשל לפני כשבוע הוא נהיה אגרסיבי והתבודד אבל לא חשבתי שזה קשור), למרבה פלאתי דווקא מדובר בדג הגדול שבחבורה (ולכאורה החזק).
בנוסף, כל הזמן חששתי לדג עם הכתם הלבן (פונגוס) ובסוף דג שהיה נראה בסדר מת.
מצב האקווריום נראה פחות טוב כאשר אצה חומה, עגולה וקטנה נדבקה לזכוכית.

לאור הסיבות הנ"ל (ובמידה והייתה בעיה במים) לא יודע למה דווקא הוא מת ולא דג קטן יותר (שלכאורה חלש יותר). אך בכל אופן אני משער שערכי המים לא תקינים וע"כ החלפתי אתמול 2 דליים (20 ליטר מתוך 100).

לטובת צעירים שכמוני שעושים טעויות מבלי דעת ולא תמיד מבינים את ההשלכות אפרט את הדברים שקראתי למפרע או עכלתי מאוחר מידי:

1. המרווח בין ההודעות הרצופות שלי הוא כשבוע, זאת אומרת היה כשבוע+ שהאכלתי את הדגים למשך דקה+ (לפעמים אפילו פעמיים ביום), אז כמו שאסף_ הדגיש האכלה עד חצי דקה (גג!!), דג רעב = דג בריא, לא צריך להלחץ

2. אתמול כשחזרתי לבית טיפלתי סופית באלודאה (אתמול בבוקר זה היה בלחץ של לפני העבודה) אז גילתי קבוצה ממש גדולה של אלודאה עקורה וכשהצאתי אותה התברר לי שכל הלמטה שלי היה רקבון אחד גדול.

3 לתומי חשבתי שהמים של המוכר הם יותר טובים משלי (כבר יש בהם הקטריות והוא מגדל מנוסה...) ורק מאוחר יותר קראתי שאסור לערבב בין המים שלך למים של החנות

מסקנות:
[1] לאחר שינויים/הזזה של דברים באקווריום לבדוק את מצב הצמחייה, ששום דבר לא נתלש ונעקר
[2] לא להשאיר עלים שנשרו (או גזמנו) באקווריום - סופם רעל.
[3] בחנות קונים דגים, לא מים.

מחר (שלישי) אהיה בחופש ואהיה פנוי לקפוץ לחנות דגים, לעשות בדיקת מים ובמידת האפשר לצרף שישי לחבורה.

לבנתיים, למרות שכבר שאלתי, אשמח לדייק יותר בכמות האכלה.
די קשה לאמוד את החצי דקה הזאת, כיוון שהדגים (אצלי לפחות) אוכלים בעיקר בזמן שהאוכל שוקע ופחות ב2 שניות כשהוא צף או כשהוא על הקרקעית, בנוסף, אם אשים כמות אוכל שנגמרת בחצי דקה אז לא כל הדגים אוכלים (הפחדנים מחכים עד שהשטח יתפנה)
האם נראה לכם שגרגיר אחד לכל דג זאת כמות האכלה טובה? [מזון: ויטאליס טרופיקל פלוס; נ.ב. הדגים הפחדנים יצטרכו ללמוד להלחם על האוכל...]

תודה,
אסף

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Monday 19/08/2019 בשעה 14:41.
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט